Jak pořad Newsroom manipuluje s diváky

Pořad Newsroom ČT jsem v zájmu zachování duševního zdraví dávno přestal sledovat.

Přišlo redakční poštou – autor Michal Mikulenka, grafika ProtiProud

Tento pochybný projekt často založený na dojmologii, pomluvách, pevné víře v neomylnost neoliberálních vůdců a citaci nekompetentních aktivistů, jsem si zařadil mezi žurnalistický odpad. Bohužel mě jedna dobrá duše poslala díl, kde se mají vyvracet jakési dezinformace. Ať se prý podívám. A to neměla dělat, protože jsem se fakt podíval a už zase dlouho nepodívám.

Na základě úmrtí nějakého chlapíka v Rakousku, který se údajně otrávil bělidlem (máme ve skutečnosti potvrzenou skutečnou příčinu jeho skonu?), postavili dojemný příběh o dezinformátorech. Tomu se v novinářské hantýrce říká oslí můstek. Aby tak méně bystré diváky autoři nenápadně navedli na určitou ne příliš související situaci. V tomto případě “ňúsrumáci” vyslali podprahovou manipulaci, že všichni, kteří mají na vynucovanou vakcinaci jiný názor, jsou jelita, která konzumují bělidlo z drogerie a ve velkém požírají léky pro koně. Pořad je tak jednostranný a nevyvážený, až to musí mezi oči udeřit i hodně naivní diváky. Člověku se hned promítne analogie s totalitní předlistopadovou ČST, která točila podobně slaboduchým stylem.

Ano, redaktorky a komentátoři se tváří uvědoměle, s jakousi soucitnou nadřazeností nad těmi chudáky, kteří šíří dezinformace a ládují se bělidlem. Pořad je po technické stránce profesionální, aby ne, když ho bohatě a nuceně financují sami občané České republiky. To na lidi, kteří jsou zvyklí nekriticky naslouchat mluvícím hlavám v televizi, musí určitě udělat dojem!

A výběr externích komentátorů? To už je opravdu mazec. Těžko byste hledali odborníky, kteří uskutečnili řadu pokusů a údajné dezinformace vyvraceli, právníky citující zákony, specialisty na psychologii. A vůbec nečekejte nějakou vyváženost a objektivní novinářskou práci.

Takže za mudrlanty, kteří rozumí úplně všemu, tu máme opět známé firmy jakými jsou Roman Máca nebo Petr Gongala z tendenčních politických neziskovek přisátých na různé dotace a dary. Lidé naprosto nekompetentní polemizovat se skutečnými odborníky, lidé, kteří se sami dosadili do pozic ve vlastních (ne)ziskovkách. Vrcholem je komentář zoufalce Jana Cempera, který provozuje web manipulatori.cz. Ten se při vyvracení údajných dezinformací dlouhodobě zamotává do vlastních vývratků… až chudák začíná vzbuzovat lítost.

Takže jsem se po čase znovu přesvědčil, že pořad Newsroom ČT je jen naleštěná bída a ostuda české žurnalistiky a už mě prosím odkazy na tento slaboduchý propagandistický škvár neposílejte. Děkuji. Všichni tihle aktivisté vydávající se za novináře a znalce se ve skutečnosti nebojí dezinformací. Oni se bojí PRAVDY.

3.9 7 hlasy
Hodnocení článku
53 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Georg
Georg
před 1 rokem

Článek je o publicistice, žurnalistice, zprávách a komentářích na ČT, samozřejmě se to týká i ČR rozhlasu, kde poslouchám Plus v autě. Je to naprosto stejné a jednostranné. Na ČT 2 sleduji pořád hajlujícího Adolfa a podobně. Je to řízené vymývání mozků, demagogie, propaganda. Mladí jsou dnes vymýváni dle mě tak zvanými “asociálními “sítěmi. Článek je… Číst vice »

haf
haf
před 1 rokem

nicméně faktem je, že ti, kteří se bojí vakcíny skáčí mnohdy na skutečně směšné nápady i na bělidlo i na lék pro odčervení koní.Já ČT nesleduju pro její tendenčnost, ale v tomto má pravdu.

