Stoosmička nám ještě ukáže, dovolíme-li to

Jindřich Kulhavý
Jindřich Kulhavý

Blížící se eurovolby momentálně zatěžují naši mysl a lidé si mezi sebou tipují, kolik kteří kandidáti získají hlasů. I přes bídné vládnutí je vcelku jasné, že se zástupci Pětikoalice do Evropského parlamentu dostanou. Dokonce se dá s jistotou tušit, že i tak hloupá osoba, jakou je Danuše Nerudová, získá nadstandardní plat a teplé místečko včetně zajištění solidního důchodu. Podobně to vypadá s dlouholetým bruselským matadorem Niedermayerem, který se v tamní eurohujerské řiti usadil už dávno a za tu dobu neudělal pro Českou republiku vůbec nic. Stejný osud ,,čeká“ pár kandidátů Pirátů, o nichž si můžete myslet cokoliv, jen ne to, že to mají v hlavě úplně v pořádku.

Eurounijní nadšení tryskající z ODS i ANO také není zárukou výběru z možnosti, zda zůstat či se oprostit od EU. Je nám jasné, že proces rozpadu tohoto ancáblu majícího za úkol sebrat svéprávnost jednotlivým státům a eliminovat rizika spojená s možností volebních proher liberálů v některých zemích tím, že by si potencionální euroskeptická vláda chtěla dělat něco jiného, než si v Bruselu plánují, bude trvat dlouho. Orbán může vyprávět o přetahování se o každou odlišnost, kterou chce Maďarsku zachovat samostatnost v rozhodování o vnitropolitických událostech. Sebedestrukce EU bude mít tedy ještě pokračování a poločas rozpadu organizace, která mohla fungovat, pokud by se k ní přistoupilo jinak než liberálně, na celkem slušné úrovni, bude ještě plno let. Přiznejme si, že šest parlamentních stran patří k zastáncům pokračování současné podoby EU a jediným aspoň částečným odpůrcem je SPD.

Naše politická scéna je na tom podobně tragicky, jako ve všech okolních státech, možná částečně s výjimkou Maďarska. Je tedy evidentní, že potřebuje totální obměnu. Budeme li se neustále zabývat tím, že budeme preferovat staré zavedené politické subjekty a jen nárazově si mezi ně pustíme rychle hořící supernovy typu Věcí veřejných, pak se ze současného marastu nikdy nedostaneme. Je třeba změnit myšlení. Přiznejme si, že nedávno vzniklí Piráti nebo ANO přinesli do řad politiků svěží vítr, byť v negativním smyslu. Jestliže za ODS vystupují lidé, kteří s tou stranou založenou Václavem Klausem už nemají ideologicky vůbec nic společného, pak ANO i Piráti si svou lajnu ještě drží, byť nás vede do pekel. ODS byla blízko zapomnění stejně, jako ČSSD. Sociální demokraty si v době rozmachu za Miloše Zemana brala za své téměř polovina národa, nyní živoří na 2% a už se ani neptáme, kdy zaplatí své dluhy. Je evidentní, že se lze velkých stran zbavit.

Pětikoalice je složená ze dvou skomírajících subjektů (Lidovci a Top09) a tří takových, které se drží momentálně moci jen díky neskutečné míře lhaní a podpoře médií, justice a policie. Pokud by byly dodržovány základní principy slušnosti a spravedlnosti, seděl by Petr Fiala,. Vít Rakušan a všichni spojení s Dozimetrem ve vyšetřovací vazbě, nikoliv tedy ve Strakovce a dalších funkcích. Pokud se tedy budete ptát, co spojuje současné politiky s komunistickými či těmi po tzv. Sametové revoluci, pak jsou to mafiánské praktiky. Samozřejmě s tím rozdílem, že komunisté při zajišťování vlastního blahobytu dokázali udržet republiku ve stavu fungování a nezadlužování, polistopadové elity byli směsí nadšení, podvodů a hledání cest a způsobů, jak se ze socialismu transformovat zpět do kapitalismu, což přineslo devadesátky se všemi klady i zápory. Současní vládci už bezostyšně okrádají zchudlý lid a s ironickým úsměvem likvidují ty, kteří celý svůj život dřeli, aby se předešlé generace stejných politických šmejdů měly dobře.

