„Dvě loutky. Páprda a…“ Vyoral pustil peklo na Bidena s Fialou

Po návštěvě premiéra Petra Fialy v Bílém domě se z řad jeho podporovatelů začalo ozývat, že se ukázalo, jak ČR hraje diplomatickou první ligu. Komentátor souhlasí, že první ligu ČR hraje. Ale v lokajství. A horších věcech.

„Šli buď na kobereček, nebo pro nové notičky,“ odhadl. Setkání s Bidenem má za parodii. „Dvě loutky, blbá a blbější, politický eunuch a senilní páprda zahráli divadlo zejména pro českou veřejnost,“ konstatuje a ptá se, kolik českého daňového poplatníka tato cesta stála.

Premiér Fiala s velkou slávou zavítal do USA, kde se jednak setkal s americkým prezidentem Joem Bidenem, ale také zavítal do centrály CIA v Langley. Je to významná událost, která dokazuje, že hrajeme v diplomacii první ligu, nebo to znamená něco docela jiného?

My, respektive naši politruci – což je třeba důrazně oddělovat – nehrají první ligu v diplomacii, ale ve věčném lokajství a rektálním alpinismu, jež pramení z jejich větších či menších mindráků, nedostatku sebevědomí, prospěchářství, hlouposti a bezpáteřnosti. Jen sovětský Kreml vyměnili za americké Langley a Washington. Tváří se jak pávi, ačkoliv vypadají jak mouchy na exkrementu. Spíše to ukazuje na prakticky absolutní vazalství našich politruků a vrcholných představitelů zpravodajských služeb. Což je alarmující.

Jen naivové si mohou myslet, že celá tato sebranka, pardon delegace, zamířila do centrály USA jako partnerská. Dle mého přesvědčení šli buď na kobereček, nebo pro nové notičky v zájmu amerického Velkého bratra. Je možné, že brzy nám velečučkař Koudelka, nebo tentokráte někdo další, předloží nové Vrbětice, Skripala 2.0, ruskou stopu v bezvýznamných on-line médiích nebo něco podobného. Ostatně všeříkající je, když ředitel BIS Koudelka hrdě převzal medaili za spolupráci od šéfa CIA. Myslíte, že takto se chová rovný k rovnému? Zkuste svému kolegovi v práci či ve sportovním týmu nebo životnímu partnerovi předat jako gesto dobré vůle medaili, diplom či ocenění za spolupráci. Pokud to nebude vnímat jako náznak arogance a nadřazenosti, minimálně si bude myslet, že jste spadl z višně. Ocenění přece většinou probíhá subordinačně. Tedy nadřízený ze CIA ocenil mopslíka z BIS, a ten nyní tentokrát i s dalšími přijel políbit prsten a převzít instrukce.

A co se týká setkání soudruha Fialenka s Joem Bidenem, tak to je parodie věrně reflektující to, jak funguje náš svět. Dvě loutky, blbá a blbější, politický eunuch a senilní páprda zahráli divadlo zejména pro českou veřejnost, která nákladný výlet Fialovy kolaborantské družiny štědře, leč nuceně, zaplatila. Kdybychom přenesli setkání do absurdní komiksové podoby, pak mopslík zavrtěl ocáskem a udělal radostí loužičku, zatímco senilní páníček netušící, o koho se jedná, si sounáležitostí nadělá do plenek. Pologramotní novináři nestíhají mačkat spouště, přičemž to shledají velmi roztomilým důkazem pevných a nadále se zlepšujících vztahů mezi těmito dvěma karikaturami.

Režisér David Martínek dokonce navrhuje, aby den, kdy Fiala navštívil Langley, byl zapsán jako „den kolaborantů“. Je to adekvátní? Koneckonců, Langley si prohlédl i Babiš (ZDE)

Předpokládám, že u pana Martínka jde o nadsázku. A s tou souhlasím. Víc bych v tom nehledal. A ano je otázka, zda by onen potenciální den měl být určen k datu návštěvy Langley Fialy či Babiše. V tomto ohledu mezi nimi rozdíl nevidím.

….. více na: Parlamentní listy

4.6 10 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
9 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 1 měsícem

„Řekněte to lidem ještě před volbami.“ Okamura poslal výzvu Babišovi
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Reknete-to-lidem-jeste-pred-volbami-Okamura-poslal-vyzvu-Babisovi-754080

cablik
cablik
před 1 měsícem

Přesně tak dvě loutky US miliardářů a ta Česká je dvojnásobná pan Martínek má dobrý nápad pravda je jen jedna mno nic spolu půjdou do kytek.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 měsícem

Škoda, že hlava zakrývá Bidenovi nohy. Posed vyjadřující, tak teda nazdar, a celkový obraz prezidenta: a ty seš kterej? Aha, ten Jugoslávec co nám tak leze do rpdele?

Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 1 měsícem

Je to všechno v “pohodě”:
USA pomoc Ukrajině schválily, Zelenskyj děkuje, na českých webech si stačí info vybrat
https://pravednes.cz/world.news

Na ruských stránkách jsou jiné pohledy, narychlo:
https://www.rbc.ru/politics/20/04/2024/662404dd9a7947120c6933a7
https://www.mk.ru/politics/2024/04/20/peskov-prokommentiroval-prinyatie-v-ssha-zakonoproekta-o-pomoshhi-ukraine.html

Fiala a Pavel asi bouchají šampaňo…

Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  Pozorovatelka
Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  Pozorovatelka

Za sebe ale dodávám, že po cca padesáti letech práce globalistů na odpisu USA a jejich petrodolaru, jak jsem o tom psala zde
https://www.novarepublika.cz/2024/04/souvislosti-novy-normal-22-brezen-jako-vyroci-oficialniho-odpisu-usa-z-pozice-svetoveho-hegemona-a-zahajeni-realizace-grean-dealu#comments
nelze předpokládat, že USA se ještě nějakým zázrakem zvednou tak, aby jejich hegemonie mohla i dále pokračovat.

Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  Pozorovatelka

Americký Kongres vypsal Kyjevu šek: “Inflace je mimo kontrolu, Američané trpí každý den. Sotva jim stačí na potraviny, na benzín, sotva platí nájem. Mladí lidé si ani nemyslí, že si někdy v životě budou moci koupit dům. Nejdůležitějším tématem dnešního Kongresu je ale poslat dalších 61 miliard dolarů do konfliktu na… Číst vice »

Praded
Praded
před 1 měsícem

Dá se očekávat, že se v krátkém čase dojde oznámení kdo ten teroristický útok na FF zorganizoval. Byly to opět známí ČUK a GEK. Zároveň se objeví g.f. s novou medajlí.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem

Nikdy to nepochopi…Z jejich ” hodnot” hrdost vymazali