Milan
Milan
před 1 rokem
Odpověď uživateli  haf

Hele dámo, a byla byste tak laskavá a vysvětlila mi, co je vám po těch “kteří se bojí vakcíny”? Řekl bych že hov*no. Vaše věc to není, neohrožují vás. Jste orouškovaná, oočkovaná, tak jste chráněná. A naše zdraví je naše věc. VÝHRADNĚ NAŠE VĚC !!! A za druhé, jaké máte důkazy, argumenty, že mRNA NENÍ… Číst vice »

Václav Dvořák
Admin
Václav Dvořák
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Milan

Milane, nemáte pravdu. Vaše nemoci, úrazy, preventivní prohlídky i pobyty na operačním stole, JIPce a vůbec v nemocnicích platíme také my. Jestliže budete přenášet nákazu, opět celou sanační kampaň a léčení postižených, kteří to od vás chytli, budeme platit i my ostatní. Hrát si na individualistu, který není závislý na společnosti a ostatní mu mohou vlézt… Číst vice »

heriot
heriot
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Václav Dvořák

Dovolím si s Vámi nesouhlasit. Milan má pravdu. Vždyt je dostatek informací a už obecně známo, i militantními propagátory typu Chlíbka, či Smejkala a jiných z jejich party, přiznáno, že vakcíny vůbec nebrání přenosu. Takže argument, že neočkovaní někoho ohrožují, zejména když jsou v podstatě pod stanným právem a nikam skoro nesmí je úplně na vodě… A zda platí… Číst vice »

haf
haf
před 1 rokem
Odpověď uživateli  heriot

no nevím odkud čerpáte, ale není tajena informace, že vakcinovaní přenášejí třikrát méně, a že na JIP leží pokud ne zcela pak převážně nevakcinovaní je také známo, žádné rostoucí počty vakcinovaých v nemocnicích se neobjevují.

heriot
heriot
před 1 rokem
Odpověď uživateli  haf

Tak informace, že vakcinovaní cosi přenášejí 3 x méně, nebo dokonce 3,5 x, nebo jen 2,5 méně x, to je typická pohádka, nedokazatelná…
A data o počtech nemocných a hospitalizovaných jsou k naštěstí stále k dohledání..I když samozřejmě obtížně – proč asi ?

haf
haf
před 1 rokem
Odpověď uživateli  heriot

vidím to jinak považuju za pohádku příběh o škodlivosti očkování.

Milan
Milan
před 1 rokem
Odpověď uživateli  haf

Ale objevují. Jo, není tajena. Je to přesně naopak – je vytrubována. Akorát že není pravdivá. Kdybyste chtěla, tak si to zjistíte sama. Jenže je zbytečné přesvědčovat věřícího. Vím o čem mluvím, bratr je bigotní evangelík. Nechme to tak – vy názor, já názor. Jen prosím nesrovnávejte Ivermektin s bělidlem, to je… Číst vice »

haf
haf
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Milan

s bělidlem jsem srovnávala ten druhý dryák, odčervovadlo koní nikoliv. mám taky odčervovadlo, ale pro psy, Pratel nebo Drontal… a neujídám jim. Můj třináctiletý syn je očkován dvěma dávkymi, šli jsme, jak jen to nabídli a půjde i na třetí. je taky očkován proti papilomavirů, klíšťovce……dělám co můžu, abych mu zajistila zdraví i v našem… Číst vice »

Milan
Milan
před 1 rokem
Odpověď uživateli  haf

Vím, že to myslíte dobře a chcete synovo dobro. Ve vašem vlastním zájmu doufám, že v této naší výměně názoru jsem tím debilem “co naskočil” já, ne vy. A že se za své rozhodnutí ohledně “vakcinace” syna jednou nebudete proklínat a dočkáte se zdravých vnoučat. Pokud jsem “naskočil” a mýlím se, budu rád za debila,… Číst vice »

