Víte jaký je aktuálně nejpalčivější problém, který musí řešit sněmovní výbor pro obranu? Jestli může, či nemůže mít náčelník Generálního štábu svůj vlastní účet na síti X

To, že se Kalamity Jane a nejvyšší válečník nemusí, je zjevné a známé už dlouho. On teda v tomto Řehka není sám, to zase bychom mu křivdili. Celkově prý je na ministerstvu poněkud nesluníčkově oblačno, až tornádovo.

Jana Marková
Jana Marková
Minule musel holčičí „poměřování pindíků“ řešit dokonce premiér Fiala, který neutěšenou situaci alespoň částečně utišil. Nicméně znovu vybublala na povrch právě prostřednictvím onoho účtu, kde hodlal Řehka ze své pozice komentovat dění a podle svých slov lákat mladé do armády. Mimo jiné tedy. Jak moc by je nalákal například tím, že bude výběrově mobilizovat, nebo přípravou na jadernou válku s Ruskem, těžko říct.

A asi aby je moc nevystrašil, nebo náhodně nevyzradil tajemné úmysly zbytků našich téměř odzbrojených složek, ministryně mu účet zatrhla. A to i přesto, že takové účty mají například náčelníci němečtí, nebo britští. Ale ti nemají Černochovou. A ta místo toho, aby přemýšlela nad tím, že připravenost naší vzdušné obrany je zhruba na 5% a překoná ji tak úplně v klidu větší moucha, hledala prý mezi všemi možnými armádními účty a zjistila, že nikdo jiný než právě jí podléhající náčelník takový účet nemá. K čemu by mu asi tak taky byl že. Takový profil „Rotmistr tankista Jasánek, toho času bez tanku“ profil, moc cool nezní. A úředník „Kolikzatuzakázkubude“ též ne.

Poslední arogantní rýpanec malému školákovi, který má být velitelem naší armády s Rusem uštědřila slovy, že zřejmě jiní netrpí potřebou mít jiné účty, než oficiální. Tam bude pod kontrolou a přidávat si tam může dle libosti. Její. Smutný Karel jen konstatoval, že mu ho Jana opravdu ústně zakázala, proto už nepíše a nevidejkuje, a při té větě mi přišel lehce zlomený. Dostali ho. I bez Rusa.

Já osobně, jsem ráda, že máme na Obraně pouze takovéto starosti a na slovo vzaté odborníky s chladnou hlavou.

Jen bych ještě zakázala komunikaci na sítích paní ministryni války. Její vystupování z OSN, skoro vyhlašování války kvůli traktoru, Šovinistická prasátečka, výrok, že pan Balšínek zřejmě trpí obsesí Černochovou a měli by mu změnit medikaci, nebo „A tohle si říká ‚novináři‘? I bez zvuku vypadají jako parta vylitejch impotentů, co si cvrnknou do trenek jenom při představě, že někdo vezme na výlet právě je. Nevezme, kluci, asi není úplně to pravé ořechové. Anebo docela nedávno na konto Kateřiny konečné: „Nepijte tolik a nechovejte se jako tupá, vulgární a primitivní kr..a, hovoří jasným jazykem kamarádky Pavla Novotného Řeporyjce, nikoliv někoho, kdo má do značné míry v rukou životy i nemalé finance nás všech.

*

Vážení čtenáři, texty, které přejímáme a překládáme z jiných zdrojů, sice nemusí vždy odpovídat názoru redakce, ale uveřejňujeme je proto, aby vyvažovaly jednostrannou ulhanost a překrucování českých médií a ukázaly jiné pohledy na politické, kulturní a společenské problémy. Věříme, že naši čtenáři to chápají a proto náš web v hojném počtu navštěvují.

Děkujeme i za podporu Nové Republiky finančními dary na konto FIO banky:

2300 736 297 / 2010

Pokud se rozhodnete přispět, napište do zprávy příjemci: DAR

Všechny texty autorů a překladatelů Nové Republiky jsou volně šiřitelné.

*

4.2 10 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
1 komentář
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
palasovar@gmail.com
palasovar@gmail.com
před 1 měsícem

Kdyby blbost nadnasela,mohli bychom byt alespon v necem bezkonkurencni