První důsledky…

Atentát na Roberta Fica je klasickou černou labutí. Tedy událost, kterou víceméně nikdo nečekal, ale jejíž význam je tak veliký, že zasáhne do všech plánů i představ a seřadí všechny na nové startovní čáře. Události příštích týdnů budou všechny poměřovány právě tím, co se stalo na Slovensku a nemůže to být jinak.

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák

První důsledky už jsou vidět. Odboráři zrušili svou demonstraci s to zcela bez náhrady. Vláda samozřejmě nezrušila ani důchodovou reformu, ani výpověď bez udání důvodu. Středula prostě dostal příležitost se ještě jednou zaskvět v plné Aspen nádheře.

Agrární komora svůj protest ruší také a ještě uvažují o jiném termínu. Ale veřejnost už prostě nepřijde…, takže je to úplně stejné jako u Středuly.

Poslední příležitost měla být teď ve středu. Další šance už nebude.

Myslím, že Fico by si nepřál, aby to všichni vzdali, ale prostě se stalo. Odbory i profesní komory jsou mrtvé, cesta je uzavřena. Do voleb už zasáhnou jen volby, případně jiné černé labutě a po volbách bude všechno jinak. Současné průsery budou přebity novými, mnohem většími problémy.

Atentát na Fica totiž ANI V NEJMENŠÍM neuklidnil vášně, i kdyby Šimečka a Čaputová stokrát mluvili o klidu a náš skutečný prezident, Kolář, se k nim přidal. Od první minuty vyhřezla tak strašná špína, že zásah Země meteoritem by nebyl katastrofa, ale řešení.

Dokonce mnohokrát zaznělo, že Fico si za atentát může sám. Nikdo nezapochyboval o svatosti své pravdy a svých postojů. Nikdo. Jediný, kdo se zklidnil, jsou zase dezoláti. TI nechtějí hrotit situaci. Pravda a láska se teprve rozjíždí. Vsaďte se, že vláda neuhne v ničem ani o píď.

První kroky k dnešku já vidím někde u první přímé prezidentské volby, kdy voliči Zemana nijak nerušili předvolební debaty knížete Kchárla, ale Volímkarlové chodili na Zemanovy debaty pískat. O pět let později chodili i s červenými trenýrkami a dělání bordelu začalo být organizované. Následně Milion chvilek hlásal nenávist vůči Babišovi, ačkoliv ho žádný soud neodsoudil a žádné důkazy se proti němu nenašly. A kvůli vyšetřování Babiše neumřel žádný svědek, narozdíl od Dozimetru, kde už jich umřelo pět (samozřejmě přirozenou smrtí po přejetí autem).

Na internetu si dneska už najdete jakékoliv nenávistné výroky na kohokoliv, kdykoliv a kdekoliv. Všechno už tu bylo. Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Kdokoliv, kdo vlezl do veřejného prostoru, tak byl zdehonestován, osračkován médii a když si dovolil odseknout nebo oplatit stejnou mincí, tak hned šířil nenávist. Skoro každý už o „těch druhých“ řekl něco, co bylo za čárou. David Matásek může po atentátu na Fica napsat „pic ho,“ ale běda, kdyby něco takového napsal kdokoliv z našeho tábora.

Ve čtvrtek jsem byl na předvolebním setkání s občany v Jihlavě a to víte, že tam přišel provokovat místní představitel pravdy a lásky Tomanec. Ten mohl řvát o zločincích, ale běda, kdyby se ho někdo dotknul. To by bylo násilí a šíření nenávisti.

Dvojí metr si teď začne vybírat svou daň.

V posledních dvou měsících jsem mnohokrát ventiloval svou obavu z války proti Rusku, která by nejspíš velmi rychle přešla v jadernou. Ale teď vidím, že bychom se spíš měli bát války proti vlastním spoluobčanům. Posledním geopolitickým dobrodružstvím na Ukrajině si totiž Západ ukousl příliš velké sousto. Už mi více znalých lidí řeklo, že všichni tady vědí, že je všechno v Bruseli, jen nevědí, jak z toho ven.

Často jsem slyšel, že musí být hůř, aby to lidem došlo. Vždycky jsem odpovídal, že když bude hůř, tak bude hůř především nám, obyčejným lidem. Křetínskému hůř nebude. Mluvil jsem o nedostupných lécích, nezaměstnanosti, drahotě, chudobě, ale nenapadlo mě, že součástí toho, že je hůř, je střílení na nepohodlné politiky. Od toho je jen krok ke střílení na nepohodlné řečníky… Pavlík Novotný měl kdysi jeden takový příspěvek, kde vysloveně dával návod, jak při zastřelení oponenta postupovat.

