Válečná konference

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák

Jak je to dlouho, co Američané schválili těch šedesát miliard pro Ukrajinu? Tedy… ono to nebylo tolik, většina peněz jde na znovuvyzbrojení americké armády, něco jde Izraeli a něco Tchajwanu, Ukrajina z těch šedesáti miliard reálně dostane asi třetinu. Ale pamatujete, jak nám chciválkové říkali, že pomoc Ukrajině dorazí v řádu dní, ne-li v řádu hodin? Vše je připraveno dopředu, zbraně i munice jsou už v Rumunsku a v Polsku a hned jak to Biden podepíše, ukrajinská armáda to bude mít k dispozici takřka okamžitě. Jak je to dlouho? Měsíc?

Tři sta miliard dolarů Ukrajině nepomohlo, ale teď těch dvacet zcela změní situaci, Ukrajinci zastaví ruský nápor a už brzy zahájí svoji vlastní ofenzívu. Anthony Blinken teď někdy blouznil o tom, jak Ukrajina brzy dobude Krym… nedivím se mu, Američané by tu sevastopolskou základnu moc chtěli. Žádná ukrajinská oběť není dost velká k dosažení tohoto snu. Maršál Petrla označil ukrajinskou situaci za výbornou… lepší než kdy předtím. Rusko prostě nemůže vyhrát.

Pak se najednou začalo mluvit o vydávání Ukrajinců z Evropy, u nás se toho chopil Kolář and his boys, Poláci, Estonci Lotyši a Litevci to mají jako hotovou věc. Situace je nadmíru výtečná.

A nakonec… jako výsměch všem západním plánům, Rusové si jen tak mýrnyx týrnyx otevřou u Charkova druhou frontu. Opevnění, která tam měla být postavena, tam nebyly, minová pole, která tam měla být položena, tam nebyly, Ukrajinci narychlo stahují z Donbasu nějaké lépe motivované a vyzbrojené jednotky, aby ruský nápor na severu zastavily…

Chcimírské servery a váleční blogeři se shodují, že to z ruské strany byl spíš takový průzkum bojem, protože na Charkov fakt nemůžete jít s pětatřiceti tisíci muži. Možná jsou Rusové sami překvapeni, jak hladce prošli přes hranici, jejíž opevnění Američané zaplatili nějakou miliardičkou peněz. Ať jsou ruské plány jakékoliv, ukrajinské velení už přiznalo, že situace je „složitá.“ Přeloženo do lidštiny, jsou pěkně v Bruseli.

Fórum 24 propagandisticky zachraňuje situaci, že na severu sice Ukrajinci ustupují, ale na Donbasu, panečku, tam Ukrajinci zastavili ruský nápor a vyhrávají, protože se na frontě objevilo několik vozítek Bradley… Nejspíš v době vydání jejich článku už ten obrněný šrot neexistoval…

Ano, teď se uprchlým ukrajinským mužům bude chtít na frontu mnohem víc…

Scott Ritter předpovídá kolaps ukrajinských sil už na toto léto. Respektive, čeká, že se zbytky ukrajinské armády pokusí stáhnout za Dněpr… a že toto stažení nejspíš nezvládnou.

Kdy že má být ta mírová konference ve Švýcarsku? V červnu? Mají se tam dohodnout o Rusku bez Ruska… Jestlipak tam dál budou blouznit o osvobození celého ukrajinského území včetně Krymu? Jestlipak tam budou blouznit o vítězných ofenzívách? Jestlipak tam budou blouznit o tom, jak je celý svět na straně Ukrajiny?

Ne, to nebude mírová konference, to bude válečná konference. Ale už to nebude mít šťávu. Na ulicích budou nahánět ukrajinské muže a na samotné Ukrajině bude Rusko nejspíš bušit na brány Charkova. Syrskyj bude přiznávat, že je situace složitá… a nebo už bude tak složitá, že v Kyjevě budou mít druhý Majdan… To jsem si nevymyslel já, před tím teď varoval nejnebezpečnější Ukrajinec, šéf jejich SBU, Kyrylo Budanov.

