Ten klid je zlověstný

Blíží se volby do Evropského parlamentu a zaznamenáváme vzestup i dehonestaci Filipa Turka či Kateřiny Konečné, občas se hodí kýbl špíny na kandidáty SPD a možná Svobodných. Je to proto, že se jich liberálové mají důvod obávat, protože ohrožují jimi nastavené normy a jsou schopni jim hodit vidle do probíhající sebedestrukce EU.

Jindřich Kulhavý
Jindřich Kulhavý

Navíc dění u nás částečně kopíruje situaci jinde. V Německu probíhá již dlouhou dobu hon na poslance AfD, změny na domácích šachovnicích poznávají v Holandsku, Belgii i jinde, jen zatím ještě nejsou tak zásadní, aby poslali liberály tam, kam skutečně patří, tedy do propadliště dějin.

U nás je podezřelé ticho. Jistě, dozvěděli jsme se o sporu Rajchla s Turkem, média nám naservírovala postoje Kateřiny Konečné z doby covidu, které jí aktuálně srážejí podporu stejně, jako členství v KSČM. K tomu je třeba říct, že i tato strana prošla určitým vývojem a ve škodlivosti ji mnohonásobně předběhli Piráti. To jen mimochodem. Filip Turek má zase svým vystupováním blíže ke Svobodným než k Přísaze, ale to neovlivníme, takže kdo mu fandí, a ten počet stoupá geometrickou řadou, dá mu hlas i tak. Jindřich Rajchl vládne v PRO tvrdou rukou a v souladu s tím lze říct, že PRO je tedy již dospělým politickým projektem. Rajchl sám mluví obratně, má dost příznivců, jen odpadávají ti, kteří mají klasického politikaření plné zuby. Na to doplácí i SPD, která má voličskou základnu poměrně konstantní a kandiduje i pár osobností, které do vysoké politiky už patřily, nebo tam být mají.

Vládní Pětikoalice je naopak tak nějak ticho. To je zlověstné. Od návratu Fialy a jeho doprovodu z USA je nejvýraznější událostí odchod šéfa vojenské zpravodajské služby Berouna z jejího vedení, což vyvolává mnoho otázek. Fiala, Pekarová Adamová, Bartoš či Černochová jsou skrytí a rozhodně něco pečou.

O snaze zatáhnout nás do války pochybuje jen idealista. Podprahově se dozvídáme o pokusech zvýšit stav mužů v armádě, o nákupech techniky a blamáži kolem dodávek dělostřelecké munice Zelenskému, o zjišťování stavu léčiv v důležitých nemocnicích. Lidé se mezi sebou baví o existenci starých bunkrů umožňujících přežít letecké ataky (mimochodem reálně díky účinnosti moderních zbraní takové neexistují). Ale po vedení nedůvěryhodné  Pětikoalice se slehla zem, snad jen prolhaný Vít Rakušan se občas díku tragickému migračnímu paktu na nějaký čas ukázal na titulních stránkách.

To Andrej Babiš rozčeřil hladinu rozchodem s manželkou, který bude poklidný, a tím i drahý. Monika ví o mnohých událostech kolem holdingu Agrofert a aby mlčela, bude jistě dobře zajištěna. V opačném případu by byli ohroženi oba.

Jinak ANO jede dál svou protipětikoaliční rétoriku, která je zároveň prounijní a proevropská, protiruská. Tím se řadí částečně po bok právě Pětikoalici. Pro euroskeptiky jsou nevolitelní, přestože nabízí přijatelnější přístup než současní vládní představitelé. Bohužel ne o tolik, aby byli garantem změn k lepšímu. Navíc v Evropském parlamentu dosud ANO a jeho poslanci doslova České republice škodili.

My se tedy ptáme. Na čem Fiala & spol. teď usilovně pracují? Před válečným stavem, spuštěním mobilizace a přípravou na válku, která bude znamenat obrovský průšvih pro nás i pro lidstvo, jsme už varovali. Marně, většina lidí si myslí, že nic podobného přijít nemůže. Ale cesta naší zvláštní delegace do USA svědčí o něčem jiném. Nechceme nikoho strašit, my samotní si říkáme, je-li to vůbec reálné, ale v minulosti jsme pochybovali o mnohých našich varováních a nakonec jsme si říkali, že můžeme v redakci věštit a docela dobře se tím živit.

Ukrajinci u nás žijící se snaží urychlit získávání českého občanství či prodloužení víz, to kvůli novým mobilizačním zákonům na Ukrajině, možná ale netuší, že vzápětí budou mobilizovaní námi. Nebo si snad vláda myslí že pošle do války Čechy a Ukrajinci tu mezitím budou ,,oplodňovat“ jejich manželky? To už je trochu bizár a černý humor možná se dost blížící realitě. Jisté je, že zatím neznáme nikoho, kdo by chtěl jít bojovat proti Rusům a předpokládáme velkou migrační vlnu, pokud se o mobilizaci a následný přesun do bojových pozic vláda pokusí. Ten klid je strašidelný. A je třeba býti připraveni na vše. Nečekejme nic dobrého

*

Jindřich Kulhavý, iNahdled

4.5 10 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
17 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 26 dny

Duvod nervozity Hujeru je tady.Ani vsechny kolonie to nejsou schopny dloudobe udrzet https://www.hlavnespravy.sk/preco-su-ekonomovia-taki-znepokojeni-vyskou-statneho-dlhu-usa/3476974

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 26 dny

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Duchodce-ktery-uveril-Nechtejte-vedet-co-za-chvili-pobezi-na-CT-754455…..To vypada,ze nejvetsim nepritelem vlady ( rezimu) je dnes duchodce..Neni dne,aby si ho nebrali do pusy

