Paul Craig Roberts: Dva možné osudy čekající v zákulisí

Často si říkám, který ze dvou možných osudů, které čekají v zákulisí, bude ten náš. Zničí nás hegemonická ambice Washingtonu/Izraelu spolu s ruským/čínským/íránským popíráním, či snad vyhýbáním se realitě, v jaderné válce, nebo digitální revoluce a její nemanželské dítě – umělá inteligence – uvězní lidstvo v nekonečné tyranii?

P. C. Roberts
P. C. Roberts

Četl jsem idealistické popisy umělé inteligence, v nichž máme všichni asistenta s umělou inteligencí, který spravuje naše denní rozvrhy, naše zdraví, stravu, váhu a to, co jíme a pijeme, spravuje naše investice, chrání nás před podvodnými účty, dohlíží na naši identitu a bankovní účet a zajišťuje, aby byly všechny účty zaplaceny, a zároveň výrazně zvyšuje naši produktivitu v práci a poskytuje zábavu.

Propaganda lidem dává pocit bezpečí a pohodlí, zejména velmi zaneprázdněným lidem a starším lidem. Ve skutečnosti je ale činí nejistými a neuvědomují si, jak nejistí jsou. Všechny jejich informace jsou na jednom místě, kde je lze hacknout nebo vymazat spolu s jejich identitou elektromagnetickým pulsem (EMP).

Praví věřící v technologie vnímají technologie nerealisticky. Vždy jde o zlepšení lidské existence. To ale není pravda. Technologie zpočátku zlepšovala lidský výkon, ale nakonec ho začala nahrazovat, jak to dělá umělá inteligence a robotika.

V dávných dobách 50., nebo možná 60. let, Mad Comics vytvořil číslo, ve kterém všechno fungovalo pro lidi bez jejich účasti. Pak se jednoho dne systém zhroutil a nikdo nevěděl, jak ho opravit. Všichni zemřeli.

Již dnes vzdělávání učí studenty nemyslet samostatně, ne učit se, jak řešit matematické, fyzikální, chemické, biologické a další problémy, ale jak požádat umělou inteligenci, aby to udělala za ně. Studenti nyní odevzdávají úkoly, které za ně napsala umělá inteligence.

Studenti už k napsání tématu nepotřebují znát jazyk ani to, jak ho používat. Stačí zadat úkol umělé inteligenci. Vzdělávání se dnes omezuje na učení se, jak umělou inteligenci používat.

Ale co nebo kdo je umělá inteligence?

Umělá inteligence je schopnost procházet informace v databázi mnohem rychleji než člověk a dospět k závěru rychleji, než člověk dokáže přemýšlet.

Přesnost závěrů umělé inteligence závisí na přesnosti informací poskytnutých umělé inteligenci.

Jinými slovy, výsledek závisí na tom, kdo ovládá informační základnu.

S tímto problémem už žijeme. Informační základna se skládá z oficiálních narativů. Cenzura držela pravdivé informace o nebezpečích „vakcíny“ proti Covidu a pravdivé popisy „Russiagate“, konfliktu na Ukrajině a většiny dalších událostí mimo sociální média a nebylo možné je najít pomocí vyhledávání Google. Pokud jste mimo oficiální narativy, nejste zahrnuti v informační základně. Umělá inteligence činí Orwellova Velkého bratra univerzálním a nezpochybnitelným.

Prozatím jsou oficiální vysvětlení v rukou amerického establishmentu a jejich zpronevěřených médií. Možná, že aby ochránily svou vlastní historii, kulturu a způsob myšlení, vyvinou ostatní země vlastní systém umělé inteligence, aby se vyhnuly nadvládě washingtonské databáze. Jinak se oficiální narativy Washingtonu stanou oficiálními narativy všech zemí.

V současné době máme za sebou indoktrinaci maskovanou jazykem neutrality a prezentovanou jako pravdivé informace. Liberálně-levicové ideologie, jako je teorie transgenderu, údajný rasismus bílých etnik a židovská a černošská viktimizace, jsou výchozím nastavením. Ale je to horší. Kdo ovládá algoritmus, ovládá nejen nabídku vysvětlení, ale i to, jaké události se skutečně staly.

Všem zemím hrozí, že budou podrobeny washingtonským vysvětlením, stejně jako byly bezmocné tím, že byly podrobeny bankovnímu clearingovému systému SWIFT a americkému dolaru jako světové měně. Mnozí přijmou washingtonskou bezplatnou cestu k vymazání paměti o sobě samých.

*

Paul Craig Roberts

vybrala a přeložila J. Putzlacher (Vaše Věc)

3.5 4 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
2 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Praded
Praded
před 3 hodinami

Už jsem to tady psal: Kdyby mě bylo alespoň 50, tak všechno prodám a odejdu za Ural. Práce jsem se nikdy nebál a zvrhlé potřeby nemám dodnes. Tady už bude jen hůř a zastavit se to nedá. Doufám, že to jeden z mých potomků udělá.

mikkesh
mikkesh
před 6 hodinami

Ano, je a bude to velký problém. Nejen s utvářením vlastního myšlení, ale i ohledně propagandy. Umělá inteligence neochvějně a přesně (byla tak “zkonstruována”) vybere z celosvětově dostupných (jak správně píše P.C.Roberts “puštěných”) zpráv ten nejčastěji se opakující narativ (tisíckrát opakovaná lež…) a hromadně kopírovat a přeposílat názor nás malých pitomečků, nám sítě nedovolí, a tak na naši… Číst vice »