Prohráli jsme i proto, že jsme totálně bez médií

Do vzduchu teď vyhazují klobouky naši soupeři – a my všichni, kteří je z doby jejich někdejšího vládnutí už známe, víme, jak zlé časy republice a nám všem, coby jejím občanům, nastávají.

Zdroj: Rukojmí

Souhlasím s názorem Jiřího Vyvadila (ZDE), že jsme prohráli volby proto, že jsme se nedokázali spojit tak, jak to učinili naši soupeři. Kdyby se totiž do předvolební koalice spojily tři menší levicové strany (ČSSD, KSČ a Volný blok), které každá zvlášť hranici pěti procent potřebnou pro vstup svých kandidátů do sněmovny poslanců nedosáhly, ale hravě by jí dosáhly, kdyby šly do voleb v jedné společné koalici, vypadala by povolební situace podstatně jinak, než vypadá teď, a nejspíše bychom se nyní radovali my.

Ale do vzduchu teď vyhazují klobouky naši soupeři – a my všichni, kteří je z doby jejich někdejšího vládnutí už známe, víme, jak zlé časy republice a nám všem, coby jejím občanům, nastávají.

A děje se tak nejen proto, že jsme podcenili význam předvolebních koalic, ale i proto, že jsme už desetiletí bez médií, zatímco naši soupeři je drží v rukou všechna, respektive, že všechna naše média podporují naše soupeře. A bez médií logicky, nemůžete vyhrávat volby. Může se ten zázrak stát jednou, možná i dvakrát, ale když dovolíte, aby do uší a oči lidí bušila stále jen pravda jedné strany, provalí se nakonec i nejpevnější hráz lidského rozumu a lidských zkušeností, a nastane doba jejich postupného zatemňování a nakonec i jejich temna, což je právě to, v čem se v těchto hodinách nacházíme.

Vždyť si stačí všimnout, jak dnes –  v den voleb – začal ve 13.30 volební program na ČT. Moderátor ČT Kubala si ke komentování průběhu voleb pozval do studia Tomáše Lebedu z olomoucké Filozofické fakulty a Michala Klímu z Metropolitní univerzity Praha (co se tam asi učí, kdo ji založil, kdo ji vlastní a kdo ji finačně podporuje?), oba samozřejmě tvrdé zastánce politiky SPOLU a PirStanu, což druhý jmenovaný dokázal zdokumentovat hned v prvních minutách programu, když prohlásil, že naše česká demokracie poskytuje všem stejné podmínky jak politické, tak mediální.

Vyslovit takovouto sprostou lež v době, kdy jeden ze dvou našich největších politických táborů nemá k dispozici žádnou televizní stanici, žádný rozhlas a až na jedinou výjimku ani žádný tisk, zatímco soupeř je má k dispozici všechny, je podle mého názoru něco, co předznamenává nastupující vládu lži, která se teď u nás po vládě mediální chopí i vlády politické a policejní a začne tzv. utahovat šrouby.

Pochopitelně i v oblasti mediální. Vždyť pravda se stále ještě ozývá z podzemí internetu, takže došlápnout na ni je třeba i tam. Aby se pak vládlo pohodlně.

4.5 27 hlasy
Hodnocení článku
42 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
JK
JK
před 1 měsícem

Když se dívám do těch rozjásaných tvářiček čuníků, těšících se na plná korýtka a kohoutky penězovodů, mám tendenci smířit se s osudem a snad jim to i přát. Moudrý lid deklaroval jaké způsoby myšlení jsou mu nejbližší a podle toho rozhodl kdo jej má reprezentovat. Děj se jeho vůle. Já mohu jen pokračovat ve zvyšování… Číst vice »

zhnuseny
zhnuseny
před 1 měsícem

Kdyby jsou chyby … Už před volbami jsem upozorňoval na naprostou zbytečnost zakládání Volného bloku. Také Svobodní a Trikolora měli hodně shodných bodů s SPD. Jenom s tím, že SPD už v parlamentu byla, zatímco ostatní jmenovaní se tam teprve chtějí dostat. Asi jsem paranoidní, ale některých subjektů mám dojem, že byly někým založeny,… Číst vice »

tomaskova
tomaskova
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  zhnuseny

Já myslím, že nemohla. Tyto volby byly evidentně zmanipulovány, stejně jako v USA. proto byl celou dobu Fiala tak vysmátý, protože-věděl. Šlachtu si zaplatil Babiš, aby sejmul voliče SPD, což se podařilo, jenže 5% nepřelezl, takže není ve sněmovně strana, se kterou by dal 101. Začínám si myslet, že je to… Číst vice »

kolokol
kolokol
před 1 měsícem

No todleto lkaní pana Mana je k ničemu. To si raději přečtěte střízlivé hodnocení – Keller k volbám, na Sputniku. A jináč souhlasím s Gagarinem (alias Jarin G.), že čistka byla potřebná. Spojovat se ze zoufalci by bylo nevhodně působící (viz ABZ slovník k termínu kontraproduktivní). Zamyslet by se měli hlavně voliči, kteří své hlasy… Číst vice »

