Hlídat všechny podezřelé, převážně muslimy… To nejde!

Je jen otázkou času, kdy nových Evropanů bude tolik, že si prosadí své představy o fungování společnosti – což je chalífát.

Jaroslav Foldyna
Jaroslav Foldyna

Zdroj: Parlamentní listy

Dění v Česku i zahraničí okomentoval poslanec hnutí SPD Jaroslav Foldyna. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz mimo jiné prohlásil, že v Evropě bude postupně nastolen islámský chalífát, pokud se něco velmi rychle nezmění. A k událostem v Česku přidal důvod, proč byla z Rady České televize odvolána Hana Lipovská. Prý sáhla mnoha lidem na peníze. Vedení televize k ekonomickému krachu tak může pokračovat.

Na počátku 90. let se ustavil systém s USA v roli jediné světové supervelmoci. Říkalo se mu „Pax Americana“, tehdejší prezident Bush volil formulaci „Nový světový pořádek“. Dnes se říká, že tato éra končí. Jak se na ni podle vás jednou bude vzpomínat?

To záleží na tom, jaký bude vývoj. Pokud se z Evropy stane chalífát, tak vámi zmíněné období bude zapomenuto, nebo posměšně připomínáno, jako vrcholné období naivity západní civilizace a jako období počátku závěrečné fáze jejího pádu. Pokud se teze F. Fukuyami o nevyhnutelnosti celosvětového nastolení liberální demokracie – ať už si pod tím pojmem představíme cokoli – zbavíme, a západní civilizace tak přežije, tak na vámi zmíněné období bude vzpomínáno jako na vrcholné období její naivity, jež západní civilizaci přineslo mnoho utrpení a málem přivodilo její definitivní zkázu. Zatím stále více faktorů nasvědčuje tomu, že bude platit varianta číslo jedna, tedy evropský chalífát, já však pořád věřím, že nakonec zvítězí varianta druhá, tedy obroda Evropy.

Řekl jste, že stále více faktorů nasvědčuje tomu, že v Evropě bude nastolen chalífát. Myslíte to vážně?

Ano, je to ale zjednodušené. Spíš si Evropu mezi sebe nějak rozdělí muslimové, Čína a možná i Rusko.

Z čeho tak usuzujete?

Když se podíváte na celkový trend v evropských zemích, tak je zřejmé, že k tomu vše směřuje. Původní Evropané vymírají a noví Evropané, tedy ti, kteří z Evropy chtějí udělat chalífát, rychle přibývají, a to jak prostřednictvím imigrace, tak prostřednictvím enormně vysoké porodnosti v Evropě již usazených zastánců chalífátu. Když k tomu připočteme, že vládnoucí moc tento trend podporuje, a to, že i jenom mluvit o tomto problému je trestné, tak je jasné, že je jen otázkou času, kdy nových Evropanů bude tolik, že si prosadí své představy o fungování společnosti – což je chalífát.

Do té doby ale Evropa, prostřednictvím různých Green Dealů, genderů a mnoha dalších absurdních zhovadilostí, jež nám vnucuje zešílevší byrokratická oligarchie z Bruselu a její čeští poskoci, ekonomicky zkolabuje, což s sebou kromě bezpečnostního kolapsu přinese i expanzi Číny. Pokud Rusko nebude chtít zůstat osamocené mezi dvěma mlýnskými kameny, tedy mezi Čínou a nestabilním evropským chalífátem, tak se do toho porcování Evropy bude muset také nějak zapojit, jinak by bylo samo ohroženo… Ne, svět kolem nás opravdu není přátelský a Francis Fukuyama se se svým koncem dějin opravdu hluboce mýlil. Škoda, že podle toho jeho omylu Západ jede neochvějně dál.

Zníte, jako kdybyste takový vývoj považoval za neodvratný.

Dnes takový vývoj opravdu skoro jako neodvratný vypadá, ale jak jsem už uvedl, já pořád věřím, že se zvedneme a přežijeme.

