Nucená globalizace

Avatar
Původní autoři

nucena-globalizaceEmil Kalabus
4. 7. 2016  Czech Free Press
 

Britové se navzdory varování rozhodli, že hra na „nebezpečnou neznámou” je lepší než setrvat ve stavu, kdy měli pocit, že ztratili nad věcmi kontrolu. Podle listu NYT to byl řev hněvu a frustrace z mocných, bohatých a privilegovaných v Londýně i Bruselu, které v sobě někteří Britové živili více než půl století.

Dá se ale dělat „jiná politika“ se stejnými lidmi, kteří velkou část evropské veřejnosti už zklamali?

Premiér Bohuslav Sobotka otáčí a v rozhovoru pro Právo hovoří o tom, že by se EU měla změnit. Primárně by nás měly zaměstnat priority občanů: bezpečnost, hospodářský růst, zaměstnanost, schopnost Evropy lépe se postarat o to, co se děje v jejím okolí, tedy silnější zahraniční a  obranná politika.

Potřebujeme posílit soudržnost v Evropě, snížit obrovské rozdíly ve mzdách a životní úrovni mezi Západem a Východem. Evropa by měla přestat nasávat další pravomoci a musí se bez zbytečné byrokracie vypořádat s  pravomocemi, které dnes má. Musíme vnímat různorodost 27 členských zemí a  nesnažit se všechny zařadit do nějaké předem definované tabulky.

Chtělo by se premiéra Sobotku pochválit za to jak krásně to ve svém rozhovoru vyjádřil. To by však nesměla vejít ve známost zcela odlišná skutečnost.

Před několika dny se totiž objevil díky polskému ministru zahraničí na internetu dokument od ministrů zahraničí Francie Jean-Marc Ayraulta a Německa Frank – Walter Steinmeiera, který popisuje představy jejich vlád o budoucnosti EU jako centrálně řízeného superstátu. Tento dokument již byl několikrát analyzován. Byl projednáván na právě proběhlém summitu Evropské rady 28.-29.6.2016, kde byli zastoupeni předsedové vlád jednotlivých států EU včetně Bohuslava Sobotky.

Tento strategický dokument se odrazil v přijatých závěrech ze summitu. Strategický dokument Francie a Německa plánuje integrovanější a silnější EU, kde příkazy a zákazy budou vydávány jako na běžícím pásu (otištěno ZDE), ale premiér Sobotka nám slibuje místo pekla ráj…

Pokud zůstane EU zachována v nynější podobě, stane se podle mne totalitní společností s jednou centrální vládou.

Historik Vladimír Vondruška je přesvědčen, že odchod Velké Británie je symbolem vzpoury proti politice, kterou už dávno nezajímají voliči, proti aroganci moci, přerozdělování a hlouposti (otištěno ZDE). Následovat budou další země. Angličané po všech ústrcích, které v Evropské unii zažili, pochopili jako první, že ke spokojenému životu evropanství v pojetí Bruselu rozhodně nepotřebují. Brusel je podle Vondrušky zjevně ještě drzejší, než bylo vedení RVHP. Když jsem si vyslechl závěry summitu o brexitu, tak s ještě větším přesvědčením opakuji – Evropská unie je mrtvá.

Libertariánská ikona Ron Paul věří, že EU už stojí na své poslední noze, nikoliv kvůli odchodu Británie, nýbrž kvůli rokům mizerné globální ekonomické politiky tažené zkorumpovanými bankéři. Tento bývalý kongresman v televizi CNBC řekl, že ‚Brexit‘ je pouhým symptomem ohromného problému, který věští konec ‚nucené globalizace‘. „Myslím, že EU se stane nefunkční,“ řekl Paul.

„Opravdu se to nachyluje ke konci. Nemyslím zítra nebo pozítří, ale lidé budou opravdu nešťastní…“

Paul vysvětloval, že globalizace jako taková, není hlavním problémem, ale že je to ‚nucená globalizace‘ tažená politiky smrtelně odhodlanými dosáhnout centralizace moci, kterou lidé zavrhují.

Na druhém konci politického spektra über-globalista Henry Kissinger vyhlásil, že odpovědí na problém rozpadající se Evropské unie je zformování ještě VÍCE svazujících aliancí.

Kissinger v podstatě říká, že trestat lidi za odmítání nucené globalizace povede jen k tomu, že se od tohoto konceptu ještě více odvrátí.

Petr Fiala z ODS si všímá jedné podstatné věci: „Krátce po Brexitu jsme byli svědky náhlé proměny mnoha politiků. Mávnutím kouzelného proutku se z nich stali největší zastánci reformy Evropské unie. Slyšeli jsme od nich slova o ‚nutnosti reformy EU, o návratu k potřebám občanů‘, či o tom, že ‚předseda Evropské komise Juncker není mužem na svém místě‘. Ukázalo se, že to byly jen řeči. Když došlo v Evropském parlamentu k hlasování o návrzích na odvolání předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera, velká bruselská koalice, včetně zástupců ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09 a ANO, podpořila jeho setrvání ve funkci. Politické pokrytectví ničí Evropskou unii, rozpor slov a činů bruselských politiků občané vidí stále jasněji.“

Zdroje: