Bezpečná Evropa

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák

Ano, je to volební heslo SPOLUkoalice do europarlamentu. Bezpečná Evropa… Asi nejblbější fráze ze všech hesel. Naprosto infantilní a nulová míra sdělení. Obzvlášť v době, kdy nemine den, abyste si v majnstrýmu nepřečetli, že bezpečná už Evropa není. Odkudsi vyskakují jacísi islamisté, školy terorizují dětské gangy, firma Victorinox kvůli tomu bude vyrábět zavírací nože bez nožů, princip multikutlury selhal… přejet hranice se zálesáckou kudlou na opasku znamená si koledovat o malér s německými úřady, ale s migrací to jednou pro vždy NE-SOU-VI-SÍ.

Dokonce i Kandidátuše má mnohem lepší heslo, že chtějí Evropu tvořit a ne bořit. Je to samozřejmě také blbost, protože kdo je dneska proevropský, ten je jednoznačně protičeský. Evropská agenda není o ničem jiném, než o rozložení a zničení národních států. Ale volební heslo STAN má alespoň nějakou sdělovací hodnotu. Alespoň víte, co si pod ním představit a co bude Nerudová v Evropě dělat. Mně se z toho ježí chlupy na zádech, ale alespoň vím, na čem jsem.

Ale heslo o bezpečné Evropě je tak infantilně blbé, že jsem se normálně začal zamýšlet, jestli za tím něco není. Ano, slavná SPOLUkoalice je po všech stránkách v prdeli, protože světový lídr není světový lídr, ale neschopný hlupák, pod Pekarovou se houpe židle a KDU se už brzy sloučí s ODS, ale v pozadí mají pořád ještě Blažka či Drobila a to žádní imbecilové nejsou. Navíc, přes ODS teď tečou válečné, ukrajinské a stíhačkové prachy, takže chudáci také nejsou a mohou si dovolit dobré marketéry.

Přesto dospěli k heslu, které by vymysleli žáčci třetí třídy.

Já vím, že člověk nemá hledat zlý úmysl tam, kde se vše dá vysvětlit obyčejnou blbostí, ale stejně mi to nedá. V hlavě mi naskakuje to, co jsem psal ve včerejším článku. Čuč.gen. Koudelka varuje před ruskými teroristickými útoky v Evropě, protože když Rusové vyhrávají, používají chlór a nic si nepřejí víc, než aby se Evropa vzpamatovala a přešla na válečné hospodářství. Francouzi už snad mají na Ukrajině i první mrtvé vojáky (ne žoldáky, ale regulérní francouzské vojáky), vydávání Ukrajinců domů na jatka začíná být hotová věc, obzvlášť po prvním červnu, až Ukrajina všem zneplatní pasy…

Do toho se ausgerechnet v Praze odehrává mistrovství světa v hokeji, kde budou lidé z celého Západu a bez Ruska… Všechny naše sdělovadla přišly s tím, že Rusko na frontě použilo chlorpykrin…

Bezpečná Evropa nedává smysl a je to nejblbější volební heslo všech dob… tedy, pokud se nestane něco zrůdného a hodně ošklivého s velkou spoustou mrtvých. Nejlépe mrtvých dětí nebo týnejdžrů… Pokud někde něco ošklivě vybuchne, lidé se nadýchají nějakého svinstva a najde se u toho ohořelý ruský pas, pak najednou heslo o bezpečné Evropě začne fungovat. Zatím je tohle heslo jako balón. Velký obal a uvnitř prázdno… Ale stačí nějaký ten oheň a začne nadnášet.

V dnešní době už si člověk dovede představit všechno. Od doby, kdy chtějí porazit Rusko semknutím a vykřikováním hesel o ruské zaostalosti, od doby, kdy nám vysvětlují, že jsme na jadernou válku připraveni a tvrdí nám, že pár jaderných výbuchů není nic fatálního, od doby, kdy Timmermans řekl, že Rusko zaútočilo na Ukrajinu, aby odvrátilo pozornost od klimatické krize, se už nedivím ničemu a spekuluji o stále divočejších scénářích, neb vynalézavost blbců úplně hypertrofovala.

Rusko mezitím hrozí cvičením s taktickými jadernými raketami a Ukrajinci se ptají, jestli henty jaderné rakety vůbec fungují. Jaká se na tohle dává odpověď? Jaderný test v atmosféře?

Zkrátka a dobře, člověk už vidí bubáky všude. Dokonce i v blbosti SPOLUkoalice, která nebyla schopná si ani vymyslet pořádné volební heslo a spáchala tak okatou blbost, že za tím člověk hledá nějaký záměr. Člověku se prostě nechce věřit, že eurovolby jen tak prošustrují vlastním přičiněním. Obzor je příliš temně zamračený a v mracích se ozývá příliš zlověstné dunění, než aby se člověk Modroptákům jen tak posmíval za marketingovou impotenci.

*

Daniel Sterzik – Vidlák, Litterate

4 12 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
8 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Jarda
Jarda
před 11 dny

Lidovecká zdechlina je jeden z největších zmrdů a ten vedle talíř, je jen pacholek,aby vylepšil obraz lidoveckého prasete.Jsem zvědav kolik tupců tyto hajzle bude volit.

Hokarc
Hokarc
před 11 dny

Evropská unie a bezpečná Evropa, to je oxymóron nejvyššího kalibru.

cablik
cablik
před 11 dny

Jo oni zkurvili bezpečnost Evropy až to je odporné navážení muslimských migrantů válka s Ruskem likvidování konzervativního života. Zelený blábol ať si je čert už konečně vezme tam budou v bezpečí.

Karel2002
Karel2002
před 12 dny

Když pozavírají občany s odlišnými názory do vězení, pak bude přece Evropa bezpečná. V tom ten jejich volební slogan neklame. Oni si budou vládnout na věčné časy a jejich bezpečnost nebude nic narušovat.

orinoko
orinoko
před 12 dny

Aktuálně z Halice. Atentát na válečnou coolturu. 5 blbu od Lecha, kteří zamířili na safari na Rusa, nedojelo. Velké varování pro rehtacky z Dej-vice.

https://youtu.be/EUvIFN7W6I4?si=7Pii1Y0Me8fJVXQ_

Naposledy upraveno před 12 dny uživatelem orinoko
orinoko
orinoko
před 12 dny
Odpověď uživateli  orinoko
kutnohorsky
kutnohorsky
před 12 dny

Oni ti všichni váleční štváči by měli konečně brát Rusko vážně a nedívat se na něj jako na nějakého primitiva. Že prý zastaralé zbraně, přesně vědí už dávno dopředu co Rus bude dělat a ten se sám tomu diví. Pryč jsou fámy o součástkách z ledniček pro drony (dodají západní firmy), auta ze třicátých… Číst vice »

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 12 dny

nejvetsi valecni stvaci