Dôkaz o cenzúre je … cenzurovaný, píše prezident Brownstone Institute

Obrovská skupina nikým nevolených byrokratov si vzala za úlohu riadiť všetky toky vedomostí vo veku internetu s ambíciou premeniť hlavný zdroj správ a zdieľania informácií na obrovskú americkú verziu sovietskej Pravdy. To všetko sa dialo priamo pred našimi nosmi – a deje sa to dodnes.

Tento stroj byl budován a uváděn do chodu téměř deset let, ale z velké části v utajení. Jeho způsob podnikání spočíval ve skrytých kontaktech s mediálními a technologickými společnostmi, zpravodajských výřezech v organizacích „ověřujících fakta“, úplatcích a různých dalších chytrých strategiích, které směřovaly k posílení některých zdrojů informací a potlačení jiných. Cílem bylo vždy prosazovat režimní narativy a ovlivňovat veřejné mínění.

A přesto, na základě svých operací a nakolik můžeme říci, měla v úmyslu zůstat tajná. To má svůj důvod. Systematická snaha vlády šikanovat společnosti ze soukromého sektoru, aby prosazovaly určitý narativ, a zároveň potlačovat nesouhlas, je v rozporu s právem a tradicí. Porušuje také lidská práva, jak jsou chápána od dob osvícenství. Až donedávna panoval konsensus, že svoboda projevu je pro fungování dobré společnosti nezbytná.

Před čtyřmi lety mnozí z nás tušili, že dochází k cenzuře, že škrcení a zákazy nejsou jen omylem nebo důsledkem toho, že horliví zaměstnanci vybočili z řady. Před třemi lety začaly přicházet důkazy. Před dvěma lety se z nich stala záplava. Díky rok starým souborům z Twitteru jsme měli všechny potřebné důkazy o tom, že cenzura byla systematická, cílená a vysoce účinná. Ale i tehdy jsme znali jen zlomek z nich.

Díky objevům ze soudních případů, žádostem FOIA, whistleblowerům, kongresovým šetřením, díky velmi úzké republikánské kontrole a některým průmyslovým převratům, jako například tomu, co se stalo ve společnosti Twitter, jsme zahlceni desítkami tisíc stránek, které ukazují na stejnou realitu.

Cenzoři na nejvyšších úrovních vládní kontroly nabyli přesvědčení, že jejich úkolem je řídit, jaké informace lid uvidí a jaké ne, bez ohledu na pravdu. Jednání se stalo skutečně kmenovým: naše strana podporuje zákazy shromáždění a zavírání škol; tvrdí, že notebook Huntera Bidena je podvrh; podporuje nošení roušek, masové očkování a korespondenční hlasování; popírá význam volebních podvodů a poškození očkováním. Jejich strana zastává opačný přístup.

Byla to válka o informace, podniknutá za naprostého ignorování prvního dodatku, jako by ani neexistoval. Operace navíc nebyla jen politická. Zjevně se na ní podílely zpravodajské agentury, které již byly po uši ponořeny do „celospolečenské“ reakce na pandemii.

„Celospolečenská“ znamená veškerá, včetně informací, které dostáváte a smíte šířit.

Obrovská masa nikým nevolených byrokratů si vzala za úkol řídit veškeré toky znalostí v době internetu s ambicí proměnit hlavní zdroj zpráv a jejich sdílení v gigantickou americkou verzi Pravdy. To vše se odehrávalo přímo před naším nosem – a děje se to dodnes.

Cenzura je dnes skutečně plnohodnotným průmyslovým odvětvím, stovky a tisíce střihačů, univerzity, mediální společnosti, vládní agentury, a dokonce i mladí lidé ve školách studují na specialisty na dezinformace a chlubí se tím na sociálních sítích. Jsme jen krůček od článku v New York Times – jako pokračování jejich nedávné chvály Deep State a také vládního dohledu – s titulkem typu „Dobrá společnost potřebuje cenzory“.

Je neuvěřitelné, že cenzura je nyní tak rozšířená, že se o ní ani neinformuje. Všechna tato odhalení měla být zprávou na první straně. Zpravodajská média jsou však dnes natolik uchvácena, že se jen velmi málo médií vůbec obtěžuje informovat o celé šíři problému.

Nová zpráva Výboru pro soudnictví a Výběrového podvýboru pro vyzbrojování federální vlády Sněmovny reprezentantů USA se netěší dostatečné pozornosti.

V rozsahu téměř 1 000 stran včetně dokumentace (mnoho stran je však záměrně prázdných) zde máme ohromující množství důkazů o systematické, agresivní a hluboce zakořeněné snaze federální vlády, včetně Bidenova Bílého domu a mnoha agentur včetně Světové zdravotnické organizace, vyrvat vnitřnosti internetu a kultury sociálních médií a nahradit je propagandou.

Mezi dobře zdokumentovaná fakta patří, že Bílý dům přímo zasáhl do marketingových metod samotného Amazonu, aby znehodnotil knihy, které vzbuzovaly pochybnosti o vakcíně proti covid-19 a všech vakcínách. Amazon reagoval neochotně, ale dělal, co mohl, aby cenzorům vyhověl. Všechny tyto společnosti – Google, YouTube, Facebook, Amazon – se podřídily prioritám Bidenovy administrativy, a to dokonce do té míry, že změny algoritmů před jejich zavedením nechaly projít Bílým domem.

