Jak moc jsou Zelení v EU rudí? Krvavě rudí. Ale to je zakázané si myslet

Strana zelených je však zelená v jednom ohledu: sleduje dolary (zelené bankovky), nikoli voliče.

Zahraniční zdroj
Zahraniční zdroj

South Front, Eric Zuesse, překlad Zvědavec

Zde jsou vyhlášené hodnoty (“hlavní zásady“) Evropské strany zelených:

  • Odpovědnost za životní prostředí
  • Svoboda prostřednictvím sebeurčení
  • Rozšíření spravedlnosti
  • Rozmanitost, nezbytná podmínka
  • Nenásilí
  • Stručně řečeno, udržitelný rozvoj
Tato “Charta evropských zelených” vyplňuje tato prázdná místa řetězením klišé, která se budou líbit 90 % veřejnosti, protože jsou napsána tak, aby (pokud možno) neříkala nic, co by bylo obecně kontroverzní. Například: “Naší odpovědí je udržitelný rozvoj, který integruje environmentální, sociální a ekonomické cíle ku prospěchu všech.” (Aha? A jak se to má realizovat ve skutečné politice? Jaká jsou opatření a přesné pořadí priorit, když je některá z těchto hodnot v rozporu s jinou, což se stává často?) Strana zelených prostě podvádí liberály, ale jaká je jejich realita? Co skutečně dělají, když jsou u moci? Ve vlastní zemi a v EU? Vezměme si zcela konkrétní (ale široce reprezentativní) případ: Jak jsem nedávno upozornil, Německo je tak zkorumpované, že prakticky nemá žádná omezení, co se týče darů politickým stranám. Zahraniční zájmové skupiny mohou přispívat, korporace mohou přispívat, dokonce i korporace, které mají státní zakázky (prodávají vládě), mohou přispívat, dary nemusí procházet bankovním systémem, dary mohou být přijímány v jakékoli výši, anonymní dary jsou přijatelné atd. Je to superlibertariánské. Je to otevřená hra pro miliardáře a multi-miliardáře (několik málo lidí, kteří mají nejvíce peněz), aby ovládali vládu prostřednictvím svých “zpravodajských” médií, která přesvědčují voliče, a prostřednictvím darů na politické kampaně, aby prezentovali názory favorizovaných kandidátů miliardářů co nejpříznivějším způsobem – a jejich nejméně favorizovaných kandidátů co nejméně příznivým způsobem. Jde o ovládání pomocí dolarů namísto ovládání voliči. To je libertariánství. Akademická studie z března 2015 ukázala, že ze všech 28 členských států EU je pouze pět zemí, které jsou více zkorumpované než Německo, a to Malta, Rakousko, Dánsko, Irsko a Nizozemsko. Následně 10. června 2015 průzkum Pew v Německu, Polsku, Španělsku, Francii, Itálii, Velké Británii, USA a Kanadě ukázal, že z těchto 8 zemí se proti vstupu Ukrajiny do NATO postavilo POUZE Německo (a to s velkým náskokem: 57 % ku 36 %). Když si však němečtí a zahraniční miliardáři zvolili novou německou vládu, která byla ustavena 8. prosince 2021, vláda jmenovala novou německou ministryní zahraničí poraženou kandidátku Strany zelených na kancléřku Annalenu Baerbockovou, která se po celou svou kariéru kandidátky i úřednice nejvíce zasloužila o ostré prosazování nepřátelství vůči Rusku a o přijetí Ukrajiny do NATO (protiruské vojenské aliance USA). Stala se tak – ačkoli svou kampaň na kancléřský post prohrála – nejvlivnější političkou Strany zelených v Evropě i kdekoli jinde.Okamžitě zrušila politiku Angely Merkelové, která umožnila výstavbu rusko-švýcarsko-německého plynovodu z Ruska do Německa, Nord Stream 2, který má do EU nejlevněji přivádět nejlevnější, tedy ruský plyn. Ceny plynu v Německu již nyní prudce rostou a Němci budou v důsledku této “německé demokracie” a její poslušnosti vůči svým miliardářským pánům v Americe stále více mrznout.

Tato “zelená” strana však slouží i mnoha evropským miliardářům. Podobně jako američtí miliardáři z Demokratické strany (nebo liberální miliardáři), i evropští liberální miliardáři investují velké prostředky do “zelených” technologií a sázejí proti svým oponentům, konzervativním miliardářům, kteří jsou stále oddáni fosilním palivům. Strana zelených tedy představuje liberální miliardáře proti konzervativním miliardářům.

Dne 8. září 2021 přinesl zpravodaj “Capital Radar” banner “Nejdůležitější volba pro příštích 100 let”: 1,25 milionu eur z Nizozemska pro Zelené” (“Wichtigste Wahl der nächsten 100 Jahre: 1,25 Millionen Euro aus den Niederlanden für die Grünen“) a uvedl, že:

  • Nizozemský technologický miliardář věnuje německým Zeleným 1,25 milionu eur.
  • Jedná se o největší dar v historii strany.
  • V rozhovoru pro RND tento významný dárce vysvětluje, proč by měla Annalena Baerbocková řídit státní loď a proč jsou federální volby tak důležité.

