Odpočítávání

Začalo odpočívání před eurovolbami. Médii i vzduchem létají ostré šrapnely, novináři, moderátoři i blogeři předvádí vrcholné výkony a vytváří konfliktní prostředí nahrávající jejich favoritům. Tvůrci výzkumů veřejného mínění vyrábí grafy odpovídající tomu, koho chtějí popostrčit, a volič je buď pevně rozhodnutý nebo naopak zmatený.

Jindřich Kulhavý
Jindřich Kulhavý

Vyšuměly kauzy Hlubuček, Dozimetr, Fialovy záložna a výzkum života barmských žen, případně plno dalších, národ má zapomenout a věnovat hercům z těchto komedií další posty a prostředky na život.

Babišem vedené ANO spěje k vítězství, které by v našich parlamentních volbách nebylo výhrou. Babiš bylo na počátku velkých schodků, součástí covidové hysterie a vrbětického dopadu na naše diplomatické vztahy s Ruskou federací. Jo aha, to už si tu nikdo nepamatuje. Nebyl v tom sám, tehdejší opozice se většinově spoluúčastnila na represi i zákeřném vraždění očkováním, ale bylo to ANO, které v tom mělo hlavní roli. Dotační mág, pronásledovaný opozicí a starý šejdíř, to je Velký bocián. Má mafiánské praktiky, ale zároveň podporuje charitu. Tým kolem něj dospěl, má kvalitní obsazení, i když v ekonomice dost občas zaplavou. Přesto je třeba připomínat, u čeho všeho se Babiš v minulosti vyskytnul. A nemusí to být vždy hezké čtení.

Pokračujme… Naprosto nesourodá koalice Spolu má ambice i přes tragikomickou a katastrofální spoluúčast na vládnutí skončit druhá a je víceméně jisté, že v obdobných parlamentních volbách by se opět dostala do vlády. Jako fakt? To jsme tu takoví idioti, že bychom to Fialovi a Pekarové umožnili? A Niedermayer bude nadále moci škodit nejen našemu státu, ale i občanům zbytku Evropy? Copak nikdo nevnímá Novotného, který byl před volbami upozadněn, nikoliv vyloučen? A opravdu vám jejich voličům nevadí to, jak se chovají šéfové těchto stran, jak moc a arogantně lžou ve všem, co řeknou? Topolánek byl gauner, Nečas podpantoflák, ale Fiala je extrém samolibosti a amorálnosti, Pekarová je jednotkou hlouposti (konkurenci má v Nerudové i Richterové a Němcové) a Jurečka by se měl vrátit na traktor. A tito tři v koalici Spolu vládnou. Už to je strašidelné. Tento soubor válečníků prostě do Bruselu nepatří. Tedy pokud nechcete mít děti v zákopech.

Zbylé dvě strany z Pětikoalice bojují o přízeň voličů osamocené. STAN nasadili nejtěžší kalibr v podobě Danuše Nerudové. Namyšlená, arogantní a hloupá osoba, neúspěšná i přes obrovskou podporu svého křoví v prezidentských volbách, má velkou šanci nás zastupovat v Evropském parlamentu. Máme tu deset miliónů schopnějších lidí, ale část občanů si vybere tu jednu z nejtupějších z nás, která dokonce válcuje v neschopnosti i Pekarovou Adamovou či Richterovou, k zastupování nás všech v místě, kde se rozhoduje o budoucnosti našich dětí. Takový scénář se nedá vymyslet. Farský vyškolený v USA už jen dokresluje dozimetričnost strany a její ambice.

Piráti se i bez velké předvolební kampaně drží. I oni mají lví podíl na devastaci státu a v Evropě na Green Dealu. Kolaja, Peksa a Gregorová zásadně hlasují proti našim zájmům, jsou obdobou Zelených a jejich demagogií prostoupená činnost vede k destabilizaci celého kontinentu. Představíte li si  cokoliv zlé a špatné jdoucí z EU, tito tři stáli vždy u toho a místo snahy zabránit schválení i těch největších hovadin se vždy i s Niedermayerem z Top09 přidali na špatnou stranu. Opravdu to cca 7% Čechů nevnímá?

