Ještě jeden pokus

Když jsem včera psal článek o řediteli Vojenského zpravodajství, Berounovi, který byl odvolán půl roku před vypršením funkčního období, nevěděl jsem ještě o schválení amerického balíčku pomoci pro Ukrajinu. Nakonec, těsně před vydáním, jsem to jen zmínil v posledním odstavci. Podle mě se to celé dost vyjasnilo. Kongres prostě kolektivnímu Bidenovi schválil ještě jeden pokus ke zvrácení situace na východní frontě. Rus totiž postupuje, víme?

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák

Jak jsme už mnohokrát zopakovali (a kvůli tomu jsme proruští dezinformátoři), Ivanům nedochází ani munice ani jídlo ani lidi ani čipy. Nebojují polními lopatkami, nejsou těsně před hospodářským kolapsem a i v době, kdy si Ukrajina věřila na ofenzívu, kterou svět neviděl, měli Rusové dost kapacit, aby opevnili svoje linie asi pětkrát více, než nakonec bylo zapotřebí.

Ještě k tomu přidám to, co libtardi nechtějí slyšet ani teď. Rusové nebojují o zvětšení svého území, bojují prostě na cizím území a je jim úplně jedno, jestli je fronta o kilometr na západ nebo na východ. Zároveň mají mnohem menší ztráty než Ukrajinci a všechny ty OSINT weby (a ORYX především) od začátku lhaly. Rusko přešlo na válečné hospodářství, chrlí víc vojenského materiálu i vojáků než celý Západ dohromady a má čím platit, protože má pod zemí suroviny na sto takových válek. Ruská armáda není den ode dne slabší, ale den za dnem sílí a roste. Je už větší a lépe vybavená než na počátku války a čím déle bude tako válka trvat, tím větší bude mít schopnosti a tím menší bude „sanitární kordon“ mezi NATO a Ruskem.

Lucie Sulovská napsala poměrně střízlivý komentář, kde konstatovala, že americký balíček (přes všechny kecy o něm) nemá pomoci Ukrajině k vítězství, ale má zabetonovat ukrajinské pozice, aby to Putina donutilo zasednout k jednacímu stolu. Větší ambice nemá. Vojenská pomoc se na ukrajinu dostane později a méně, než to vypadá z oslavných článků majnstrýmových médií. Dokonce i Trump prý uznal argument, že není v zájmu Ameriky, aby válka na Ukrajině dopadla pro Ukrajinu katastrofou. Mohlo by se to přelít i k nim. Komentář je střízlivý, ale nejsem si tím vůbec jistý tím, že to bude na jednání s Putinem stačit.

Z dostupných zdrojů už víme, že na Ukrajinu bezprostředně přijde asi čtrnáct miliard dolarů. Zbytek peněz je určených na doplnění vojenského materiálu pro americkou armádu. Zcela určitě už před hlasováním byly provedeny přípravy, takže ihned po prezidentském podpisu bude už ledacos vykonáno. Vojenské schopnosti ukrajinské armády vzrostou podle mě takřka okamžitě.

Ale…

Před rokem byl poměr sil pro ukrajinskou stranu mnohem výhodnější. Rusko teprve přecházelo na válečnou výrobu a teprve cvičilo nové vojáky. Před rokem v tuto dobu ještě Putin potřeboval svého kondotiéra, Prigožina, jehož „vězni a bukanýři“ tak dlouho zaměstnávali ukrajinskou armádu, až ji připravili o schopnost útočit. Západní vojenský materiál naopak na Ukrajinu proudil ve velkém a věřilo se na svaté HIMARSy, Abramsy a Leopardy. Věřilo se na západní výcvik ukrajinských vojáků a nové rekruty nebylo nutno sbírat na ulici násilím.

Stepní orákulum, Džamila Stehlíková, v té době věštilo, že v létě válka skonči velkolepým ukrajinským vítězstvím a vraždou Putina…

Ukrajinská energetika tehdy byla poničená, ale zdaleka ne tak, jako letos. Loni Rusové útočili na rozvodny, letos útočí na turbínové haly. Já vím, že pro většinu libtardů jsem použil nesrozumitelné odborné výrazy, takže jen krátce na vysvětlenou: turbíny se opravují fakt blbě.

Západ už do Ukrajiny nasypal víc než dvě stě miliard dolarů. Sankce proti Rusku stály Západ bilion dolarů. K ničemu to nebylo.

Teď přidávají dalších čtrnáct miliard přímo a v tom nejlepším případě dalších padesát miliard nepřímo… V době, kdy ruská ekonomika roste a ruský vojenskoprůmyslový komplex chytil slinu a produkuje a produkuje. V době, kdy Rusové začali bojovat pomocí leteckých pum, proti kterým takřka není obrany. V době, kdy Západu docházejí rakety protivzdušné obrany…

Co změní šedesát miliard? Peníze se nedají vystřelit a samy o sobě nezmění poměr sil. Západ na válečnou ekonomiku nenajede, protože na to je šedesát miliard jako plivnutí do moře. Jen se o chvíli oddálí nevyhnutelný konec a Rusy to donutí, aby postavili ještě pár linek na výrobu munice a nabrali ještě více vojáků, aby měli ještě výraznější převahu.

