Okamžik poté

David Dvořák
David Dvořák
V pátek a v sobotu proběhnou u nás volby do EU. Na téma, proč jít volit bylo napsáno již dost článků a úvah. Já bych se pokusil nastínit varianty, které mohou nastat po vyhlášení výsledků těchto mimořádně důležitých voleb.

Každý svou účastí nebo neúčastí se bude podílet na jednom budoucím pravděpodobném scénáři.

1. Vládní koalice obhájí počet mandátů nebo dokonce posílí, tj. zvýší své zastoupení v EU.

Pokud nastane tato varianta, tak bych měl za celkem jisté, že po ohlášení výsledků EU voleb budeme vídat rozzářeného Nuteliéra velmi často … a bude k tomu mít důvod. Budeme ráno, v poledne a večer slýchat slova o tom, že výsledek voleb jednoznačně prokázal správnost politiky a nastoupeného kurzu vládní sestavy. K tomuto tvrzení bude mít neprůstřelné argumenty, které bude prezentovat nějak následovně:

  • ti, kteří nešli k volbám se mají natolik dobře, že nepotřebují nic měnit, obtíž a nepohodlí spojené se zvednutím svých pozadí a dostavení se do volební místnosti považuji za námahu a přítěž, která jim nestojí za to, aby se něco změnilo, takže současný stav jim více-méně vyhovuje.
  • žádné státní uspořádání není ideální pro všechny, vždy budou existovat spokojení i nespokojení občané. Demokracie je ale o tom, že vládne většina … a většina se pozná právě po volbách. To volby ukazují počet spokojených nebo nespokojených občanů. A protože jsme obhájili/zvýšili počet svých mandátů, tak tento jednoznačný volební výsledek dokládá nade vší pochybnost, že většina lidí je s naší koncepcí vládnutí spokojena a důvěřuje nám. I ty, kteří se voleb rozhodli neúčastnit můžeme považovat za naše mlčící sympatizanty. Nespokojení občané sice existují, ale jsou v menšině, proto nasměrujeme svou snahu jejich směrem, abychom je přesvědčili o správnosti našeho konání.

Pokud nastane tato varianta, pak bude následovat více nesmyslů z EU, větší ožebračování našich občanů ve prospěch podpory Ukrajiny a další podpora anglosasů v jejich snaze porazit zlé Rusy, více cenzury a umlčování nepohodlných názorů … a vládní 5demolica na to bohužel bude mít skutečně reálný mandát. Mandát, který nepochybně využijí i anglosasové pro vojenský střet s RF.

2. vládní koalice mírně oslabí, počet získaných mandátů jejich kandidáty bude o 1-2 nižší.

Při této variantě sice taky asi budeme vídat Nuteliéra velmi často, ovšem úsměv nebude až tak zářivý. Budeme slýchat argumenty jako v prvním případě, ale změní se pořadí důraznosti. Na prvním místě tak nebudou oslavná slova o důvěře lidí ve vládní politiku, ale nepochybně uslyšíme řeči o tom, že úbytek mandátů je způsoben špatnou komunikací s občany … zkrátka něco na způsob, že ti tupci dole moc nepochopili, jaké dobrodiní vládní sestava v jejich prospěch koná, proto je musíme ochránit od závadných názorů a pohledů. Zajisté uslyšíme mantru, že je třeba s lidmi lépe „vykomunikovat“ historickou pravdu, že napřed musí být trošičku hůře, aby pak mohlo být o hodně lépe.

V reálném životě v ČR se nic nezmění, nesmysly z EU budou proudit dál v neztenčené míře a úpadek životní úrovně, díky podpoře válečným plánům anglosasů a kaskádě lží s názvem „Green deal“ bude stejným tempem pokračovat.

3. Vládní sestava výrazně oslabí, počet jejich mandátů výrazně klesne.

Pokud by nastala tato varianta, pak neuslyšíme žádné jásavé a oslavné řeči o potvrzení mandátu ve prospěch politiky 5demolice ani nějaké polovičaté úvahy na toto téma, ale jen suché konstatování, že EU volby nesouvisí s domácí politikou a výsledek už vůbec nemůže být brán jako nějaký signál o spokojenosti nebo nespokojenosti občanů s vládní politikou … volby přece byli o EU tématech.

Všichni ovšem budeme vědět, že to je lež, že nespokojenost je tak velká, že vládním kandidátům lidi ze vzteku „zařízli“ pohodlný život za naše peníze, které do EU posíláme.

Tento výsledek by pak znamenal velké znejistění šílenců jak ve vedení ČR, tak ve vedení EU. Tito lídři by pak museli doslova na lékárnických vahách vážit, co si k nám ještě mohou dovolit a za co by už hrozily reálné vzpoury s reálným dopadem na jejich pohodlí a hlavně zdraví. Tato varianta by zřejmě obnášela i změnu pohledu na přípravu střetu se zlým Rusem – nelze bojovat proti nepříteli a v týlu bojovat s vlastními lidmi, tohle nejde.

Je na každém z Vás, co po EU volbách nastane. Mějte na paměti, že i 1 hlas může rozhodnout např. o tom, zda 5demolice ztratí 2 nebo tři mandáty, 3 nebo čtyři mandáty … vždy to je tak, že do nějakého počtu je požadovaný limit splněn a pokud je počet o 1 hlas nižší, pak už prostě limit nesplňuje.

Poslední komentář je pro ty, kteří nechtějí volit menší zlo a volí „srdíčkem“ marginální strany a uskupení.

Uvědomte si, že život není ideální a v současné politice to není jeden Mirek Dušín vedle druhého. Pokud svůj hlas odevzdáte subjektu, který nepřekročí stanovenou hranici pro získání mandátu, pak Váš hlas bude rozpočítán a z větší části připadne 5demolici.

Ve skutečnosti hlas neúspěšným subjektům znamená, že místo volby dobra tak reálně dáte svůj hlas k dispozici nefalšovanému zlu … a bude nakonec použit proti Vám.

*

David Dvořák, zdroj

*

Na podporu Nové Republiky je určen účet ve Fio-bance: 2300 736 297 / 2010

Pokud se rozhodnete přispět, napište do zprávy příjemci, že se jedná o dar.

*

4.6 12 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
3 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
SunTzu
SunTzu
před 1 měsícem

Hezká analýza, ale nejsem moc optimistický, že vládní fialový hnus bude výrazně poražen. Bohužel, většina “ovčanstva” je vzhledem ke kritickému myšlení inertní a k společenskému poznání ignorantní. K spokojenosti ji stačí “hry šálivé” ala kdo neskáče po MS v hokeji, zatím co bytí – “chléb” je jim inflací, drahými energiemi, daněním odpírán. To vše je… Číst vice »

cablik
cablik
před 1 měsícem

Tak analýza pro naši zemi je dobrá i kdyby dostali více mandátů tak u parlamentních voleb se teprve uvidí. Hlavně záleží jak to dopadne ve velkých Evropských zemích a tam toho mají též plné vidle.

orinoko
orinoko
před 1 měsícem

Hodlám jít na 14,00, abych to měl za sebou. V případě fronty odkracim, což už se jednou stalo. A pak půjdu až z hospody. To ovšem může nastat komedie. Zrušil jsem jízdu jinam, ale stejně není hezky, takže žádný problém.
I kdyby štáb Kriplu slavně vyhrál /nebo prohrál/ , všechno nas stejně teprve čeká.