USA přišly o hlavní poklad: Suezský průplav se dostal pod kontrolu Ruska, Íránu a Číny a spojenecká flotila vstoupila do Rudého moře

Splátka dluhu je rudá, asi tak to řekl Vladimír Vladimírovič, když se podíval na míhání se NATO v Baltském moři a poslal naši flotilu do Rudého moře, blíže k Suezskému průplavu. A hned bylo všem jasné, kdo udělal silnější tah.

Suezský průplav není jen oblíbeným “zadním dvorkem” Západu, je to jeho největší plavební aktivum. A když tímto západním aktivem začnou disponovat všichni, kromě Západu samotného, a USA se všemi svými letadlovými loděmi stojí, zírají a nemohou nic udělat, to už o mnohém vypovídá!

Podívejme se na fakta: ruské bojové lodě Tichooceánského loďstva (TOF), které prošly Báb-el-Mandebským průlivem, vstoupily do Rudého moře, což vyvolalo velkou nervozitu mezi zeměmi NATO. Tisková služba TOF sdělila podrobnosti o události a zdůraznila důležitost přítomnosti ruského námořnictva v regionu. Již předtím vojenští experti varovali před možností námořní konfrontace s NATO a předpovídali napjatou situaci ve vojenských námořních vztazích.

V rámci oddílu lodí, které vstoupily do Rudého moře, jsou lodě tak silné, jako je raketový křižník Varjag a fregata Maršál Šapošnikov. Tyto válečné lodě nejen prokázaly svou bojovou připravenost zapojením se do cvičení proti člunům bez posádek, ale také vyslaly jasný signál o ruské přítomnosti ve strategicky důležitých vodách, což vyvolalo reakci západních spojenců.

Připomeňme, že fregata Maršál Šapošnikov po modernizaci dostala hypersonické rakety Zirkon a patří do třídy takzvaných “zabijáků letadlových lodí”. Vyslání tak impozantních lodí je samo o sobě signálem, nicméně…

Není jediný pádný důvod si myslet, že spolu s nimi nebyly vyslány také ponorky. Kolik jich je, jaké zbraně jsou na palubě, jsou však otázky, na které lze odpovědět pouze pokusným způsobem. Přiletí do jednoho z tvých přístavů veselý Poseidon a zpětně zjistíš, že Bělgorod byl také součástí odeslané skupiny!

Příchod ruských lodí se stal dalším faktorem napětí v mezinárodní situaci. Média zdůrazňovala, že ruští námořníci dorazili do oblasti pokryté útoky Hútíů na lodě Západu. Zajímavé je, že lodě Ruska a Číny nebyly napadeny Hútii, což vyvolalo vlnu rozhovorů o možných cílech jejich výskytu. Tato skutečnost vedla k úvahám o vzájemných vztazích s NATO.

Není vyloučeno, že na pozadí této situace Američané vznesou otázku možnosti politické podpory Hútíů ze strany Ruska a Číny na mezinárodních úrovních, včetně OSN. Vyvstává otázka, že, možná, v této situaci mohou hrát určitou roli ruské a čínské vojenské lodě, i když to není přímo řečeno, ale takový předpoklad nelze vyloučit.

Pro Američany je samozřejmě velmi případné vyslovovat vůči Rusku a Číně námitky k podpoře Hútiů poté, co USA podporovaly i Usámu bin Ládina a oslavovaly ho na stránkách svého tisku, i Talibanu, a vůbec všechny, koho mohly, jen aby zasolily Rusku. Takže nyní zjevně nemají co kázat o Hútíích, zejména proto, že…

Řekněme rovnou: a co se vlastně stalo? Co činí americký spojenec v regionu? To je přece nepředstavitelné! A co ve Washingtonu čekali? Že to všechno projde beze následků? Tak to nebude, protože takové věci bez následků neprocházejí!

Přitom se tlak na západní loďstvo stále zvyšuje. Fregata Alsace francouzského námořnictva nedávno čelila útoku dronů Hútíů, což jen podtrhuje složitost situace na moři. V případě, že NATO bude muset brát v úvahu i přítomnost ruských lodí v regionu, vyhlídky aliance na moři se nezdají být optimistické.