Říkal jste, že vládnoucí moc podporuje likvidaci původních Evropanů. Vy jste ale poslanec. Jste také vládnoucí mocí…

Demokracie je založena na svobodné soutěži politických názorů, kdy jejich nositelé usilují o přízeň voličů. Ten, kdo je v tomto souboji úspěšný, pak má mandát k politickému rozhodování. Celé to shrnuje Ústava České republiky, kdy v prvním odstavci Článku 2 říká: Lid je zdrojem veškeré státní moci; vykonává ji prostřednictvím orgánů moci zákonodárné, výkonné a soudní. A teď se podívejme, jak je moc v České republice rozdělena doopravdy.

Skutečně volí lid, což znamená, že moc zákonodárná je skutečně v rukou lidu. Když se ale podíváme, jak je na tom moc soudní, vidíme například politický aktivismus Ústavního soudu, který ruší politická rozhodnutí Sněmovny jak na běžícím pásu a nikdo s tím není schopen nic udělat. Dá se proto říci, že moc soudní je v České republice nadřazena moci zákonodárné, tedy že nikým nevolení příslušníci justice mají větší politickou moc než volení zástupci lidu. Čehož justice, a to na všech úrovních, využívá k prosazování vlastní politické agendy. Když k tomu připočítáme, že soudci jsou u nás de facto neodvolatelní, protože soudce v praxi může odvolat pouze jiný soudce, což je obyčejně jeho kamarád nebo kamarád kamaráda nebo dokonce člen rodiny, tak vidíme, že s kecy o nezávislosti justice na rtech tady různí šíbři, političtí aktivisté a další mašíblové vybudovali jakousi feudální strukturu neodvolatelných, kteří jsou mocnější, než volení zástupci lidu.

To je ovšem v ostrém rozporu s principem fungování demokracie! Ten stávající systém je celý špatný a je nutné ho dost zásadně překopat. Pokud soudní moc má být v rukou lidu, jak to říká Ústava, tak musí mít nejsilnější slovo ve věcech soudní moci lid, tedy zřejmě jeho volení zástupci, nikoli neodvolatelní a lidem nevolení příslušníci soudní moci. Když to zjednoduším, tak poslední slovo musí mít zákonodárce, protože právě on nejlépe ví, nebo by alespoň vědět měl, co tím kterým zákonem zamýšlel a zda tyto záměry justice či její jednotliví členové naplňují. A také proto, že zákonodárce, na rozdíl od soudce, skládá jednou za čtyři roky účty voličům, tedy lidu. To mi přijde nejen férové, ale především demokratické a v souladu s Ústavou.

Dalším, kdo má v zemi politickou moc, jsou média, protože ta do značné míry určují, kdo bude lidem zvolen do politické funkce, a jak se v té funkci bude chovat. V soukromých médiích rozhoduje jejich majitel, v těch takzvaně veřejnoprávních pak jejich ředitel. Na jejich chování a tedy na to, jak budou jimi vlastněná nebo řízená média ovlivňovat politické rozhodování v zemi, volení zástupci lidu opět nemají prakticky žádný vliv. Totéž platí o politických neziskovkách.

Celý text rozhovoru si můžete přečíst ZDE

3.9 12 hlasy
Hodnocení článku
2 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
basos
basos
před 2 lety

rika J Foldyna………….. …….””””Ano, je to ale zjednodušené. Spíš si Evropu mezi sebe nějak rozdělí muslimové, Čína a možná i Rusko.””””” Bohuzel ci Bohudik — Arabove, Africane, i Levantinci (vyjma Iranu) jsou technicky zaostali, takze Chalifat v Evrope bude existovat mene nez jednu generaci, potom imploduje zevnitr nedostatkem techniky, pastevci koz nedokazi udrzet infrastrukturu,… Číst vice »

cablik
cablik
před 2 lety
Odpověď uživateli  basos

To se moc pletete Chalífát svoje území nepustí náboženský fanatici techniku nepotřebují a pan Foldyna má pravdu.