Tihle lidé chtějí válčit s Ruskem…

Politolog a bývalý diplomat Petr Drulák tvrdí, že někteří evropští političtí lídři v čele s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem skutečně uvažují o poslání svých vojáků na Ukrajinu a riskují tak válku s Ruskem. Česká vláda i prezident Petr Pavel by podle Druláka souhlasili, protože jsou to jenom loutky bez vlastních názorů.

Parlamentní listy

Náčelník generálního štábu Karel Řehka mluví dlouhodobě o možné mobilizaci, při téměř každé příležitosti společnost připravuje, že se může objevit nějaká forma branné povinnosti. K tomu se přidal i prezident Petr Pavel, který uvedl, že by se měl minimálně udělat průzkum, jak je na tom česká společnost z hlediska bojeschopnosti.

To všechno velmi znepokojuje profesora Petra Druláka, protože to podle něj ukazuje na větší plány mocnějších lidí v pozadí. „To, co se děje, je velmi znepokojivé. Že o něčem začne mluvit generál Řehka nebo generál Pavel, to není náhoda. To nejsou nějací myslitelé, kteří by přicházeli s nějakými nápady, ne, ti dostávají instrukce. Když se podíváme do jiných evropských zemí, tak se to objevuje i jinde, ve Francii, v Německu. Takže je jisté, že existuje nějaká formální skupina v rámci NATO a patrně i neformální, kde spolu tyhle věci probírají a úkol je jasný, připravit společnost na válku,“ má jasno Drulák.

„To zní tak šíleně, že si říkáte, to snad ani nemůže být pravda. Aby středoevropské státy včetně Česka vedly válku s jadernou mocností. Po tom, co vidíme na Ukrajině, jak to tam vypadá a jak to Ukrajinu naprosto zničilo. Tak byste si řekli, že žádný soudný člověk nemůže nic takového chtít,“ říká Drulák v rozhovoru pro Spolek Svatopluk.

Jenže stejně šílené byly myšlenky vakcín proti covidu nebo Green Deal a ty se taky podařilo vcelku jednoduše prosadit. „Na druhou stranu je to elita, která dokázala Evropě nadiktovat Green Deal, kde zase každý soudný člověk ví, že to je nesmysl a že nás to bude ničit. To se vědělo od začátku. Tahle elita také dokázala očkovat zdravé mladé lidi proti covidu, a přitom opět bylo od začátku jasné, že ta vakcína nepřinese žádnou ochranu. Takže ti lidé, kteří jsou dnes u vesla dostávají nějaké noty, které jsou sice šílené, ale oni je uskutečňují,“ varuje Drulák a oceňuje slovenského premiéra Roberta Fica, který už den před summitem v Paříži veřejně prohlásil, že slovenští vojáci na Ukrajinu v žádném případě nepůjdou.

Podle toho, co vyplynulo na povrch, by prý neměly problém poslat do války své vojáky země jako Francie nebo Velká Británie. „Ta už je tam vlastně má, což se ukázalo později, když to naprášil německý kancléř Scholz. A patrně je tam mají i Francouzi. Oni jsou tam takto angažovaní, a to tak, že ti lidé nebojují někde na frontě, ale obsluhují ty sofistikované systémy a učí ukrajinskou armádu to používat. A tímto způsobem by podle mě probíhala i ta další spolupráce, kdyby tam bylo posláno více britských vojáků,“ tvrdí Drulák.

„Dále tuto myšlenku podporoval ten baltský blok, jako Estonsko, Litva, Lotyšsko a Polsko. Tyhle státy jsou připraveny vyslat své vojáky. Naopak jednoznačně proti byly státy jižní. Takže NATO je vlastně teď nějak rozděleno na sever a jih, kde ti lidi na severu se nějak zbláznili nebo jsou tak v zajetí těch anglosaských struktur, že už ani nedovedou sami uvažovat. Takže tady je nesourodé spojení nějakých britských euroskeptiků, francouzských eurofederalistů a polských rusofilů,“ vyjmenovává Drulák bojechtivé země.

Na druhé straně stojí Maďarsko, kde je jasné, že by Orbán nikdy neposlal své vojáky na Ukrajinu, ale stejně i Rumunsko, Bulharsko nebo Řecko. „A ti si zachovávají zdravý rozum. A pak tam byli ti, co se nijak jasně nevyslovili, to byli ti naši politici. Ale já o téhle vládě nemám žádné iluze, ona by taky byla schopna všeho. To vždycky probíhá tak, že se někde na evropské nebo světové úrovni něco domluví a ti naši politici to našemu Parlamentu vlastně už jen oznamují, jak se to dohodlo a že teď už nemůžeme být proti,“ varuje Drulák.

