Známý youtuber MikeJePán ve jménu vlády šikanuje důchodce

Úměrně klesající popularitě pětikoaliční politiky nasazují zastánci liberálně demokratických pořádků metody, za které by se nemusely stydět ani hnědé košile v předválečných Sudetech. Do bojů o petiční stánek zasáhl známý bouřlivák a recidivista MikeJePán, který si své nájezdy natáčí a vyhrocenými scénami s důchodci baví sociální sítě.

“Ty p*čo kolaborantská,” pouští se do paní u petičního stánku jeden z příchozích. Žena, ve které poznávám vyhozenou seniorskou ombudsmanku liberecké radnice, by mohla být jeho matkou, ale úcta ke starším se dnes už nenosí. “Odejděte,” vyzývá ho několikrát po sobě, ale to neměla dělat. “Co mi máš co říkat, kam pudu, ty p*čo,” pokračuje mladík sebejistě dál, “seš p*ča, co má fotra estébáka. Nic jinýho nedokázal, zasranej estébák!”“Hej, přestaň ho odstrkávat,” okřikuje bránící se paní další z aktivistů, který celý výjev před Úřadem vlády natáčí. Po chvilce pak následuje klasický scénář. Zatímco kameraman přítomným vulgárně nadává, druhý z kompliců se pokouší petiční stánek zezadu rozbořit.“Zavolejte policii, zavolejte policii,” naříká šedovlasá paní v důchodovém věku, ale marně. Má už své zkušenosti, nejde zdaleka o první incident této nátlakové skupiny. Úplně stejnou náhodou přišel stánek už před pár dny o obě bočnice, které mu v noci kdosi rozřezal a zbaběle utekl. Tyto scény se zde, za poslední dva týdny, opakují i vícekrát denně. “V tomto stánku jsou proruský svině, v tomto stánku jsou proruský svině,” vyřvává mladík jižanského vzezření z megafonu, vystrčeného z okénka okolo projíždějícího automobilu, a pro jistotu hned dvakrát, zatímco bezpečnostní pásy nevidno a volant se zjevně řídí sám. Nemá strach z policie? Nikoliv. Na osazenstvo stánku podává ještě trestní oznámení, a tak jsem se o tuto rozcapenou bojůvku bezohledných fracků, zralou na pár výchovných, začal zajímat blíže.Sedmnáctiletý finanční poradce

Osobu, vystupující pod přezdívkou MikeJePán, možná už mnozí znáte. Jde o sedmadvacetiletého jůtubera arménského původu Mikaela Oganesjana, někdejšího finančního poradce společnosti OVB Holding, o jejíchž praktikách informoval už před deseti lety studentský dokument režiséra Jakuba Charváta. Opilý Oganesjan, kterého můžete vidět už v průběhu úvodních titulků, se později proslavil nejen řadou přestupků a výtržností, ale zejména opakovanými hádkami s městskými policisty, které si natáčel a videa následně umisťoval na sociální sítě, pro pobavení svých fanoušků.

Konflikty se strážníky vyvolával ve většině případů zcela cíleně a záměrně, vědomě páchanými dopravními přestupky. Třeba okázalým projížděním Karlova mostu autem či zaparkováním několika vozů tamtéž, o pět let později. Jen za rok 2015 si takto vykoledoval, za jízdu v opilosti a další přestupky, celkem 110 pokut a dva zákazy řízení k tomu.

Pojišťovna přestupků

V srpnu 2016, kdy již výše udělených pokut, dle Oganesjanových vlastních slov, dosáhla 102 tisíc korun, a počet stržených bodů čísla 73, přišel MikeJePán s novým vysvětlením pro svou dosavadní činnosti. Údajně mělo jít o projekt, vytvářející reklamu pro web pojisteninapokuty.cz , sloužící jako obchodní značka spolku Česká vzájemná pojišťovna motoristů, se sídlem v Brně Zábrdovicích, zapsaným pod IČO 04478606, počátkem října 2015.

