„Daň z mobilu”? Jeden z mnoha zločinů, kterých se dopouští současná vláda, tvrdí Novotný

Ministr kultury podpořil změnu zákonu o médiích, která mimo jiné od příštího roku zavede koncesionářské poplatky pro majitele mobilů. Téměř plošnou daň za veřejnoprávní média v komentáři pro neČT24 zkritizoval předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný.

Stanislav Novotný
Stanislav Novotný

Pane Novotný, co si o „dani z mobilu“ myslíte?

Stanislav Novotný: Je to jeden z mnoha zločinů, kterých se dopustila a dopouští současná vláda. Snaží se vybrat peníze z moci úřední, a kde to jen jde. Zvláště mladou generaci veřejnoprávní média prakticky nezajímají, ale budou muset platit všichni. Nedovedu si představit moc soudných lidí, jež si budou zrovna na displeji mobilu prohlížet luznou tvář Václava Moravce či budou s napětím popadesáté sledovat 40 let starý film.

Proč veřejnoprávní média své služby nechtějí personalizovat přes soukromé přihlášení?

Protože by vybrala jenom zlomek peněz. Není o ně jednoduše zájem. Speciálně Česká televize se domáhá dalších a dalších prostředků, aniž by – přes opakované výzvy ze všech stran – provedla audit svého hospodaření. Přitom z minulosti víme, že z televizního rozpočtu byla financována i americká agentura, jež vystupuje pod nechvalně známým názvem „Člověk v tísni“. Je tedy jasné, že obrovský rozpočet ČT není zdaleka používán na provoz a plnění úloh definovaných zákonem o České televizi. Jsou z ní placeny projekty a lidé, kteří slouží cizím zájmům.

Právník Stanislav Novotný – předseda Asociace nezávislých médií

Nakolik je rozšíření poplatku spravedlivé, když roste procento lidí, kteří z veřejnoprávní televize informace nečerpají?

Spravedlnost tu není žádná. Prudce se snižující životní úroveň občanů kompenzována není a důchodci byli dokonce v přímém přenosu okradeni, aby mohli být ukrajinským korupčníkům posílány zbraně a peníze či nakoupeny předražené a zbytečné vojenské krámy z USA. A v této situaci si mají všichni zaplatit privilegovanou vrstvu novodobých politruků a propagandistů, kteří cizopasí na rádoby médiích veřejné služby!

Nota bene z dlouhodobého chování vedení ČT i Rady České televize vyplývá, že manipulace s vybranými penězi páchne. Podezření z podvodů, šejdířství a zrady je zde naprosto na místě.

Co si myslíte o veřejnoprávních médiích? Plní podle Vás své funkce?

Veřejnoprávní média jsou nastavena tak jako dominantní politické strany a státní úředníci. Slouží americkým a bruselským zájmům. Tendenční zpravodajství a publicistika je protkána slaboduchými a plytkými komentáři nepříliš rozhleděných oportunistů, kde zcela chybí kritické myšlení a často i jen normální myšlení. Rozhodně zde nekraluje hledání pravdy sporem a kultivovanou otevřenou diskusí. Pohled do zahraničí je pak především přebírán ze zahraničních agentur, jež jsou na té správné euroatlantické a eurounijní straně.

A původní tvorba? Vesměs se jedná o úpadkové nic. Pokud něco za něco stojí, je to archivní kus. Čest výjimkám. Odměňování aktérů slouží spíše k zaplacení pseudoumělců, kteří pak ochotně vysvětlují, že nahý král má nové šaty. A převzaté zahraniční pořady? Těch je plný internet a můžeme si přitom odepřít ideologický výběr ČT a ČRo.

Shrnuto: Naše média veřejnoprávní služby jsou zadarmo drahá.

*

Zdroj

4.3 11 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
7 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Hokarc
Hokarc
před 1 měsícem

Na první lež, této televize, narazíme už v jejím názvu. A každý, kdo jí tam neobjeví, podstupuje v podstatě převýchovu.

mikkesh
mikkesh
před 1 měsícem

Moc rychle zapomínáme. Před Senátními volbami se v prostoru pohybovala jistá paní Zwyrtek-Hamplová, která se zapřísahala, jak odčerní smlouvy v ČT a, a kde nic tu nic. Ještě pořád jí fandím, ale měla by s tím trochu pohnout. Takže – paní doktorko, hněte laskavě prdelí.

cablik
cablik
před 1 měsícem

Na tom bude bitý můj kluk TV nemá ale mobil a počítač má a bude platit to co nesleduje. Když už ty vyděračské příspěvky platím snad nebudou chtít další prachy za mobil.

Jarda
Jarda
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  cablik

Nejsem si jistý,ale pochybuji,že tito hajzlové 5kolky si nechají utéct tuto možnost získání peněz.

cablik
cablik
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  Jarda

Bohužel všehoschopný si zatím mohou dělat co chtěj.

Jarda
Jarda
před 1 měsícem

Každrealizovanou ý člověk si zapamatuje svou chybu teprve,když je za svou chybu potrestán,proto si snad většina voličů zapamatuje,že tuto prasárnu realizovala banda hajzlů 5kolky fiala a spol.Za tuto prasárnu by měli voliči vystavit fialovým hajzlům účet ve volbách nejen do EP,ale i senátních a dalších 2024 a 2025.Jiné nenásilné a zákonné řešení a odpor proti fialovým… Číst vice »

Jarda
Jarda
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  Jarda

Omlouvám se za chybný text a opravuji: Každý člověk si zapamatuje svou chybu teprve,když je za svou chybu potrestán,proto si snad většina voličů zapamatuje,že tuto prasárnu realizovala banda hajzlů 5kolky fiala a spol.Za tuto prasárnu by měli voliči vystavit fialovým hajzlům účet ve volbách nejen do EP,ale i senátních a dalších 2024 a 2025.Jiné nenásilné… Číst vice »