Rusko uspořádá USA vojenské vytlačování v případě nesplnění jeho podmínek ohledně NATO

Rusko bude vytlačovat USA po celém světě v případě jejich odmítnutí podmínek pro bezpečnost a nerozšiřování NATO. To prohlásil politolog Rostislav Iščenko.

Rostislav Iščenko
Rostislav Iščenko

První etapa rozhovorů mezi Ruskem a NATO v čele s USA, které odstartovaly v lednu, je “očichání” se stran navzájem, domnívá se expert. Každá ze stran oznámila svou pozici ohledně požadavků a je, pravděpodobně, připravena zříci se části podmínek. Vyhlídky rozhovorů závisí podle názoru Iščenka na možnosti kompromisu. Pokud však Západ odmítne  podmínky, které Rusko považuje za  kriticky důležité, nebo jednostranně zmaří vyjednávání, odpověď Moskvy bude maximálně tvrdá.

Politolog připomněl, že prezident RF Vladimír Putin a ministr zahraničí RF Sergej Lavrov upozorňovali USA na vojensko-technická odvetná opatření. Iščenko zdůrazňuje, že nejde o hrozbu útoku na Spojené státy, ale o obhajování ruských zájmů v rámci celé zeměkoule. Za podmínek, kdy má RF poprvé v historii vojenskostrategickou převahu nad všemi zeměmi světa, je tento scénář pro Američany krajně nebezpečný.

“Není to válka – neříkáme USA, že je napadneme. Jednoduše to znamená, že v blízkém i vzdáleném zahraničí, po celém světě nebudeme vyjednávat, ale prostě tvrdě hájit své pozice, včetně prostřednictvím ozbrojených sil. A ruské ozbrojené síly jsou dnes nejlepší ve světě. Nejsou tak velké, nevystačí na celý svět, ale jsou nejlepší. A Američané, kteří odevšad utíkají, protože nebyli s to pomocí ozbrojených vyřešit své problémy, to dobře chápou”, řekl Iščenko.

Kvůli novým strategickým možnostem Ruska jsou USA v situaci volby mezi špatnou a velmi špatnou variantou. Politolog se domnívá, že v případě ztroskotání rozhovorů s RF bude se Washington muset smířit s postupnou ztrátou globálního vlivu, zejména tam, kde má Moskva své zájmy, nebo provokovat rozsáhlý konflikt bez šancí na úspěch.

“Chápou, co je jim naznačováno. Máte dvě varianty: buď vás budeme odevšad vytlačovat, nebo budete muset začít atomovou válku v podmínkách, kdy má Rusko svůj jaderný potenciál obměněn skoro na 100%, kdy v Rusku existují i významné ochranné prostředky a prostředky útoku, před nimiž vaše ochranné prostředky nemohou nezachránit. Sem přiletí méně, a k vám přiletí víc. Vybírejte. Rozhodujte, co je pro vás zajímavé”, vysvětlil Iščenko na YouTube kanálu serveru Ukrajina.ru.

Podle názoru expertů se Západ nezřekne myšlenky na vtahování Ukrajiny do NATO, nehledě na podmínky Ruska. Vyjednávání v takových podmínkách jsou potřebná, aby byl další postup vnímán všemi stranami jako legitimní, domnívají se vojenští analytici.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

https://rueconomics.ru/560224-ishenko-rossiya-ustroit-ssha-voennoe-vytesnenie-v-sluchae-nevypolneniya-ee-uslovii-po-nato

4 31 hlasy
Hodnocení článku
14 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
frajava
frajava
před 1 rokem

Když je někdo dlouhou dobu gauner a prochází mu to a nedá si říct, nedá na slova, že je toho již příliš a on se ještě “drze štajfuje ” pak se osvědčilo : “buď s varováním nebo i bez varování jej důkladně proplesknout” ,tak to udělal jednou i můj táta. Vřele doporučuji ostatním!! ( v komentářích amatérů… Číst vice »

haf
haf
před 1 rokem

podle mne není možné v jakýchkoliv oficiálních vyjádření po prvním ani ještě ne oťukávání hledat nějaké racionální jádro.

kolokol
kolokol
před 1 rokem
Odpověď uživateli  haf

Právě že ano, a proto je to smutné. Myslím s tím naším světem, jelikož neblahé racionální jádro bylo obnaženo. Tedy obnaženo bylo (to jádro), ale do jaké míry je racionální záleží na úhlu pohledu, či inteligenci a určitě též mravnosti pohlížejících. No, trochu jsem si zafilozofoval, ale aspoň se dá do takového vyjádření lépe… Číst vice »

