Krasnogorský masakr a džbán trpělivého čekání

František Roček
František Roček

První zprávy

To nejhorší se již stalo. Čtyři terorisčata si zastřílela, založila požár a odjela bílým renaultem. Následkem toho zhruba 2,3 % návštěvníků koncertu v Krasnogorsku zemřelo a dalších asi 6 % bylo zraněno, včetně lehkých zranění.
Co se dělo dál, je doslova příběhem politického hnusu – osočování a zesměšňování ve stínu seznamu mrtvých nevinných obětí, uvádí v komentáři pro Prvnizpravy.cz publicista František Roček.

Připomíná, že Jan Schneider 28. března 2024 v přehledovém článku o božím dopuštění v Krasnogorsku (https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/kdo-stoji-za-utokem-v-moskve-jan-schneider-promluvil/) popsal  střízlivě situaci a možná východiska vyšetřování útoku.

Oprátka se plete z trpělivosti

Jenom hlupáci již dnes vykřikují radikální závěry bez důkazů. Dominantní je otázka zda za útokem na návštěvníky koncertu může (a do jaké míry) ukrajinská administrativa a USA. To vyžaduje trpělivost.

Ve čtvrtek 28.3.2024 ekonomicky orientovaný deník Kommersant napsal, že útočníci z koncertního sálu dostali peníze z Ukrajiny. Financování probíhalo i s pomocí kryptoměny. Vyšetřovatelé získali informace od zadržených teroristů. Informovala o tom též ruská agentura RIA Novosti. Ve čtvrtek večer se informace objevila i v českém tisku.

Kommersant uvedl: „Vyšetřovací výbor Ruska (ICR) uvedl, že …byly získány důkazy o jejich spojení s ukrajinskými nacionalisty. Vyšetřovatelé mají podle tiskové služby ICR údaje, že pachatelé teroristického útoku obdrželi z území Ukrajiny značné částky, které byly použity při přípravě útoku na koncertní sál.“

S tím bylo spojeno zadržení dalšího podezřelého v případu. Deník k tomu uvedl: „Podle agentury se podílel na schématu financování údajných teroristů… informace byly získány vyšetřovateli během studia technických zařízení zabavených zadrženým osobám a během analýzy informací o finančních transakcích.“ (https://www.kommersant.ru/doc/6596655)

Česká propaganda alias blbost v akci

Zpráva v ruském tisku byla neutrální. V českém článku na forum.cz stejné informace uveřejnili s titulkem: „Ruští vyšetřovatelé tvrdí, že našli důkazy o vazbách útočníků na Ukrajinu, ale žádné neukázali“. Titulek vymysleli zamindrákovaní blbci.

O kriminalitě jsem s policisty a soudci hovořil a psal zhruba 25 let. Základní poučení: Jenom úplný debil by pustil do médií více než naprosté minimum informací. Důkazy o vyšetřovaných činech, vazbách mezi lidmi atp. nepustí, dokud se s jejich pomocí potřebují dostat ještě k dalším informacím.

Ukrajinská písnička pro zasmání

Když čtenáři dočetli až sem, za odměnu nabízím srandičku z kyjevského Ukrajinstánu. Ještě večer v době masakru v koncertním sále 22. Března napsali kyjevští dezinformátoři článek s dlouhým titulkem:
„Teroristický útok v Moskvě byl plánovanou a záměrnou provokací ruských tajných služeb na Putinovy pokyny.  Jejím cílem je ospravedlnit ještě tvrdší údery na Ukrajinu a totální mobilizaci v Rusku.“
(https://gur.gov.ua/content/terakt-u-moskvi—splanovana-i-svidoma-provokatsiia-rosiiskykh-spetssluzhb-za-vkazivkoiu-putina-ii-meta—vypravdannia-shche-bilsh-zhorstkykh-udariv-po-ukraini-ta-totalnoi-mobilizatsii-na-rosii.html)
„… Je zřejmé, že Kreml může obvinit Ukrajinu z organizování teroristického útoku a použít střílení vlastních občanů jako záminku pro ještě brutálnější útoky na civilní infrastrukturu a zabíjení ukrajinských civilistů. …Nerušený pohyb skupiny ozbrojenců se samopaly v centru Moskvy, stejně jako řadu dalších nevyvratitelných důkazů, to vše naznačuje, že střelbu v Crocus City Hall zorganizovaly ruské tajné služby. Před přípravou teroristického útoku varovaly i mezinárodní ambasády. Celému světu je jasné, že teroristický útok v Moskvě je dalším Putinovým zločinem, aby si udržel vlastní moc.“

