Vše je připraveno

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák
Nakonec to bylo vlastně hrozně snadné. Pachatelé teroristického útoku v Moskvě byli hladce dopadeni živí. Bylo u toho dost kamer, takže jejich obličeje už zná úplně každý, dokonce jsem viděl video, jak jeden z nich nechtěl mluvit, tož mu policajt uřízl ucho a narval do úst… Ani jeden z pachatelů nevypadal jako šahíd, tedy mučedník, který ví, že jde na smrt, ví proč jde na smrt a ví, čeho chce svou smrtí dosáhnout. Naopak, při zatýkání se třásli a vůbec si nevzpomněli, že Alláh je veliký.

Prý byli najati na špinavou práci, nevědí, kdo je najal, ke zbraním je dovedli po telefonu a zaplatili jim za tuto práci pět tisíc dolarů. Kurňa, to bych si mohl dovolit i já. Gangsteři z Tádžikistánu jsou nechutně levní. Jet za sto tisíc korun do Moskvy, tam střílet do lidí a věřit, že to přežijí… na světě existují docela hnusná místa, když vygenerují takové pitomce.

Teroristé ujížděli směrem k ukrajinské hranici a už se mluví o tom, že tam měli domluvené nějaké techtle. Ano, to dává ohromně smysl… hranici mezi Ruskem a Ukrajinou se dá překročit jedna dvě. Žádný problém. Nikdo vás nebude legitimovat ani šacovat, vůbec tam nelítají stovky ozbrojených dronů… Prostě brnkačka.

Budova spořádaně shořela, střecha se propadla, vše bylo dokonale prolito vodou…

Policie přijela šedesát minut po střelbě… Teroristé si zastříleli, rozházeli molotovy a v klidu odjeli.

Bílý dům se jako obvykle vyznamenal a promtně vydal prohlášení, že za tím teroristickým útokem rozhodně nestojí Ukrajina. Ruská odpověď byla jednoduchá: „Jak to víte?“ Ještě nikoho nechytili, ještě nic nevyšetřili, lidé se ještě hemžili, hasiči hasili, doktoři zachraňovali životy, teroristé ujížděli směr Kyjev, ale Američani už hlásili, že Ukrajina za to nemůže.

Putin měl včera velmi emotivní projev plný východního sentimentu. Neoznačil v něm ještě viníka, ale slíbil odvetu. Obrovskou odvetu. Tak velkou odvetu, že jsem z těch slov úplně cítil plutonium a nebo alespoň bílý fosfor.

Ne, tohle není islámský terorismus. Tohle je eskalační terorismus. Jedině tak to dává smysl a dokonce několik smyslů. Tohle nebylo za žádnou ideu nebo víru. Dokonce ani za zvrácenou víru. Tohle nebylo za Alláha ani za svobodné Čečensko či Dagestán.

TOHLE BYLO ZA VELKOU VÁLKU!

Tohle bylo za zrušení ohledů. Jako když neznámí odstřelovači stříleli do obou stran na Majdanu. Jako když upálili lidi v Domě odborů v Oděse. Tohle bylo, aby se vyhrotila situace, aby byly vrženy kostky a byl překročen Rubikon. A také se to stane.

Umím si představit celou řadu scénářů… Třeba ten americký. Republikáni nám nechtějí dát peníze na Ukrajinu, tož vyprovokujeme Rusa, aby přestal brát na Ukrajině ohledy a zacházel s Kyjevem stejně jako Izraelci s Gazou, přestal se ohlížet na civilní oběti a naopak je začal vytvářet ve velkém. Republikáni budou pohnuti lítostí a schválí těch šedesát miliard dolarů pro Kyjev. Střílení neznámých lidí do davu, to se už jednou osvědčilo…

Umím si představit ukrajinský scénář. Vyprovokujeme Moskvu k brutální odvetě, protože příliš mnoho Ukrajinců začíná s Moskaly sympatizovat. Když Rusové začnou ukrajinská města bombardovat plošně, lidé se semknou stejně jako na začátku války a budou dál snášet útrapy války za Black rock, Vanguard a Monsanto. Když budou Rusové nenávidět Ukrajince, bude to fungovat i naopak.

Umím si představit neznámého aktéra, kterému vyhovuje oheň války a prostě ho jen potřebuje rozfoukat. Umím si představit celou řadu evropských hlupáčků, pro které je válka jako droga a když s tím začali, nedovedli si představit, že to dojde až sem. A tak vymýšlejí, jak pošlou vojska na Ukrajinu a nebo prostě jednají iracionálně a objednávají si gangstery… Proč mi v tomto případě naskakuje obraz čučkaře Koudelky…?

