Intelektuální bída politicko-mediálních propagandistů

“Čím více je mediálně-politická elita zkorumpovaná, zkažená a zvrácená, tím více se společnost hroutí a tím více se většina obyvatelstva propadá do nezdravé lhostejnosti,” – tak začíná článek fancouzského publicisty Claudea Janviera…

Chaos je úměrný absenci etiky a spravedlnosti. Maskována společenskou slupkou, která zavání „nekonečnou svobodou“, „dělej si, co chceš“ a především „nepleť se do politiky“, se Francie stala stínem svého někdejšího já.Právní stát neexistuje již nejméně čtyři desetiletí. Výkonná, zákonodárná a soudní moc, kdysi nezávislé, se v průběhu let staly nekonzistentním tavicím kotlem, který připravuje půdu pro po sobě jdoucí vlády, jež jsou zcela mimo a bez zábran.

Média, která měla být čtvrtou mocí, jež v minulých dobách občas zkrotila elitu, která se odchýlila od přímých zásad, se stala nedílnou součástí nekonzistentního tavicího kotle pseudodemokracie zvané Francie. Je jen málo těch, kteří ještě odsuzují to, co si zaslouží být odsouzeno, a jsou podplaceni a infiltrováni miliardáři z CAC 40.

Naše země drží dva smutné rekordy. Je druhou zemí na světě, hned po USA, která konzumuje nejvíce pedokriminálního obsahu na internetu, a také tím, že v roce 2024 získá druhé místo na světě v prodeji zbraní.

Bruno Le Maire požaduje 10 miliard úspor kvůli rozpočtu na rok 2024 – schválenému poměrem hlasů 49:3 – jehož prognózy růstu byly značně mimo. Aby ucpal díru a pomohl ukrajinskému prezidentovi, sleduje ministr spisovatel úspory Francouzů zavedením evropského spořicího produktu. Jednoduše řečeno, schovejte si své úspory, protože rabování může přijít dříve, než si myslíte.

Co se týče Bruselu, učený parlament je na roztrhání! Zdá se, že 16 miliard eur pomoci Ukrajině se rozplynulo ve vzduchu. Jistě to není pro všechny ztracené.

Propagandistická média nám dnem i nocí tvrdí, že ruské ekonomice se nedaří, ale že naší ekonomice se daří dobře. Vzhledem k tomu, že inflace potravin dosahuje 15 až 20 %, ceny energií neustále rostou a daně všeho druhu prudce stoupají, zažívá Francie stagflaci. Není co slavit!

Média využívají a zneužívají sociální sítě. Nejraději by měly na sítě úplný monopol, ale to se jim v současné době naštěstí nedaří. Šéfové GAFAM cenzurují na každém kroku, ale přesto se skutečné zprávy šíří.

Od té doby, co Elon Musk koupil Twitter a přejmenoval ho na X, se cenzura omezila. Na druhou stranu síť téměř denně zaplavuje nesmyslná a bezuzdná propaganda. LCI bezesporu zaujímá „záviděníhodnou“ pozici lídra úletu v programu „vyždímání“ šedé kůry mozkové Francouzů.

Jedna z pseudoanalytiků tohoto kanálu, nadšenkyně pro Ukrajinu Alla Poedie, je na X každý den. Je tak plodná, že není možné zaznamenat celou její logorrhoeu (slovní průjem). Mezi jejími výzvami k nekonečné válce a nenávistí k Rusům, které přirovnává ke švábům, se nikdy nezastaví. Svůj pohodlný plat si musí obhájit jako prvotřídní propagandistka.

Zde je několik „chutných“ úryvků od pseudoexpertů, „novinářů“, politiků atd. které jsem nedávno zachytil na X. Byly by k smíchu, kdyby se nejednalo o tak vážná témata!

– 21. května 2023: Bernard-Henri Lévy, náš velký válečný reportér, ve studiu: „A co když strategie Zelenského a Zalžného v Bachmútu spočívala v tom, že se odtamtud dostali, aby si ho mohli vzít zpět… Jinými slovy, Trojský kůň v obráceném gardu?

– 23. června 2023. LCI: Generál Michel Yakovleff, francouzský důstojník, bývalý zástupce náčelníka generálního štábu NATO: „Putinův režim je ve stavu rozkladu“. Vizionář, generál…

– 1. ledna 2024: Nicolas Tenzer, geopolitik a profesor na Sciences Po: „Buď se my na Západě rozhodneme dodat Ukrajině více rozhodujících zbraní, a v tom případě Ukrajina válku vyhraje, nebo budeme nadále blokováni (…) a v tom případě riskujeme, že dojde k monstróznímu řešení (…) máme povinnost Ukrajině pomoci“. Další válečný štváč z křesla!

– 20. března 2024: LCI. Jean-Noël Barrot. Delegát ministra pro Evropu: „Za pět let se #CETA ukázala jako přínosná pro zemědělství, průmysl a zaměstnanost. Tato dohoda s Kanadou je dobrá pro všechny. Její dnešní zamítnutí v Senátu by pro Francii znamenalo vzdát se jakýchkoli obchodních ambicí“.

