Ještě pár poznámek k výsledku voleb (doplněno 9:55)

Krátké hodnocení docenta Radima Valenčíka vyšlo těsně po zveřejnění výsledků voleb. Obsahuje trefné postřehy a hodnocení, s kterými se v mainstreamových médiích nesetkáte.

Radim Valenčík
Radim Valenčík

Zdroj: blog autorablog autora

Tak to nám ty volby skončily. Proč tak? Jaký bude důsledek? A co dál?

  1. Levicové strany (KSČM, ČSSD) propadly. Příčina? To, na co jsem se marně snažil několik let upozornit. Přestaly být programovými a podlehly iluzi, že mohou obstát jako marketingové. Marketingová strana nemůže obstát v prostředí, kdy proti ní stojí pátá kolona současné globální moci.
  2. SPD ztratila tím, že nedokázala odlišit zneužívání epidemie od reality epidemie. Místo aby odhalovala masivní případy zneužívání epidemie k okrádání lidí a oklešťování jejich práv, otevřela prostor popíračům a ztratila podstatnou část podpory veřejnosti. Radikálně popíračské strany, jak se dalo čekat, skončily úplným fiaskem. V boji proti lži ještě větší lží se nedá vyhrát.
  3. Babišova jízda na tygru se začala chýlit ke konci již tím, že se pokusil vydělat na kauze “Vrbětice” v souboji s Hamáčkem, ale v tu chvíli přejal podstatnou část zodpovědnosti za bezprecedentní zhoršení vztahů s Ruskema ztratil důvěryhodnost té části veřejnosti, která ho mohla udělat dalším premiérem.

Důsledek?

Čeká nás bolestivý a dlouhý proces obnovy zdevastované opozice vůči současné globální moci. Podstatně vzrostla rizika civilizačního přežití. Výsledek našich voleb ohrožuje celý středounijní prostor.

Co s tím?

Bez obrody programové levicové strany se nic k lepšímu nezmění. Tj.:

– Sdílení společné perspektivní a realistické vize podložené dobrou teorií.

– Místo marketingově upraveného programu slibů účinná a trvalá osvěta zaměřená na to, aby lidé pochopili, o co jde, a neskočili na špek manipulaci různého typu.

– – –

Důsledky voleb: V čem je největší riziko?

Důsledky voleb: V čem je největší riziko?

Nejčastější názory na dopad voleb na FB jsou tohoto typu:

“Takže školné, doplatky u doktora, exekuce. To bude jízda.”

Nebo o něco přesněji:

“Co přinese vítězství protilidové globalistické pravice?

1) reálné snižování mezd, důchodů, výdajů na zdravotnictví a školství

2) zrada národních zájmů a totální podřízení se Bruselu

3) masivní rozkrádání a korupce”

Toto už je hodně přesné, ale není divu, je to od Jardy Štefece:

“Už se to rozjíždí:

“Bylo by záhodno, aby Praha začala celou V4 brát s větším odstupem. Byla by ale zase škoda zahodit to dobré, co se za poslední roky bez ohledu na jména premiérů ve střední Evropě povedlo.”

Zdroj: Seznam Zprávy”

Také si myslím, že nejhorší a velmi nebezpečné důsledky budou v oblasti dopadů na zahraniční politikuNaše země bude vtažena pětikoalicí, tj. pátou kolonou současné globální moci, do velmi nebezpečné hry na vyvolání globálního střetu.

V této oblasti musíme být mimořádně obezřetní a předvídaví. Všichni, kteří přemýšlejí, by teď měli slaďovat svůj pohled na to, co se děje. Neuzavírat se ve vlastních názorech, ale sledovat pozorně, co se děje, a vzájemně se názory obohacovat.

Nelze přehlédnout obrovský tlak na středounijní (istrijský) prostor:

– Likvidace rakouského kancléře Kurze:

https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3383534-sebastian-kurz-odstoupil-z-funkce-rakouskeho-kanclere

– Útok na Polsko:

https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3382558-polsky-ustavni-soud-zpochybnil-nadrazenost-unijniho-prava-nad-polskym

Mimo jiné – Jarda Štefec citoval z článku J. Hoška, který má impozantní závěr:

“Petr Fiala v prvním povolebním prohlášení mluvil o slušnosti. Pokud právě tu bude Česko svým zahraničním partnerům nabízet a současně ji začne požadovat, dá se na tom stavět. Dovede nás to rychle k tomu, že opustíme zemanovskou diplomacii všech azimutů.”

Celé viz: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/komentar-nova-zahranicni-politika-cas-udelat-visegradu-papa-177378

Skutečně je to takto napsáno. Opustit “diplomacii všech azimutů” nelze číst jinak, než jako lézt někomu do zadku a nechat se nejen okrádat, ale i vtáhnout do jakékoli lumpárny.

* * *

Doplněno:

Nebezpečně neúplné analýzy voleb

Počet analýz příčin výsledků a dopadů voleb, které jsem dostal z různých stran, přesáhl desítku. Neměl jsem z nich zcela dobrý pocit, protože jsou nepřesné a neúplné. Hrozí, že si z výprasku nevezmeme ani dostatečné poučení.

