Vojenský expert Bildu: Rusové prolomili ukrajinskou obranu

Ruská armáda postoupila o další dva až tři kilometry směrem na Avdijivskij, uvádí vojenský expert Bildu Julian Röpcke.

9. dubna 2024 – 03:20

Röpcke analyzoval záznamy z bojiště za posledních 10 dní a dospěl k závěru, že Ruská federace na několika místech prolomila obranu ukrajinských ozbrojených sil na linii Berdyči – Semjonovka – Orlovka – Tonenkoje – Pervomajskoje.

Z Toněnkoje postoupili Rusové asi tři km na západ směrem k Umanskoje. A severně od Pervomajského – asi dva km směrem na Netajlovo.

„Nejvýznamnější posun je v Pervomajském, mezi Toněnkoje a Umanskoje a v Semjonovce,“ píše Röpcke.

Institut pro studium války (USA) také píše, že ruské jednotky nedávno postupovaly severozápadně od Pervomajskoje.

Čtěte také: Oficiálně o tom nikdo nemluví. Scénář kapitulace Ukrajiny

Tzv. Ruský dobrovolnický sbor dnes oznámil konec „horké fáze“ nepřátelských akcí na území Ruské federace.

„Horká fáze omezené vojenské operace skončila, a přestože naše skupiny RDC a spící buňky zůstávají v regionu, nastal čas uctít památku našich padlých vojáků,“ napsali zástupci RDC na Telegramu.

V předvečer prezidentských voleb v Ruské federaci, v polovině března, zahájila RDC a další formace Rusů bojujících na straně Ozbrojených sil Ukrajiny rozsáhlý útok na území Bělgorodské a Kurské oblasti Ruské federace a zveřejnila videa z řady pohraničních osad.

Nic však nenasvědčovalo tomu, že by se tam dokázali prosadit. Od konce března se neobjevily žádné zprávy o nových pokusech o útok na ruské území. Ruská federace zároveň zahájila masivní ostřelování pohraničních oblastí Ukrajiny a také Charkova.

A prohlášení RDC zastavit pokusy o postup na území ruských regionů na pozadí stále aktivnějších útoků na Charkov je docela indikativní.

Jak Rusové postupují a přibližují se k městům ovládaným Ukrajinou, ukrajinská armáda říká, že obyvatelé měst v první linii předávají pozice ukrajinských ozbrojených sil Rusům.

„Pokud se fronta přiblíží k městu na 15 kilometrů – a to je rozsah dělostřelecké palby – je nutné násilně přesídlit celé město… Protože místním jde o komunikaci s nepřítelem a identifikaci některých cílů,” řekl jeden z důstojníků 3. útočné brigády ozbrojených sil Ukrajiny Sergej Tiščenko.

Řekl také, že při přípravě města na obranu armáda dělá pevnosti ze soukromých obytných budov.

„Ale pokud jsou v tomto domě civilisté, kteří vyjdou a ruší mě, pak to komplikuje mé úkoly. Potřebuji s nimi vyjednávat, nějak je ovlivnit,” říká Tiščenko.

*
Zdroj: strana, překlad prvnizpravy.cz

4.6 9 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
10 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
standa
standa
před 1 měsícem

Zajímavý úkaz u Spornoe u Aťomovska – RF zaútočila na motocyklech(!) proti Ukrajincům – ti utekli velmi rychle a bez boje ! RF obsadila ukrowehrmacht-pozice beze ztrát.

Primak
Primak
před 1 měsícem

Doporučoval bych překladateli, případně editorovi, ten titulek a i text trošku jinak formulovat. Gogloval jsem si. kdo je to “Bildu Julian Röpcke”, našel jsem jen Julian Röpcke. Je to ten, co píše pro německý časopis Bild?

cablik
cablik
před 1 měsícem

Děkuji všem za informace z fronty.

orinoko
orinoko
před 1 měsícem

Fašisticky Seznam ovinula halicska mračna. Snad nikdo už nevyrvava – sláva Ukradině. A tak ji několik kousků popřálo morální vítězství. Členství v NATO zadluzuje. Každého!
Tož poprejme hlasitě – ještě více OcTANu!

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 měsícem

Zrovna včera jsem četl o nějakém kolosálním úspěchu Ukrajinců. Ono bude po válce ale UA bude dle našich zpravodajů stále vítězit. A to přetahování se o 2 kilometry? Připomíná mi to letitý vtip, kdy v SNP na Slovensku partyzáni dobyli kótu 314. Pak je zase vyhnali Němci, a když se to tak několikrát opakovalo, přišel hajný… Číst vice »

orinoko
orinoko
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Na Trubce jsem poprvé objevil klip se zpracováním dobývání Avdejevky. Letecké údery z mnoha stran, kanonada, obrněná vozba, pěchota, speciální oddíly. Takový tlak u Bachmutu určitě nebyl. – To už je rok. Teď bude výrazný Chasov Jar. Na největší přístupové části do centra je mohutné opevnění. Ale proč jít čelně, když se… Číst vice »

Naposledy upraveno před 1 měsícem uživatelem orinoko
kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  orinoko

Osobně si myslím, že rychlé ukončení bojů na Ukrajině by už bylo dobré i pro Rusy, pro jejich příznivce i odpůrce. Západ to taky pomalu začíná unavovat. Jen Makron, Fiala a jeho tlupa jsou stále svěží. A Zelenský je bílej jako ten koks co šňupe. No, zřejmě časem bude muset přejít na živočišný uhlí… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 1 měsícem

Mimochodem Zelenskyj chtěl pomocí dronů vyhodit do povětří jadernou elektrárnu a zamořit celou Evropu. Příště se mu to může povést. Nestačí mu teroristické atentáty a vraždění dětí. V tom má plnou podporu Macrona i Bidena.

orinoko
orinoko
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  Karel2002

Bidet mu posílá depeše kanalizační stokou. 1000 prdu do roka osvobodí otroka. Pardon, trapně jsem se spletl při pohledu na pruhované boxerky vlajici na půl zerdi. Ten materiál neosvobodi nikoho.

Karel2002
Karel2002
před 1 měsícem

Dva nebo tři kilometry? Takhle ta válka nikdy neskončí.