Z toho vyplývá, že čeští mainstreamoví dezinformátoři se od ukrajinských mediálníchlhářů ještě mají co učit…

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)

4.2 13 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
13 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 22 dny

Podle Izraelskeho vzoru ma ted Rusko pravo vybilit celou Ukrajinu…Oni fakt nechapou co delaji..NIKDO nebude respektovat ty jejich dva metry

oldo
oldo
před 21 dny
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Panebože,kdo je NIKDO a kdo je za “jejich”?Vždyť tomu věří naprostá většina celé “západní /ne/civilizace”!

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 21 dny
Odpověď uživateli  oldo

Jenze “zapadni” civilizace neni jedina na svete.Naopak je co do poctu mensi.A diky dvojimu metru a aroganci ztraci i svuj vliv

orinoko
orinoko
před 22 dny

Bidet prdi v TV kraksne. Věříte tomu? A pledoval take za pět ptáků pro jednoho chlapa…

kutnohorsky
kutnohorsky
před 22 dny

Nad ,,naším” meinkampstrýmem se člověk může jen pousmát a přemýšlet komu ty kraviny asi píše a kdo myslí, že to čte a hlavně tomu věří. Opravdu si myslí, že většina národa je tak primitivní jako oni?

kutnohorsky
kutnohorsky
před 22 dny
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Pravda vždy vyplave na povrch! A pro lháře pak platí pravidlo MUDr. Plzáka: zatloukat, zatloukat, zatloukat a dál lhát! Na nic jiného se nezmůžou…

oldo
oldo
před 21 dny
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Omlouvám se,už se budu krotit v těch reakcích.Ale přesně takovým jako vy to píší,jen s jiným přesvědčením.Čtou to skoro VŠICHNI,VĚŘÍ TOMU SKORO VŠICHNI a primitivní jsou dnes skoro VŠICHNI.Pokud někdo NENÍ primitivní,jsou to ta masmédia,dobře vědí co a pro koho píší. A s tou pravdou je to jak zpívá Vysockij, JISTĚŽE NAKONEC VYHRAJE PRAVDA,ALE AŽ DOKÁŽE… Číst vice »

Naposledy upraveno před 21 dny uživatelem oldo
kolokol
kolokol
před 21 dny
Odpověď uživateli  oldo

Kriticky je třeba se stavět k předkládanému jak z jedné tak z druhé strany. To, že opravdu měli teroristi volnou ruku, by měl kritický pohled zachytit. Volnou ruku nejen ze strany státních bezpečnostních složek, ale i ze strany soukromé ochranky podniku. Takže otazníky jsou a trpělivost je namístě. Nejpodstatnější na celé akci je, kdo ji… Číst vice »

oldo
oldo
před 21 dny
Odpověď uživateli  kolokol

Já jsem sice o té události nic nepsal,ale když myslíte….

kolokol
kolokol
před 21 dny
Odpověď uživateli  oldo

Nevadí, já o ní napsal. Je to zajímavé a možná i důležité téma. Pro mě zatím otevřené.

oldo
oldo
před 21 dny
Odpověď uživateli  kolokol

V pořádku,ale proč jste to psal MĚ?

kolokol
kolokol
před 21 dny
Odpověď uživateli  oldo

Myslel jsem, že i pro vás to bude zajímavé.

standa
standa
před 22 dny

NA pitomosti českého mainstreamu stačí jednoduchá otázka – Komu ku prospěchu ? Kdo si ji umí zodpovědět, ví ihned kdo zatím stál a stojí. USA, GB, Ukrajina.