Došlo konečně k zásadnímu posunu mezi USA a Ruskem?

Američtí politici jsou pověstní tím, že při jednání s Rusy říkají A a ne-A, jakmile je jejich média okřiknou, že jsou „slabí“.

The Saker

Západní média píší s jednotnotnou uniformitou a disciplínou, které by jim mohli závidět i esesáci na přehlídce: Joe Biden vyslovil Putinovi „důrazné varování“: nenapadejte Ukrajinu, jinak… (viz zdezde nebo zde).

Protože Rusko nemá v úmyslu, potřebu, a dokonce ani schopnost (v současné době) „napadnout“ Ukrajinu, můžeme si být jisti, že Biden bude co nejlépe napodobovat „šerifa mhouřícího oči v OK Corralu“ (američtí prezidenti to rádi dělají, aby vypadali „tvrdě“, a tudíž „prezidentsky“) a prohlásí, že sám zastavil ruskou invazi na Ukrajinu! Je přece MNOHEM „tvrdší“ než Trump, ne?

V pořádku. To je jedno.To je malá cena za to, že se vyhneme válce v plném rozsahu (nebo dokonce v omezeném rozsahu).

Bude to zjevný PR trik, který Bidenovi ani příliš nepomůže, ale v jeho těžké (vlastně katastrofální) situaci stojí za to říkat a dělat cokoli, co může prezentovat jako alespoň poloviční úspěch. „Takže – zastavil jsem Putina!“ bylo to nejlepší, v co mohl Biden doufat.

To však (zatím?) neřeší nic podstatného.

Existují však jasné známky toho, že se uskutečnily věcné rozhovory (délka rozhovoru, přítomní odborníci, tón po jednání atd.).

Nejprve se obě strany dohodly na „dalších konzultacích“ na „expertní úrovni“.

Americká strana navíc prohlásila, že „stále nevěříme, že prezident Putin učinil rozhodnutí“ o „další invazi“ na Ukrajinu. Zdá se tedy, že navzdory všem (nesmírně směšným) „tajným mapám“, které zveřejnila západní média (viz zde nebo zde), zpívají odpovědní lidé v Bidenově Bílém domě (zatím?) podle jiné noty.

Dobře!

[Verze mach...]
Verze machistického „kdyby“ od CNN 🙂

Pak je tu ještě toto: vzhledem k tomu, že Putin oficiálně vytyčil „červené linie“ a že Biden oficiálně prohlásil, že žádné červené linie neuznává – co přesně se zmínění „experti“ dohodli, že budou vzájemně „dále konzultovat“?

Odpověď je zcela zřejmá: právě tyto červené linie!

Nyní je jasné, že oficiální stanovisko Bidenovy administrativy o pekelném ohni, síře, pekelných sankcích a všech ostatních hrozbách a urážkách, které USA vyslovily, bude skutečně realizováno pouze tehdy, pokud Rusko napadne Ukrajinu.

POKUD!

Jinými slovy, co když Rusko Ukrajinu nenapadne (což neudělá), pak už žádné sankce???

Můžeme si být jisti, že strana války (kterou definuji takto: všechna americká média, neoconi, parta MAGA-GOP v Kongresu, „ne-Bidenova parta“ uvnitř Demokratické strany, americký energetický sektor, americká MIC, celý americký „deep state“, izraelská lobby, britská lobby, polská lobby atd.) to bude prezentovat jako obrovský, galaktický „ústupek“ a dokonce „zradu“ Bidena, který „ustoupil“ Putinovi, zlému komunistickému KGB zločinci.

[Poznámka na okraj: hysterie válečné strany ohledně rozhodnutí generála Milleyho nebo Bidena opustit Afghánistán nade vší pochybnost prokázala, že tito lidé nyní plně přijali linii, kterou demokraté zastávali během čtyř let Trumpovy vlády, a že se nyní budou přinejmenším snažit vykonstruovat nějakou „Russia-gate vz. 2“, aby vyhráli příští volby. Mezi zloději není cti a oni *všichni* jsou určitě zloději!].

Na co se válečná strana zaměří: o čem přesně by mohli američtí a ruští experti vůbec jednat?

Až do dnešního dne USA oficiálně považovaly Rusko za „regionální mocnost“ s „rozvrácenou ekonomikou“, za „benzínovou pumpu vydávající se za zemi“, za ne-osobnost, které impérium nemá vůbec žádnou potřebu věnovat pozornost, natož s ní vyjednávat!