Bigo2
Bigo2
před 1 měsícem

Definitivně je nutno vyrazit jim média z rukou – je tomu tak na celém světě a “elity” vyhrávají za podpory davu, jehož paměť je asi tak čtrnáctidenní. Nikdo však neví jak to udělat. Další věc je, že jde o volební podvod – není možné aby ze všech zúčastněných stran a voličů se dvě strany… Číst vice »

Milan
Milan
před 1 měsícem

Prohráli jsme i proto, že jsme těmi pražskými škatulaty ztratili část voličů, protože důvěru. “Začínjaj bejt jako ostatní strany – plnou hubu roviny a na konci tunel, ještě ani nejsou ve vládě,” řekl mi můj soused, který chtěl jít poprvé po hadráku volit (ukecal jsem ho) a hodit to SPD. A když jsem za ním… Číst vice »

cert
cert
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  Milan

On ten “vyjeb” moc nevysel. Kobza jde do snemovny i ze ctvrteho. Proti Skalovi bude stat Konecna, rozhodne bych ji nepodcenoval.

Jarin G.
Jarin G.
před 1 měsícem

To snad ne, pane Mane! To skutečně myslíte vážně? To se jako SPD měla spojit s Hamáčkovým socdemáky? S Volným blokem, který neustále SPD okopával kotníky a pomlouval je a o zrádcovi Volném ani nemluvě? A s KSČM v čele s Filipem? Tentokrát jste skutečně vedle, jak ta jedle.

Jarin G.
Jarin G.
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  Jarin G.

Možná, že jsem to špatně pochopil a Vy jste myslel koalici ČSSD, KSČM a VB, ve které jste viděl jakýsi potenciál Vám fakt chybí Hamáček, Maláčová, Poche, Kulhánek, Filip, Dolejš, Volný a další? Skutečně si myslíte, že tahle trojkoalice by uspěla?

cert
cert
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  Jarin G.

Volny s Hamackem v koalici, to je slusna utopie. :))

danny
danny
před 1 měsícem

Musí se změnit celkový styl práce strany. jejího vedení a řízení. Pak se mohou zase obrátit ke svým voličům a vést politiku, ke které je zavazuje už jejich název a historie. Vnitrostranická disciplína neznamená stádnost a už vůbec ne bezduchou věrnost vůdcům. Každý člen má právo a povinnost vyžadovat od vedení skládání účtů. A vedení je… Číst vice »

danny
danny
před 1 měsícem

Vedení organizací dlouhodobě zcela rezignovala na zásady vnitrostranické demokracie a disciplíny. Ta je pouze jedna a platí pro všechny bez ohledu na postavení a dřívější zásluhy. Tak zní stanovy. Jak je možné, že jedna skupina ovládla život celé strany a naprosto paralyzovala její činnost a akceschopnost? O komunistech nebylo vůbec slyšet. Nikde! A soudruh Dolejš vystupoval tak,… Číst vice »

BillyJoe
BillyJoe
před 1 měsícem

Většina občanů této země není ani tak hloupá, jak zbabělá.

danny
danny
před 1 měsícem

Nikoliv pane Mane. Vámi uvedené důvody působily a jsou jistě důležité. Ale hlavní příčinu musí hledat strany uvnitř a každý člen strany u sebe. Vezměme jako příklad KSČM. Toto vedení už prohrálo PĚT!!! voleb za sebou. Jak je možné, že mohli vést další kampaň? Toto jsou šesté. Jak to, že nikdy nebyl nikdo… Číst vice »

LadyAnn
LadyAnn
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  danny

KSČM se jen vyhřívá na výsluní demokracie a Josef Skála je jen salonní komunista. Zajímalo mě, jestli existuje ještě Komunistická internacionála, a jestli jim píše noty. Na můj dotaz mně kandidáti KSČM do sněmovny neodpověděli.

eFPe
eFPe
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  LadyAnn

Já si myslím, že nikomu se moc nechce strčit hlavu do chomoutu a tahat tu káru.Je to ubíjející a nevděčné. Na druhou stranu když se někdo angažuje, je třeba počítat s touto alternativou.

danny
danny
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  LadyAnn

Nevím, milá Lady co jste tím příspěvkem chtěla říci. KSČM se vyhřívá ve stejném systému, jako jiné partaje. Ani nevím, jak jste dospěla k názoru, že Josef Skála je salonní komunista. Ničím jste to tvrzení nepodložila. Komunistická internacionála skončila činnost v r. 1943. Na to jste se nemusela ptát žádných kandidátů, ale… Číst vice »

zhnuseny
zhnuseny
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  danny

Asi je to všude na světě, ale v Čechách je to určitě nejvíc vidět. Na každou stoupající partaj se začnou nabalovat, jak na sněhovou kouli, prospěcháři a zloději všeho druhu. A pokud si partaj nedokáže ohlídat své vlastní vedení před průnikem těchto zlodějů do svých špiček, skončí jako ČSSD a KSČM. Konec konců, na… Číst vice »

danny
danny
před 1 měsícem
Odpověď uživateli  zhnuseny

Otázka členství a s ní spojené otázky interního řízení jsou zásadní pro každou politickou stranu. Bylo by to na dlouhé pojednání. Ale v zásadě máte pravdu. V pravicových stranách se řeší to, kolik a co kdo do strany investoval. Brněnské ANO: pan Vokřál současně se vstupem vložil do kasy 5 miliónů Kč. A byl okamžitě zapsán… Číst vice »