Lubez
Lubez
před 1 rokem
Odpověď uživateli  heriot

Milan nemá pravdu a pan Dvořák ano. Já mám týden po třetí dávce a žádné nežádoucí změny ani robotizaci necítím ani nepozorují. Víte, v rodině mám již dvě úmrtí na toho přebírá. Snacha je shodou okolností již po úmrtí bývalou koleginí paní která v Brně zemřela na toho prevíta a dítě přežilo. Já bych nechal odmítače zaplatit… Číst vice »

Milan
Milan
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Lubez

Mám ji už dáááávno “předplacenou”! Nejen to, po celý svůj předdůchodový život jsem já platil zdravotní péči ostatním – a tak to také má být. Nepozorujete? Zatím…

Milan
Milan
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Václav Dvořák

Pane Dvořáku, neplatíte, a nezaplatíte, mi ani halíř !!! Za posledních 35 let jsem byl u doktora pouze třikrát, a to jsem si ještě musel zacvakat ze svého – dědkovská bumáška k řidičáku – to za prvé, a za druhé, celý svůj předdůchodový život jsem si platil zdravotní pojištění, to znamená, že mám sakra naspoříno!… Číst vice »

Plebej
Plebej
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Milan

Kloním se spíše k vašemu náhledu, ale pokud by nebylo oněch pochybností o možných negativních dopadech vakcinace v dlouhodobém časovém horizontu, pak by tato asi i dávala smysl. To když je skutečností, že pokud vakcinovaní onemocní (vakcína proti tomu nechrání, stejně jako proti přenosu z osoby na osobu), mají všeobecně mírnější průběh onemocnění, a tudíž tolik… Číst vice »

Milan
Milan
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Plebej

Nejsou to pouhé pochybnosti. Bohužel…

Plebej
Plebej
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Milan

… ano, z toho, co se člověk z alternativních či tzv. nezávislých zdrojů dovídá, vstávají i prořídlé vlasy. Doufám jen, že z toho jednou nebude masový průser.

haf
haf
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Plebej

ony jsou alternativní a alternativní a nezávislé a nezáislé, pověrečné účty jsou polné nesmyslů .. a lidi na ně skáčí, bývá to tak vždy, když je společnost v krizi, tehdy mají lidé, zahnaní do kouta, schopnost zcela intenzivně a nesmyslně věřit čemukoliv…hledají pevný bod a  pohledem budoucnosti budou směšní a možná i politováníhoidní, jako to co skočili na… Číst vice »

haf
haf
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Milan

vzhledem k tomu, co jste si kde naspořil do převratu je už fuč a vzhledem k tomu, že pobyt na JIP a na kyslíku prý stojí statisíce denně… kde jsou vaše úspory? a kde je vaše solídarita s jinými?

Milan
Milan
před 1 rokem
Odpověď uživateli  haf

Já makal i po převratu, takže si tu slaboduchou manipulaci trénujte na jiného!
Má solidarita s jinými? Co to tu na mě zkoušíte?! Tu otázku položte sobě!

haf
haf
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Milan

ano,, máte pravdu, když chcete mít šanci zemřít udušením,, směle do toho. Jen jednu výhrau mám, nechoďte se takto realizovat do nemocnic, protože aby byly nemocnice zahlceny vám podobnými a ti, kteří potřebují její péči museli stále jen čekat a odkládat operace,,, to už je poněkud špatně. argumentovat a dokazovat někdy prostě nejde,… Číst vice »

kolokol
kolokol
před 1 rokem
Odpověď uživateli  haf

No pokud chápete, že argumentovat a dokazovat někdy prostě nejde, tak to nedělejte. A pokuste se místo toho o celé covid agendě něco dozvědět. Kdo ji projektoval, k čemu slouží, proč ji spustil v této době, kdo vás to získal na svou stranu. A nebojte se prověřit, zda se nechováte jako stoupenec fašistických metod.