A teď vyjednávání???

Vyjednávání ze své definice předpokládá, že obě strany k němu přistupují jako rovný s rovným a že obě strany jsou ochotny se zapojit do vzájemně výhodného jednání.

V opačném případě se jim neříká jednání, ale ultimáta.

A podle všech známek Biden nepředkládal Putinovi žádná ultimáta.

“Horší“ (alespoň z pohledu válečné strany) je skutečnost, že Biden zatím Putinovi třikrát volal, jednou se s ním setkal a vyžádal si dnešní videokonferenci. To je už nejméně pětkrát, co jediná hypervelmoc a světový hegemon a vůdce všech demokracií oslovil „vrahy“ v Kremlu a požádal o jednání. Pětkrát.

Zeptal se (slušně a zdvořile)

Pro rozhovory (jako rovný s rovným)

Pětkrát (a slíbil další)

To je obrovská a naprosto bezprecedentní událost nejméně od dvaceti let, ne-li od pádu SSSR!

Obama, za předpokladu, že je momentálně střízlivý, musí být v slzách 🙂

Dále je to ještě úžasnější.

Podle Britů Biden slíbil, že zavolá následujícím západním představitelům a bude je informovat o svých jednáních s Putinem:

Spojené království
Francie
Německo
Itálie

Všimli jste si, kdo nebyl ani zmíněn?

Pro začátek Polsko a Ukrajina!

To ukazuje, že ať už je oficiální propagandistická linie jakákoli, alespoň někdo v Bílém domě chápe, že existuje „skutečná Evropa“, Evropa, na které záleží, a pak je tu „evropská školka“, na které nezáleží (o klaunech 3B+PU se ani nezmiňuji).

Později se Sullivan snažil napravit škody a prohlásil, že Biden bude ve čtvrtek mluvit se „Ze“. Co však mohl Biden „Ze“ říct jiného než to, že mu poskytl spoustu slovních ujištění a nulové záruky?

Konečně je pozoruhodné, že americká strana neslíbila přijetí Ukrajiny do NATO (místo toho učinila obvyklá okatá prohlášení o „otevřených dveřích“) a USA dokonce potvrdily minské dohody (což de facto a možná i de iure může vytvořit základ pro odmítnutí jakéhokoli útoku na LDNR).

To je opět dobré. Čím menší moc má mateřská škola EU, tím menší je pravděpodobnost, že bude prosazovat agendu a zatáhne dospělé v místnosti do (možná jaderné) války.

Dobře!

Je tu ovšem i špatná zpráva: všichni klauni z 3B+PU tomu dokonale rozumí. Volba je pro ně krutá a možná i existenční (samozřejmě pouze prostřednictvím sebedestrukce): buď válka, nebo se staneme v očích kolektivního Západu bezvýznamnými.

Další dvě otázky tedy zní:

  1. Co s tím 3B+PU udělá dál?
  2. Co udělají USA, až s tím 3B+PU něco udělají (s plnou podporou válečné strany v USA!)?

Upřímně řečeno, tento zápas nemohu označit, je zde příliš mnoho neznámých na to, abychom mohli něco předpovídat.

Skutečnost, že věcná jednání konečně nahradila „unilateralismus“ USA (zde jsem zdvořilý), je významným a dobrým krokem. Ale to je v nejlepším případě jen první krok. Američtí politici jsou pověstní tím, že při jednání s Rusy říkají A a ne-A, jakmile je jejich média okřiknou, že jsou „slabí“.

Bohužel to, co je třeba zrušit nebo alespoň transformovat, jsou tři desetiletí sebezničující západní hlouposti!

Stane se to? Nevím.

V příštích dnech uslyšíme mnoho prohlášení ze všech stran, mnohá z nich budou kategorická. Navrhuji, abychom chvíli počkali a pak se k této otázce vrátili později v průběhu týdne.