SPD je jediná skutečně opoziční strana v našem Parlamentu a i v Bruselu odvádí dobrou práci. Postupně získává do svých řad i osobnosti schopné se vypořádat s tlakem a rozhodně patří k těm, kteří se vzpírají eurounijnímu systému. Jsou to takoví naši Maďaři. Ti se dost možná blíží k Hungaroexitu a pro nás by měli být lepším vzorem, než jsou eurohujerské státy. Podpora SPD je relativně stabilní, byť zdaleka ne tak vysoká, jak by mohla při lepším a širším vedení být. SPD není jen Okamura a koncentrace zájmu jen o něj je kontraproduktivní. Snad si to ve straně někdy uvědomí.

Zbylá 3-4 místa čekají na někoho ze sdružení Stačilo, Přísahy a Motoristů, šanci mají ještě Svobodní a nepatrnou PRO. Spojení děním ovlivněné vaxerky a zásadní antivaxerky, tedy Konečné a Rédové, zavání trochu taktizováním, nicméně obě dámy jsou aktivní, dají se poslouchat a velmi reálně pojmenovávají dnešní problémy. Konečná je již politikou otlučená, Rédová je pracant na pozadí, který dokázal pružně reagovat na politikaření uvnitř ještě nedávno ambiciózní strany Jindřicha Rajchla. A odchodem ji poslat k pomyslnému dnu. Rajchl celou situaci podcenil a odsoudil se pouze k teoretickým nadějím posunout se blíže k velké politice. Rédová naopak posílila své šance dostat se výše a z kritičky poměrů v našem covidovém zdravotnictví se může stát europoslankyně. Někdy se aktivita prostě vyplácí.

Přísahu a Motoristy vede do eurovoleb Filip Turek. Kometa sociálních sítí prošla kartáčovým náletem ze strany STAN a jejich marketérů, přidal se všeználek Kalousek a Turek je v problémech. Bude to mít velmi těžké, protože to neustál úplně s grácií, nicméně jeho tažení proti Green Dealu ho může, a mělo by, posunout do Evropského parlamentu. Otázkou zůstává, co si reálně myslí o Ukrajině, Evropské unii či našich vztazích k Ruské federaci. Aby nám tak trochu nevyměknul. Moc o tom mluvit nechtěl. Nakonec tu máme Svobodné. Mají silnou kandidátku, zvláště Gregorovi a Šichtařové lze fandit. Vybrat si mezi těmito mimoparlamentními opozičníky je možnost, jak se vzepřít Pětikoalici i Babišovi zároveň a ještě umožnit i jiným lidem, než těm z SPD, rozšířit obzory a pomoct k návratu České republiky tam, kam kdysi patřila. Tedy k tomu lepšímu a váženějšímu v Evropě. Je to jen na vás, přemýšlejte a neplýtvejte možností ovlivnit svou budoucnost. Nezahazujte své hlasy, zbytek je bohužel předurčen k pouhém statistickému nezdaru, To tak někdy je. Bez peněz a velké snahy se politika dělat nedá.

*

Jindřich Kulhavý, iNadhled

4.3 8 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
4 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 měsícem

Osobně jsem zvědav kolik masochistů, toužících po válce, nejisté budoucnosti a zhoršování celkové situace se najde, co budou volit strany pětikolky. Rozhodně to u mě nejsou ti co to myslí s naší republikou dobře…

standa
standa
před 1 měsícem

Rajchl mi poslední dobou připadá jako odsávač hlasů !

orinoko
orinoko
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  standa

Přesně ten pocit mám také. Naredit proti Národní frontě. Ten chlap mi nikdy nesedl, to jsou sice emoce, ale on nic nespojuje. Žádný kompromis, ego, a účel…? Jinak Rádio Jerevan: Emericky prezidentista měl velké zažívací problémy, proto ono extempore v NORMANdii , které se stává svetovym hitem. A to Putin ani nezkoušel novou… Číst vice »

cablik
cablik
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  standa

Rajchl není jediný co to podělal je třeba opět volit srdcem vím koho volit a v 14.00 tam jdu to hodit.