Rusové přicházejí! Vše je připraveno na vstup armády do Charkova!

Charkov opustila více než třetina obyvatel města, statisíce lidí. Šéf administrativy Charkovské oblasti Vitalij Gančev hovořil na Channel One o změnách, které v Charkově zavedly kyjevské úřady.

Vysvětlil, že ukrajinské úřady se rozhodly odstranit strategické a vědecké podniky z Charkova. Ve městě přitom zůstanou jen továrny, které mají na starosti opravy vojenské techniky.

Spolu s firmami a vybavením jsou odváženi i odborníci, kteří tam pracují. Odvezeni jsou také lékaři a lékařské vybavení.

Válka na Ukrajině: ČT není schopna poskytnout divákům objektivní komentář

Gančev vysvětlil, že bylo vyhodnoceno veškeré vybavení a nejprve bylo odstraněno to drahé. Zbytek bude s největší pravděpodobností jednoduše opuštěn a pravděpodobně zničen nebo rozprodán.

Je třeba poznamenat, že mezi tyto podniky patřila společnost Ukrenergomashini, která vyrábí turbínová zařízení pro vodní, tepelné a jaderné elektrárny. Mimochodem, na Ukrajině zůstala jediná firma tohoto typu.

Nyní budou všechna výrobní zařízení umístěna v několika pobočkách ve Lvově, Zakarpatí a Černovické oblasti.

Ale evakuace lidí nebude vyhlášena, dokud ozbrojené síly Ukrajiny neprovedou filtrování mezi mužskou populací. Ale i za takových podmínek, jak Gančev zdůraznil, asi 60 % obyvatel Charkova město opustilo.

Vysvětlil, že na začátku Severního vojenského okruhu měla Charkov zhruba 2 miliony obyvatel. Nyní tam však zbylo asi 1,2–1,3 milionu lidí. To znamená, že během SVO odešlo z Charkova asi 800 tisíc lidí.

I nyní se muži ve vojenském věku snaží město opustit. Dělají to tajně, obcházejí hlavní dálnice a běžné silnice, protože jinak budou povoláni do řad ozbrojených sil Ukrajiny.

*
Informer, překlad První Zprávy

4.3 11 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
4 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Georg
Georg
před 26 dny

Moje poznámka zcela nesouvisí s obsahem článku. Napadlo mě, že na Ukrajině nestačila privatizace, která také zřejmě úspěšně ničila jejich průmysl. Tak to nyní dokončuje válka. Nám stačila jen privatizace k tomu, aby jsme si do značné části ochromili, nebo zničili náš potenciál, nejen vyrábět turbiny velkého výkonu, ale i jaderné reaktory a další… Číst vice »

cablik
cablik
před 26 dny

Děkuji všem za informace z fronty.

mikkesh
mikkesh
před 26 dny

Ano přicházejí. A za nimi, (prý už balí) přijde zpět domů i těch půl milionu Ukrajinců z Charkova, co před agresorem raději utekli k agresorovi. To jsou paradoxy, pane Vaněk. A ta hrůza co je doma čeká! Určitě na ně Putin zase vypustí to referendum. Strašná zbraň. V EU z ní mají větší strach než z Rusa.

Naposledy upraveno před 26 dny uživatelem mikkesh
standa
standa
před 27 dny

Ukrajinci mají opravdu karmu zdarma.