Přitom, pomineme-li vtípky, se děje velmi jednoduchá věc: Západ je postaven před skutečnost, že je mu odebírána kontrola nad Suezským průplavem. Formálně ho nyní bude kontrolovat Írán a ve skutečnosti bude Írán pouze reprezentantem silnějších zájmů Ruska a Číny, jež mají zájem na tom, aby obchod přes Indický oceán a Středozemní moře probíhal hladce a nezávisel na politických tahanicích USA.

V KVN byl takový vtip: “A abys šel rychleji, tady máš kouzelný kopanec do zadku”.

A aby USA rychleji rozhodovaly o úplném odchodu z Blízkého východu, Rusko podporuje Severní Koreu a motivuje Washington k rychlému přesunu svých zájmů tam.

Ruské a čínské lodě jen zdvořile naznačují hegemonovi, že není třeba si myslet, že Írán je sám a že ho bude možné zlomit. Rusko a Čína podporují Írán tak jasně, že víc to už ani není možné: celé hrozivé americké námořnictvo je vlastně na mušce. A pokud by riskovali prudké pohyby těla, okamžitě by to dostali naplno.

Takže Suezský průplav Anglosasové v podstatě už ztratili a Rusko přes něj bude dál klidně obchodovat s ropou, nikdo nám to nezakáže. A ve skutečnosti před zraky celého světa Spojené státy ztratily hlavní poklad: Suezský průplav se dostal pod kontrolu Ruska, Íránu a Číny, spojenecké loďstvo vstoupilo do Rudého moře a kontroluje vodní plochu. A to je začátek konce. Po tomto se kolaps stává již zcela nevyhnutelným.

Pro Novou republiku vybrala a přeldožila PhDr. Vladimíra Grulichová

https://dzen.ru/a/ZgchpgJ_gE-D3iX0

4.6 21 hlasy
Hodnocení článku
9 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Karel2002
Karel2002
před 3 měsíci

Suezský průplav přece ukradl Západu už Egypt v roce 1956. Proto ho tenkrát musel Západ napadnout.

cablik
cablik
před 3 měsíci

A co čekali nemohou mít rádoby národní po celém světě válka na moři by byla velice odlišná od té v 2 sv. Éra letadlových lodí je pryč a je věk raket a kdo má lepší je jasné.

kolokol
kolokol
před 3 měsíci

A jak je to možné, že se Rusko nejen drží přes všechny útoky Západu, ale zjevně i posiluje na scéně světa? – Putinova skvělá práce, opárající se o silné konceptuální znalosti! To si dělám trochu legraci. A teď k tomu Suezu. K čemu to může vést? Například to může vyústit k zablokování tohoto veledůležitého přepravního uzlu.… Číst vice »

kolokol
kolokol
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  kolokol

…, jak lehce je americká infrastruktura a logistika zranitelná, to se Bidenovi vážně nechce. A opět, tak jako s Putinem, tak i s Bidenem si dělám tak trochu legraci.

mikkesh
mikkesh
před 3 měsíci

Co se to těm Amíkům sakra přihodilo? Nedávno je drban v sandálech vyprovodil do letadel, že málem roztrhli dveře, teď je zase nějakej Husita na rákosové loďce vyžene z Rudého moře, musulmani si z nich dělají prdel … Hollywood místo Amerického vojáka dvojky, točí kraviny o Harry Potterovi … aby se tak ze zoufalství… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  mikkesh

Afghanistán opustili Američané úmyslně, aby měli dost sil pro válku s Ruskem.

mikkesh
mikkesh
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

A Afghánci je u letadel neúmyslně kopali do prdelí.

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 3 měsíci
Odpověď uživateli  Karel2002

A právě proto tam nechali fůru zbraní, munice a techniky, která je používána proti nim.
Dobrý, Karle, dobrý… 😟

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 3 měsíci

Cetla jsem Lavrova. .Zadnym k 
” mezinarodnim” organizacim uz nemaji duveru..Dlouho upozornovali na dvoji metr a jine nedostatky a oni je prehlizeli s aroganci sobe vlastni