Glosa Petra Hampla

Krátká glosa sociologa Petra Hampla nám připomíná, jací lidé v těchto dnech sahají po moci a kdo je tím vinen.

Zdroj: facebook autora

Politici globalistických stran se snaží odvolat prezidenta. Všude slyším stížnosti, že jednají amorálně, porušují ústavu, a že je to nedemokratické. Samozřejmě, že to tak je! No a co? Co jiného jsme mohli čekat? Je to přece boj o moc. Je to BOJ o moc.

Ve válce se taky nerozčilujeme, že na nás nepřátelské tanky střílí nečestným způsobem, a že bombardování nedodržuje nějaké normy. Prostě udělají všechno, aby vyhráli, a aby jejich převaha byla nezvratná.

Teď se k moci dostávají lidé, kteří dělají všechno, co je v jejich silách, aby úplně zlikvidovali národ a stát jako samostatnou entitu. Neskrývají to a pracují na tom.

Nenadávejme jim. Nadávejme sobě, že je neumíme zastavit.

5 6 hlasy
Hodnocení článku
27 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
kutnohorsky
kutnohorsky
před 2 lety

Opozice se dostala na pozice! Tak uvidíme jak ji to bude pálit. Tam kam Babiš střílel vedle, tak oni budou jistě přesní. Vždyť podle ní Babiš netrefil ani vrabce. Ono se to kritizovalo, ale teď budou mít možnost nám to všem předvést, jak se má vládnout. Mají na to 4… Číst vice »

basos
basos
před 2 lety

tak dneska je pondeli, a tak si vzpominam na bordel ktery zacal kolem pondeli minuly tyden, takze…Zeman je v koma, uplne vygumovana hlava, nepricetnej, skoro mrtvej, ze? to hlasaly od CT do HN vsecka media… no a co dnes? Zeman jako by neexistoval, jen se koviduje, trapatej hajzlik ze senatu, dokonce rika Zemanovi… Číst vice »

anti Havel
anti Havel
před 2 lety
Odpověď uživateli  basos

Kdyby byl v koryta v letech Klause Kra´dousek,tak už máme po prdeli totálně a jako další stát NSR bychom neměli co do huby,ovšem jako odkladiště by tady byla hlada opic z Afriky!
P.S. Tím neříkám,že Klaus je svatý.

anti Havel
anti Havel
před 2 lety

Kdyby se SPD a ostatní pročeské starny dohodlly,kdyby méně nadávali na Blbiše a jeho nedostaky(to si mohli dámy a pánové nechat po volbách),kdyby se řídili hlavou a oním….
“”Nepřítel mého nepřítele je můj přítel”””,tak mohlo být všechno jinak a havlolejnolahvárenská stoka mohla pinda z opozičních lavic!
JENŽE S KDYBY SE VOLBY NEVYHRÁVAJÍ!!!!

Plebej
Plebej
před 2 lety

Jo, ve svém tažení za uchvácení moci zvítězili, byť jak doufám dočasně. Dosáhli totiž toho, co se podařilo mocichtivým již i několikrát dříve. Novými nadějemi manipulovat voličskou základnu. To i zmanipulovaní (a dočista zblbnutí) vojáci, si dokonce zpívali, když táhli na svá válečná jatka první a druhé světové. Nepochybuji o tom, že mnohým voličům demoličního… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 2 lety

Pokud jde o prezidenta Zemana, oni před volbami přece řekli jasně, že ho v případě svého vítězství ve volbách “sundají”. Protože nepokrytě nadržoval ANO, ČSSD a dokonce i “neonacistické” SPD. Odsuzoval asociální politiku vlád z let 2006-2013 včetně “regulačních” poplatků a neproplacení nemocenské. Spolu s bývalým prezidentem Klausem odmítali sankce a kampaň vůči Rusku po Majdanu 2014. Tohle všechno… Číst vice »

Georg
Georg
před 2 lety

Nyní první velká příležitost, aby se “lidé” doslova probudili nebo prozřeli, kam nás nová “moc” chce zavést a jistě povede, budou prezidenské volby v roce 2023. Nevím zda všichni kdo volili Spolu a PirStan, je volili jen proto, že nechtěli předsedu vlády Babiše. To byl hlavní cíl a “program “těchto “demokratů”. Bylo to pro… Číst vice »

basos
basos
před 2 lety
Odpověď uživateli  Georg

ge

nepanikar, oni se za par dni vlady postekaji, a poperou

danny
danny
před 2 lety

“Jistě že pravda zvítězí. Ale až dokáže totéž co lež.” (V. Vysockij) A dovolím si dodat: Moc se neuděluje. Moci se musíte chopit!