Mimochodem… to je ten, co odpálil ty Nordstrýmy a tím zařídil, že Evropa není schopna zvýšit výrobu nitrocelulózy a granáty pro ukrajinská děla zdražily na trojnásobek… k velké radosti Roberta Fica, který z toho zaplatí celou řadu programů na hospodářský rozvoj Slovenska… Na Slovensku mají rozum, v Česku máme evropské hodnoty…

My zatím můžeme přemýšlet, jak poděkujeme Petru Fialovi a jeho vládě za to, že na naši zemi namalovali velký terč, odzbrojili nám armádu, koupili za stamiliardy nepotřebné zbraně, od kterých pod tlakem válečné reality ustupují i Rusové a chtějí s Ukrajinou podepsat bezpečnostní dohodu. Zároveň Rusko démonizují nad veškerou míru a to se nám vrátí. Když budete sousedovi neustále říkat, že je zmrd, tak se k vám jednou jako zmrd zachová.

Tak tedy, vzhůru na válečnou konferenci! Atmosféra tam bude dosti ponurá a výsledek tomu bude odpovídat.

*

Daniel Sterzik – Vidlák, Litterate

4.7 13 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
13 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 12 dny

Od roku 2008 ( “hypotecni krize”) sledujeme pad nasi civilizace.Vcera jsem na Rusech cetla,ze pry maloktera generace se mohla pochlubit,ze “byla u toho”..Ja bych si to tedy docela rada odpustila

mikkesh
mikkesh
před 12 dny

V první řadě, už asi tři sta let, sní strýček Samuel o Sibiři. Kdy se mu opět podaří najít a vypěstovat tak početný národ idiotů, co by byli ochotní to pro něho vybojovat? Zase za 80 – 100 let? Dokonce se zdá, že ani troubovitej bratr Lech se do toho už moc… Číst vice »

Lubez
Lubez
před 12 dny
Odpověď uživateli  mikkesh

Myslím že celkem výstižně zhodnoceno.

Lubez
Lubez
před 11 dny
Odpověď uživateli  Lubez

Děkuji hloupému Orinoko za mínus. Pro mne je to od něj vyznamenání.

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 11 dny
Odpověď uživateli  mikkesh

Když oni ti machři s W.P. dostali hodnost většinou jen proto, že prapradědek válčil s generálem Lee… A to jsou fakt zásluhy – ty jejich zdegenerované válečnické rody, nyní naplněné hochy, kterým chybí vše, kromě nafoukanosti, sebevědomí a nažehlených uniforem se spoustou odznáčků.

standa
standa
před 12 dny

EU vládnou pitomci a proto tak špatně dopadá na všechny.

cablik
cablik
před 12 dny
cablik
cablik
před 12 dny
Odpověď uživateli  cablik

A safra kolega to dal dřív pane Dvořáku smažte to.

orinoko
orinoko
před 12 dny

Reporyjsky rypák byl obdarovan pořádnou hromadou hnoje. Figuroval u toho autor. Fotku bohužel nejde vložit extra.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-pred-novotneho-urad-v-reporyjich-nekdo-v-noci-vysypal-kupu-hnoje-251730

Naposledy upraveno před 12 dny uživatelem orinoko
Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 12 dny
Odpověď uživateli  orinoko

Hovno k hovnu… Když si Pavluša řeporyjný stoupne vedle, kdo je rozezná? Kde končí Novotný a kde začíná hnůj? Nebo viděno z druhé strany – kde končí hnůj a začíná řeporyjský Novotný? 😉

Naposledy upraveno před 12 dny uživatelem Haskuv Duch
spartak
spartak
před 12 dny
Odpověď uživateli  Haskuv Duch

Mám drobnou poznámku, proč se plýtvá hnojem , když prasečí kejda je útočnější?

cablik
cablik
před 12 dny
Odpověď uživateli  Haskuv Duch

Hnůj je užitečný narozdíl od té sprosté odeesácké nádoby teď jsem sázel a hnůj jsem potřeboval:-)))

cablik
cablik
před 12 dny

Tak to je žádné peníze válku vyhrát nemohou západní zázračné zbraně neexistují a palebnou sílu a nové technologie vlastní Rusové. Jak to dopadne si každý domyslí sám.