Naposledy upraveno před 1 rokem uživatelem kolokol
SunTzu
SunTzu
před 1 rokem

Bohužel se to netýká jen Američanů. Debilita prochází celým západem. Např. “Neutrální” Švédové novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/rusove-zvysili-aktivitu-v-baltskem-mori-maji-i-vylodovaci-cluny-hlasi-svedove. Ta pomatenost, že RF je jako Sovětský svaz, jako by byla nějaká ruská doktrína, že chce ovládnout svět (nastolit socialismu či komunismus???) – na rozdíl od loupeživých USA. Potřebuje RF cizí území, cizí zdroje?? Obojích má na svém… Číst vice »

SunTzu
SunTzu
před 1 rokem
Odpověď uživateli  SunTzu

Ale pokud mezi politickou elitu např. u nás patří atomová útočnice Langšádlová, vojanda Černochová, Lipavský, Bek …. a k tomu celá presstitucká mediální mašinérie (Bakalova, veřejnoprávní, Seznamu, Deník N) co chcete od ovčanstva , stačí nahlédnout na diskusní fóra, rusofobie teče proudem. Co poradit Rusům (ne co většina rusofobů píše “rusákům”) … zbrojte, jaderné… Číst vice »

haf
haf
před 1 rokem
Odpověď uživateli  SunTzu

no, doufejme, že bude aspoň trochu jako SSSR, že si, stejně jako on, nenechá foukat do plévky.

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem

Pan Iščenko stále dokola opakuje stejnou chybu. Podezřívá Američany z inteligence. Předně, nastala doba kdy všichni vědí, že stojíme na prahu atomové války. A co Američané ? Osobní jednání hlav států není, jako za Kennedyho možné, protože na straně Američanů je imbecilní president, který neví čí je a kde je. Dobře. Koho tedy… Číst vice »

zemedelec
zemedelec
před 1 rokem
Odpověď uživateli  mikkesh

Perfektní příspěvek.
Jenže Kissingerovi,je snad už sto let,jestli ještě vůbec žije.
Teď rozhoduje jiná parte a ne GP do které patří Kissinger.Vemte si,ani Madlenka neoplívala nějakou vzorovou inteligencí a přitom dělala ministrini zahraničí.Tahle W.Sherman,bude asi kámoška Madlenky.Také víme co o sobě říkala Madlenka a podle toho jak vypadá Shermanova,tak také není Američanka.

cert
cert
před 1 rokem
Odpověď uživateli  mikkesh

Jenze tady vubec nejde o inteligenci americkych vyjednavacu, ale o inteligenci osazenstva US kongresu. Ryabkov ma mandat neco vyjednat a nikdo do toho nehodi doma vidle. Tahle nadhera si muze Ryabkova poslechnout, ale nema mandat k nicemu. Ani Kissinger by s tim nic neudelal.

zemedelec
zemedelec
před 1 rokem

Já mám jinou obavu,tohle v USA ví a po těch nezdarech asi zuří,proto budou zaměstnávat Rusko,menšími střety po světě,nebo zvýší teroristické útoky na Ruském území,popřípadě ve státech které budou v zájmu Ruska.Jestli se včas nedomluví,čeká nás nepříjemná budoucnost.

cablik
cablik
před 1 rokem

Tak budou muset dělat to samé co dělají USA a vytlačovat je od svých hranic a pokud se do toho pustí nikdo je nezastaví. Fakta jsou jasná USA nemají v Evropě co dělat a kecy o rádoby ochraně si můžou strčit za klobouk.

zemedelec
zemedelec
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

To vytlačování začalo vstupem Ruska do Sýrie,od té doby se USA nedaří i když jim v tom hodně pomáhají jejich spojenci udržet se mnoha státech.Řekl bych,že se Rusko naštvalo,co jim USA udělali na Ukrajině.Jinak,USA Evropu neopustí,bez kolonii by už dávno zkrachovali.Jak už bylo někde psáno za krize v roce 2008 Evropa zachraňovala USA… Číst vice »

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  zemedelec

Tak to je USA počítají s Evropou až padnou na hubu aby si jejich korporace přišli na své. Na koráku vydělávají velké prachy.

basos
basos
před 1 rokem
Odpověď uživateli  zemedelec

Zemaku, je mozne, ze i bez ANO bude lip, bude (uz ne asi pro mne) ale bude lip. Totiz dneska jsem koukal na BBC a tam si stezovali, ze Evropa zacina byt antisemiticka, coz neni hezke, hlavne pro Americky kongres, a mozna i FED. ac castecne pribuzny, preci si jen vzpominam na rok 1948… Číst vice »