A to se podle něj týká i hnutí ANO, které je také silně prorežimní. „To, jak se chovali při ratifikaci česko-americké obranné smlouvy, kdy říkali, že se jim to sice moc nelíbí, ale hlasovali pro, protože to mají i ostatní státy. Takže ta hrozba je reálná a je potřeba, aby nic takového neprošlo tím Parlamentem. My tady mluvíme vlastně o přežití našeho národa, protože tihle lidi chtějí válčit s Ruskem,“ je přesvědčený politolog.

Pravdivé podle něj nejsou názory, že musíme pomáhat Ukrajině, protože jinak by Vladimir Putin šel dále do Evropy a my bychom byli další na řadě. „To je nesmysl, není to pravda, je to jenom strašení. Putin o Ukrajině mluvil dlouhodobě, že tam jsou nějaké červené linie, které Ukrajina překročila. Vždy mluvil o Ukrajině jako o součásti Ruska, o střední Evropě nebo těchto státech takhle nikdy nemluvil. A navíc on není schopen ovládnout ani celou Ukrajinu, a vlastně ani nechce, protože na západě by měl velké problémy vládnout, byly by tam nějaké partizánské skupiny, a tak je zřejmé, že jeho cíle jsou zaměřené na východ Ukrajiny. A dokud někdo nepřinese jasný důkaz, že chce Putin táhnout na Evropu, tak je to jen strašení a dezinformace,“ dodává Drulák.

3.8 18 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
13 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
mikkesh
mikkesh
před 30 dny

Ano situace je vážná. Strýčkovi Samuelovi se sice za oceánem netvoří kilometrové fronty na polívku, jako před druhou válkou, ale o to vážnější je prostředí, kde se na polívku fronty nestojí, jen proto, že si můžeš beztrestně nakrást v obchodě. (Nedivím se tedy, že se to Mirce Zděšené líbí) No a je všeobecně… Číst vice »

cablik
cablik
před 30 dny

Nevěřím že do toho půjdou jsou to jen bláboly nemají šanci na úspěch. Macron si hraje na Napoleona a nemá na rozdíl od něj na to. Pokud to zkusí tak začne Ruská armáda opravdu bojovat a budou jim trenky malé. O ANO si nemá cenu dělat iluze je to jen slušná forma pětidemolice.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 30 dny
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Tomuhle take nerozumim.Bez Ruska si tam mohou zvanit do aleluja

danny
danny
před 30 dny

Nikoliv Putin a Rusové. To NATO se nezastaví na hranicích Ukrajiny. Nikdo z ruských politiků nikdy nemluvil o parcelaci Evropy. Zato Evropský parlament už si udělal na téma parcelace Ruska celou konferenci.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 30 dny
Odpověď uživateli  danny

Souhlas to je dalsi..I Belorusku chteli diktovat,kdo tam muze byt zvolen…Arogantni pokrytci

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 30 dny

V Rumunsku se stavi obrovska zakladna NATO..Bude asi nejvetsi v Evrope…Takze rumunsti politici take zadna slava

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 30 dny

Jejich lzi a prekrucovani se vazne nedaji poslouchat..Fakt si mysli,ze nevime kdo porusoval Minske dohody a hrotil situaci? Jeste nemam Alzhaimera,abych si nepamatovala,ze jeste pred vstupem na Ukrajinu jim Rusko rikalo,ze se citi ohrozene,at ji netahaji do NATO..Vzkazali jim,ze na to kaslou,jestli se citi ohrozeni,. …ze do NATO muze vstoupit kdo chce… Číst vice »

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 30 dny
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Takze ze soucasne situace vinim “zapadni politiky”…To jejich arogance nas dovedla na pokraj 3.svetove valky

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 30 dny
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

A na lacine kydy o ruske propagande se take nechytam..Nemam IQ 107

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 30 dny
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Jeste musim pridat,ze vetsinu casu si myslim,ze se pomatli..Jejich nerozumne pozadavky…Fakt by mne zajimalo,jestli bombardovane Srbsko nebo Afganistan,nebo dalsi napadene staty si pak mohly urcovat podminky

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 30 dny
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

To je jako kdybych u rozvodu z moji viny,chtela aby se manzel sebral,nechal doma i ten kufricek,co si chtel zabalit a udelal rovnou i ” stojku”…Vubec bych se mu nedivila,kdyby mne “touzil primo zabit”

orinoko
orinoko
před 30 dny

Nazev vcelku bombasticky, čekal jsem jména, ale došlo jen na rehtacku a panáka do zelí. Přitom liposukce, 2 stoudve, sudetacka ze Žďáru, černá stíhačka z Posumavi a fialové hybridní dezole jsou natankovani tak, že už jim atomové sádlo teče z uší.
První útok povedou na oblast, která českému vepri byla slibena jako válečná kořist.