Slovo s M. Jílkovou: Jsou to ještě lidé?

Čtvrtek večer a na ČT 1 probíhá diskuzní pořad Máte slovo s M. Jílkovou. Téma: Zdraví prezidenta republiky. Měla by veřejnost mít právo znát zdravotní stav prezidenta? A otázka, o kterou zde jde především: MĚLY BY BÝT PREZIDENTOVI ODEBRÁNY PRAVOMOCI PODLE ČLÁNKU 66 ÚSTAVY ČR?

Ti, kteří odpovídají ANO, sedí napravo. Jejich těžké váhy: Senátor Fischer, psychiatrině Džamila Stehlíková, a ta, která nesedí, ale stojí, či rozlíceně pobíhá a řve na ty vlevo jako ta nejordinérnější trhovkyně, moderátorka pořadu Michaela Jílková.

Ti, kteří odpovídají NE, sedí vlevo. Jejich těžké váhy: herec Vyskočil, poslanec za SPD Foldyna, a zvláště osobní lékař prezidentův Nečas.

Souboj začíná, posluchač se těší na lítý souboj prezidentových přátel a nepřátel, ale už po asi pěti minutách se očekávaná řež mění v cosi naprosto nečekaného. Příznivci prezidenta se totiž najednou prokazují být všichni a místy to dokonce vypadá tak, že ti vpravo milují prezidenta ještě víc, než ti vlevo. Moc a z nejhlubšího srdce mu přejí, aby už konečně vstal z lůžka, přejí mu všechno nej a i modré z nebe by mu snesli, jen ty lidi z jeho štábu, jako jsou např. hradní kancléř Mynář či prezidentův tiskový mluvčí  Ovčáček, by měl prezident z Hradu vypráskat a svinským krokem je hnát odkud přišli, protože ti mu vůbec dobře neslouží. Ba co víc, škodí mu, a prezident to, bohužel, nevidí. Má v tomto směru jakoby zakalené oči, a oni jen chtějí – a to jedině proto, že ho mají skutečně rádi a chtějí mu pomoct – mu ty oči otevřít, neblahých lidí ho zbavit a opatřit mu činovníky štábu nové, prověřené, se kterými se mu stane rozkoš spolupracovat. Takže po čase sám pan prezident uzná, jak ve svém výběru lidí chyboval, a za pomoc, která mu byla poskytnuta, vděčně poděkuje.

V této části pořadu to vypadá, jako by ona nejčelnější otázka pořadu, zda má být totiž prezidentovi odebrány jeho pravomoci, spadla ze stolu, a nejvlivnější člen skupiny, sedící vpravo, senátor Fischer, se proto rozhoduje, dát ji znovu na přetřes. Vemluvným, pěkným a zvučným hlasem, dokazujícím, že, jak praví bible, i hadi dokáží mluvit hlasem andělským, opakuje stanovisko Ústřední vojenské nemocnice o tom, že prezident momentálně není schopen vykonávat své pracovní povinnosti, a dodává, že vyřešit tento problém je proto v těchto dnech úkolem nejnaléhavějším. A naléhavějším, než si prý kdo dokáže představit.

Jako poslední tedy podle už dlouhodobé praxe ČT promluvil ten, jehož slova si posluchači mají  pamatovat co nejlíp a co nejdéle, ale já mám dojem, že tentokrát si budou pamatovat pořad jako celek, který co do licoměrnosti překonal vše, co kdy viděli nejen na obrazovce, ale i v životě. A též vše, co si kdy jako myslitelné dokázali představit u druhu homo sapiens  čili člověka moudrého. A i otázka z titulku toho článku mnohé jistě napadla, stejně jako napadla mě.

5 26 hlasy
Hodnocení článku
20 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 2 lety

Ještě že se na takové věci nedívám nemám na to nervy to si radši přečtu článek. přeji panu presidentovi rychlé uzdravení aby mohl rozkopat havloidní bábovičky.

Primak
Primak
před 2 lety

Ne že bych fandil Němcům, ale musí se jim přiznat, že jejich debaty (talkshows) jsou vedeny v decentním stylu, moderátor(ka) neukazuje svou příslušnost k těm či oněm, žádné dryáčnictví. A i ti diskutující se drží ve vší slušnosti, i když se vyhrocují proti těm druhým. Proč se z nás stal národ krčmových rváčů? Já vím, za vším… Číst vice »

Georg
Georg
před 2 lety
Odpověď uživateli  Primak

Nejsem si jist kdo za to může, ale za třicet let vše svádět na komunisty ? Je to Váš názor nic proti tomu. Myslím, že za ty tři desetiletí se názory a vztahy již formují za jiného režimu, myslím mnohem individuálnějšího, tvrdšího, kde vládne konkurence a třeba na silnicích je to zřejmé… Číst vice »

Primak
Primak
před 2 lety
Odpověď uživateli  Georg

Soráč, nedal jsem smajlík k mému “obvinění”…

Georg
Georg
před 2 lety

Zřejmě mají pravdu všichni ti, kteří pořad ČT a paní Jílkovou vidí tak, je je tu v diskuzi uvedeno. I já s tím souhlasím. Jenom mě však není jasné, proč vedení TV tento pořad s paní Jílkovou drží ? Sledovanost, nevím. Ale na rozdíl od těch, co se na pořad nemohou z oněch důvodů, jak bylo… Číst vice »

laskra
laskra
před 2 lety

Jednoduše řečeno, paní Jílková je zrcadlo ČT.