Nevěřím ve zklidnění situace. Víte proč? Copak si někdo z nás řekl, že už je to přes čáru a Fiala nám už tolik nevadí? Copak si liberálové řekli, že to přehnali a napřáhli směrem k nám ruce? Ani náhodou. Obě strany se jen utvrdily, že své oponenty musí porazit jednou provždy, protože ti druzí svoje hrozby myslí vážně a nejsou to jen rétorické a marketingové kecy. Liberálové se nevzdají svého great resetu a my se nevzdáme odporu vůči tomu.

Ano, Fico chtěl porazit majnstrýmová média. Chtěl porazit jednotnou mediální sorosovskou frontu. A přesně za to dostal tři kulky do břicha. Atentátník se tím netajil. Copak teď, po tom atentátu, už je není zapotřebí porazit? Copak se budou sorosovští novináři chovat líp? Copak dobrovolně odevzdají moc? Copak už je přešel grýndýl, přešlo je zrušení práva veta? Přešly je americké geopolitické hry za zachování unipolárního světa? Ani náhodou. Naléhavost jejich porážky je stejně nutná na Slovensku jako v Gruzii… Tam už se pěkně majdanuje.

Bez ohledu na to, že atentát spáchal jednoznačný příznivec Progresívného Slovenska, který se nijak netajil tím, proč to udělal, stejně z něj hned zkoušeli udělat russácký narativ. Soft power pokračuje… jen nám začíná přeskakovat do hard verze.

Mimochodem… ten Cintula je nejohroženější osoba na Slovensku. Pravda a láska strašně potřebuje, aby se mu ve vazbě stala nějaká nehoda a on už neměl možnost říct, že je hrdý progresivista a udělal to pro prezidentku Čaputovou a pro liberální demokracii.

Ne, nebude žádné uklidnění. Jen reset. Všichni se jen srovnali na nové startovní čáře a utvrdili se v tom, že s druhou stranou se nedá mluvit. Proč se s druhou stranou nedá mluvit? Protože tahle soft občanská válka začala už před deseti lety a už si všichni udělali příliš mnoho hříchů. Obě strany bez problémů mohou ukázat jakýkoliv incident, který předcházel tomu jejich. Tak nějak je to mezi Izraelem a Palestinou. Už si toho udělali tolik, že někdo prostě musí prohrát protože na kompromis je tam příliš mnoho krve.

Atentát na Fica nijak neuklidnil situaci. Naopak ji vyhrotil. Většinou to tak bývá. Atentát v Sarajevu také nevedl k uklidnění krize na Balkáně. Jedenácté září také nevedlo k uklidnění situace mezi USA a muslimskými zeměmi. Arabské jaro také nezařídilo odložení sporů a prohra Ukrajiny také nepovede ke klidu a nové prosperitě. Už to nejde.

Před dvěma roky jsem si říkal, že teď už vím, co je zapotřebí vykonat a pustil jsem se do toho. Ale doba, kdy jsem to nevěděl, byla lepší, protože o nic ještě nešlo. Tehdy ještě existovaly cesty zpět. Teď už to vypadá, že žádný návrat možný nebude. Ne, nejspíš nebude válka s Ruskem. Mnohem pravděpodobněji bude občanská válka mezi konzervativci a progresivisty. Mezi pravdoláskou a dezoláty. První krev už vytekla. Navíc začínají vycházet najevo podezření, že atentátník v tom nebyl sám a nešlo tedy o pomateného liberála, ale jsou v tom zakomponované ještě další osoby. Možná to souvisí i s hackerským vyvěšením zprávy na ČTK o atentátu na Pellegriniho, který údajně plánovala ukrajinská GUR a snad i naše BISka. A zmařilo to naše Vojenské zpravodajství. Možná proto byl Beroun odejít…

A pořád nevíme, proč v Praze střílel Dejvy Kozy… zřejmě je to tak výbušné, že to může ven až po volbách… Knihu o spiknutí proti Zemanovi jsem také přečetl jedním dechem…

Tož, Sarajevský atentát už máme, kompromis je v takové atmosféře v podstatě vyloučen… máme super vyhlídky. Jak to říkal Ivo Budil? Hrozí nám pád do režimů a la latinská Amerika, sice bez tanečnic, ale zato s islamizací…

