USA, kde volby proběhly problematicky, pochybují o transparentnosti voleb v RF

Během voleb čelila Ústřední volební komise Ruska nebývalému počtu kybernetických útoků s tím, že „bylo zjištěno, že 50% z nich bylo prováděno z území Spojených států.

MUDr. Ivan David, CSc.
MUDr. Ivan David, CSc.

Zdroj: FB autora

Na tato obvinění reagovalo ruské velvyslanectví ve Spojených státech a kritizovalo je jako nepodložená. Tisková agentura TASS píše: „Vzali jsme na vědomí nepodložená obvinění amerického ministerstva zahraničí z údajných„ nesvobodných a netransparentních “voleb do Státní dumy Ruské federace, které se konaly 17. – 19. září,“ uvedla ruská diplomatická mise.

Ruská ambasáda ve Spojených státech uvedla v prohlášení na svém účtu Facebook. „V tomto ohledu zdůrazňujeme: projev vůle lidu proběhl v plném souladu s ustanoveními domácí legislativy a normami mezinárodního práva,“ píše se v prohlášení. “Jakákoli tvrzení o opaku jsou nepřijatelná. Jakékoli nesrovnalosti neměly dopad na celkový průběh hlasování a nemohou ovlivnit výsledky volební kampaně,” uvádí prohlášení.

Ruské velvyslanectví ve Spojených státech také uvedlo, že nyní čeká, až americké úřady přijdou s podrobným vysvětlením ohledně hlášených kyberútoků, které přišly z amerického území během parlamentních voleb v Rusku. Během voleb čelila Ústřední volební komise Ruska nebývalému počtu kybernetických útoků s tím, že „bylo zjištěno, že 50% z nich bylo prováděno právě z území Spojených států, o čemž chce ruská diplomatická mise získat podrobná vysvětlení.

Volby do 8. ruské státní dumy (dolní komora) se konaly během tří dnů – 17., 18. a 19. září. Kromě voleb do Státní dumy šli voliči k urnám odevzdat hlasy vedoucím devíti ruských regionů a do 39 regionálních parlamentů. Elektronické hlasování se v ruských parlamentních volbách konalo v šesti regionech: ve městě Sevastopol, stejně jako v Kursku, Murmansku, Nižním Novgorodu, Rostově a Jaroslavli. Dálkové hlasování v Moskvě probíhalo na vlastní platformě.

Poté, co bylo zpracováno 100% odevzdaných hlasovacích lístků, bylo oznámeno, že Sjednocené Rusko získalo 49,82% hlasů a obsadilo přibližně 112 křesel v dolní komoře parlamentu. Zástupci „kremelské“ strany také zvítězili ve volbách ve 198 jednomandátových obvodech země. Politická strana Sjednocené Rusko proto celkově získala ústavní většinu přes 300 mandátů.

Na druhém místě je Komunistická strana Ruské federace s 18,93%, třetí je Liberálně demokratická strana Ruska se 7,55%, Spravedlivé Rusko čtvrté se 7,46% a Noví lidé pátí s 5,32%. Celkem 5 stran vstoupilo do Dumy ve volbách, které byly v EU už předem prohlášeny za nedemokratické a zmanipulované s tím, že skutečná opozice nebyla k volbám připuštěna. Mysleli tím samozřejmě Navalného. Kandidovala ale například strana Jabloko, sama se označující jako opoziční. Tato strana veteránů Jelcinovy éry získala něco přes 1 % .

Byla skutečně hlášena celá řada různých „nepravidelností“, všemi se prý bude centrální volební komise zabývat. Zatím bylo vyřazeno asi 8 500 hlasů. Je ale zajímavé, jak všem různým na mobily nahraným videím, dokumentujícím podvody u ruských voleb, byla na facebooku i v mainstreamu dána široká publicita, zatímco záznamy výpovědí svědků volebních podvodů v USA v řádech o 3 nuly větších, konané pod přísahou, byly ze všech platforem nemilosrdně mazány, často i s autory.