Všichni to vědí. Tupá pražská kavárna se teď tetelí radostí, ale všichni Pojarové, Koudelkové, Pavlové i Strnadové vědí, že si jen o nějaký ten měsíc ještě prodloužili hru. Získali jen trochu času. Američané zaplatili Ukrajincům i válkychtivým Fialům a Černochovým odklad. Návíc, vlastně jim na to jen půjčili.

Mezitím se musí něco stát, jinak na podzim budou všichni stát před stejným průserem, jako teď. Ne, budou stát před větším průserem, protože dluh bude zase větší a zemřou desetitisíce Ukrajinců. Proto přijeli šéfové našich tajných služeb do Langley. Proto se chystá něco, co má změnit situaci. Něco, co vtáhne do války další aktéry. Něco, co dotáhne do konce ten Macronův plán evropských vojáků na Ukrajině. Něco, co změní veřejné mínění. Tady i v USA. V Langley připravili plán B…

Válka nefunguje, chce to víc války. Řešením je eskalace. To stejné, co vidíme v Izraeli. Je třeba udělat nějaký incident. Něco viditelného a velkého. Je třeba k tomu připravit mediální kampaň. A je třeba to udělat rychle, protože americké peníze dlouho nevydrží. Ideálně to udělat tak, aby to žádoucím směrem ovlivnilo i eurovolby. Musí to být taková darda, aby to fungovalo v Polsku i v Portugalsku. Musí to být taková síla, aby to ovlivnilo i americké volby na podzim. Dává to smysl?

Nevím, co to bude, ale znovu konstatuji, že podmínky pro velkou válku jsou splněny. Kyrilo Budanov to říkal správně. Pokud Ukrajina zvítězí, nemusí si dělat starosti se splácením západní pomoci, protože to zaplatí Rusko. Pokud Ukrajina prohraje, nemusí si dělat starosti už vůbec s ničím… Blížíme se k momentu, kdy se přesně podle toho budou rozhodovat všichni západní papaláši.

*

Daniel Sterzik – Vidlák, Litterate

4.6 21 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
10 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Karel2002
Karel2002
před 1 měsícem

Já jsem četl v českém tisku, že Putin už nemá vůbec žádné tanky a že mu došly i granáty. Takže už v nejbližší době Zelenskyj obsadí veškerá zabraná území, rusky mluvící obyvatele buď vyvraždí nebo bude učit ukrajinsky a Putin bude platit obrovské reparace (pokud ho nezavraždí nebo nepůjde do Haagu). Taky jsem četl zaručenou… Číst vice »

Praded
Praded
před 1 měsícem

Záchod ve své nabubřelosti neuvědomuje, že nemá dostatečně boje schopnou armádu. Polská armáda je tzv. okrasná, kdyby došlo na akci, tak se většina Poláků na to vykašle. Co tam může poslat česko?

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Tak tohle je presne zpusob americkeho uvazovani…Vy budete delat co my chceme vymenou za ” sladke recicky”…Myslim,ze naivek ubyva

orinoko
orinoko
před 1 měsícem

Emero reálie. Stát postavený na hlavu aneb CaraMELA Sladká zvaná Kozina:

https://youtu.be/v3A-ubUIX6s?si=0-p6cxDGQqB7zFUj

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem

Neni mi jasna jejich logika..Mne kdyz nekdo okrade ( coz oni udelali,at si o tom rikaji,co chteji) se akorat vic zabejcim a jednani se mnou bude mnohem narocnejsi..Jako kazde jednani s nekym komu neverim ( verit nemohu..to bych byla blba)

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 měsícem

Dokud bude mít Amerika záruky, že se jí vložené peníze do Ukrajiny vrátí se ziskem zpět, ať jakkoli, bude rozdávat. Ta nikdy nic nikomu nedaruje! To jen naše vládní hovada velkoryse rozdávají z obecního. Nakonec americká armáda je doma vedena jako obchodní organizace (osobně jsem navštívil jejich ,,supermarket” s přebytky v Rakousku). Válka… Číst vice »

orinoko
orinoko
před 1 měsícem

Na Trubce jsem zhlédl progulku po Kyjevu. Těžká nuda, šedo, poloviční lockdown. Kde nic tu nic. Žádné nadšení – zabij Moskala, sláva emerice, Alzak – náš stejk. Biafra ducha, tj. termin z dob naší normalizace, kterou jsme radostně zase uvedli do chodu, neb banánů už je příliš. Neviděl bych to tak optiMYSTICKY. Emik… Číst vice »

standa
standa
před 1 měsícem

Mám obavy, že kolektivní Západ se rozhodne velmi špatně. RF má v záloze i další nové zbraně, vycvičené vojáky-dobrovolníky(ti se hlásí do armády téměř jako při 2.sv.válce- je to pro ně přece boj proti fašistům a nacistům jako ve 2.ww). Jestli chtějí velkou provokaci, tak i pro nás to bude příliš velké a z toho mám obavy.… Číst vice »

cablik
cablik
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  standa

Jo přesně tak nemohou napadnout Rusko nemají čím budou muset přijmout porážku bandery a nové světové vztahy. Bohužel nějakou provokaci mohou zkusit ale to jim vítězství nepřinese může jim to přinést zkázu.