Česká republika směřuje do války

Česká republika směřuje do války. Žene jí tam svými projevy a svými činy prezident Petr Pavel, premiér Fiala s celou „pětidemoliční vládou“ a hlavně ministr zahraničních věcí Jan Lipavský. To vše za masivní podpory českých veřejnoprávních, ale i soukromých medií ovládaných pravicí a liberály.

Válka je blíže, než se běžnému českému občanu zdá, protože vrcholní politici a jimi spřízněná media překrucují fakta! Vybírají si jen taková, která se jim hodí pro jejich válečnou a nenávistnou politiku vůči Ruské federaci. Realita a pravda o situaci ve válečném konfliktu na Ukrajině jsou jiné!

Český ministr zahraničních věcí Lipavský by měl být nazýván spíše lobbistou a tlampačem NATO. Je to nejhorší a nejzaprodanější český ministr zahraničí za dlouhá desetiletí našeho státu, který nese spolu se svojí stranou PIRÁTI osobní zodpovědnost za tuto válečnickou a nenávistnou zahraniční politiku.

Lipavského česká zahraniční politika utrpěla nedávno zásadní úder, když Mezinárodní soudní dvůr OSN v Haagu odmítl v lednu 2024 na návrh Ukrajiny uznat Ruskou federaci po dvou letech válečného konfliktu jako agresora vůči Ukrajině! Uvedený rozsudek Mezinárodního soudu OSN zcela zboural konstrukci české válečné zahraniční politiky a štvavé propagandy vůči Ruské federaci! O této skutečnosti žel česká media neinformují!

Je třeba zastavit válečné štváče! Jediní, kdo může zastavit tyto české válečné štváče a blížící se válku, jsou občané České republiky, které se zatím přes veškerou snahu a mediální masáže nepodařilo válečným štváčům získat ve velkém měřítku na svojí  stranu. Přesto jich je dost! Nejbližším místem, kdy dostanou občané osobní možnost se vyjádřit k válečnické politice české vlády jsou volby do Evropského parlamentu.

Občané, v zájmu České republiky, nevolte tyto válečné štváče a jejich strany, které je podporují. V zájmu svém, vašich mužů a synů, kteří budou mobilizováni do války, v zájmu vašich dětí!

My účastníci jednání upřednostňujeme diplomatická jednání směřující k ukončení konfliktu! Jsme proti dalším dodávkám zbraní na Ukrajinu!

Dejme společně šanci míru!

Zástupci vlasteneckých stran a organizací Plzeňského kraje účastnící se 4. společného zasedání v Plzni dne 23.4.2024. (Komunistická strana Čech a Moravy,  Český svaz bojovníků za svobodu, Svaz protifašistických bojovníků).

Miroslav Kavij

*

Redakce Nové Republiky děkuje všem dárcům, kteří nám zaslali na účet zapsaného spolku Nová Republika peněžní dary.

2300 736 297 / 2010 (Fio banka)

Velmi si vaší pomoci vážíme. Zaslané prostředky slouží k realizaci našich seminářů a panelových diskuzí, k jejich audiovizuálnímu záznamu, tvorbě podcastů a zveřejnění a k rozšíření činnosti a působení spolku Nová Republika.

Všechny texty autorů a překladatelů Nové Republiky jsou volně šiřitelné.

*

3.5 11 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
11 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
tomaskova
tomaskova
před 29 dny

A koho tedy volit? Ani jedna strana není vlastenecká. Na oko se tváří, že jim jde o naše blaho, ale koryto je přednější-pro všechny.

spartak
spartak
před 29 dny

Na Slovensku vyhrálo mírové uskupení a tudy vede i naše cestička k většímu úspěchu nad fialovou válečnickou mlhou ,zřejmě i při volbě do EP.

Praded
Praded
před 1 měsícem

Z rodinných důvodů jsem měl možnost šedesát let, poznávat mentalitu obyvatel Volyně a Haliče, proto můžu říct, že většina lidí u nás a celé tzv. západní Evropě nemá ani představu co za věš si nasadily do kožichu. Ne všichni ale většina z nich jsou utajení banderovci. Nejlépe tomu rozumí Poláci a proto už je opustila trpělivost… Číst vice »

Hokarc
Hokarc
před 1 měsícem

Tentokrát si musíme republiku osvobodit úplně sami.

cablik
cablik
před 1 měsícem

To odrostlé dítě není žádný ministr je to jen smutný úkaz naši transatlantické kolonie kdo může být na místě ministra zahraničí ČR. Žádná velká válka nebude na to jejich páníčci nemají. Ale furt tam mohou poslat Čechy umírat.

Karel2002
Karel2002
před 1 měsícem

Mně to připadá logické. Podle průzkumu veřejného mínění až 90 procent miluje Zelenskeho. Kvůli Zelenskemu byl zvolen českým prezidentem se zdrcující převahou kandidát ODS-TOP09-STAN-Pirátů-Lidovců generál Pavel (Varšavská smlouva-NATO). Ten totiž neskrývá svůj obdiv vůči Zelenskemu a vůbec vůči režimu panujícímu na Ukrajině po převratu v roce 2014. V Praze stále vlají všude ukrajinské vlajky,… Číst vice »

dedous
dedous
před 1 měsícem

Dobrý večer všem lidem dobré vůle, tak ať si vezmou všichni samopaly, Pávek umí lítat se stíhačkou ,Lipánek a Fiala si umí nasadit blembák a jdou jako první bránit tu jejich demokracii a neotravují mírumilovné lidi.

vachav
vachav
před 1 měsícem

Vše má jen jednu jedinou příčinu-kapitalismus.V socialismu by infantilní hošík,jakýsi Lipavský ,makal někde ve fabrice a nikdo by o něm ani neštěkl.Taková je skutečnost a bohužel realita.Pokud to naši potomci neotočí,budou rýt rypákama ve sr…ách.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem

Zenou ji uz vic nez 10let…..Velka angazovanost pri ukrajinskem prevratu, angazovanost pri pokusech o prevrat v Belorusku, Konev, ruzne vyhostovani diplomatu,verbalni utoky…Ja bych se s nami tedy nepratelila. Specielne uz ne proto,ze umime velmi rychle menit ” kamarady”

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

A za uplne nejhorsi povazuji,ze ” jsme” bez hrdosti…I trouba pozna,ze ” stekame” na povel

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Tady tedy take nemyslim vsechny…Jen ty co jsou videt a sami o sobe si mysli,ze jsou elity