Ačkoli se Oganesjan prezentoval, společně s kontroverzním podnikatelem Petrem Kocourkem, jako majitel a zakladatel spolku, dle obchodního rejstříku v jeho vlastnické struktuře přímo nefiguroval. Místo něj zde působily různé podivné společnosti, jako Made in Europe s.r.o. nebo Made in Earth s.r.o., které propojuje jméno David Hejčl, shodné s WHOIS záznamem domény stránek. Ty existují stále, ale v zápatí již mají nové informace. Pro média je uvedeným kontaktem B. A. Mike Pán, dr. h. c. a vlastníkem nový Spolek pro ochranu práv a odhalování nekalostí v dopravě s IČO 17671094, zapsaný 22. listopadu 2022.

Co se stalo? Na pochybnou činnost pojišťovny, zneužívající různých triků k protahování řízení, upozornila už v listopadu 2016 zástupkyně šéfredaktora týdeníku Ekonom a manažerka Právního rádce Alžběta Vejvodová. Vinklaření podobného druhu kritizovala již předtím i Česká advokátní komora a 15. prosince vydává své varování přímo Česká národní banka. Po vlně mediální kritiky a vleklých průtazích pak nakonec byla, ve středu 25. května 2022, rozsudkem Obvodního soudu pro Prahu 1, Motoristická vzájemná pojišťovna, přežívající předchůdce České vzájemné pojišťovny motoristů, definitivně zrušena a Petr Kocourek odsouzen k dvoumilionové pokutě, zákazu činnosti a podmíněnému tříletému trestu odnětí svobody.

Oganesjan mezitím nelenil a čile měnil svá jména i příjmení tam a zase zpět. Desátého února 2017 se z Mikaela Oganesjana, v některých dokumentech stále vedeném coby Oganesyana, stává Mike Pán, a o pouhých šest měsíců později, 10. srpna, si mění křestní jméno opět, tentokrát na “Mike Ye”, aby se 22. listopadu 2018 přejmenoval zpátky na Mike, a od 25. srpna 2021 opět na Oganesjana, takže bude nejlepší pamatovat si jej pod číslem, což je IČO 05298032 z již zaniklého živnostenského oprávnění. K zániku došlo 21. července 2022, kdy skončil Oganesjan v insolvenci pro platební neschopnost a je od 18. července 2022 dle Usnesení v úpadku s žádostí o oddlužení, proti čemuž někteří z věřitelů oficiálně protestovali.

Střelit starostu do hlavy

Dne 24. března 2021 přichází Ing. Jaroslavu Najmanovi, starostovi obce Velké Hamry na Jablonecku, do schránky e-mail, zaslaný Oganesjanem. “Jsem zoufalý a zároveň namotivovaný starostovi za jeho činy strašlivě ublížit”, píše k osobě starosty a dodává, že je „ochoten a schopen jej omezit na osobní svobodě,” zatímco uprostřed textu navrhuje zpracovateli z IZS “střelit starostu do hlavy”.

“Závěrem se doznávám k tomu, že jsem psychopat,” přiznává překvapivě. “Bojuji za spravedlnost i přes skutečnost, že můj boj často končí trestním stíháním mé osoby. Ve svých 24 letech jsem byl již 5x trestně stíhán, ale rejstřík trestů mám čistý”, zakončuje svůj mail. Pokud jde o strestní stíhání Oganesjana, najdeme zde opravdu pozoruhodnou časovou posloupnost soudních rozhodnutí, nad kterou zůstává rozum stát.

Ačkoliv byl od 6. dubna 2022, díky rozsudku Krajského soudu v Praze, ve tříleté podmínce se čtyřletou zkušební lhůtou, a to za přisvojení pravomoci úřadu, výtržnictví, vydírání a násilí proti úřední osobě, na margo své přidrzlé a neomalené provokace strážníků v Kladně, zastavil loni v lednu  Obvodní soud pro Prahu 6 jeho stíhání, za vydírání Oganesjanova známého, ačkoliv byl předtím odsouzen Okresním soudem v Jablonci nad Nisou ke dvěma letům věžení nepodmíněně. To za nebezpečné vyhrožování starostovi Velkých Hamrů, později změněné Krajským soudem v Ústí nad Labem opět na trest podmíněný.