Amsterdam. Nizozemský podnikatel a filantrop Steven Schuurman [archive.md/ZjwWWvěnoval německým Zeleným 1,25 milionu eur. Jedná se o největší dar v historii strany. Miliardář Schuurman, narozený v roce 1975, je spoluzakladatelem a bývalým šéfem společnosti Elastic zabývající se vyhledáváním a analýzou dat a spoluzakladatelem společnosti Atlantis Entertainment. V nizozemské volební kampani již věnoval miliony.

 

Zelení již letos obdrželi vysoké částky: dědic farmaceutické firmy Antonis Schwarz [archive.md/COcng] jim odkázal 500 000 eur, Greifswald Moritz Schmidt, který zbohatl na obchodech s bitcoiny, milion eur a čistý dědic Sebastian Schel 250 000 eur. Ve volebním programu pro spolkové volby se uvádí: “Dary stranám by měly být omezeny maximální roční částkou 100 000 eur na jednoho dárce.” [V Německu však platí samostatné zákony pro kandidáty, pro které žádné limity na dary stanoveny nejsou].

Schuurman se nechal slyšet, že ze tří kandidátů na kancléře bere globální oteplování vážně pouze Baerbock. Ignoroval přitom naléhavější a dřívější nebezpečí zabránění jaderné válce, v níž jsou politické závazky Baerbockové zběsile protiruské. Proti tomu se žádný miliardář – ať už liberální, nebo konzervativní – spojený s USA nestaví. Ale tato politika je krvavě rudá, a to hned.

Na úrovni samotné EU je nejmocnější osobou celé Evropské unie celoživotní nenávistník Ruska, americký miliardář George Soros, který ovládá nadaci Open Society Foundation a další “neziskové organizace”, které po desetiletí (od roku 1993, pouhé dva roky poté, co se jeho samozvaná válka proti komunismu v Rusku stala zbytečnou záminkou, když Rusko v roce 1991 komunismus opustilo) lily miliardy dolarů do barevných revolucí namířených proti Rusku. Alex Gorka na stránkách Strategic Culture 5. listopadu 2017 pod titulkem “Mýtus evropské demokracie: A Shocking Revelation” (Šokující odhalení) napsal:

Je veřejným tajemstvím, že “Sorosova síť” má rozsáhlou sféru vlivu v Evropském parlamentu a dalších institucích Evropské unie. Sorosův seznam byl nedávno zveřejněn (v minulém volebním období, jde o podporovatele záměrů Söröse, některá jména však vyvolávají přinejmenším pochybnosti, jiná zřejmě chybí, pozn.red.ID). Je v něm uvedeno 226 poslanců Evropského parlamentu ze všech stran politického spektra, včetně bývalého předsedy Evropského parlamentu Martina Schulze, bývalého belgického premiéra Guye Verhofstadta, sedmi místopředsedů a řady šéfů výborů, koordinátorů a kvestorů. Tito lidé prosazují Sorosovy myšlenky, jako je přivádění většího počtu migrantů, sňatky osob stejného pohlaví, integrace Ukrajiny do EU a boj proti Rusku. V Evropském parlamentu zasedá 751 poslanců. To znamená, že Sorosovi přátelé mají více než třetinu křesel.

George Soros, americký investor maďarského původu, zakladatel a majitel nevládní organizace Open Society Foundations, se mohl setkat s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem, přičemž “jejich jednání za zavřenými dveřmi nemělo žádný transparentní program”.

Mnoho jeho zástupců v Evropském parlamentu, ale ne všichni, jsou zelení. Miliardáři z USA a jejich spojenců přispívají všem politikům, kteří jsou připraveni, ochotni a schopni prosazovat americké impérium zahrnující celý svět, a nepřispívají jen jedné straně.

Soros byl a major funder (hlavní finančník) převratu, který začal v Obamově administrativě (vedené Victorií Nulandovou za Hillary Clintonové) nejpozději v červnu 2011 s cílem svrhnout demokraticky zvoleného ukrajinského prezidenta Janukovyče a nahradit ho rasisticko-fašistickým (či nacistickým) protiruským kandidátem Porošenkem a zmocnit se největší ruské námořní základny, která byla a je na Krymu, aby ji přeměnil na americkou námořní základnu. (Putinovi se podařilo tento druhý pokus zablokovat.) Hillary a Obama se poprvé setkali s Janukovyčem v roce 2010 a nepodařilo se jim ho přesvědčit, aby prosadil členství Ukrajiny v NATO. Řekl ne – NATO bylo tehdy mezi Ukrajinci velmi nepopulární. V letech 2003-2009 si členství v NATO přálo jen asi 20 % Ukrajinců, zatímco asi 55 % bylo proti. V roce 2010 Gallup zjistil, že zatímco 17 % Ukrajinců považovalo NATO za “ochránce své země”, 40 % uvedlo, že je to “hrozba pro naši zemi”. Ukrajinci převážně vnímali NATO jako nepřítele, nikoliv přítele. Po Obamově ukrajinském puči v únoru 2014 by však “členství Ukrajiny v NATO získalo 53,4 % hlasů, třetina Ukrajinců (33,6 %) by byla proti”. Obama obrátil Ukrajinu – z neutrální země na hranicích s Ruskem se stala nacistická protiruská země. A Annalena Baerbocková je silnou podporovatelkou dnešní nacistické Ukrajiny.