Ale umím si také představit, že přesně tohle je způsob, jak provést v Rusku všeobecnou mobilizaci při které mladí kluci nebudou utíkat do Gruzie, ale sami a nadšeně dojdou do odvodní místnosti, aniž by je někdo musel chytat na ulici. Tohle je přesně ten způsob, kdy budou Rusové v Tankogradu pracovat jako barevní v dvanáctihodinových směnách, budou se na frontě brodit blátem a budou snášet jakékoliv útrapy, jen aby zvítězili. Tohle je přesně ten impuls, po kterém Rusové dojdou až do Berlína či Paříže… Bohužel, Prahu u toho tentokrát nebudou osvobozovat.

V posledních týdnech vidím, jak se den po dni, událost o události, naplňují podmínky pro třetí světovou válku a nevidím žádné události, které by mluvily o opaku. Na východě se odhazují rukavice, protože na západě jsou prázdné zbrojní sklady. Alexandr Makedonský se chystá na bitvu u Gaugamél. V předchozích dvou letech předstíral slabost, aby proti němu Západ nezmobilizoval celou svou sílu naráz, ale nechal ji postupně shořet. Teď už se cítí být připraven.

Tenkrát, na začátku roku 2022 jsem si myslel, že by se válka třeba ještě dala odvrátit a snažil jsem se pro to něco udělat. Byla to naivní představa. V době, kdy jsem si poprvé uvědomil, že jsou pro konflikt splněny všechny podmínky, bylo už na obou stranách rozhodnuto, že do toho půjdou. Teď už žádnou podobnou naivní představu nemám. Bohužel vidím jen důvody k eskalaci a realizaci opatření, aby se eskalovat dalo.

Ne, neříkám tím, že bude třetí světová válka. Jen říkám, že je splněno vše, aby mohla být. Rusko najelo na válečnou ekonomiku a teď už má i motivované obyvatelstvo. Jak jsem to napsal včera? Rozhoduje se o tom, zda „jen“ potupně prohrajeme, nebo zda prohrajeme a budeme mít zemi plnou vojenských hřbitovů a nebo zda prohrajeme a budeme mít zemi plnou radioaktivního spadu…

*

Daniel Sterzik – Vidlák, Litterate

4.6 25 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
21 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
peter matej
peter matej
před 18 dny

Možno by stálo za to,posúdiť aj ďalšiu možnosť! Napr. že teroristický útok má za cieľ vyhrotiť vzťahy Rusov k migrantom zo Stredoázijských republík a Kaukazu. Vzťahy medzi Rusmi a migrantmi sú už aj tak dosť napäté,ku konfliktu veľa nechýba a keď ten konflikt bude dostatočne veľký aby vyvolal nepokoje zo strany cca 20 miliónov… Číst vice »

Primak
Primak
před 20 dny

Trošku zavádějící, není jasné, co je sarkasmus, ironie a co je myšleno doopravdy, kdo se v tom má vyznat?. Vidlák by to neměl přehánět, trochu ubrat, méně znamená více…

Anonym
Anonym
před 20 dny
Odpověď uživateli  Primak

Mně to připadá přesně naopak. Vidlák odložil vidle a “vypsal se”. Pokládám to za skvěle napsanou stať. Vše je připraveno. JEN MY NE!

orinoko
orinoko
před 20 dny

Třetí světová? Ale prdlajs, teď už bude rovnou 5. evropska.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 20 dny

Terorismus to není jen usmrtit někoho ,,za správnou věc” náboženství, pokřivené ideály. Terorismus je vždy počátek čehosi. Mnohdy vzniká ze zoufalství. U nás máme přímo vládní terorismus, který terorisuje vlastní obyvatele a ohrožuje je přímo na životech. Braňme se jim. Ne uz zbytečnými demonstracemi nebo nějakýn antiterorem. Jde nám o život. Stačilo by… Číst vice »

idiotronic
idiotronic
před 20 dny
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Lidí, ochotných vás teroristicky zlikvidovat za peníze, máme u nás dostatek. Nečekejte, že budou mít jakési ,,arabské” rysy. Ve svém domě jsem zažil nastraženou elektroinstalaci (prohození fáze a nuláku elektromontážní firmou, která měla smlouvu s Čezem) a vznícení radiopřijímače Grundig, když předtím kdosi vnikl do domu a zabavil mobilní telefon. Zrušení telefonních budek firmou O2… Číst vice »

vachav
vachav
před 20 dny

Já jsem přesvědčen pouze o jediném scénáři.Ten pruhovanej planetární parazit nedá pokoj.USSA jsou největším ohrožením pro udržitelnost lidské civilizace a života na naší planetě.Je třeba doufat,že si lidstvo s těmi 5ti procenty poradí.

