Německá touha po smrti – Nikoli způsobilí k válce, ale závislí na válce

Nestor německé politiky Oskar Lafontaine původně pro německou mutaci Weltwoche, zde přejato z NachDenkSeiten:

MUDr. Ivan David, CSc.
MUDr. Ivan David, CSc.

Německo se nestane způsobilým k válce. V jaderném věku je třeba myslet jinak než během první nebo druhé světové války, kdy jistý Joseph Goebbels také vyzýval Němce, aby se stali způsobilými k válce (kriegstüchtig). Friedrich Merz, Boris Pistorius a všichni ostatní němečtí váleční štváči to stále nepochopili.

Ani ta nejsilnější konvenční armáda by nemohla nic dělat proti agresivní jaderné mocnosti, která by chtěla dobýt nebo zničit naši zemi. Všechny ty krásné malé tanky, lodě a letadla jsou proti jaderným raketám k ničemu. Jen zbrojní průmysl, zejména v USA, je rád, když je někdo objednává. A Donald Trump, kterého, stejně jako prakticky všechny americké politiky, zbrojní průmysl sponzoruje, může prohlásit: „Mise splněna.“ A generální ředitel společnosti BlackRock Larry Fink jistě poplácá svého bývalého zaměstnance Friedricha Merze po zádech.

Nezodpovědní chvastouni

Lži válečných štváčů jsou snadno prohlédnutelné. Rusko, abychom jmenovali jen jeden příklad, nepotřebuje „životní prostor na Západě“ a na rozdíl od USA nemusí vést války o suroviny, protože jich má dostatek.

Znepokojivé je pouze to, co napsal bývalý švýcarský prezident Ueli Maurer, který se právě vrátil z Číny: „Číňané se ptají: Co se to děje v Evropě? Chce Německo opravdu novou válku? Západ neplní své sliby, chce rozšířit svůj vliv v NATO, a tak útočí na kulturu a způsob života Východu. Zejména ‚ukrajinská politika‘ je vnímána jako provokace.“

To není náhoda. Němečtí politici a novináři se stali závislými na válce. Neuplyne den, aby některý z těchto nezodpovědných chvastounů nevyzval k válce proti Rusku. Když bývalá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková řekla: „Vedeme válku proti Rusku,“ stále to bylo považováno za přešlap. A výzvu nevyzpytatelného politika CDU Rodericha Kiesewettera „Musíme přivést válku do Ruska“ také mnozí nebrali vážně. Ale když Friedrich Merz, podporovaný Zelenými a FDP, chtěl dodat Ukrajině řízené střely Taurus, jeho ministr zahraničí Johann Wadephul prohlásil: „Rusko bude vždy naším nepřítelem,“ a když němečtí novináři denně bubnují na válečný buben, ptají se mnozí, kdy Rusku dojde trpělivost.

Předseda obranného výboru německého Bundestagu, politik CDU Thomas Röwekamp, tomu nyní nasadil pomyslnou korunu. Poté, co ruské drony vstoupily do polského vzdušného prostoru, požadoval, aby se NATO konečně stalo stranou války a sestřelilo ruské drony již na Ukrajině. Mohlo se přitom jednat o operaci Ukrajiny pod falešnou vlajkou, protože technologie nyní umožňuje přesměrovat drony nebo zcela převzít kontrolu. Zelenskyj je v této otázce určitě recidivistou, když kdysi prohlásil, že raketa vypálená z Ukrajiny do Polska byla ruská raketa. Dokonce i bývalý americký prezident Joe Biden, jeden z hlavních viníků války na Ukrajině (byl viceprezidentem zodpovědným za puč na Majdanu v roce 2014), mu tuto lež nepustil, protože se chtěl vyhnout třetí světové válce.

Neodpustitelná ignorance

Co pohání válečné štváče z „křesťanské strany“ (CDU, pozn. překl.)? Je to neodpustitelná ignorance, nebo jakýsi druh touhy po smrti, touha po zničení, sebezničení a návratu do neživého stavu, který Sigmund Freud analyzoval jako protiklad životního instinktu?

V každém případě nikdo nemá právo vystavovat miliony svých bližních riziku jaderného pekla. Opravdu Hirošima a Nagasaki nestačily?

*

MUDr. Ivan David, CSc. – europoslanec za SPD, podklady Jana Kunšteková, FB

5 4 hlasy
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
1 komentář
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
standa
standa
před 1 hodinou

Falešná dronová vlajka – to snad nestojí za komentář. Na to stačí selský rozum – Bělorusové sestřelí ruské drony a upozorní Poláky, že k nim letí drony ? To je blbost jako noha, jak říká selský zdravý rozum. Vedení EU to nemá v hlavě v pořádku.