*

Daniel Sterzik – Vidlák, Litterate

4.6 10 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
18 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
standa
standa
před 30 dny

Bohužel se potvrdil i můj názor na Středulu – bossové odborů si zvoli vedoucího soudruha bez koulí a sabotéra odborů ! Předsedové dalších odborů se podvolili a nechali se uplatit pro zvolení Středuly, který pro neplacení příspěvky by ani neměl být odborářem – a že mu to prošlo, všivákovi ! Odbory jsou zkorumpovány a k prdu… Číst vice »

Praded
Praded
před 30 dny

Tohle oblbování běží od první vteřiny sametové revoluce a stále se jen stupňuje. Ať mi někdo vysvětlí, jak je možné vnímat ten zdegenerovaný parazitický systém, který celou svoji historii neustále s někým válčí a stále na někom parazituje, jako nějakého zastánce lidské spravedlnosti a míru. To přece mohou jen lidé, kteří se na tom… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 30 dny

Na BBC v diskusi zaznělo, že Fico si může za malér částečně. Ne částečně, úplně! Kdyby dělal pořádnou prounijní a prozelenskou politiku, v souladu s názory střelce a jeho kumpánů, tak by se mu určitě nic nestalo….

standa
standa
před 30 dny
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Nemůže si za to sám, protože má pro strach uděláno a udělal správnou věc. Šel z kůži na trh, držím mu všechny palce ať se uzdraví. Za to, že je postřelen mohou právě ti, kteří tvrdí, že si za to může sám ! Oni za to mohou, protože nechtějí svobodu slova !

oldo
oldo
před 30 dny

Ano,vyhřezla špína,podobně jako když jsi spekuloval o tom,že Rusko zaplatilo Iránu za drony jadernou zbraní.Ani jsi k vyhřeznutí nepotřeboval atentát.

cablik
cablik
před 30 dny

Nesmiřitelnost je jasná protože co oni chtějí udělat nelze tolerovat zlikvidovat národní státy a poté lidi. Normální většina by se měla spojit a postavit se liberální tyranii.

kolokol
kolokol
před 30 dny

Tanečnice budú, tanečnice z Luú, tenčnice z Lúčnice.

mikkesh
mikkesh
před 30 dny

Pane Sterziku, pořád dokola a pořád dokola pouze Vám fandícím lidem. Problém je televize, rádio. Na to je třeba se soustředit. Na čtyřiadvacítce mohou opravdu probíhat debaty čtyřiadvacet hodin. Nikam nechvátat. Media je třeba si vzít zpět. Klidně posadit hloupé slečny Noru, Moravce … a jejich, z podstaty ještě pitomější profláklé “hosty” bez… Číst vice »

standa
standa
před 30 dny
Odpověď uživateli  mikkesh

Zrušit ČT a rozhlas ! Ať jsi jdou do soukroma !

didusin
didusin
před 1 měsícem

Ano, Cintula je nejohroženější osobou, proto také při policejní prohlídce jeho bytu a chaty měl na sobě neprůstřelnou vestu a helmu. Oswalda vylo nutno zlikvidovat včas

Primak
Primak
před 30 dny
Odpověď uživateli  didusin

V Americe, Anglii, takovéto útočníky rovnou zastřelí mnoha ránami, sicher je sicher, mrtvý prd ví…

Naposledy upraveno před 30 dny uživatelem Primak
oldo
oldo
před 30 dny
Odpověď uživateli  didusin

Atentátník,který ví,že bude chycen je jistě magor..Víme ale,že magor nebyl někým využit?Nějak příliš se upínáme k tomu osamocenému bláznovi a zapomínáme, čeho je ta vražedná západní banda schopná!
https://www.youtube.com/watch?v=nomAGUM8fgI&t=15s

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem

Nikdo nic neuklidnil ( specielne ne pokrytci)
Naopak.Stal se z toho papinak.Jestli nezmeni chovani,bouchne

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

A uz si vyhrazuji,aby mne jakykoliv senochrup nadaval do dezolatu..To se dalo tolerovat chvilku

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Oni takhle odlidstuji lidi (Nejsem tak blba,aby mi to nedoslo)..To si nemuzeme nechat libit

oldo
oldo
před 30 dny
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Senochrup je dobrej,tleskám.

tomaskova
tomaskova
před 30 dny
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Už zase si odpovídáte na své komentáře-děsné.

oldo
oldo
před 30 dny
Odpověď uživateli  tomaskova

Zapoměla jste jí vytknout,že NUDÍ,třeba by vám poslala zábavného smajlíka.