Co je pravděpodobnější?

Elon Musk doporučil Ukrajincům, aby začali vyjednávat, jinak nepřijdou jen o východní část území za Dněprem, ale úplně ztratí přístup k moři. Mezitím Rusové dál pokračovali v metodickém ničení ukrajinských elektráren.

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák

Co nezničili hned, to zničili dalšími raketovými údery. Majnstrým denně chrlí články o tom, že Rusové přešli na válečnou výrobu, jejich produkce se zmnohonásobila a tu a tam už některým chytřejším intervjukům dochází, že tato znásobená produkce znamená nikoliv oslabenou ruskou armádu, ale posílenou.

Jen Petru Fialovi to nedochází a Řehka nejspíš vůbec netuší, o čem mluvím. Hlavně, že za deset let budeme mít stíhačky…

Zelenský začal propouštět i své nejbližší kamarády. Nebo od něj odcházejí sami, ono je to vlastně jedno. Krysy prostě opouštějí potápějící se loď. I ukrajinské vojenské velení mluví o jarní ruské ofenzívě. Maršál Petrla přestal válčit a věnuje se raději kosmonautice. Asi už také přestal věřit na ukrajinskou výhru a zbrojní pomoc USA, která vše napraví. Zřejmě si poslechl vlivného senátora Grahama, který přímo v Kyjevě šokovaným Ukrajincům vysvětlil, že musejí za svojí svobodu a demokracii bojovat i bez Američanů a mají začít okamžitě mobilizovat i mladší ročníky. Asi nebude náhoda, že se vzápětí objevila videa s mobilizovanými skoro dětmi… emancipace funguje, holky jsou totiž stejně dobré jateční maso jako kluci.

Válka do posledního Ukrajince za oslabení Ruska… ale, ono Rusko posiluje. Strašně moc posiluje.

Našim čučkařům se podařilo rozbít ruskou vlivovou síť. Ta dokázala odposlouchávat porady generálního štábu, nasadila vnadné agentky do postelí všem čtyřem stům vojenským generálům, měla své lidi v každém podniku s vojenskou výrobou a díky tomu měli Rusové dokonalý přehled o všech vojenských i politických aspektech vládní pomoci Ukrajině….

Ale houby… jediné, co čučkaři dokázali, že zablokovali webové stránky Viktora Medvedčuka, což je navíc proruský Ukrajinec. Znám ruský Sputnik, znám spoustu ruských vojenkorů, znám různé ruské telegramové kanály, ale o Voice of Europe jsem v životě neslyšel. Vskutku pronikavý úspěch našeho čuč. gen. Michala Koudelky. Rozmetal www stránky, které skoro nikdo neznal. Ještě nezapomněli dodat, že nikoho nezatkli a jejich agentská zjištění nemohou orgány činné v trestním řízení použít. Tuhle válku rozhodně vyhrajeme.

Pak, až bude po všem, se možná dozvíme, že Rusové skutečně měli v každém zbrojním podniku svoje agenty a možná je měli i na generálním štábu… Nejspíš přímo paní kriegsministryni, náčelníka štábu i generála Koudelku, protože i kdyby Putin chtěl, nikdy by nám nenapáchal tolik vojenských i hospodářských škod, jako to dokázala tahle vláda a jí dosazení úředníci. Ve válce zpravidla produkce rapidně roste. Jen v Evropě se propadá.

V Česku se propadá nejvíc…

Když jsme před dvěma roky demonstrovali za ukončení emisních povolenek, odchod od grýndýlu a odchod z lipské burzy, měli jsme pravdu. Kdyby se tohle všechno stalo, byli bychom na tom dneska lépe i co do zbrojní výroby. Ale ne, byli jsme chcimíři a kolaboranti. Proti Rusku se totiž bojuje tím, že se střelíme do nohy a když to nestačí, tak ještě do druhé. Sankce nefungují, chce to víc sankcí. Rusku to prospívá, nám to škodí, tak si kromě nohou ještě prostřelíme plíce. To jsme ti to, Putine, nandali. To jsme ti namydlili schody. Eva Decroix to ví nejlépe.