Jaká obrovská lež! Podpisem smluv CETA a Mercosur se do Evropy a Francie dostanou potraviny vyráběné podle mnohem nižších standardů, nebo dokonce podle standardů, které jsou zemědělcům ve Francii jednoduše zakázány: používání antibiotik jako stimulátorů růstu, transgenní odrůdy, živočišná moučka, používání některých chemických molekul atd. Tyto dohody tak napomáhají dumpingovému dovozu levnějších zemědělských surovin na francouzský a evropský trh, které jsou vyráběny za podmínek, jež neberou ohled na životní prostředí.

– 20. března 2024: @stephanphoto64 „Zasáhnout Moskvu přímo do jejich peněženky je a priori strategie, která se vyplatí, zejména proto, že finance Kremlu vykazují známky únavy, finančního Waterloo, a Putin začíná vysávat státní pokladnu, aby mohl pokračovat ve financování své invaze na Ukrajinu.“ A ještě jeden měsíční projev, jeden!

– 20. března 2024: Svoboda pro Ukrajinu. Stránka, na které mne zablokovali na X, po mém zveřejnění důkazů o masakru od roku 2014 v Donbasu ze strany „dobrých ukrajinských vlád“ – Kolem 20 000 mrtvých – Žádná debata, protože blokace byla okamžitá…

– 26. března 2024 Sbírka videoukázek na LCI: ochutnávka. Upřímně, poslouchejte, nebudete zklamáni!

– 26. března 2024: na LCI. Sébastien Lecornu. Ministr pro ozbrojené síly: „Jsme v procesu získávání zpět průmyslu vyrábějícího střelný prach…“ Přímý přenos z továrny na výrobu střelného prachu Eurenco v Bergeracu v Dordogne. Vtipné a dvojsmyslné… Výroba střelného prachu… Která?

– 26. března 2024: na LCI. Clément Lainier: „Ukrajina je mírumilovná země, která nechce na nikoho útočit, chce jen žít. Chce žít svobodně a tak, jak uzná za vhodné ve své vlastní zemi. Žijí v ní úžasní, vstřícní a bratrští lidé. Ale je terčem mučednictví. Musí jí být učiněno zadost.“ Bože, to je krásné… Pan Lainier zapomíná, že od roku 2014 je obyvatelstvo Donbasu denně bombardováno – kolem 20 000 mrtvých -, že tam mají zázemí prapory s neonacistickým podtextem a že ukrajinský národní hrdina Stepan Bandera kolaboroval s Třetí říší.

– 28. března 2024: na LCI. Valérie Hayerová: „Odpor, který Ukrajina projevuje od roku 2014, je obdivuhodný. Dala jsem si záležet na tom, abych prezidentu Zelenskému připomněla naši neochvějnou podporu. Podporu, která bude co nejintenzivnější, aby ruská invaze co nejdříve skončila. Slava Ukrajině“. Zapomněla snad „macronistická“ lobbistka na to, co je napsáno výše? Trpí snad již Alzheimerovou chorobou? Aby se jí v příštích evropských volbách vyhnuli.

– 28. března 2024: na LCI. Olivia Grégoirová. Ministryně při ministru hospodářství, financí a průmyslové a digitální suverenity, odpovědná za obchod, cestovní ruch a ochranu spotřebitele. Působivý titul. Škoda, že z něj nevychází… „Náš dluh je dluh ochranný: polovina na ochranu naší ekonomiky a našich pracovních míst během Covidu. 100 miliard na ochranu Francouzů před prudkým růstem cen energií. Ptám se opozice: co jsme neměli udělat?“. Bez legrace! „Ochranný dluh…“ Je nemožné si představit ministra, který by vypouštěl takové nesmysly. A přece by to dokázala!

Když k tomu přidáte antologii posbíranou z X televizních zpráv, rozhlasu a internetového tisku, uvidíte rozsah škod.

Propagandistická válečná mašinérie je v plném proudu. Lobotomizace myslí je za zvukovou bariérou.

Tváří v tvář tomuto parnímu válci získávejte informace ze svobodných a nezávislých médií, od spisovatelů, investigativců a skutečných investigativních novinářů. Zbytek je nestravitelný brak.

Claude Janvier, spisovatel, esejista a publicista v týdenním pořadu „Paroles“ na TV ADP. Pravidelný přispěvatel svobodných a nezávislých médií. Jeho poslední kniha: Les Démasqués, Kdo skutečně řídí svět?

*

Claude Janvier, L’indigence intellectuelle des propagandistes politico-médiatiques vyšel 4.4.2024 na observateurcontinental.fr. Překlad v ceně 524 Kč Zvědavec.

5 2 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
3 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
paullad
paullad
před 28 dny

🍓Ah­­­oj, kl­­­uci) Jmen­­­uji s­­­e Pa­­­ula, j­­­e mi 2­­­1 l­­­et) Js­­­em zaci­­­najici s­­­e­­­x mod­­­el­­­ka 1­­­8­­­+) Ra­­­da s­­­e ne­­­cha­­­vam fo­­­tit n­a­­ha) Pros­­­im, ohod­­­notte m­­­e fotog­­­rafie ➤ https://ja.cat/id563096

cablik
cablik
před 29 dny

Až je to trapné celé to jejich lhaní realita je neúprosná západní technika shořela ve stepi stejně jako jejich předchůdci. A Rusové postupují na západ a nastrčený bandera mele z posledního.