Čivava nadskakuje

Jindřich Kulhavý
Jindřich Kulhavý

Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová nebyla v poslední době moc vidět. Její stažení ze scény mohlo být záměrem, protože s výjimkou vzhledu dělá současné Top 09 a celé Pětikoalici spíše ostudu. Ne, že by byla královnou krásy, nicméně mezi kolegyněmi z vrcholné politiky přeci jenom aspoň vzhledem malinko vyniká. To je v pozitivním směru ale asi jediné, Není však našim cílem kritizovat či chválit její vzhled, daleko podstatnější průšvih je to, kam se tak arogantní a hloupý člověk zároveň vůbec může u nás dostat.

V televizní debatě ji posadili proti Tomio Okamurovi. V tom je PRIMA -CNN odvážná, protože se dalo čekat, že i přes výraznou pomoc moderátorky Tománkové bude Pekarová namazána předsedou SPD na chleba. Samozřejmě záleží na tom, na kterém břehu se nacházíte, ale pokud jste na tom pětikoaličním, musíte být velmi naivní a zmanipulovaní, tleskáte-li výkonům celé Pětikolky, případně myšlenkovým pochodům MPA. Zajistit si měsíční příjem přes 300 000,- Kč při naprosté absenci logického myšlení je majstrštyk možný snad jen v některém státu EU. Vynechme senilního starce Bidena ve vedení USA, tam jsou na vině jeho stáří a zákulisní čachry. Naproti tomu k Okamurovi přistupují média s despektem a vládní ekipa i předáci ANO (v podstatě jen další eurohujerská partička) se k euroskeptickému opozičnímu partnerovi také nechovají zrovna zdvořile. A tak se Okamura bije v Parlamentu za ostatní euroskeptiky a paradoxně mu podporu vyslovují i oba poslední exprezidenti vnímající EU spíše jako zlo.

Vraťme se však k Pekarové Adamové. Dlouhodobě nepatříme mezi její fanoušky, to přiznáváme. Nabubřelost malé paní už je dávno proslulou. V televizních debatách většinou opakuje naučené fráze a vyjadřuje se k věcem, kterým nerozumí. Je jedno, k jakému tématu to je. Prostě ji její marketéři poradí, co se má naučit, a doufají, že se nepůjde příliš do hloubky. Výhodou MPA je, že umí vyvalit oči, nasadit ironický úsměv a udržet relativní klid. To sice problém neznalosti nevyřeší, ale vypadá to dobře. Což na příznivce Top09 asi stačí. Stejně tak, jako prezentovaná nenávist k Rusku, obdiv k USA a poslušnost vůči Bruselu. A vše má potvrdit společná fotografie s Leyenovou v Praze, tedy spojená s návštěvou výškou malého, činy však velikého zločince sedícího v čele Evropské komise. Jestliže by se Leyenová ráda udržela na výnosném nejvyšším postu v EU, což je ostatně stejně nepochopitelné jako Pekarová v čele Sněmovny, pak cesta do České republiky a ukázka soudržnosti s neoblíbenou liberální Pětikoalicí jí v tom asi moc nepomůže.

Top09 s Pekarovou v čele se pohybuje naprosto zázračně na hranici 5% (moc to nechápeme) a celá vládní koalice je na tom podobně neperspektivně. Ostatně i proto teď poslanci ponocují ve Sněmovně a stoosmička prosazuje korespondenční volby, které mají pomoci zvrátit možný nepříznivý výsledek. Snaha zapojit do fungování České republiky krajánky nemající často k rodné zemi svých předků či své žádný vztah nebo jen zkreslený životem v zahraničí, případně umožnit jistou manipulaci s výsledky voleb, což se u tohoto způsobu hlasování děje často a ukázkou neserióznosti používání korespondenčních lístků byly poslední prezidentské volby v USA, kde došlo k zcela evidentnímu zneužívání systému voleb, je evidentní. Bohužel jednotnost koalice je v tomto případu nutná k udržení se u koryta a dá se očekávat, že si změnu volebního zákona schválí a vše nakonec skončí u Ústavního soudu, o jehož příslušnosti k vládnoucí smečce pochybuje jen naivní občan.

