Už se úplně zbláznili

Jindřich Kulhavý
Jindřich Kulhavý

Představitelé Pobaltí a několika dalších států včetně Francie, Polska, České republiky, ale i Kanady, povolili Ukrajině použít jimi dodané zbraně k útokům na vnitrozemské cíle v Rusku. A to v době, kdy již poněkolikáté Kreml vyzval k mírovým rozhovorům. Je evidentní, že se několik šílenců doslova zbláznilo a zatahují nás do obrovského rizika. Bude li se válka prodlužovat, zůstane Ukrajiny možná obrazně větší vesnice. A bude-li Západ otravovat ještě více, je třeba se ptát, bude-li ještě Západ.

Vladimír Putin nedávno prohlásil, že Rusko nemá v plánu za stávající situace jakkoliv vojensky ohrozit zbytek Evropy. Toto vyjádření se může velmi rychle změnit v opačné. Žádný svobodný a svrchovaný stát, v němž žije hrdý národ, si nenechá beztrestně zabíjet své muže, ženy a děti. Rusové to vydrželi 8 let a jen proto, že šlo o občany s ruskou národností žijící v jiném státu, i když na svém bývalém území. Nemlčeli, varovali. A když pohár trpělivosti přetekl, zasáhnuli. Jasně, tvrdě a úderně, zároveň tak, aby proti sobě nepoštvali civilní obyvatelstvo. Mohli ho zdecimovat, zbraní na to mají díky předvídavosti svých politiků dost, ale neudělali to, byť si to ukrajinské vedení přálo. Když se to nestalo, zkusili si z Kyjeva aspoň naaranžovat masakr v Buči. Divadlo, které mělo svět přesvědčit o zlých Rusech, vzali vážně jen ti, kteří si přejí světový masakr.

I přes ruské ujišťování o nechuti rozšiřovat konflikt mimo území Ukrajiny vytváří média i politici dojem, že je zbytek světa Rusy ohrožován. A dělají vše proto, aby se Moskva rozhodla pro nějakou akci, která by vyvolala další světovou válku. Teroristický čin v nákupním centru byl málo, stejně tak před lety sestřelená ruská stíhačka u Turecka či osočení z útoku na civilní dopravní letadlo. Rusové jsou nesmírně trpěliví, snaží se komunikovat, ale vše má své hranice. Pokud Ukrajina skutečně použije Západem dodané zbraně k útoku na ruské vnitrozemí a navíc, nedej bože, je namíří na civilní cíle, může se stát cokoliv. Rusové disponují takovým arzenálem a schopnostmi, že by se v bezpečí nemohl cítit ani jeden člověk na světě. Jak už víme, před některými z jejich raket nenajdete jistotu ani 170 metrů pod zemí. Trefit Strakovu vilu střelou vypálenou ze Sibiře je pro ně asi takový problém, jako trefit vzduchovkou na 5 metrů nepříliš vzrostlého slona. NATO na to čeká, přeje si podobnou reakci. Nebýt v Kremlu Putin, ale jiný méně rozvážný politik a stratég, možná by po Strakovce byla už dávno pěkná díra. A s ní i 3. světová válka.

Otázkou tedy zůstává, kdy již nelegitimní prezident Ukrajiny Zelenskyj dá pokyn k něčemu tak šílenému, jako je atak Ruska pomocí západních raket. Rusové už nyní mají díky německým dodávkám zbraní dle poválečných dohod právo zaútočit na Německo. Díky českým, polským a pobaltským provokacím mohou být v potencionálním hledáčku i další státy. Jak jsme již řekli, 8 let Rusko skřípalo zuby a vnímalo americkou snahu přiblížit se co nejvíce k Moskvě. NATO se po rozpadu Varšavské smlouvy rozrostlo o bývalé členské státy Východního bloku. To evidentně nestačilo, Západ chce více a nejradši si Rusko rozparcelovat. Zkoušeli to kde kdo, ale ani Napoleon či Hitler neuspěli. Teď jsou pokusně obětováni Ukrajinci a my se ptáme, kdo bude další? Kde se bere ta drzost v miniaturních pobaltských státech, ve Finsku, Švédsku či už jednou odzbrojeném Německu? Bez Američanů schovaných za jejich zády by si na Rusy nevěřil nikdo. Ale nyní je těch rozjetých mopslíků až příliš. Jak dlouho?

Doufáme, že Rusové nesáhnou i přes jistou oprávněnost k ataku naší země. Ne, nevěříme v bezpečí uprostřed ukřičené smečky díky příslušnosti k NATO, protože tento pakt je složen ze států majících většinou spíše prázdné vojenské sklady. A když už tomu tak není, patří většina států do změkčilého světa, kde jsou gender a Green Deal mnohem hmatatelnější, než čest, hrdost. Rusové jsou pravým opakem a rozdráždit je je chyba rovnající se té, kterou je víra ve vlastní neporazitelnost. Západ by měl mít snahu usednout k jednacímu stolu a dát šanci míru. Jenže ony jsou ty ruské stepi i lesy jsou tak lákavé a bohaté. Budou-li ti nejbohatší toužit po ruském majetku, mohou být brzy bezdomovci. Někdo by to našim politikům měl vysvětlit.

*

Jindřich Kulhavý, iNadhled

**

Na podporu Nové Republiky je určen účet ve Fio-bance: 2300 736 297 / 2010

Pokud se rozhodnete přispět, napište do zprávy příjemci, že se jedná o dar.

Děkujeme.

*

4 9 hlasy
Hodnocení článku
8 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 1 měsícem

Pokud zasáhnou nějaké Ruské civilní cíle tak bandera schytá 10 nebo více nezastavitelných raket. Zbraně dlouhého doletu nemohou válku změnit v 2sv si mysleli když budou masově bombardovat civilisty že jim to vyhraje válku ale to ani náhodou.

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem

Doufam,ze Rusove jen vytvori vetsi naraznikove pasmo.

oldo
oldo
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

Třeba dva tisíce km?Jsem pro.

mikkesh
mikkesh
před 1 měsícem

“Vedení” jmenovaných států, které osídlením představují jedno, dvě ruské městské sídliště, není ani drzé, ani se nezbláznilo. Jsou jen poslušní. Poslušní slouhové, kteří byli vybráni pro tyto účely. Vyjímka je Francie a Polsko. Koho by tak asi poslal do boje deviant Eman? Bratr Lech je jiná kapitola. Ten by mohl poslat… Číst vice »

danny
danny
před 1 měsícem

Útočit na ruské vnitrozemí svými zbraněmi právě povolily i USA. Ale jde jen o kosmetický tah, protože se to děje dávno a denně. Krym, Bělgorodská a Kurská oblast jsou frontovým územím se vším všudy. S denními leteckými poplachy, útěky do krytů, námořními a dokonce i pozemními přepady a samozřejmě mrtvými. Stovkami mrtvých. Denně čteme o hořících rafinériích a jiných objektech.… Číst vice »

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  danny

Belgorod napadaji casto

danny
danny
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  palasovar@gmail.com

I několikrát denně.

Primak
Primak
před 1 měsícem

To by v tom byl čert, aby toho trpělivce konečně nerozlobili, enough is enough…