Útok na americký konvoj v Dhi Kara

USA a jejich spojence zřejmě čeká v Iráku další Afghánistán …

Zahraniční zdroj
Zahraniční zdroj

Colonel Cassad

“Útok na americký konvoj v Iráku v oblasti Dhi Kara poblíž ropného pole Al-Sabah. V důsledku ostřelování z granátometů bylo zničeno minimálně 7 vozidel z logistického konvoje.

Před Novým rokem část íránských zástupců oznámila, že po 31. prosinci 2021 budou všechny americké síly, které zůstanou v Iráku, považovány za okupanty a legitimní cíle útoků. Podle rozhodnutí iráckého parlamentu musí Spojené státy stáhnout všechny vojáky ze země, ale Washington tak zatím neučinil, snaží se rozšířit svou přítomnost v Iráku převedením části svých základen pod iráckou armádu a přejmenováním okupačního kontingentu do „instruktorů“.

Šíitské skupiny patřící do „Osy odporu“ a přidružené k Íránu přímo prohlašují, že pokud irácká vláda nebude schopna splnit legitimní požadavky iráckého lidu, oblečeného do právního státu, bude tento problém řešit vlastními metodami.

Útoky na americké konvoje, ostřelování Zelené zóny a americké ambasády v Bagdádu, raketové útoky na americké základny – to vše dokládá metody, kterými hodlají šíitské skupiny vytlačit USA z Iráku.”

3.6 21 hlasy
Hodnocení článku
4 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Milan
Milan
před 2 lety

Jen houšt a větší kapky !!!

Tatran
Tatran
před 2 lety

Ano. usáci si myslí, že jejich zločiny si už nikdo nepamatuje. Humanitární bombardování, krvavé agrese do Iráku, Afganistánu, krvavý převrat na Ukrajině, a Kosovu, to jsou milníky v mozaice zločinů USA, na které se nezapomíná. Nezapíná se i na jejich falšování voleb, tedy tzv. americká demokracie! Je potřeba USA konečně izolovat od civilizace, je… Číst vice »

cablik
cablik
před 2 lety

Jo mají okupantů plné zuby stačilo co jejich zemi přinesli válku a utrpení čím dřív je vyštípou tím lépe.

Plebej
Plebej
před 2 lety

Jakmile šíité ty US vizigóty z Iráku vytlačí, oddychne si nejen Irák, ale i Sýrie. Z té totiž také vypadnou, jakkoliv se jim od tamních ropných polí také nechce.
Trump to řekl na plnou hubu!, bez denní dávky ropy mají těžký absťák.