Do toho na Ukrajině vybuchují elektrárny a ve velkých městech tečou splašky po ulicích, protože čerpadla nefungují.

Já vím, že se opakuji, ale nemohu jinak. Už jsou jen dvě možnosti, co s tím může Západ udělat. Buď může trapně a potupně prohrát a přijmout následky této prohry, které budou vojenské, hospodářské, finanční a politické. Může prohrát a smířit se s tím, že západní hegemonie skončila.

A nebo se s tím europapaláši nesmíří, protože by je to stálo teplá mistečka i naditá konta, změnilo by to politickou mapu a odsunulo všechnu tu neschopnou verbež na smetiště dějin. A tak se pustí se do opravdu velké války. Sice se na výsledku nic nezmění, ale Hitler v roce 45 také věděl, že šestnáctiletá děcka a důchodci z Volksturmu ho nezachrání…, přesto je obětoval, protože mu šlo o všechno a všem těm Goebelsům, Goeringům, Himlerům i Keitlům také.

Co je reálnější? Trapná prohra války, následovaná ještě trapnější prohrou voleb, k tomu hospodářská krize jaká tu ještě nebyla, rozvrat západního finančního systému a smíření se s novým (mnohem horším) postavením ve světě a nebo hysterický pokus o zvrat situace pomocí nějaké další zázračné zbraně, která by si vedla líp než Himars, líp než Javelin, líp než Leopardy, Bradleye i Abramsy? Je pravděpodobnější potupný ruský mír, nebo nahnání Evropanů na frontu? Jsou sice vojensky nepoužitelní, ale je jich docela dost.

O jaderném konci raději ani nepřemýšlím… Jen čekám, kdy takový Patrušev nebo Medvěděv poprvé použijí termín „omezená jaderná válka.“ To už budu vědět, že s Američany jsou domluvení a počítají s tím, že postačí zničit Varšavu, Berlín a Paříž. Amíci budou mít pochopení… Na Prahu půjdou atomovky rovnou dvě. Jedna přímo na Evu Decroix a druhá na Řeporyje. Oni totiž Putina tak nějak serou.

Odpovězte si sami. Co je pravděpodobnější? Čemu jsme blíž? Prohře, ruskému míru a všem následkům, které jsme si nadrobili a nebo válce a zoufalému pokusu elit ještě nějak oddálit svůj konec?

**

Daniel Sterzik – Vidlák, Litterate

4.6 12 hlasy
Hodnocení článku
19 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Tohle je potesujici..Lide uz se neboji zaradit k ” dezolatum”..Jsem dezolat asi od uprchlicke krize ( i kdyz mne v podstate nastvali uz v roce 2008 pri krizi bankovni) a jsem na to pysna..nehodlam nijak prizpusobovat pokryteckym a hysterickym drzounum…mam svou hrdost

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Jen tedy mam jiny nazor na to ” nandani Rusakum”..Emoce neprebiram a jelikoz moje prvni ( opravdove ) zamestnani bylo v Chemapolu,mam nejake povedomi o tom,ze se nam ta spoluprace s nimi celkem vyplatila…Toho nerostneho bohatstvi za rozumne ceny jsme od nich meli dost

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

A kdyby mne chtel nekdo obvinovat ze ” spoluprace” s komunisty nebo STB ci cehosi podobneho,tak jsem nebyla ani pionyr ( nebyl cas😁)

orinoko
orinoko
před 2 měsíci

Opět rádio Jerevan: Na 1.5.2999 ohlásila vláda České republiky demonstraci proti obyvatelstvu české země kvůli jeho nehynouci lásce k USA. Putina se ptali Klingoni i Dzedajove , jestli ještě bude žít? ANO, odtusil plynně galakticky, protože chci. Odrostlejsi dítě na dotaz, co je hardware a co software, odpovědělo překvapivě metaforicky poté, co v TV… Číst vice »

kolokol
kolokol
před 2 měsíci

I generál Wilhelm Keitl, který podepisoval za 3.říši kapitulaci, byl propraven.
Elon Musk si to představuje jako Hurvínek válku. Oni musí zdrhnout, ne kapitulovat.
Samozřejmě chápu, že Elonovy představy budou reálnější než ty Hurvínkovy. Nejspíš má prostě zadání.