haf
haf
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kolokol

mne zajímá jedno, přišla nováí nemoc, jako v historii opakovaně, kdysi se jí lidé bránit numěli a dělali rozličné neúčinné magické kousky, jedli ,pili cokoliv, a mysleli, že jim to pomůže, my už jsme naštěstí dál a uměli jsme vyvinout vakcínu, z ní se stal kšeft, a třeba vývoj naší byl zastaven. aby američané měli volné… Číst vice »

kolokol
kolokol
před 1 rokem
Odpověď uživateli  haf

Ano je tu nová nemoc a ze zdravotního hlediska mě až tak nemusí zajímat, jestli ji vyrobila a roznesla naše vyspělá věda nebo zaostalí čínští netopýři. Proto jsem vám navrhoval před časem pročíst deklaraci českých lékařů proti povinné vakcinaci, která je na pouhou jednu stránku, je úzce oborová, magii se vyhýbá. Ale… Číst vice »

haf
haf
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kolokol

některých českých lékařů, menšiny mezi nimi.., že jo.a víte, i lékaři podléhají nesmyslům… nejsou to nadlidi, i když si to někdy sami o sobě myslí.

kolokol
kolokol
před 1 rokem
Odpověď uživateli  haf

Nevím, jestli menšiny nebo jak velké či malé menšiny. Deklaraci podepsalo 74 000 lidí, z toho 1700 lékařů. To není zrovna málo, když uvážím, že za něco takového by ráda náměstkyně Vašáková vylučovala z lékařské komory. Kolik jich jen drží hubu a krok si netroufám odhadovat.

Milan
Milan
před 1 rokem
Odpověď uživateli  haf

Už jsem řekl: Hov*no vám po mě je. A ujišťuji vás, že než bych se šel udusit do nemocnice, raději se udusím doma. Kecám. Neudusím – vezmu si Ivermektin a bujaře si zařehtám. Mám ho v ledničce. Paňmáma s manželkou se před půlrokem nechali tajně (inu zbytek rodiny antivaxeři) “ovakcínovat”. Výsledek? Paňmáma v úterý zemřela na… Číst vice »

haf
haf
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Milan

jak souvisí úmrtí na rakovinu s očkováním nebo neočkováním? a jak zkřehčuje malilinkaté množství vakciny tkáně? nevěděl byste? nebo že by to bylo něčím jiným?

Milan
Milan
před 1 rokem
Odpověď uživateli  haf

Víte co? Zjistěte si to si to sama. Kdybyste chtěla a nehledala podvědomě jen to, co podporuje váš názor, už byste to dávno udělala. Mohl bych vám zde dát odkazy, ale k čemu to? Abyste je bez čtení či bez poslechu hodila do koše?

Milan
Milan
před 1 rokem
Odpověď uživateli  haf

P.S. O té slepá víře by se dalo diskutovat, že…

haf
haf
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Milan

o víře neklze diskutovat, proto s vámi nechtějí furt dokola odborníci diskutovat.. nemá to smysl.

Milan
Milan
před 1 rokem
Odpověď uživateli  haf

Skuteční odborníci nemohou veřejně diskutovat, protože jim vakcinační fašismus nedá prostor!

tomaskova
tomaskova
před 1 rokem
Odpověď uživateli  haf

ČT tedy rozhodně pravdu nemá. Ivermectin není jen pro koně, ale je to i antiparazitikum v tabletách pro lidi a o bělidle toho víte asi tolik co to ČT. CDS není žádné bělidlo prodávané v drogerii, ale jedná se o lékárnickou čistotu, kterou prodávají specializované prodejny, právě jako lékařský petrolej.

