Peskov: Rusko nebude s nikým diskutovat o stažení zbraní z Kaliningradu

Tiskový tajemník ruského vůdce Dmitrij Peskov v rozhovoru pro CNN řekl, že Rusko nebude s nikým diskutovat o možnosti stažení jakýchkoli zbraní z území Kaliningradské oblasti.

Zahraniční zdroj
Zahraniční zdroj

„Rusko nebude s nikým diskutovat o stažení jakýchkoli raket, jakýchkoli zbraní z Kaliningradu, protože Kaliningrad je územím Ruska,“ cituje ho RIA Novosti.

O den dříve ruský velvyslanec ve Spojených státech Anatolij Antonov uvedl, že jednání se Spojenými státy a NATO zatím nepřinesly významný výsledek, a zdůraznil, že rozhodnutí Moskvy o vhodnosti další společné práce závisí na písemných odpovědích Washingtonu a Bruselu na ruské návrhy.

Náměstkyně ministra zahraničí USA pro politické záležitosti Victoria Nulandová zase řekla, že jednání o bezpečnostních zárukách mezi USA a Ruskem umožnila vyslechnout vzájemné obavy, ale vážná diskuse  ještě nezačala.

V pátek ministr zahraničí Sergej Lavrov řekl, že pokud budou zamítnuty ruské návrhy na bezpečnostní záruky, pak, jak řekl ruský prezident Vladimir Putin, Rusko „přijme rozhodnutí s přihlédnutím ke všem faktorům, především v zájmu spolehlivé bezpečnosti“. Uvedl také, že Rusko čeká na písemné odpovědi Spojených států a NATO ohledně bezpečnostních záruk. Téhož dne byl ruský prezident Vladimir Putin  informován o výsledcích jednání se Spojenými státy a NATO.

Zdroj: Pokec24https://bit.ly/3riCmS2

3.2 25 hlasy
Hodnocení článku
6 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
danny
danny
před 10 měsíci

Ruské síly se přesouvají do Běloruska. Na hranicích Běloruska s Polskem se soustřeďují síly včetně britských a na hranicích s Ukrajinu 30 tisíc ukrajinských vojáků. Ruská odpověď by byla zdrcující. A běloruská armáda si nezadá s tou ruskou.

cablik
cablik
před 10 měsíci

To je opravdu drzost říkat suverénní zemi co může dělat na svém území to není kolonie jako ČR kde nám vnucují svoje šílenosti.

mikkesh
mikkesh
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

No ale diskutovat by se mělo. Možná, by tomu Bidenovi mohlo ulítnout, že na oplátku Amerika stáhne všechny svoje zbraně do Austrálie. U něj člověk nikdy neví.

basos
basos
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

cabo,

kolik ti je ze se rozcilujes…..laskave si uvedom ze nam nic nevnucuji, my o to zebrame sami

danny
danny
před 10 měsíci

Vážná jednání budou pouze o technických aspektech a termínech. A nebo nebudou žádná. To by si snad tahle majdanská řeznice mohla uvědomit. Rusko už nechce vyjednávat. Chce jednat. A to okamžitě.