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 26 dny
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Moje babicky byly chytrejsi nez oni vsichni dohromady .Dedecky jsem skoro nepoznala jednoho tedy vubec..Aby si nekdo nemyslel,ze je to zas nejaky boj😉

cablik
cablik
před 26 dny
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Jo četl jsem to zase jejich přiblblá propaganda jejich nepřítel je bílí heterosexuální muž

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 26 dny
Odpověď uživateli  cablik

Porad utoci na “duchodce” i kdyz sami k tomu uz take nemaji daleko ” mladeznici”…Stavi mlade proti starsim,aby ty mlade mihli lepe ovladat..Je to lacine

cablik
cablik
před 26 dny

Jestli si nevyjednali umístění US zastaralého jaderného šrotu na naše území. Řeknu to na rovinu mě to také STAČILO. Už toho mám dost jak se nechce opozice domluvit i v tom největším ohrožení naši země.

Georg
Georg
před 26 dny

Pan Kulhavý položil v nadpisu článku řečnickou otázku, ten klid je zlověstný. Dále cit.: “My se tedy ptáme. Na čem Fiala & spol. teď usilovně pracují? Před válečným stavem, spuštěním mobilizace a přípravou na válku..”. Vše co v článku napsal již víme, jde tedy o to na čem “demolice” nyní teď skutečně pracuje, co… Číst vice »

Georg
Georg
před 26 dny
Odpověď uživateli  Georg

Takže to vypadá, na přípravu ne AČR (pro tu nemáme ani mundúry), protože ta může hlídat pouze nějaké sklady munice a ještě špatně, ale na přípravu obyvatelstva, třeba na rozmístění jaderných zbraní u nás. Vzpomínám si jak se velká část občanů naší republiky aktivizovala a rozhodně vyjádřila velký odpor pro umístění US Radaru… Číst vice »

spartak
spartak
před 26 dny

Komunisté jsou jedinná strana ,která nebledne či se úplně nemění ,proto volit Stačilo je 100%zárukou. Bohužel voliči kdysi KSČM přešli k ANO a ta svoboda a demokracie na způsob”věřte nám i když lžeme a kradené” je prodlužováním agónie naší země.(Nikdy jsem nebyl politicky činný a souhlasím s názorem Jože Ráže).

Praded
Praded
před 27 dny

Geniální Brdečka nám to všechno polopaticky ukázal ve filmu Limonádový Joe. Ty lump, já hrdina, přes to jsme jedna rodina. Kapitalizmus byl historický vývojový stupeň a pokud se nepodaří jej překonat, dojde pro značnou část lidstva ke katastrofě.

Jarin G.
Jarin G.
před 27 dny
Odpověď uživateli  Praded

Upřesním citaci z filmu: “Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina!”

Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 27 dny

Biden má problém -zaznělo to dokonce i v komentáři na čt24, čas od cca 2:10 https://www.ceskatelevize.cz/porady/10101491767-studio-ct24/224411058070427/ Protesty proti Izraeli/židům se přenesly i do Británie a Francie a já k tomu dodávám: “Co by Hitler za to dal!. Vo to go totiž jde i na Ukrajině=proti Rusku, aneb jak už léta říkám, Ukrajina a Izrael jsou spojené nádoby. Více… Číst vice »

Naposledy upraveno před 27 dny uživatelem Pozorovatelka
Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 27 dny
Odpověď uživateli  Pozorovatelka

-dok- A situace v USA je přesně taková, že Biden stojí před volbou “Korán vs. Bible”, přeloženo: Izrael vs =Irán. Česko v tom je jen pěšákem, byť Praha v tom rozhodně významnou roli sehrává v naší době už tím že klíče od Prahy za Zemana předala Číně https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/regiony/praha-a-peking-maji-dohodu-o-vztahu-krnacova-predala-klic-od-mestskych-bran-118019 A Čína, to je Írán – přeloženo: jeho… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 27 dny

Už jsem tu psal o kresleném vtipu, kdy jdou francouzští vojáci s plnou polní kolem předzahrádky, kde chlastají Ukrajinci, mávají vlajkami a volají na vojáky: Tak tam u nás pozdravujte…A posílat naše zženštilé, fyzicky absolutně nepřipravené, obézní a mnohdy zfetované hochy do války? Vždyť jim bude dělat problémy váha plné polní a ještě k tomu kvér a pár granátů…… Číst vice »

orinoko
orinoko
před 27 dny
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Náhodou jsem dneska zahlédl chlapy z horských služeb před kamerou. Nikdy to nebyli vyznavači hromad. Řemeslo vyžadovalo individualitu. A jak vidí budoucnost v oblasti svého působení? Naši tátove měli výdrž i v nepohode. My jsme za rizika nedostavali adekvátně zaplaceno, ale byla to osobní volba. Výdrž byla nezbytným předpokladem. A dneska? Finacne nezajímavé pro choulostivou populaci,… Číst vice »

orinoko
orinoko
před 27 dny

Ano, klid je zlovestny a tak se slavnostně ptám: Pro koho? Komu zvoní ĥrana? Ačkoli se to obecně nevnímá, nastal konec. Který, čeho, jenž… Vládní kripl dostává čočku, ale generální tajeMNIK secret servis dodává jen pozitiva pro režim, neb to se od něj žádá. Vlastně nám to zase vylezlo psí dírou.… Číst vice »

standa
standa
před 27 dny

Nečekáme nic dobrého. Tahle vláda není dobrá a co dělá, špatně dělá !