haf
haf
před 1 rokem
Odpověď uživateli  tomaskova

a nejsou jiné dávky pro koně a pro lidi? a o CDS jsem se dočetla toto: CDS2 prezentována a nabízena některými e-shopy jako lék na řadu chorob včetně covidu-19, je ve skutečnosti oxid chloričitý (dioxid chlóru), který se používá například k dezinfekci vzduchových potrubí, či topných a klimatizačních zařízení. „Tato látka je látkou žíravou a zdraví škodlivou při vdechování… Číst vice »

maxim
maxim
před 1 rokem
Odpověď uživateli  tomaskova

Oxid chloričitý se používá v homeopatickém ředění jako homeopatický lék … Homeopatie běžně používá přírodní a chemické jedy a životu nebezpečné látky ve velkém rozředění s použitím zvláštní technologie ředění s potencováním … Homeopatie funguje na zvláštních principech, které běžný lidský materiálně orientovaný rozum nebere … Stejně uvedený rozum nebere fungování Ivermektinu, neumí jeho účinek… Číst vice »

Milan
Milan
před 1 rokem
Odpověď uživateli  maxim

Ale ono se ví, proč Ivermecktin léčí tzv. covid! Je to vedlejší účinek v něm obsažených látek. To není tak, že by se na to přišlo náhodou! Ale veterináři věděli o látkách které Ivermectin obsahuje a řekli si, že by to, jak karty ukazují, mělo na covida zabrat. No a ono to zabralo. Není info… Číst vice »

haf
haf
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Milan

doložte z dobrých zdrojů, že lék na odčervení koní funguje proti covidu a ptejte se, proř tedy nejsou v dabletách k dostání ty vaše účinné vedlejší látky samotné?

maxim
maxim
před 1 rokem
Odpověď uživateli  haf

Haf, Ivermektin je v humální medicíně používán v Africe hlavně jako prevence nemoci zvané říční slepota, kde působí na sliznici očí, a jako bonus tam nemají problém s covidem … U covidu Ivermektin působí na regeneraci sliznic dýchacích cest a trávicího traktu, tím odčervuje ale i odvirovává … U dýchacích cest je působení jasné, u trávicího traktu je ale… Číst vice »

Milan
Milan
před 1 rokem
Odpověď uživateli  haf

Ivermektin už je dávno v tabletách pro lidi! Stačí nebýt líný, nebo zaslepený, a nakliknout si “Ivermektin v tabletách”. Ovšem u nás je zakázaný. Opakuji – zakázaný! Stejně jako isoprinosin. Proč? Jsou to levná generika, na nichž by se nic nevydělalo! Kdežto na “vakcinaci se vydělá, právě díky takovým jako jste vy! A že tím… Číst vice »

haf
haf
před 1 rokem
Odpověď uživateli  maxim

homeopatie už byla dávno, pradávno odhalena jako neúčinná a nesmyslná léčeba, pokusy, které byly učiněny to potvrzují a to třeba i ke zklamání vědců, kteří je prováděli a přáli si, aby účinná byla.
i dnes u mnoha léků lékaři nevědí přesně, jak působí, ale vědí, že působí, vědí z čeho jsou složeny, tisíckrát protřepávaná voda neobstála.

maxim
maxim
před 1 rokem
Odpověď uživateli  haf

Vědci nic o homeopatii nevědí, ani neví jak dělat homeopatické pokusy …, protože homeopatie není věda ale umění, a rozumí ji jenom ti zasvěceníl . Také vakcinace v podání “vědců” v podstatě vzešla a je “okoukána” a založena na principech homeopatie, jsou to paradoxy že … Třeba s tou protřepanou vodou …, čím více potencovaný homeopatický lék… Číst vice »

Václav Dvořák
Admin
Václav Dvořák
před 1 rokem
Odpověď uživateli  maxim

Maxime, vy asi nemáte přírodovědecké vzdělání, že?! Možná ani technické… Homeopatie není ani umění. Homeopatie je podvod.