Strana zelených je však zelená v jednom ohledu: sleduje dolary (zelené bankovky), nikoli voliče. Kromě tohoto zájmu jsou od zelené daleko, spíše inklinují k krvavě rudé. Dokonce i jejich plány proti globálnímu oteplování jsou nedostatečné k tomu, aby zabránily globálnímu vyhoření, a ignorují jedinou politiku, která by, byť jen myslitelně, mohla globální oteplování zastavit: zakázat nákup akcií a dluhopisů společností těžících fosilní paliva. Takže: jsou to naprostí podvodníci. Reakcí miliardářů je sázet buď na progresivní podnikatelské záměry, které mají zastavit globální oteplování, nebo na to, aby se ještě více do budoucna prodloužilo využívání především fosilních paliv, a ignorovat dokonce i předstíranou starost o blaho generací, které teprve přijdou. Jinými slovy, všichni miliardáři, jak liberální, tak konzervativní, jsou v konečném důsledku ve skutečnosti jen krvavě rudí, pro další rozšiřování svého impéria.

To nevychází z toho, co chtějí voliči, ale odráží to pouze to, co chtějí miliardáři. Zde je několik údajů, které ukazují, že navzdory veškeré propagandě miliardářů za další rozšiřování impéria USA a jejich spojenců si to většina v některých zemích – včetně Německa – nepřeje:

https://www.pewresearch.org/global/2015/06/10/1-nato-public-opinion-wary-of-russia-leary-of-action-on-ukraine/:

Proti vstupu Ukrajiny do NATO “jsou pouze Němci”: 57 % ku 36 % (tato čísla se vztahují k odmítnutí i jen nabídky členství v NATO Ukrajině – pozn.red.N.R. -vd-)”Vstup Ukrajiny do EU” odmítají Němci v poměru 54 % ku 41 %, Francouzi v poměru 53 % ku 46 %.

“Proti dodávkám zbraní Ukrajině proti Rusku: Němci 77 % ku 19 %, Francouzi 59 % ku 40 %, Italové 65 % ku 22 %.

https://www.pewresearch.org/global/2015/06/10/2-russian-public-opinion-putin-praised-west-panned/:

V roce 2013 činil medián příznivého hodnocení Ruska v EU 37 %, v roce 2015 to bylo 26 % – 26/37, tedy o 30 % méně než o pouhé dva roky dříve.

Obama se zmocnil Ukrajiny v rámci velmi krvavého puče řízeného z USA. (Obama byl nejúspěšnějším dědicem Hitlera od druhé světové války a obzvláště úspěšně ohrozil národní bezpečnost Rusů tím, že ovládl Ukrajinu na ruských hranicích a zesílil protiruskou vojenskou alianci NATO, zatímco Hitlerův pokus o dobytí Ruska se ukázal jako kolosální neúspěch).

Takže Baerbocková – nejmocnější “zelená” politička v Evropě, a dokonce kdekoli jinde, ačkoli u volebních uren neuspěla – zde získává nenávist (vůči Rusku), své válečné štvaní, nikoli od voličů, ale z čiré touhy amerických a spřátelených miliardářů rozšířit své americké a spřátelené impérium tak, aby zahrnovalo celý svět. To je to, co ona (a mnozí politici Strany zelených) prosazují nejvíce.

How Red Are The EU’s ‘Greens’? vyšel 23.12.2021 na southfront.org. Překlad v ceně 711 Kč Zvědavec.

2.7 12 hlasy
Hodnocení článku
4 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
frajava
frajava
před 2 lety

“voni” ti zelení mají bohulibé záměry, chtějí z naší modré planety udělat zelenou…zatím se nedaří, planeta je stále modrá, jen politici “hnědnou”, vždyť drobet násilí i ta výběrová demokracie zatím snese..

basos
basos
před 2 lety

Pokud se nekomu ze zapadu nepodari vyrazit ten velky klacek ktery ma Putin za zady, tak se bude jen o NATOUkrajine jen kecat, a zvlaste ted, kdyz ted ma Putin zada kryta Xi-mem. Take bych rad vedel, ktery mlady popleteny pitomec nazyva ty teple zelene– rudymi. Vim ohledne rudych sve, byli takovi… Číst vice »

cablik
cablik
před 2 lety

Zelený fanatici můžou jít někam i s jejich šílenostmi je zajímavé že „ochránci” životního prostředí by chtěli zničit Rusko potažmo celou planetu.

Hokarc
Hokarc
před 2 lety

Shrnuto a podtrženo, nepřítel !!! Chovejme se podle toho.