Podle soudkyně Gabriely Pudilové je pro dramatické snížení trestu důvod, protože Oganesjan své chování změnil. Projevil prý sebereflexi, s excesy za hranou zákona přestal a dochází na terapii. Vedle toho se stará o rodinu, do které se mu nedávno narodil syn, uvedl web pro Aktuálně.cz. „Odvolací senát uložil nad chováním obžalovaného dohled. Kombinace těchto opatření je podle odvolacího soudu dostatečná a z chování obžalovaného je zřejmé, že průběh trestního řízení na něho zapůsobil tak, aby v trestné činnosti nepokračoval,“ vysvětlila místopředsedkyně soudu Daniela Zemanová.

„Trestní stíhání bylo zastaveno, neboť trest, který by obviněného mohl postihnout za trestnou činnost v této trestní věci, by byl zcela bez významu vedle trestů, které mu byly uloženy,“ sdělila pro Aktuálně.cz zcela nelogicky mluvčí soudu Zuzana Barochová. Opakuje se tak zavedená fraška nastavovaných podmínek, známá například z trestněprávní kariéry řeporyjského starosty Pavla Novotného.

Přestože u soudu Oganesjan tvrdil, že měla jeho firma obrat 8 milionů ročně, a k vydírání tak neměl žádný důvod, v přelíčení k jiné kauze potvrdil, že mu musí finančně vypomáhat jeho otec, jinak by s rodinou a malým synem nevyžili, čemuž nasvědčují i další indicie. Letmý pohled do WHOIS na výpis k registraci domény mikejepan.cz pak prozrazuje jejího skutečného držitele, sedmapadesátiletého Ing. Karena Oganesyana, figurujícího, spolu s Mikaelem Oganesjanem, i v CZT Velké Hamry, čímž se dostáváme na počátek.

Krtek v řadách policie

Už v době, kdy jsem se ledva zastal trápených lidí u stánku, se mi MikeJePán přihlásil. „Počkej. První odstraním stan a pak se budeme věnovat ve videu tobě,” vyhrožuje mi na Twitteru za bujarého potlesku tamních, většinou anonymních géniů. Je to sice známý recidivista, ale má novou obět, kterou nenávidí, tak bude legrace. „Snad se ti podaří vyprášit celou dezoscénu,” přeje si Vojta Hubáček, a anonymní Al se znakem Azovu v ikonce dodává “zmrdy pořešit”. “Haha mike vs dezolati, konecne s nema nekdo zatoci, do nich!”, jásá Tomáš Grus.

Záhy se pak v diskuzi objevují fotky mého rodného domu, včetně adresy přechodného i trvalého bydliště, kde bydlí mí staří, takřka 80letí rodiče. Měli štěstí. Narodili se do období bez válek a fašismu, i když se táta s Hitlerem, na pár dnů, na tomto světě ještě potkal. A mohli by tak v klidu a míru i dožít, jako jedna z mála generací s tímto privilegiem, kdyby se to zase všechno nevracelo tak strašlivě rychle zpátky. Fašistické způsoby útlaku, justiční výsměch spravedlnosti a vláda, která už zase dělí občany na ty privilegované a na ty, co na ně musí být přísnost a které mohou ti první šikanovat.

Nevím proč, ale vždy, když si myslím, že už se rozklad právního prostředí tohoto státu nemůže prohlubovat dále, objeví se někdo, kdo mne obratem přesvědčí o naprostém opaku. “Cimbál si mě blokne kvůli tomu, že jsem ho ožralej za 3 min ztotožnil v ETŘ a to nejsem ani policista,” chlubí se Oganesjan ve svém postu a následném komentáři. Zkratka ETŘ ale znamená Evidenci trestního řízení, neveřejný informační systém Policie České republiky. Neveřejný pro každého nepolicistu, s výjimkou recidivisty Oganesjana. Systém s kódovým označením Marlowe tak zjevně pomáhá a chrání, akorát netuším, koho a proti komu.