4.4 21 hlasy
Hodnocení článku
11 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Rob
Rob
před 2 lety

A možná se taky ta hloupá, živá mrtvola snaží z Putina vytáhnout ujištění, že nic neudělá i kdyby armáda UKáčů za podpory zločinné jůesej provedla plánovanou ofenzívu na východ. Mám tušení, že k něčemu takovému dojde. Pak by zase Putin, po mnohých ujištění vypadal, jako největší lhář. “Věřím, že oni sami, být na místě… Číst vice »

Raksa.A
Raksa.A
před 2 lety

Moc by mě zajímalo, jestli se Putin Bidena zeptal, co udělá, jestli Ukrajina napadne Rusko? Protože na Ukrajině je spousta blbů, ochotných to udělat…

Tatran
Tatran
před 2 lety

Dovídáme se také, že ve městech USA řádí teroristické bandy, plení obchody a tak obchodníci musí zabednovat výlohy svých prodejen a obchody vůbec bránit před americkými terprosty. A oni svolávají celý svět, a chtějí školit představitele svých loutkových vlád o boji proti terorismu. Kdeže se poděla ta slavná americká demokracie a svoboda, když oni musí čelit… Číst vice »

Krausian
Krausian
před 2 lety
Odpověď uživateli  Tatran

Dnes jsem četl, jak u jisté vyvolené skupiny určité barvy není krádež do 950 dolarů trestný čin. A jak toho hojně využívají a tímto způsobem nakupují a jak obchodníci ani nemají šanci se bránit. To samé útoky na ulicích, napadení, jakmile se začne bílý bránit, je obviněn z rasismu. Včetně policistů! S Amerikou už je amen,… Číst vice »

Naposledy upraveno před 2 lety uživatelem Krausian
kutnohorsky
kutnohorsky
před 2 lety

Biden o svých jednáních s Putinem nebude předně informovat Ukrajinu? Vždyť té se ty rozhovory hlavně týkaly. Takové to o nás bez nás. To už tady bylo. Z toho vyplývá, že Americe je Ukrajina ukradená a jsou tam zakryty zcela jiné zájmy! Ukrajino, jednou se budeš hodně divit…

Vendol
Vendol
před 2 lety

Otázka je, jak moc lze brát USA vážně, když je jejich prezidentem zmatený a kymácející se osmdesátiletý stařec, který se navíc stal prezidentem díky volebnímu podvodu ?! Bideta prostě vážně brát nelze, zato srandu si z něho lze dělat velice snadno. A vzpomínáte na ostudu, kterou před pár dny udělal na klimatické konferenci… Číst vice »

Tatran
Tatran
před 2 lety

Je důležité, že po jednání obou prezidentů skončila agresivní komunikace i v českých médiích. To jen proamerická loutka z Pražské TOPácké žumpy Ženíšek se v ČT snažil pokračovat v nenávistné rétorice vůči Rusku. I ti horkokrevní bývalí soudruzi Tupolánek a Pavel se krotili v protiruské mluvě. Ukázalo se totiž, že Putinova rozvaha řešit napjatou situaci přinesla ovoce v přinejmenším v zmírnění… Číst vice »

anti Havel
anti Havel
před 2 lety
Odpověď uživateli  Tatran

Banderostán měl nějakou životní úroveň od Mejdanu,neřku-li po zhroucení SSSR?

cablik
cablik
před 2 lety

Dynastie Rothschildů je hlavou bestie NWO
http://svobodnenoviny.eu/dynastie-rothschildu-je-hlavou-bestie-nwo/

V Německu dochází denně k více než 50 útokům nožem
http://svobodnenoviny.eu/v-nemecku-dochazi-denne-k-vice-nez-50-utokum-nozem/

Evropský parlament plánuje zaplavit Evropu pracovními migranty s nízkou kvalifikací
http://svobodnenoviny.eu/evropsky-parlament-planuje-zaplavit-evropu-pracovnimi-migranty-s-nizkou-kvalifikaci/

Švédští vědci jsou stíháni za zjištění, že většinu znásilnění páchají přistěhovalci
http://svobodnenoviny.eu/svedsti-vedci-jsou-stihani-za-zjisteni-ze-vetsinu-znasilneni-pachaji-pristehovalci/

anti Havel
anti Havel
před 2 lety

Při pohledu na senilního pedofila Bideta se mi vybavuje…..
“”Nevadí mi,že vůl je vůl,
vadí mi,když si o sobě myslí,že je lev”!!!!!

cablik
cablik
před 2 lety

To je jasné válčit nemohou tak bude třeba jednat ty země co jsou zmíněné hýbou západním světem a Ukrajina s Polskem určitě ne.