Další pozvánka

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák
Dlouho avizovaná a naznačovaná věc se podařila. „Zlí“ zemědělci vysypali před řeporyjskou radnici fůru kvalitního prasečího hnoje. Netroškařili, Pavlík Novotný tam toho má zhruba dvacet tun a může se v něm rochňat minimálně až do zemědělského protestu příští středu 22.5.2024. Akci se podařilo dokonale utajit, nikdo nic nevyzradil, nikdo to nezkazil a nikdo to nedělal pro svou osobní slávu. Jméno hrdiny zůstává oficiálně v tajnosti, ono se to stejně časem provalí. Prosím, spokojte se s tím, že tento závdavek velkého protestu příští týden udělali Myzemědělci.

Mimochodem… můžete začít přemýšlet, kdo další naše „zlé“ zemědělce naštval. Do příští středy je daleko a my nesmíme ani naznačovat.

Berte to tak, že v uplynulých dvou měsících se nespalo na vavřínech. První kupka hnoje zemědělce smířila. Agrární komora, Zemědělský svaz i Myzemědělci si podali ruce. Pak se začaly vyhodnocovat zkušenosti… především ty hořce nabyté od našich pravdomluvných novinářů, kteří ze zemědělců, kteří upozorňovali na cílenou likvidaci jejich oboru, udělali proruskou pátou kolonu. Darogoj drug… to Vondrovi už nikdy nezapomenou. Taky by stálo za to, vysypat mu něco před barák, ale vzhledem k tomu jeho umaštěnému saku i vousu, zdá se, že už to někdo udělal… těsně před jeho focením do kampaně.

Jak jsem už psal, netroufáme si vás vyzývat, abyste přišli. Slyšeli jste to už mockrát. Mnohokrát jste přišli a sliby byly větší než následná realita. Zažívali jste víc slov než činů. Jsme si vědomi, že mluvit a vyzývat už nestačí. Ale jak vidíte, pokoušíme se tedy o henty činy. Berte prosím tuto hromadu hnoje u Řeporyjce jako nezávaznou pozvánku…

Děkujeme všem, co nám drželi palce. Všem, co se nám po prvních neúspěších neposmívali. Všem, kteří na nás mysleli a díky kterým jsme sebrali odvahu k činům. Děkujeme všem, kteří pochopili, co doopravdy znamená, táhnout za jeden provaz. Děkujeme všem, kteří s námi měli trpělivost.

Nic neslibujeme. Nevíme, co nás příští týden čeká a jak na nás budou připravení. Nevíme, co si zase vymyslí vládní spin doktoři, aby se nás pokusili rozdělit, zesměšnit a najít naše slabá místa. Ale jste srdečně zváni. Zemědělci mají velké traktory, většinou mají i polní kuchyně a jsou schopni připravit opravdu dobré jídlo z opravdu dobrých surovin.

Na protestech se nedozvíte, koho máte volit. Ale rozhodně se tam dozvíte, koho volit opravdu nemáte. Stejně tak se ani slovo nemění na bodech, se kterými zemědělci do protestů šli. Na prvním místě (s velkým náskokem) je samozřejmě grýndýl. Agrární komora a Zemědělský svaz to budou popisovat v konkrétních bodech, smlouvách a paragrafech. My to budeme popisovat srozumitelně pro vás. Pro Výborného to nebude srozumitelné nikdy. Ten má zemědělství zničit. Nevěříte? Zeptejte se poradce našeho premiéra, pana Křečka.

A teď ještě to poslední. Na stránkách Myzemědělci se každou chvíli zveřejní číslo účtu. Na pokuty a právní zastoupení. Bude to zapotřebí. Jak jsem psal, minulá kupka hnoje stála dvacet mega a ještě nejsme na konci. To jen, abyste věděli, co proti nám stojí. A aby z toho někdo nezkoušel dělat aféru, rovnou říkám, že je to druhý účet Institutu českého venkova z.s. který jsme zřídili právě pro takovéto účely. Je řádně registrovaný u finančního úřadu a vše, co se z tohoto účtu bude platit, bude proti řádnému dokladu v souladu s účetními předpisy. Pokud se rozhodnete přispět, napište do zprávy příjemci, že se jedná o dar.

Institut českého venkova je schopen také darovacích smluv a začátkem příštího roku bude možné si vyžádat potvrzení o daru pro daňové účely.

Číslo účtu: 260 275 412 4 / 2010

IBAN: CZ71 2010 0000 0026 0275 4124

Držte nám palce, peklu se už otevírá chřtán… pravda a láska má už dávno místo srdce břicho a místo duše tlamu.

*

Daniel Sterzik – Vidlák,  Litterate

4.8 16 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
9 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
kutnohorsky
kutnohorsky
před 6 dny

Konečně aspoň něco! Už hodně brzy ráno jsem, četl, že se jedná o buranský čin zemědělců. Jak jinak reagovat na toho kretena? Ať vidí, že špínu umí rozhazovat každý. Kdo si jámu kope.. Po internetu chodí zajímavá, zřejmě dezinformace, že prý umělci(!) skládají peníze, které pak věnuji tomu, kdo mu šlápne do… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 6 dny
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Dodatek: ODS vydalo prohlášení, že Novotného výroky jsou neslučitelné se členstvím ve straně. Nesouhlasím! Naopak jsou velmi slučitelné
Vždyť ten dobytek je řadu let přímo jejich symbolem a výstavní skříní. Jeho příznivci se ho zastávají. A kdo to asi jsou? U nich nemůže být o nějakém vyloučení ani řeč…!

vera havrankova
vera havrankova
před 6 dny
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Víte pane kutnohorský, za život jsem se přesvědčila, že nejsou lidé jen dobří, ale mezi těmi horšími politici a většina “umělců” vyniká.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 6 dny
Odpověď uživateli  vera havrankova

Víte paníi Havránková, dříve když byl někdo zasloužilý ba dokonce národní umělec tak to byl pan, paní někdo! A dnes je to opravdu jen šmíra upozorňující na sebe pouze skandály a politickou aktivitou(soudružka Švorcová byla šumař) a umění aby v demokratické společnosti vzkvétalo, tak pláče. Hezký slunečný den.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 6 dny

Dobre je,ze se lide snad zacnou konecne spojovat…jim navzdory

Hokarc
Hokarc
před 6 dny

Tak ať si chrochtá, čuně jedno !

cablik
cablik
před 6 dny

Také zemědělci musí táhnout za jeden provaz aby měla akce efekt a koho volit je jasné nic liberálního a pro západního. To se jinak zemědělcům povedlo s tím hnojem.

Jarin G.
Jarin G.
před 6 dny

Při pohledu na fotku asi každému hned naskočí: “Tři kupy hnoje v Řeporyjích”.

spartak
spartak
před 6 dny

Držím zemědělcům všechny palce a doufám, že lavina se dává do pohybu a Praha se má na co těšit.