V námi vzpomínané televizní debatě zaznělo ze strany Pekarové více pitomostí, než je většinou běžné, nicméně nejvíce zarážející je její vyjádření k Rusku a Ukrajině. Nejde o nic nového, nenávist k Putinovi je zjevná již dlouho. Ale tvrdit, že je Rusko třeba a možné porazit, připomíná štěkot čivavy srovnávající se se zkušeným bojovým psem. Představa, že by Moskva zasedla k jednání o míru s úmyslem vrátit území nyní již spadající pod ruskou samosprávu, je naprosto naivní. To jistě Pekarová Adamová nemůže myslet vážně. A že by byl Vladimír Putin poražen Ukrajinou je stejně reálné, jako si myslet, že se SK Nudle stane mistrem české fotbalové ligy. A nepomůže tomu ani vydatný doping poskytovaný z lavičky, tedy z EU a USA. Chce-li Pekarová porazit Rusko, doufá v začátek světové války, které by se účastnilo celé NATO na straně jedné, zároveň by se doufalo, že Čína, Irán a Severní Korea zůstanou mimo hru stejně, jako jaderné zbraně. Samozřejmě by se bojovalo především na našem kontinentu a nejvíce ve Střední Evropě. O tom si může snít jen skutečný hlupák žijící v ní. K tomu nejen Pekarová Adamová splňuje předpoklady, o to je nebezpečnějším člověkem.

Lepší, než se zbavit Ruska, by bylo zbavit se u nás Pětikoalice, potažmo vlivu Bruselu a USA. To není snadný úkol, ale jde o dobrý cíl. V blížících se eurovolbách můžeme začít to, co se dá poté v parlamentních dokončit. Tedy vyměnit celou garnituru politiků a začít s bílým nepopsaným listem. Na něm už jméno Pekarové být napsáno nesmí. A nejen její. Je i na Vás, jak k tomu přispějete.

*

Jindřich Kulhavý, iNdhled

4.9 10 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
7 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 12 dny

Jednoducha slepicka. Mne se ted libi slovenska ministryne kultury. Hezka, prakticka,drsna

cablik
cablik
před 12 dny

Psát o té hlupačce je pro ni pocta ono jich tam je více takových vzpomeňte na Drahoše ten byl též dutý jak bambus. Nevěřím že mají 5% zase je zachrání pakt Spolu.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 12 dny

Kromě vzhledu? Teda nevím, co je na Pekarové až tak přitažlivého, ženského. Osobně mi připomíná hloupoučkou vesnickou husičku (venkovské ženy prominou) z jejíž tváře lze vyčíst hloupost, naivitu, nechápavost, jednoduchost až primitivnost. Její bezdětnost svědčí o tom, že ani sex zrovna nebude její silnou parketou. Proto je k dětem, které by klidně poslala… Číst vice »

Hokarc
Hokarc
před 12 dny

Jak je vidět, hloupost nenadnáší, ale vynáší. A proto spusťme Speciální volební operaci, jejíž cílem bude defializace a debruselizace naší společnosti.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 12 dny
Odpověď uživateli  Hokarc

Kéž by! Určitě se přidám…

orinoko
orinoko
před 12 dny

Důvod k možné žalobě na vedení Českého státu v době zamerneho rozkladu historického dědictví:

https://youtu.be/yI2xCghtQbE?si=JSWsAEwgP9Nd_jaE

orinoko
orinoko
před 12 dny

Kanada, Malá Kretenie , USA, tam všude se uhnizdila chazarska entita. Připomíná tim velmi jinou odnož téhož smýšlení. Už překvapí máloco. Tato entita teď vládne Halici a nějaké demogratické volby ji nezajímají ani z balgonu. Na výmluvu má patent a podpora deklasovaneho Zápachu je zajištěna na vjecne časy i kdyby zida Pfjazra poslala do… Číst vice »

Naposledy upraveno před 12 dny uživatelem orinoko