Proč Britové nenávidí Rusy?

Británie je světovým lídrem v protiruské politice. Britové nenávidí Putina a horlivě povzbuzují Ukies, aby bojovali proti svým ruským bratrancům do poslední kapky krve. Rusové a Ukies byli připraveni podepsat dohodu v únoru 2022, dokud britský premiér Johnson nepřijel do Kyjeva přesvědčit Ukies, aby od toho upustili. A tak také učinili. Od té doby jsou Britové vůdčí silou, která tlačí Ukije do boje a přesvědčuje členy NATO, aby jim pomohli bojovat. Britové vedou celosvětovou protiruskou kampaň. Toto jsou fakta. Vysvětlení těchto faktů mi však až dosud unikalo.Nedávno jeden nadějný mladý reportér jménem Dood (nebo možná Doodj) hovořil s vůdcem ruské prozápadní opozice, uprchlým exoligarchou Michailem Chodorkovským. Pan Ch. byl odsunut do stínu a na okraj dějin, ačkoli kdysi dávno byl nejbohatším magnátem v Rusku a jedním z nejbohatších lidí na světě. Nyní má majetek jen necelé miliardy dolarů, což jsou v porovnání s jinými oligarchy drobné.

Byl jedním ze Dirty Seven (sedmi špinavých oligarchů), kteří se zmocnili vlády v Rusku během Jelcinovy slabé vlády. Jejich solidaritě a destruktivitě mohla konkurovat jen jejich bezohlednost a chamtivost. Těchto sedm mužů prakticky zničilo tisícileté Rusko. Ožebračili jeho lid, jeho průmysl obrátili v popel, továrny prodali do šrotu; ukradli všechny soukromé bankovní fondy. Dokonce zničili ruskou demokracii, když v roce 1993 ostřelovali parlament Jelcinovými tanky a poté s pomocí amerických poradců zfalšovali znovuzvolení prezidenta Jelcina v roce 1996.

Jako kobylky napadající strom, každý oligarcha ovládl jinou větev: Gusinskij se zmocnil televize a proměnil ji v útočnou propagandu; Čubajs řídil největší transfer bohatství na světě od roku 1917. Pan Chodorkovskij převzal veškerou ruskou ropu a plyn. Všude kradli, co se dalo, stavěli si jachty a paláce a svou okázalou spotřebou se vysmívali obyčejným Rusům.

Jejich oficiální vláda skončila někdy po roce 2005, kdy pan Berezovskij přesvědčil Jelcina, aby předal vládu mladému Putinovi, a Putin pak oligarchům vzkázal, aby se drželi dál od státu, jinak se jim špatně povede. Pan Ch. se tomu smál a řekl, že se Putina zbaví. Putin ho zavřel do vězení a znárodnil oligarchovu mamutí ropnou společnost Lukoil.

O deset let později mohl pan Ch. odejít, a tak také učinil. Ruská ropa je stále v rukou ruského státu a stále zůstává základem ruské prosperity. Nyní v nedávném rozhovoru pan Ch. mladému reportérovi prozradil, že skutečným vlastníkem Lukoilu byl zesnulý lord Rothschild, který právě (24. února) zemřel ve věku 89 let.

Bylo to docela překvapení, když jsme zjistili, že starý hamoun ještě stačil rychle strčit do kapsy veškerou ruskou ropu, když vyhazoval bezbožné komunisty. My Rusové jsme takovou zvěst skutečně slyšeli, když se to dělo, ale tehdy jsme ji nebrali vážně. Obviňovat „Rothschilda“ je jako obviňovat „ještěří lidi“. Ve skutečném životě nikdo takový neexistuje, pomyslel jsem si. Ale po zveřejnění Doodjova videa jsem se podíval zpět do archivu Timesů a zjistil jsem, že to není výmysl:

[...]

Takže se o tom vědělo už tehdy, ale já (a další) jsme tomu tehdy nemohli uvěřit. I dnes máme tendenci některá fakta zlehčovat spolu s přidruženými tropy, které zaplavují internet.

To je však klíč k tomu, proč Britové tak rádi podkopávají Rusko. Lord Rothschild je Brit jako čaj o páté. Britové mohou mít indického premiéra, pákistánského lorda starosty Londýna a Ghurky jako své elitní jednotky, ale Bank of England patří Rothschildům. Angličané jsou jen horníci, kteří udržují globální banku lorda Rothschilda v chodu. A Rothschildové jsou proslulí tím, že si udržují kontrolu nad vším, co prošlo jejich spáry.

Faktem je, že ztráta všeho toho pohádkového ruského bohatství oligarchy podráždila. Proto nazývají Vladimira Putina „krvavým tyranem“, protože jim sebral ruskou ropu a plyn, zlato a pšenici, které si podle jejich názoru zasloužili. Přesto historie ukazuje, že Putin byl měkký vládce: oligarchům jejich bohatství nezabavil, jak by klidně mohl; ponechali si své jachty a paláce a své miliardy. Ale to je neuklidnilo; stále touží po celém vepři.