orinoko
orinoko
před 2 měsíci

Rádio Jerevan právě hlásilo, že Zápach na nové ruské kluzko-kluzné mohutné bomby nasadí chytré kapitalistické bombardaky. To prý změní současná pravidla bojů na východní frontě, jejichž průběhem je velmi ZNEKLIDNEN současný Funkcni Hradni Krakatit. K.H.F.

Naposledy upraveno před 2 měsíci uživatelem orinoko
orinoko
orinoko
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  orinoko

Rovněž se tamtéž objevily zprávy, že do čela vojsk na Halici bude instalován Golem, a to dokonce ve verzi – dron. A vůbec… všechno léta, i co peří nemá. Zlé jazyky tvrdí , že Golem bude ve skutečnosti Mr. BTW.

https://youtu.be/XGr-kdE2n-U?si=91VZnH34KQBNq8KW

Naposledy upraveno před 2 měsíci uživatelem orinoko
palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 2 měsíci

Nasi “cuckari” rozbiji nejakou sit skoro kazdy rok..Ja uz to beru jako cesky kolorit😁

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Krome te srandy,jak jsme je museli vykupovat od nejakych obchodniku se zbranemi,mne pobavili i s “agenty s ricinem”. .

cablik
cablik
před 2 měsíci

Jak to s tou zástupnou válkou dopadne je jasné nechci aby na naši zem padla nějaká jaderná raketa to bychom cestou do nebe zpívali kde domov můj. Jejich konec je neodvratný jak padne dolar tak padne Euro. Zůstanou jen dluhy které budou splácet další generace..

Vendol
Vendol
před 2 měsíci

Hele,z osobní složky toho bolševického rudého noka, kterého nám Američani vybrali za prezidenta, rudokožce Pavla, vyplývá, že má velice nízké IQ. Sice umí seskočit padákem, ale podle všeho naprosto nezvládne – třeba – vypočítat obsah kruhu či čtverce. Nevíte o tom něco bližšího ?

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  Vendol

Dlouhodobe si vybiraji ty,co umi prikyvovat,ale samostatne mysleni se od nich cekat neda..Mysleni se jim nehodi…V podstate vam to rikaji i svym bojem s ” dezinformacemi”

keporkak
keporkak
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  Vendol

V osobní složce prý má uveden výsledek IQ testu z doby studia 107. A je-li průměr populace IQ=100, tak IQ=107 je opravdui jen mírný nadprůměr. Pro členství v Mense je potřeba IQ=130. O genialitě se mluví při IQ=150 a více. Osobně si myslím, že kdyby měl PePa IQ jen o něco málo vyšší, tak by pochopil, že… Číst vice »

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  keporkak

Mensa je od 140

orinoko
orinoko
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

A odkdy je Menses?

Anonym
Anonym
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Nikoli, členem Mensy se může stát každý, kdo absolvuje prezenční mensovní test s výsledkem IQ130+, odešle přihlášku a uhradí členské příspěvky. 🙂

Hodnoty od 90 di 109 bodů má polovina české populace, jde tedy o průměrnou inteligenci. Nad 140 se už jedná o genialitu.

Karel2002
Karel2002
před 2 měsíci
Odpověď uživateli  Vendol

IQ 107 je úžasné. Můžete pracovat jako řidič.

standa
standa
před 2 měsíci

Západ už nemá chytré politiky typu Kissingera. Došli a stejná kvalita je v nedohlednu. Asi už nebude nikdy a ty pitomce nahradí umělá inteligence, která nás jednoho dne zcela zničí jako nepotřebný odpad. Chamtivost Západu je neskutečně obrovská, netuší, že existují věci s vyšší hodnotou než jsou peníze a touha ovládnout svět, vede Západ !!!… Číst vice »