ŠOK! EU chystá zabavit měsíčně každému Čechovi 7% z výplaty nebo z důchodu! Slovákům 4%. Chudým se má zabavovat víc než bohatým!

Podvod s Green Dealem nabírá obrátky. Tahají nám z kapes čím dál víc a Fialova vláda v té lumpárně hraje prim.

Michael Svatoš
Michael Svatoš
Řada uznávaných analytiků bije v posledních týdnech na poplach. Eurokrati se prý zase spletli ve svých výpočtech Green Deal, a Evropany tak čeká v příštích letech drastické zdražení energií, vytápění a dopravy. Jen cena benzínu a nafty se má zvýšit o 12 CZK za litr. A náklady na vytápění se mají zvednout ještě razantněji. Podle analytiků udělala EU chybu ve výpočtech emisních povolenek na vytápění bytů, i na dopravu. Bruselští úředníci vypočítali, že za povolenku na 1 tunu CO2 vypouštěnou do ovzduší při dopravě a při vytápění domů se bude platit maximálně 45 EUR. Jenže finanční analytici před pár týdny spočítali, že se bude už v roce 2027 může platit 200 až 300 EUR! (Poznámka. Zvýšené náklady vytápění jsem spočítal na cenu 200 EUR. Cenu benzínu a nafty na 300 EUR.)

Než se pustíme dále. Náramně mně pobavil dokument Prague Climate Plan 2030, který visí na stránkách pražského magistrátu. Pomineme-li, že politici, kteří ho zpracovali (Str. 5 a 134.) se těší na 150 miliard, které díky povolenkám vydřeným z lidí budou moci utrácet na své zelené projekty. Tak je jednak směšné, že celý plán operuje při výpočtech s cenou povolenky jen 30 EUR za tunu CO2. (Str. 136.) A že jedním z jeho hlavních zpracovatelů je ing. Petr Hlubuček, slavný aktér slavné kriminální kauzy Dozimetr, jejíž protagonisté byli NCOZ odposloucháváni, když plánovali jak vytunelují Prahu.

Co tento nárůst ceny povolenky bude pro Čechy a Slováky konkrétně znamenat?

Podle původního výpočtu EU měl průměrný Čech od příštího roku za vytápění a dopravu utratit navíc 805 CZK měsíčně, tedy 1.75% svého příjmu. Slovák trošku méně 16 EUR, jen 1.1% svého příjmu. Bohužel výpočty expertů STAN-Dozimetru 30 EUR za tunu CO2 i  bruselských byrokratů 55 EUR za tunu se ukázaly jako příliš optimistické, a nový výpočet finančních analytiků 200 EUR za tunu přinese razantní zdražení. Slovák tak bude muset podle nových výpočtů z peněženky měsíčně vytáhnout navíc 64 EUR a Čech 2950 CZK.

Jak nesmyslný je celý projekt Green Deal pro ČR ukazují následující čísla:

  1. ČR spotřebuje ročně 480 TWh všech energií. Spotřeba elektřiny je přitom jen 58 TWh. Celková výroba elektřiny v ČR je 71 TWh. Přebytek elektřiny se vyváží.
  2. Všechny domácnosti v ČR spotřebují celkem 144 TWh všech energií, (30%). 
  3. Z nich 95 TWh (66%) představuje spotřeba domácností jen na vytápění a ohřev vody.
  4. Z nich asi 60 TWh představuje spotřeba domácnostní na vytápění a ohřev vody pomocí fosilních zdrojů energií.
  5. Výsledkem je pak prostá suma – občani buď budou platit podle ETS-2 do Bruselu mastné výpalné ve výši 1.75 až 7% ze svých měsíčních příjmů.  A nebo se musí okamžitě nutně postavit nové nefosilní elektrárny, které budou mít výkon celé nynější české elektrárenské soustavy. A to znamená postavit skoro 10 jaderných reaktorů o výkonu 1.200 MW. A Fiala má přitom potíže postavit 1 takový reaktor. (Poznámka 1 reaktor 1.200 MW představuje 10% nynější výroby energie v ČR.)
  6. Cena 10 reaktorů je přitom 5 bilionů CZK. Pro srovnání. Celý dluh ČR je nyní 3.2 biliony CZK. Celé HDP ČR je jen 8 bilionů CZK!
  7. (Poznámka – Podle jiného údaje je celková spotřeba domácností na vytápění 84 TWh tzv. konečných energií, tedy výsledné číslo potřebných reaktorů se sníží na 5.)
  8. V zásadě je však jedno, zda se má postavit 5 nebo 8 reaktorů, jen aby domácnosti topily elektřinou nezatíženou poplatky ETS-2. Celé je to úplný nesmysl.

Co k tomu dodat:

  1. Vláda profesora Fialy se na stránkách vlády ČR chlubí, že díky poplatkům ETS-2 vláda ČR dostane z Bruselu 100 miliard CZK a bude je nadělovat potřebným. Kolik Češi zaplatí do Bruselu na výpalném ETS-2 ze svých peněženek, už vláda radši nikde nepíše. Vláda je dokonce tak neschopná, že ani netuší, že povolenky mohou zdražit až na 300 EUR, a stále tupě počítá s cenou 45 EUR.
  2. Ostatně právě proto soudím, že celé nynější Bruxeale a jeho domácí nohsledi musí být v letošních volbách bezpodmínečně zničeni.

*

Michael Svatoš, MaP1968

Poznámka Nové Republiky: Celý Green Deal (česky Zelený Úděl) stojí na podvodném tvrzení, že emise CO2 produkované člověkem způsobují oteplování atmosféry naší planety. Důkazy o tom, že jde o podovod jsou záměrně umlčovány, před veřejností zatajovány a cenzurovány! Celý Green Deal je nutné zrušit. K tomu potřebujeme do Europarlamentu zvolit vlastenecky zapálené a racionálně myslící lidi a ne eurohujery a loutky, jak nám to dosud předváděli poslanci za Pětikoalici a ANO… Přijďte určitě k volbám!

4.4 14 hlasy
Hodnocení článku
16 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Praded
Praded
před 1 měsícem

To se nám zase urodilo pidistran, takže paraziti a buzíci zase zvítězí.

Hokarc
Hokarc
před 1 měsícem

Abychom se mohli zbavit Green dealu, musíme se nejdříve zbavit Fiala dealu !!!
Jenže, Hnojomet.cz, dneska zachrochtal blahem, jelikož by prý, v eurovolbách, studenti nejčastěji volili, jak já říkám, místní pětiprotektorku. No, aby ne, když celá školní výuka je jejich velká předvolební kampaň. Mít takové studenty, to je další smrtící deal.