Vysvětlují se tím i nedávné paradoxy, kdy mne entita s nickem @x_cimbal, vydávající se mým jménem, příjmením i fotografií za mou osobu již od září 2022, a která takto mým jménem adresovala k 17. červnu 2024 víc než 8 789 reakcí a záměrně poškozujících příspěvků nejrůznějším lidem, upozornila s takřka sedmnáctihodinovým předstihem na blížící se předvolání k výslechu. V době, kdy ještě daná zpráva ani neodešla datovkou, už tento krtek věděl a informoval twitterové trolly, co je založeno v hloubi systému. Paráda, placená z našich daní.

Neznámý pachatel škodí dál

Trestní oznámení jsem na něj podal už v lednu, včetně jasné a identifikující digitální stopy. Z archivů StB, která mého dědu a jeho bratra v jistém období sledovala, vytahoval totiž tento výtečník nejrůznější soukromé informace a různými úpravami z nich vyráběl, překrucoval a šířil podlé pomluvy o mé rodině. Kdyby tak chudák děda tušil, že mu bude nějaký zmetek, a z pozice oprávněné osoby, škodit ještě po pětatřiceti letech od pádu totality, asi by nad tímhle režimem zlomil hůl taky.

A co myslíte, že se stalo? Falešný Cimbál náhle zmizel. Účet si suspendoval, a obnovoval toliko každých třicet dní, aby mu zcela nezaniknul, leč příspěvky nebyly dohledatelné. Zpátky se objevil s velkou slávou teprve tehdy, když orgány spis, s údajně stále neztotožněným pachatelem, předaly na správní odbor městského úřadu v Turnově, kde leží jalově doteď. Prý byl “oficiálně požádán o radiový klid,” sdělil tento zmetek jednomu z členů úderky NAFO, tázající se po důvodech absence svého informačního zdroje. A mne zajímá kým a proč, a budu chtít po orgánech vysvětlení. Všechno mám, pro jistotu, pečlivě zazálohované.

A proč to celé píšu? Protože se za mne už zase někdo vydává, a píše pod mým jménem doslova nechutné hanopisy. Tentokrát na Luboše Xavera Veselého a jeho XTV, odeslané z “mého” mailu a prezentované coby mé. Obsah textu je, a bez prominutí, plný zjevné homofobie a působí i v dalších ohledech poněkud retardovaně, včetně sebeusvědčujícího závěru. Každý soudný čtenář musí pochopit, že takovouhle slátaninu bych nikdy nenapsal, a už vůbec ne někomu, jako je Oganesjan.

Ale na liberálním Twitteru žádnou soudnost ani inteligenci nehledejte. Tam existuje pouze konsenzus, sprostota, lži, pomluvy, neochota myslet a vědomí stádní příslušnosti k jediné oficiálně předkládané pravdě. Veřejný nepřítel je pak pro ně kdokoliv, kdo se tomuto vymyká. A k jeho zničení jsou ochotni spojit se třeba s Oganesjanem, která neváhá pro dosah, pochybnou slávu a pro peníze, kterých zjevně nedokáže nabýt jiným, normálním způsobem, udělat cokoliv a bez ohledu na kohokoliv. S člověkem, který je schopen pro pobavení sociálních sítí napadat v přesile staré lidi, ale jakmile je vyzván na férový souboj Petrem Kubelíkem, zbaběle se z něj vykroutí.

A to vše za tichého selhávání hned několika složek současného státního aparátu najednou, což je na tom vlastně nakonec asi to nejsmutnější…

Pavel Cimbál,  Deník TO
3.7 12 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
3 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Praded
Praded
před 17 dny

Kdo nebude mít ve svém volebním programu prosazení zákonu FARA, tak nevolit. Já jsem minule psal, že je tady v ziskových neziskovkách 50, ale ono jich bude víc jak 100.000. Spolu s policí, právním, státním a soudní aparátem, tvoří ucelenou mafii.

riha
riha
před 15 dny
Odpověď uživateli  Praded

Když oni do těch tzv. neziskovek počítají i včelaře, zahrádkáře, filatelisty a další zájmové spolky. Těch parazitických všehoschopných a všemu ochotných jsou “jen” tisíce.

Vaclav Kurel
Vaclav Kurel
před 17 dny

Na schodech Kapitolu se souloží a v senátu zasedá kůň! Proč to dovolíme?