Václav Dvořák
Admin
Václav Dvořák
před 1 rokem
Odpověď uživateli  maxim

Homeopatie je podvod a ne věda. Lékař praktikující homeopatii by měl vrátit diplom. Homeopatie opírá kauzalitu, patří do kostela a ne do nemocnic. Homeopatie nemá větší účinek než placebo!

kolokol
kolokol
před 1 rokem
Odpověď uživateli  haf

Nicméně faktem je, že je mnohem více těch, co odmítají vakcínu a neskáčí. Takové, co neskáčí, totiž znám ze svého okolí. Ty, co skáčí nikoliv. Ale faktem je, že je zná ČT a jiná pamojka, aby mohla hodit všechny, co vakcínu odmítají do jednoho pytle – antivaxeři. K podobnému účelu vymysleli i dezinformátory. Proto… Číst vice »

haf
haf
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kolokol

Odborníci, kteří tvrdí, že je chyba očkovat proti dětské obrně nejsou odborníky ani ti ne, kteří okradli pojišťovny a tím i pojištěnce svým účtováním…

kolokol
kolokol
před 1 rokem
Odpověď uživateli  haf

No ovšem, stále jen vypichovat týpky, co pijí koňskou moč (nejlépe přímo z roury) a jako odborníky na covid vystavovat přesně ty, kteří projdou sítem ČT – Vojtěcha, Vašákovou, Svrčinovou, Kubka, atd. Debata nám očividně skončila.

maxim
maxim
před 1 rokem
Odpověď uživateli  haf

Haf, očkování proti obrně je dobrý příklad na ilustraci toho co jsem napsal už dříve … Nejúčinější imunizace proti obrně je perorální ( do úst) podání roztoku s živým virem, Češi byli světovými jedničkami koncem padesátých let min.století a tímto způsobem obrnu vymýtily .. Očkování oslabeným mrtvým virem do svalu nevede k vymýcení,… Číst vice »

Milan
Milan
před 1 rokem
Odpověď uživateli  haf

Ježíííšmarjá !!! mRNA není VAKCÍNA, ale genová terapie, původně vyvinutá na léčbu rakoviny, ne na covid !!! A právě proto nás před ní sám její “otec” virolog Robert W. Malone, varuje! Kdy to už konečně pochopíte?!

basos
basos
před 1 rokem

tenhle prispevek je tak trosku “mimo misu” ale…. dali jsme si vyprat pradlo, prisel posel od pradelny, docela prijemnej slusnej tak trosku timidni klucik, no ne uz klucik, zrejme kolem 40 let… myslel jsem ze uz konecne spadla na humanisticke studenty klec, a ze musi delat poslicky pro pradelny……ale omyl, tenhle… Číst vice »

spartak
spartak
před 1 rokem

Obdivují diváky i posluchače České TV a Rozhlasu , že dovedou vydržet u přijímače více jak minutu. Mohu občas sledovat 2 a 3 ČT , ale většinou sledují satelit. Rozhlas se nedá sledovat vůbec , protože i Vltava je nakrmena “demo” propagandou. Za socializmu programy a filmy měly alespoň příjemnou vlnku.

Falka
Falka
před 1 rokem

Myslím, že nejen pořad Newsroom ČT je naleštěná bída a ostuda žurnalistiky, jsou tím téměř všechny politické pořady ČT. Já díky zprávám České televize už několik měsíců televizi vůbec nezapínám, třebaže přicházím i o dobré pořady (jako třeba ty s Karlem Šípem)…

Rob
Rob
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Falka

Tak, tak. Odhlásit ! Nesledovat !
9 z 10 lékařů vám potvrdí, že tito lidé se dožívají delšího věku.

Plebej
Plebej
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Falka

… jen drobný dotaz, a sice, co vás přivedlo k mínění, že propaganda a manipulace lidu obecného je i žurnalistikou?