Stejně jako většina z nás i Putin žil v iluzi, že Anglie a USA jsou proti SSSR z ideologických důvodů. Myslel si: „Jistě, nelíbí se jim komunismus, jako každému správnému kapitalistovi“. Věřil, že teď budou šťastní, když si Rusové užívají plodů soukromého vlastnictví. Ukázalo se však, že Britové a Amíci se o teorii nikdy nezajímali. Nenáviděli komunisty, protože drželi ruské zboží mimo chamtivé ruce lorda Rothschilda. Teď, když v této situaci stojí Putin, ho globální bankovní systém prohlásil za muže zla. Možná Rusové nakonec zničili svůj Sovětský svaz bezdůvodně.

Cokoli, ať už komunistické nebo kapitalistické, co stálo lordu Rothschildovi v cestě za tím, co chtěl, bylo přirozeně globálním tiskem očerněno. Přesto je příznačné, že Rothschildova smrt nijak neovlivnila globální proud invektiv proti Putinovi a Rusku. Ve válce není žádná přestávka. Tlak oligarchů pokračuje v útlaku. Je možné, že rozsáhlé majetky lorda Rothschilda přešly na jeho zákonné dědice, ale takové bohatství podléhá dlouhodobým plánům globalistických mocipánů, nikoli rozmarům privilegovaných rodinných potomků.

Zdá se, že hlavním cílem mainstreamového tisku je potlačit nebo zahladit paměť na příběhy, které by mohly narušit zákulisní dohody mezi anglickými a ruskými oligarchy. Celá představa oligarchického globálního finančního systému, přestože je základem historické bankovní sítě Nathana Rothschilda, byla řízeným tiskem prohlášena za antisemitskou tropu. Tisk bude v honbě za tímto cílem horlivě dezinformovat veřejnost.

Takový systém zajišťuje, že obyčejní lidé na světě, kteří se jen snaží dostat ráno do práce, budou mít vždy o den zpoždění a o dolar méně. O machinacích globálních oligarchů, jsme věčně udržováni v nevědomosti. Pravda o věci uniká po kapkách od samotných oligarchů s pomocí mladých a podnikavých reportérů, jako je Dood. Anglie však není jediným útočištěm finančníků. Rodina Rothschildů má anglické a francouzské křídlo. Francouzské křídlo reprezentuje prezident Macron.

Francouzské bankovní vedení jmenovalo Emanuela Macrona prezidentem republiky, uvádí francouzský spisovatel blogující pod jménem Tsarfat (hebrejský název pro Francii).

V dlouhém a podrobném článku Tsarfat vypráví o několika významných bankéřích (Alain Minc, Serge Weinberg, Jacques Attali a Bernard Mourad), kteří se za Macrona zaručili u Davida de Rothschilda. V roce 2011 se Macron stal mladším partnerem Rothschildovy společnosti a pobíral značný plat. Stálo mu to za každou korunu – podvedl Le Monde, podvedl prezidenta Hollanda, podvedl francouzský stát, udělal vše, co Rothschild požadoval, a na oplátku získal prezidentství republiky. Byl to nový král jmenovaný novým Abravanelem. Nyní má dodat válku.

Tato budoucí válka se bude týkat katastrofy v Gaze. Jestliže angličtí Rothschildové zajistí válku s Ruskem, francouzští Rothschildové se postarají o válku s islámem. Finančníci jsou tedy smrtelně nebezpečnější než sionisté, i když s nimi hrají míč. Ron Unz dokázal, že tito finančníci se významně podíleli na vstupu USA do první a druhé světové války. Myslím, že jsou dost mocní na to, aby nás všechny přivedli do třetí světové války.

*

Izrael ŠamírWhy Do Brits Hate Russians? vyšel 12.6.2024 na unz.com. Překlad v ceně 513 Kč Zvědavec. Redakčně kráceno a upraveno.

Na obraze je zachycen katastrofální konec útoku britské lehké kavalerie v bitvě u Balaklavy 25. 10. 1854 za Krymské války, kterou rozstříleli ruští dělostřelci a nakonec dorazili kozáci.

*

Na podporu Nové Republiky je určen účet ve Fio-bance: 2300 736 297 / 2010

Pokud se rozhodnete přispět, napište do zprávy příjemci: DAR.

*

3.7 6 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
2 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Karel2002
Karel2002
před 29 dny

Kdybychom se nějakým strojem času vrátili do roku 1999, otázka by mohl znít: “Proč Britové nenávidí Srby?” Velká Británie byla kdysi pánem světa. Rasové teorie vznikly ve Velké Británii, nikoliv v Německu. Pak se staly pánem světa USA, Velká Británie je od té doby jen a pouze jejich nejbližším spojencem. Pokud Britové… Číst vice »

palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem

Vzdycky jde o prachy