Ladislav Větvička: Andyho drtive vitězstvi

Tak se bruselske multykulturni sily probudily do šediveho nedělniho rana a po prohyřene noci je oslavna nalada přešla, bo zjistily, že pro pět stran neni dostatečny počet minysterstev a trafik.

Ladislav Větvička
Ladislav Větvička

Zdroj: blog autora

Sestavit vladu z pěti stran se da, píše na blogu Ladislav Větvička.
Ale moc dluho trvat nebude.

Už enem jak si představim teho Fialu, jak se mu rosi brylky, když stoji před šefem Volkswagena, kery mu oznamuje, že zastavuje vyrobu ve Škodovce. Nebo tu švarnu děvuchu s chlapeckym učesem, jak přesvědčuje v bruseli, že za nevyrovnany počet učitelu a učitelek nemože Česko platit pokutu za genderovu nevyvaženost. Nebo teho Rakušaka, jak mu vali oči z dulku, když mu stary Westinghouse oznamuje, že pro dostavbu elektrarni nepotřebuje žadnu česku firmu a viko reaktora ma už davno nasmluvane s Rosatomem…

Přestože medyja vytrubuju do světa, že multykulturni probruselska klika zvitězila, neni to zdaleka tak jednoznačne. Dokonce se zda, že to može byt pravě naopak. A přesně takto začinaju barevne revoluce, zmatek a chaos, kery – co si budeme povidat, by se multykulturnimu zapadu v jedne ze zemi V4 hodil.

Zmatek, kery přinaša volebni zakon, umožňuje mnoho vykladu a kdyby byl prezident republiky zdravy, přesně taku situačku by si vychutnaval. Jenže on neni, a to može byt pro jednani kritycke.

Zhrňme si fakta. SPOLU oslavuje, že vyhralo volby. O pul procenta. Ja bych si tym tak jisty nebyl, bo zatimco ma 71 mandatu, ANO ma 72. Tak kdo teda vyhral?

Když se podivame na počty poslancu ve sněmovně, pak je situace naprosto jasna – Andy drtivě vyhral parlamentni volby. Oproti poslednimu pondělnimu volebnimu pruzkumu dostal ještě o 3% vic hlasu, bo pitomci přišli s tak idyjotskym předvolebnim pseudoskandalem s francuskyma barakama, že mu ještě pomohli.

Takže v parlamentu bude mět ANO 72 poslancu, druhe ODS vice jak dva razy meně – 34 poslancu, STAN 33, KDU-SSM 23, SPD 20, TOP 14 a poraženi PIRATI 4.

Naprosto logicky by tedy měl byt sestavenim vlady pověřeny Andy. Na prvni pohled nema, s kym by sestavil vladu a dostal většinovu podporu. Fakt? Ja bych tam jakesik varianty viděl.

Ale dokažete si představit, jake kvičeni nastane v našich probruselskych televizach? Jak se budu aktyvizovat všecky ty demogratycke chvilky a běhat po ulicach? A do teho nastupujici covidovy teror, kery ste si zvolili, bo zme masochisti… a do teho ten Zeman… a ekonomicky rozvrat nasledujici drastycke zvednuti cen všeckeho…

Ni, tohle nevypada na poklidny podzim.

Buch s nama
 (rp,prvnizpravy.cz,blog,foto:arch.)

5 8 hlasy
Hodnocení článku
4 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 1 rokem

Též to nevidím dobře jedině že by Babiš přetáhl nějaké přeběhlíky na svoji stranu a dal to s SPD. To by se po?rali.

LadyAnn
LadyAnn
před 1 rokem

Pámbu s námi a zlé pryč. Nechceme majdan. Padouch s padouchem se vždycky domluví ( Spolek, Piráti, Stani). Škoda, že Zeman jim do toho nemůže hodit vidle.

eFPe
eFPe
před 1 rokem
Odpověď uživateli  LadyAnn

Nepanikařte. Budou mít podporu médií jakou jste ještě neviděli. Oni společně už to národu nějak vysvětlí.

basos
basos
před 1 rokem

Ldiku, psat o tom co se stalo je jako se rejpat v oschlem hovne, cim vic se rejpes tim vic smrdi’ ale jinak nic. Celkem mi ani nevadi, pokud Babis se 72 mandaty bude v opozici, ale byl bych radsi kdyby se tam pridal i OKI, to tech opozicnich rejpalu bude pres 90, takze… Číst vice »