Ludvik
Ludvik
před 20 dny

“Alexandr Makedonský se chystá na bitvu u Gaugamél. V předchozích dvou letech předstíral slabost, aby proti němu Západ nezmobilizoval celou svou sílu naráz, ale nechal ji postupně shořet. Teď už se cítí být připraven.” Podobných unáhlených závěrů a citací “informací” z podivných zdrojů je v něm více. Otázkou tak je, zda článek skutečně napsal Vidlák… Číst vice »

Anonym
Anonym
před 20 dny
Odpověď uživateli  Ludvik

To nejsou unáhlené závěry. To je názor, na který bylo dost času. Situace je strašlivá.

kolokol
kolokol
před 20 dny

“Za velkou válku”. Asi ano, a především “hned”. Jsou ovšem i jiné scénáře. Ale obecně je naplánována světová válka ve třech etapách s cílem uchvátit světovou moc. Tento plán byl představen vrcholným iluminátem Albertem Pikem již v roce 1871. A tak je docela dobře možné, že je 3.sv. v plném proudu už nyní. Byť to tu… Číst vice »

standa
standa
před 20 dny

Anglosasové své proválečné plány tiskou přes kopírák. Správně připomenuta Oděsa. Upálili a udusili kouřem kolem 50 lidí vč. těhotných žen ! Ti co chtěli opustit dům byli stříleni. Ukrajinu podpálily USA a GB, tedy Anglosasové, kteří vedou nadále krypto-kolonialistické války za účelem získání zdrojů prom sebe – pro svoji Zlatou miliardu a pro trvání… Číst vice »

cablik
cablik
před 20 dny

Bohužel takovým útokům nelze zabránit kdo chce vraždit tak si vždy nějaké místo najde 5000 dolarů je bídná odměna za takoví čin. Rusové se s nimi mazat nebudou a původce útoku dopadnou.

standa
standa
před 20 dny
Odpověď uživateli  cablik

Vykonavatele masakru už mají. Teď budou “zpívat” -tedy už “zpívají”. Anglosasové to teď pořádně eskalovali. Odveta začala a bude tvrdá !

cablik
cablik
před 20 dny
Odpověď uživateli  standa

Žádná jaderná odplata nebude ale měli by to udělat jako Mosad s Eichmannem postavit před soud.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 20 dny
Odpověď uživateli  cablik

Cabliku, co je přijímání mohamedánských fanatiků do země? Není to podpora terorismu a ohroženi obyvatel země? Není jistou formou terorismu v límečku např. cenzura? Ono nemusí jít přímo o život. Tím chci říci, že my ,,své” teroristy dobře známe, co nás dva roky terorizují a přímo na těch životech ohrožují. Jak se jim bráníme? Prevence… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 20 dny
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Neotevřela se mi druhá část mého příspěvku, kde navrhuji řešení a vymýcení terorismu v Čechách. Technická chyba nebo cenzura?

cablik
cablik
před 20 dny
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Nelze se ubránit terorismu když uvidí někde hlídky tak půjdou jinde takoví sériový vrazi to umí ano přijímání islamistů je naše náhrada a smrt. Proč pro dámy doživotí jsou kolikrát horší než muži za terorismus smrt pro každého.

cablik
cablik
před 20 dny
Odpověď uživateli  cablik

Je tolik způsobů jak zabít co nejvíce lidí i beze zbraní…..

kutnohorsky
kutnohorsky
před 20 dny
Odpověď uživateli  cablik

Cabliku, jednou by mohly ty ,,dámy”, nedej bože, dopadnout jako světice a statečnice Horáková., která chtěla na Západu bombardovat atomovkama česká města. Nebylo to k vlastizradě navíc ještě podněcování k přípravě teroristické akce proti spoluobčanům? Až příliš brzo ,,po revoluci” se začali oslavovatat a rehabilitovat zrádci své země a vrazi, nikoli jen komunistů( (kolik obětí… Číst vice »

cablik
cablik
před 19 dny
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Správně kolego teď jsou ti co jsou u vesla šíleně prozápadní. A protože žádný proti komunistický odboj neexistoval tak mají tyto „hrdiny”.