Uvedu to, s čím se autoři různých spokojují:

– Strany byly potrestány za spolupráci s Babišem.

– Levice se nedokázala sjednotit, pravice ano.

– Po volbách hrozí naše zbídačení.

To je tak nepřesné, neúplné a zavádějící, že to odvádí pozornost od toho, co se ve skutečnosti stalo a co dělat dát.

Za hlavní příčinu (přesněji příčinu příčin debaklu) považuji odtržení levice od dobré teorie (strany marketingového typu jsou pro pravici, levice musí mít program nikoli slibů, ale jasné představy o tom, o co ve společnosti jde, viz to, co jsem říkal na Litoměřickém odborném semináři).

  1. Sjednocování levice ano, ale na čem? To přece bez teorie nejde.
  2. Levice tu není od toho, aby paběrkovala a vymlouvala se na Babiše. Nejde přece o to, že v těchto volbách se do Sněmovny nedostala ani jediná levicová strana, ale o trvalý mnohaletý intelektuální úpadek levice. K tomu zákonitě dojde, když se strana odtrhne od teorie a přestane být programovou stranou.
  3. Není to tak, že by se “pravice dokázala sjednotit”, vždyť ta se sestává z manipulovaných a vydíratelných figurek současnou globální mocí. Pravice byla upečena a nám podstrčena. Proto je tak jednotná. Znovu a znovu budu opakovat, že čelíme tomuto:

https://radimvalencik.pise.cz/4432-pred-jihlavou-o-degeneraci-soucasne-moci.html

a protihra bez teorie prostě není možná.

  1. Hrozí nám zchudnutí či dokonce zbídačení, ale to není to nejnebezpečnější. V analýzách se upozornění na největší nebezpečí neobjevuje. Tj. to je, že se prostřednictvím současné nastrčené reprezentace staneme nebezpečnými nejen sami sobě, ale že se naše země stane nástrojem vyostřování situace v Evropě, a to se všemi velmi nebezpečnými důsledky, a také nástrojem rozbíjení středounijního prostoru a umlčování odporu vůči současné globální moci, který se může projevit v různých zemích EU.

Na závěr: Rozdíl není v detailech, ale zásadní. Pokud nyní nevyvodíme správný závěr, propadneme se moc hluboko.

K těm Litoměřicím připojuji odkazy (důležité a navíc, jsou tam pěkné obrázky):

https://radimvalencik.pise.cz/9859-inspirujici-mallorka-litomericke-teze.html

https://radimvalencik.pise.cz/9861-inspirujici-mallorca-litomericke-teze-2.html

https://radimvalencik.pise.cz/9862-inspirujici-mallorca-litomericke-teze-3.html

A tady je celý seminář živě na záznamu:

https://radimvalencik.pise.cz/9876-k-litomerickemu-seminari-odkaz-na-zaznam.html
Zdroj: https://radimvalencik.pise.cz/9898-nebezpecne-neuplne-analyzy-voleb.html

4.1 27 hlasy
Hodnocení článku
73 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Tatran
Tatran
před 10 měsíci

Ještě není dobojováno. Fiala ještě nejednal o personálních otázkách. Až na ně přijde a piráti se budou ucházet o 4 vládní křesla a ostatní také a pro něj nezbude nic, pak s tím asi praští půjde za Babišem, aby jej vzal do vlády. Tak zůstanou jenom dva a to se už určitě domluví. Proto pokud prezident nabídne… Číst vice »

orinoko
orinoko
před 10 měsíci

Ještě ten chyběl. Zarytý covidista. Samozřejmě, že do toho epipandemii zamíchal. Ono není doteď jasno, ale soudruh má veliký rozbřesk. Občan Babák si volby projebal sám. Lockdowny, Vrběticemi a páteří bez kosmodisku. Před volbami si chtěl nechat dát třetí čočku, ale pak si to rozmyslel. Celá plejáda těch, kteří nepřelezli 5%… Číst vice »

kolokol
kolokol
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  orinoko

S tím kovidem to má pan Valenčík podobně pošahané jako pan Hampl. Oba je nejspíš spojuje to, že to jsou takoví salónní intelektuálové. Neupírám jim solidní politický přehled, mnohé dobré postřehy, ale občas kvůliva tomu přemozkování nevidí les pro stromy.

