Přestaňte nám už pane premiére konečně lhát!

Jana Marková
Jana Marková
Kdo sleduje to neustálé premiérovské a ódéesácké poplácávání po ramenou za to, co prý udělali, zařídili anebo dokázali, musí mít neodvratně pocit, že buď on, nebo premiér žijí ve zcela jiném státě, vesmíru či dokonce galaxii.

Poměrně zjevné je to již delší dobu, ale to, co předvádí nyní, mi čím dál více připomíná Joe Bidena a jeho svět duchů, naslouchátek a týmu, který se ho snažil udržovat, jak jen to šlo. Až už to bylo tak zjevné, že už to nešlo. U strýčka Joea je to věkem, a člověku je ho až líto. U našeho premiéra je to zjevně již patologickým pocitem výjimečnosti a nadřazenosti.

Aktuálně prý snižují zadlužení naší země. 😃 No tak jo. Ale asi leda tak ve snu šíleného premiéra. Naše zadlužení neklesá. Naopak. Tedy alespoň podle Českého statistického úřadu. A to jak vůči HDP, tak absolutně.

„Dluh českých vládních institucí stoupl v letošním prvním čtvrtletí meziročně o 232,8 miliardy korun na 3,332 bilionu korun. Míra zadlužení se tak zvýšila ze 42,9 procenta hrubého domácího produktu (HDP) na 43,4 procenta. V porovnání s posledním kvartálem loňského roku se dluh zvýšil o 103,9 miliardy korun a míra zadlužení stoupla o 1,4 procentního bodu.“

Možná, že premiér dostává od svých poradců jen taková čísílka, ve kterých pozitivní výsledky jsou. Ale víte co mi to připomíná? Připomíná mi to jistého vůdce uvnitř jistého bunkru, kde všichni kolem již moc dobře věděli, že je konec, že se to nedá zvrátit, ale sám velký vůdce stále realitu netušil. A oni mu ji odmítali říct, protože by se znelíbili, a byli by v lepším případě nahrazeni jinými, loajálními lháři. Ale pokud už chtějí lhát, nemělo by to být takto okatě. Ne všichni jsou totiž naprostí idioti, a čím dál větší počet lidí vidí ten rozpor mezi tím, jak se máme cítit, a jak se ve skutečnosti cítíme.

Soudruzi z ODS zcela opomněli to, že se srovnávají s roky covidovými, že je to po pěti letech poprvé, kdy tam nejsou zahrnuty žádné mimořádné výdaje, že už v tom je navzdory slibům navýšení různých daní, té z nemovitosti až o 100%, že nás drbou pomocí konsolidačního balíčku i na vodě pro kojence, a že miliardy mají navíc z dividend ČEZu nebo daně z mimořádných zisků. Nezlepšili vůbec nic, jen je to čím dál horší, za čím dál většího ožebračování lidí.

Dokonce se vládní lumeni z ministerstva financí rozhodli, že poprvé v historii nezveřejní předběžný návrh výdajů a příjmů pro jednotlivá ministerstva. Rozhodující fáze tvorby rozpočtu má být tedy veřejnosti skryta. Proč asi. Aby se mohlo zase lhát? Aby nám všem věšeli zase bulíky na nos a sami si rozežraně rozhazovali plnými hrstmi?

A média? Ta lžou naprosto stejně. Lidé realitu vidí, jen je jim říkáno, že to tak není. Čím dál víc agresivně a manipulativně. A kdo zhřeší tím, že věří svým očím, je onálepkován, že je v lepším případě je hlupák, který naletěl dezinformacím, v horším proruský kolaborant a případně živel podvrtávající demokracii, stojící čím dál víc na těch lžích. Pravda už není realita, ale to, co říká strana a vláda, lež je cokoliv, co říká kdokoliv jiný. Popírá se co se nehodí, a to se deklasuje jako dezinformace. Je to svět umělé reality vládních říšských bunkrů. Svět podle Petra Fialy.

*

Jana Marková, Litterate

 

Na podporu Nové Republiky je určen účet ve Fio-bance: 2300 736 297 / 2010

Pokud se rozhodnete přispět, napište do zprávy příjemci, že se jedná o dar.

3.9 15 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
3 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Praded
Praded
před 9 dny

Tragédií je, že je přesvědčený, že mluví pravdu. Jo současné vzdělávání je sfiňa. Nebo za co si myslíte, že dostal tolik titulů.

Tenzulice
Tenzulice
před 9 dny

Neříká se tomu v psychiatrii bludy? Určitě na to jsou nějaké prášky.

Jarda
Jarda
před 9 dny

Fiala je retardovaný hlupák plnící příkazy nadnárodních a unijních hajzlů.Místo mozku tam má úplný hnědý h ……. nejsmutnější je to,že tento hajzl vyučuje mladou generaci.