Když YouTube oznámil, že bude odstraňovat veškerý obsah, který je v rozporu se Světovou zdravotnickou organizací, bylo to proto, že jim to nařídil Bílý dům.

Co se týče Amazonu, který si jako každý vydavatel přeje plnou svobodu distribuce, čelil intenzivnímu tlaku ze strany vlády.

To je jen několik z tisíců důkazů o běžných zásazích vlády proti společnostem působícím v oblasti sociálních médií, ať už přímo, nebo prostřednictvím různých vládou financovaných útvarů, jejichž cílem je vnutit veřejnosti určitý způsob myšlení.

Úžasné je, že tomuto odvětví bylo umožněno metastázovat do takové míry v průběhu zhruba 4-8 let, a to bez jakéhokoli právního dohledu a s velmi malou informovaností veřejnosti. Je to, jako by neexistoval žádný první dodatek. Je to mrtvá litera. Dokonce i nyní se zdá, že Nejvyšší soud je zmatený, a to na základě našeho čtení ústních argumentů k celému tomuto případu (Murthy v. Missouri).

Člověk má při čtení celé korespondence pocit, že společnosti byly více než jen trochu otřeseny tlakem. Musely si klást několik otázek: 1) Je to normální? 2) Opravdu se s tím musíme smířit? 3) Co se s námi stane, když prostě řekneme ne?

Tyto otázky si kladl pravděpodobně každý obchod s potravinami na rohu v jakékoli čtvrti, kterou v historii řídil zločinecký syndikát. Nejlepší odpovědí je udělat vše pro to, abyste je nechali odejít. Přesně to dělali čas od času. Po nějaké době vám protokol pravděpodobně začne připadat normální a nikdo se už na základní otázky neptá: Je to správné? Je to svoboda? Je to legální? Je to prostě tak, jak to ve Spojených státech chodí?

Bez ohledu na to, kolik vysokých úředníků se na tom podílelo, kolik lidí z vedení velkých společností se na tom podílelo, kolik redaktorů a techniků s nejlepším pověřením si na to hrálo, nemůže být pochyb o tom, že to, co se odehrálo, bylo absolutní porušení práva na projev, které velmi pravděpodobně překonává vše, co jsme v historii Spojených států zažili.

Mějte na paměti, že víme jen to, co víme, a to je silou mašinérie značně zkráceno. Můžeme s jistotou předpokládat, že pravda je ve skutečnosti mnohem horší, než víme. A dále vezměte v úvahu, že tato cenzura nám brání znát celý příběh o potlačování disidentů, ať už lékařských, vědeckých, politických či jiných.

Možná jsou miliony lidí v mnoha profesích, kteří právě teď mlčky trpí. Nebo se zamyslete nad těmi, kteří byli očkováním poškozeni, nebo nad těmi, kteří ztratili své blízké, kteří byli nuceni se nechat očkovat. Neexistují žádné titulky. Neexistují žádná vyšetřování. Veřejnosti se nevěnuje téměř žádná pozornost. Většina míst, o kterých jsme si kdysi mysleli, že budou takové nehoráznosti hlídat, byla zkompromitována.

A aby toho nebylo málo, cenzoři stále neustupují. Pokud prozatím cítíte zmírnění sevření, máte všechny důvody věřit, že je dočasné. Tento průmysl chce celý internet, jak jsme si ho kdysi představovali, zcela zrušit. To je jeho cíl.

V tuto chvíli je nejlepším prostředkem, jak tento plán zhatit, široké veřejné pobouření. To je o to obtížnější, že cenzura samotná je cenzurována.

Proto je třeba novou zprávu Sněmovny reprezentantů USA široce sdílet, dokud je to možné. Mohlo by se stát, že podobné zprávy budou v budoucnu samy cenzurovány. Mohla by to být také poslední taková zpráva, kterou kdy uvidíte, než opona nad svobodou zcela spadne.

https://brownstone.org/wp-content/uploads/2024/05/Censorship-Industrial-Complex-WH-Report_Appendix.pdf

**

Autor: Jeffrey Tucker – zakladateľ, autor a prezident Brownstone Institute. Je tiež hlavným ekonomickým stĺpčekárom pre Epoch Times, autorom desiatich kníh, vrátane Life After Lockdown, a tisícok ďalších článkov vo vedeckej a populárnej tlači. Venuje sa aj prednáškam na tému témach z oblasti ekonomiky, technológií, sociálnej filozofie a kultúry.

*

Zdroj: brownstone.org / epochtimes.cz / InfoVojna

2.3 3 hlasy
Hodnocení článku
3 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem

V tom uz jedeme dlouho.Kdyz uz to neni uplna cenzura,tak je to autocenzura..I tam kde by to byt vubec nemelo ( skolstvi a veda)…Proto smerujeme do pr….

Praded
Praded
před 1 měsícem

Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí. Celý jeho život byl předobrazem toho, co nás čekalo. Jak mohl někdo normální věřit ve spravedlnost státu, který vedl parazitické války od počátku vzniku a na celém světě po celou svoji existenci. Jejich bohatství je vykoupeno miliardami umučených a zavražděných lidí na celém světě.

cablik
cablik
před 1 měsícem

No jo cenzura musí být kdo páchá zločiny ten potřebuje cenzuru kdyby se rádoby epidemie měla řádně vyšetřit dost lidí by skončilo v lochu.