Týden před ruskými volbami byl Evropský parlament tak “pevně přesvědčen” o tom, že volby budou zfalšované, že jeho předseda Sassoli na plénu veřejně zakázal všem poslancům jet se o tom přesvědčit na vlastní oči. Vyhrožoval dokonce, že poslanec, který by se zúčastnil voleb jako mezinárodní pozorovatel, bude disciplinárně potrestán zákazem hlasovat až na 30 dnů a odebráním platu. Takovou pravomoc nemá ani Putin. Nemá holt prohloubenou unijní demokracii.

5 13 hlasy
Hodnocení článku
11 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
hanick
hanick
před 2 lety

Bezostyšnost USA politiků přesahuje hranice chápání již 80 let

spartak
spartak
před 2 lety

EU je znovu sjednocená jak za Hitlera a zatím jen štěká. USA mají těžké sny z Afganistánu , tak se znovu útočí na Rusko. Rusko je stabilní a spolu s komunisty neporazitelné.

cablik
cablik
před 2 lety

Rusko utáhlo kohouty, nefouká a k tomu Green Deal. Hodně děsivá předzvěst: Každý třetí Čech…

„Babišova vláda zřejmě zavede dotace českým domácnostem, aby jim pomohla platit účty za energie. Ty v příštích měsících prudce zdraží. Podle Evropské komise bude mít v důsledku Green Dealu problémy s placením účtů za energie až 3,5 milionu Čechů

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rusko-utahlo-kohouty-nefouka-a-k-tomu-Green-Deal-Hodne-desiva-predzvest-Kazdy-treti-Cech-677675

Naposledy upraveno před 2 lety uživatelem cablik
cablik
cablik
před 2 lety
Odpověď uživateli  cablik

Nezatopíte. Romové, volte Piráty, padlo a lidé trpí, zní z SPD s konkrétním infem

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Nezatopite-Romove-volte-Piraty-padlo-a-lide-trpi-zni-z-SPD-s-konkretnim-infem-677695

cablik
cablik
před 2 lety

No jo opět vyhrál ten „zlý” Putin tak aspoň budou lhát o podvodech. Jinak kybernetické útoky během voleb v Rusku prováděli ti co si říkají liberální demokraté.

basos
basos
před 2 lety
Odpověď uživateli  cablik

Kabliku nemel, ja se dival dalekohledem z vokna na vychod, a videl jsem Putina jak skrta a prepisuje volebni karty… mimo toho se mi rozlomil nehet u palce a hnisa mi to, takze zase “kurva Putin”

Wiloni
Wiloni
před 2 lety
Odpověď uživateli  basos

Přesně tak, to máš z toho ruskými hekery napadnutého dalekohledu, a dobře ti tak …
Nemáš co koukat Putinovi pod ruce, zrovna když několika škrty rozhoduje o tom, které opozičníky nechá zlikvidovat novičokem. :-))

cablik
cablik
před 2 lety
Odpověď uživateli  Wiloni

Jo hned byla odplata ze šmírování Putina tohle rozchodí ale novičok těžko to přežijí jen pro západní Rusové.

Miroslav Povolny
Miroslav Povolny
před 2 lety
Odpověď uživateli  Wiloni

Basošovi nenapadli dalekohled Rusové ale Číňani, jinak má pravdu v nadsázce. O volebních podvodech v USA naši komentátoři toho tolik nenamluvili jako nyní v Rusku. Nepochybuji, že tam byly, je ovšem otázka pro koho? Další důvod proč si pohlídat ty naše. Navrhuji, aby si strany pohlídaly svými zástupci ve volebních komisí, každého obvodu, cca… Číst vice »

Miroslav Povolny
Miroslav Povolny
před 2 lety
Odpověď uživateli  Miroslav Povolny

Možná jsem nezdůraznil, že souhrnem myslím volební výsledek vyhlášený, kde lze dohledat každou obec i obvod a porovnat. Do určité doby lze podat námitky a hlasy přepočíst. Pohlídají si to strany instrukcemi pro své zástupce?

Miroslav Povolny
Miroslav Povolny
před 2 lety
Odpověď uživateli  Miroslav Povolny

A ještě si odpovím, matematický součet všech obvodů je již hračka, kdo bude chtít.