Potřebujeme změnu. Chce to nové lidi, kteří dokážou přistupovat k EU s despektem. Mezi ně mohou patřit i ti zkušenější, kteří si uvědomují vývoj, kterým svět prošel za posledních 40 let. Nejde tedy nutně o mládež neposkvrněnou socialismem, navíc zeleně progresivní. Potřebujeme návrat selského rozumu. Směs mladých i starších, ovšem nikoliv těch ovlivněných mainstreamem a liberální ideologií. Zároveň nechceme politické podnikatele.  Máme před sebou výzvu. Vynechat u voleb staré dinosaury a volit tak, aby jim jejich billboardy po volbách připomínali skutečnost, kterou je prázdnota použitých volebních hesel. Pojďme volit nastupující nové osobnosti ochotné začít měnit současnost a budoucnost, nikoliv převracet minulost. Parlamentní strany s výjimkou SPD už ukázaly, že nás umí jen zadlužit. A to včetně Pirátů, Topky i STANu. ODS a ANO v tom excelují a jsou de facto provařené. Co si o tom myslíte Vy?

*

Jinřich Kulhavý, iNadhled

Poznámka redakce Nobé Republiky: Především přijďte k volbám. To je první důležitý krok. Pak volte především ty kandidáty, kteří už v minulosti vystupovali vlastenecky a pro které je blahobyt a bezpečí občanů naší republiky prvořadým cílem. Nezapomeňte, že můžete volit jen v rámci jedné strany nebo hnutí a kroužkovat jen dva z kadidátky této strany/hnutí. My v redakci Nové Republiky to máme usnadněné. Dennodenně jsme svědky mimořádné práce eurposlance a zakladatele našeho webu – MUDr. Ivana Davida. Pak už je jen otázkou, koho vykroužkujme z kadidátky SPD-Trikolóra k němu. I vám přejem při eurovolbách šťastnou ruku.

Václav Dvořák – editor

*

Vážení čtenáři, texty, které přejímáme a překládáme z jiných zdrojů, sice nemusí vždy odpovídat názoru redakce, ale uveřejňujeme je proto, aby vyvažovaly jednostrannou ulhanost a překrucování českých médií a ukázaly jiné pohledy na politické, kulturní a společenské problémy. Věříme, že naši čtenáři to chápou a proto náš web v hojném počtu navštěvují.

Děkujeme i za podporu Nové Republiky finančními dary na konto FIO banky:

2300 736 297 / 2010

Všechny texty autorů a překladatelů Nové Republiky jsou volně šiřitelné.

*

4.3 6 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
5 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
spartak
spartak
před 14 dny

Tleskám a volám bravo. Článek který mi mluví z duše, ale žijeme 30let v pokřiveném zrcadle zmaru. Nová cesta je naplánována jen kdyby bylo více politiků jako je SPD či komunistů.

Jarda
Jarda
před 14 dny

Já osobně to vidím jako pan Dvořák,pokud voliči budou volit jakéhokoliv hajzla 5kolky a ANO je to prohra pro Českou republiku a z marasmu se nedostaneme ani za mnoho let.

Jan Kopecky
Jan Kopecky
před 14 dny
Odpověď uživateli  Jarda

Můžete se stoprocentně spolehnout, že budou !

Jarda
Jarda
před 14 dny
Odpověď uživateli  Jan Kopecky

Pokud to dopadne jak vy píšete,obyvatelé ČR si nezaslouží lepší vládu,než vládu hajzlů z 5kolky.

cablik
cablik
před 14 dny
Odpověď uživateli  Jarda

Nevěšte hlavu naštěstí na malých Čechách vůbec nezaleží obrat musí udělat velké země EU. Pan Kopecký má pravdu fanatičtí liberálové a poskoci západu je volit budou.