Nofran
Nofran
před 10 měsíci

Všichni hlupáci volící protiprávní kartel spolu a pirátstan..Vůbec nevědí,že někteří jsou fašisté a pátou kolonou Landsmanšaftu a Henlainovského Bernda Posselta..A tyto lidské zrůdy budou prosazovat zrušení Benešových dekretů i přes ostudné a bezdůvodné fašistické vraždění 360 tisíc našich Českých vlastenců a předků za druhé světové války fašisty..I tento lidský hnůj je součástí našeho denního života s kterým… Číst vice »

Naposledy upraveno před 10 měsíci uživatelem Nofran
skeptik
skeptik
před 10 měsíci

Pokud mainstream bude vést kampaň proti levicovým stranám prosazujících levicový program, tak to bude mít levice velice nesnadné uspět proti pravicovým stranám podporovanými hlavními médii. A může si za to částečně sama tím, že nezasáhla ač byla ve vládě, proti nástupu plíživé cenzury, kdy se pod záminkou bránění šíření dezinformací mažou… Číst vice »

Vendol
Vendol
před 10 měsíci

Zase bych ty volby tak neprožíval. Nejsme v pozici suverénní země a nezávislého státu, o všem podstatném a důležitém u nás bude rozhodovat – jako dosud – Evropská unie. Vždyť i olomoucké syrečky nám zakázali. Byly to volby v kolonii, ne v nezávislé zemi. Jediné, o čem můžeme opravdu svobodně rozhodovat, je složení hokejové či fotbalové reprezentace.

Nofran
Nofran
před 10 měsíci

Maxime,to co jste napsal je tak perfektní názor!!!!!! Že jsem ještě začal věřit v lidi s dostatečnou lidskou inteligencí a ne ty hlupáky u umělohmotných beden s IQ 10 !!!!

maxim
maxim
před 10 měsíci

Něco pro voly v politice … Uvědomují si už nešní opoziční politici jak zprznili volební zákon podle právně nesmyslného a “rozvratného” doporučení ústavního soudu, aby mohly být slepené koalice, které spolu (koalice SAPOLU) převálcuje ANO … A pamatují si na volby kdy byla poškozena Paroubkova Čssd také zásahem ústavního soudu, který se postavil… Číst vice »

maxim
maxim
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  maxim

pokračování … Ústavní soud je rakovinný vřed na těle našeho státu obsazený blázny, který je potřeba vyříznout než celý stát zhyne v politickém chaosu, který ústavní soud neustále rozpoutává .. Řešením současné situace bez chaosu, který nám svým sprzněním voleb připravili blázni z ústavního soudu je vyhlášení OPAKOVANÝCH voleb bez koalic a nesmyslně… Číst vice »

maxim
maxim
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  maxim

pokračování … hjranice pro vyloučení zastupitelů menších stran … Nakonec zásadní volební otázka ……….Hovadodemokrati, není vaším největším krédem ochrana menšin, tak proč vylučujete menšinové strany a jejich voliče z té vaší hovadopolitiky … Jak docílit opakování voleb legálním postupem napadením regulérnosti proběhlých voleb pro jejich neústavnost pro rozpor z čl.5 ústavy jsem už… Číst vice »

cablik
cablik
před 10 měsíci

Jo dobrý článek ale bohužel lidé co se o to co se na ně žene nezajímají tak teď ponesou důsledky svého jednání a ti co k volbám nechodí to samé. Nepředpokládají že může být daleko hůře.

JK
JK
před 10 měsíci

Ti, kteří analyzují volby a publikují své závěry, většinou nejsou hloupí, avšak mylně totéž předpokládají u ostatních a snaží se hledat logiku v procesech, které k tomu vedly. Jenomže poměrně velká část obyvatelstva je nepředstíraně hloupá, a také neinformovaná a informace nevyhledávající, bez ohledu na dosažené vzdělání. Nejsou to přitom lidé ani zlí, ani dobří, prostě jen… Číst vice »

JK
JK
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  JK

Jinak rozložení nálad není příliš odlišné od posledních voleb. Vítězné souručenství získalo celkově jen o 5% víc hlasů než v minulých volbách. Ale ty ostatní se podařilo úspěšně roztříštit, takže jim to stačilo na získání absolutní převahy. A roztříštit se nás podařilo tím, že menší zlo (Babiš) se chovalo více zle(devótnost vůči EU,… Číst vice »

kolokol
kolokol
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  JK

Odpovědnost za idioty prováděnou zahraniční politiku vlády, která žádnou politikou ani nebyla, padá plně i na Babiše jako jejího předsedu. Už jsem psal, že nevěřím, že by chtěl Babiš něco získat svými postoji vůči Rusku. Podle mě prostě jen jednal zbaběle. Podobně zbabělý byl, když se neodvážil odvolat šéfa BIS.

spartak
spartak
před 10 měsíci

Je zde pohyblivá skupina občanů ,možná 20% ,která je bez politického přesvědčení a pohybuje se bludně v kruhu.Myslel jsem ,že další skupina ,která nechodí k volbám patří k levici , ale opak je pravdou. Hnutí ANO přebralo funkcí levice , ale to k ničemu nepovede ,nemůžeme chtít po miliardáři nějakou oběť pro národ.

Falka
Falka
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  spartak

Především je zde významná skupina lhostejných k současné politické situaci, je tedy bez politického přesvědčení. Na rozdíl od Spartaka si nemyslím, že se pohybuje v kruhu – pohybuje se vpřed a snaží se i v této situaci získat pro sebe co nejvíc. Nemyslím si, že ANO přebralo funkci levice – myslím, že chce jít středem.… Číst vice »