Ludvik
Ludvik
před 2 lety
MON
MON
před 2 lety
Odpověď uživateli  Ludvik

Pane Ludviku, to jak paní Vítová vyšachovala schopné lidi ve vedení ji na vlastenectví nepřidá, a kor na svobodném vysílači který neustále kidal hnůj na SPD.Je to naprosto nedůvěryhodná osoba.

basos
basos
před 2 lety
Odpověď uživateli  MON

Mon sice mam OKIho rad, ale nekdy moc demagogicky keca, takze jak je videt jsem ho volil nadarmo.. podivej se politika je svinstvo, a nekdy slusnej politik musi lhat, aby jeho napady – dnes se rika ideje prosadil. OKI jak vidime, svou politickou zasadovosti se strelil do….. ty kecy o Babisovi (at… Číst vice »

cablik
cablik
před 2 lety

Tak to nemohu souhlasit naše rodina udělala vše aby se tam poskoci globální moci nedostali.Ať se zamyslí ti co vyhodili hlasy a nebo nešli k volbám a příště nám mohou pomoci.

danny
danny
před 2 lety
Odpověď uživateli  cablik

Pane Cabliku. Díky vám a vaší rodině. Ale byly tady politické síly, které měly v popisu práce hájit zájmy svých voličů a vést lidi k volbám proti stávajícím vítězům. Co dělali komunisté? Co dělali sociální demokraté? Jakou alternativu nabídli? Voliči jim utekli k jiným stranám. A lidé, kteří nechtěli volit ony slepence prostě neměli koho volit.… Číst vice »

cablik
cablik
před 2 lety
Odpověď uživateli  danny

Pane danny vždy je na výběr menší zlo bohužel to tak funguje po 89 neustále. Byl jsem volič KSČM a oni se na nějaké jejich ideje vybodli trafiky jsou přednější. Dlouho volím SPD protože vím co s námi a ČR chtějí udělat. Vždy je na výběr. Když už ne SPD tak to měli hodit… Číst vice »

basos
basos
před 2 lety
Odpověď uživateli  cablik

Cablo, komousi jsou fakt zatvrzeli pitomci, a je to jejich chyba ze se sami vysachovali. Filip, a par dalsich, kteri jsou sice slusni, ale zatvrzele pitomi. Proc rikam pitomi? No ani jeden z tech co se presentuji na verejnosti nebyl zadnej vrah, dokonce nejaci z nich byli v moderatnim kridle, ale proste ze stranicke hrdosti… Číst vice »

cablik
cablik
před 2 lety
Odpověď uživateli  basos

Souhlasím kámo proto jsem také s nimi skončil. Teď jsou daleko závažnější problémy než třídní boj. Hraje se o přežití a existenci Českého národa a státu.

danny
danny
před 2 lety
Odpověď uživateli  cablik

Tak to můžete být v klidu pane Cabliku. Povede je soudružka Konečná. Nikdy sice neřídila ani základní organizaci, ale na tu partu prý stačí. Ale nejen to. Volá do šiku všechny levicové síly. Ale už neříká, o které se jedná. O nějaké sebereflexi, obrodě, očistě od partiček, které si přihrávaly stranické posty a s nimi… Číst vice »

Naposledy upraveno před 2 lety uživatelem danny
danny
danny
před 2 lety
Odpověď uživateli  basos

pane Basosi, to by ještě dopadli dobře. Protože jde o vyhlášenou hospodu. Ale je to nápad!! Já už nebyl “Na slamníku” ani nepamatuju. Hned v sobotu tam zaskočím, dokud tam nepřitáhnou oni. Jestli ovšem nebude nějaký idiotský lockdown.

Anonym
Anonym
před 2 lety
Odpověď uživateli  cablik

Já jsem před volbami ke svému zděšení zjistila, že existuje mnoho lidí i mezi mými známými, kteří vůbec nechápou “vo co go”. “Mě politika nezajímá, já jdu raději s Vládínkem do lesa”. Přičemž je ani nenapadne, že politika rozhoduje, zda tam ten les časem vůbec bude. Lidí, kteří se rozhodnou to hodit… Číst vice »

cablik
cablik
před 2 lety
Odpověď uživateli  Anonym

Ano paní také pár bezmozků znám a teď po projetých volbách jistá osoba která k volbám nešla má strach jestli utáhne byt a živobytí tak co na to říci. Máte pravdu ti co jsou zmasírovaný mainstreámem to nevědí co se na ně řítí. Situace  není beznadějná jak jim bude ouvej tak je to donutí… Číst vice »

eFPe
eFPe
před 2 lety
Odpověď uživateli  cablik

Představte si, že jedná známá osoba ženského pohlaví dostala od otce přikázáno koho má volit, normálě jí dal do obálky jeden lístek a běž.Nevěřil jsem svým uším když jsem to slyšel. Takto dostávalo hlasy Spolu.Onen otec je již v důchodovém věku a přeju mu ať si následky vyžere, ale jednání poslušné dcery nechápu… Číst vice »

cablik
cablik
před 2 lety
Odpověď uživateli  eFPe

Jo věřím kampaň přemluv bábu a dědka já bych to hodil do koše a odvolil po svém.

vera havrankova
vera havrankova
před 2 lety

Pan Hampl má pravdu. A souhlas s ním je nám k ničemu, pokud si národ nechá líbit účelově měněné zákony a bude podle nich volit sebranku, která by se do parlamentu normálně vůbec nedostala!