USA, Rusko a Čína začnou “velkou hru” v roce 2022

Zatím nejsou pozorovány žádné zvláštní posuny ve světovém řádu. Rok 2022 sotva přinese velké změny, mezinárodní události a setkání vůdců. Ale USA se pokoušejí přizpůsobit si situaci svým zájmům, i když ne zvlášť úspěšně.

Jak píše evropské vydání listu Duma, v 70-ých letech se USA už pokoušely rozmrazit vztahy s Čínou za účelem izolování SSSR. Nyní je na místě Pekingu Moskva a vše probíhá přesně naopak.

USA se vracejí k témuž schématu, proto jim na mezinárodní aréně zůstává stále míň tahů, a úsilí o zachování světové hegemonie se stává nemožným, poznamenává dopisovatele Lachezar Radev.

Jelikož USA prakticky okamžitě reagují na jakoukoli vzájemnou vstřícnost Vladimíra Putina a Si Ťin-pchingaa, je zřejmý geopolitický diskomfort v souvislosti s upevňováním spojenectví Moskvy a Pekingu. USA si předpovídají velké nepříjemnosti v této souvislosti.

Je možné očekávat, že Washington udělá vše, aby zabránil strategickému partnerství Ruska a Číny. Jak prohlásili mnozí mezinárodní pozorovatelé, prezident USA je dokonce údajně připraven jít na ústupky RF, aby zmařil “přátelství velmocí”.

Experti jsou však přesvědčeni, že to se stane sotva, ale to, že USA se budou pokoušet “získat čas”, je zřejmé.

Není vyloučeno, že Rusko a Čína budou v roce 2022 spoluautory nových strategických iniciativ. Je pravděpodobnost prohloubení hospodářské spolupráce, a také uskutečnění vojenských námořních cvičení v celé východní Asii.

Expert nazývá možný vpád na Tchai-wan chybou, ale není možné nepřiznat, že v jižní Asii proběhnou geopolitické změny.

Čína a Indie budou rozvíjet obchodní a ekonomické styky, Rusko a Indie se zaměří na spolupráci v oblasti obrany.

U Američanů se avšak definitivně zmaří plán obnovy transtichooceánské spolupráce. Změna Afghánistánu, který odmrštili, bude nevyhnutelná. Vietnam postupně rozšíří vojensko-technickou spolupráci s Ruskem. Blízký východ omezí politiku s USA, a Izrael bude usilovat o zachování získaných území.

V Evropě pak bude neklid, protože USA plánují rozmístění raketových komplexů v řadě členských zemí NATO.

Ukrajinu avšak o hodně dřív, než vylhaný “vpád agresivního Ruska”, zničí mrtvá ekonomika. Minimálně nedostatek uhlí a zemního plynu vyprovokují rozsáhlou krizi.

Ale Kyjev úporně nebude plnit minské dohody, a prezident Vladimír Zelenský a vláda budou odmítat se jakýmkoliv způsobem zabývat naléhavými problémy země.

Ukrajina v podstatě zabředla do nezodpovědnosti a nesmyslnosti. Na pozadí toho všeho má skvělé nádherné lobby v podobě EU a EK. Evropa přece upřeně nevidí vlastní problémy, a bylo by to třeba – ke konci ledna roku 2022 zásoby zemního plynu budou úplně vyčerpány.

V EU se už otevřeně mluví o energetické chudobě, i když opravdová plynová krize ji teprve čeká. Přesto Evropa při takové bezvýchodnosti vyslovuje hrozby a urážky na adresu Ruska. Proč?

USA jsou zase ve “strategické pasti”, protože stálé ohnisko napětí na Ukrajině hrozí dalším velkým mezinárodním fiaskem. Dodávky zastaralých zbraní jsou směšné, přitom v případě bojových operací ani jedna z ukrajinských zbraní nebude mocí zastavit ruskou armádu.

Klást odpor současně Rusku a Číně USA nebudou s to. A Ukrajina přes veškeré snahy nebude moci změnit svou zeměpisnou polohu a “odjet” do Ameriky nebo dál od hranic RF.

A pokud bude i nadále pokračovat ve stejném duchu, tak brzy přestane existovat jako stát. Bránit ji s rizikem rozpoutání třetí světové války nikdo nebude.

A Rusko potřebuje pás stability, zahrnující Doněck, Lugansk, Záporoží, Cherson a Krym.

“Všechno to jsou otázky spíše utopické, ale perspektivně by takový pás zajistil zbavení USA statusu světového četníka, rozpuštění NATO pro nesmyslnost a ještě větší upevnění pozicí Ruska a Číny na mezinárodní aréně, s růstem úlohy Indie ve světové politice”,  zrekapituloval analytik Dumy.

Alexander Štorm

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Zdroj: https://www.pravda.ru/world/1671542-worldin2022/

2.9 26 hlasy
Hodnocení článku
8 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
kolokol
kolokol
před 1 rokem

“Zatím nejsou pozorovány žádné zvláštní posuny ve světovém řádu. Rok 2022 sotva přinese velké změny, mezinárodní události a setkání vůdců. Ale USA se pokoušejí přizpůsobit si situaci svým zájmům, i když ne zvlášť úspěšně.” Tak to asi Alexander Štorm neposlouchal Otázky – odpovědi V.V.Pjakina ze dne 3.1.22. V roce 2021 došlo naopak k mimořádným… Číst vice »

Ludvik
Ludvik
před 1 rokem

“Velká hra” USA, Ruska a Číny nezačne v roce 2022, ta už se ve světě odehrává řadu let. V současnosti jsou “na tahu” Rusko a Čína, USA se “brání”…

https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/pobaltske-staty-mohou-byt-po-dohode-biden-putin-vylouceny-z-nato/

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem

Ukrajinci ví naprosto přesně, kdy je Rus napadne. Asi to v nejbližších dnech nebude. Starosta Kyjeva Kličko lyžuje ve Švýcarsku, klaun odpočívá … ale naštěstí jsou na stráži novináři. Bojují s tím Rusem čtyřiadvacet hodin denně. A statečně. Jestli to vypukne, přimlouval bych se, aby novináři šli do první linie. Z jejich reportáží je… Číst vice »

basos
basos
před 1 rokem

Mame to ale starosti, co? Tak Rusove se zacinaji kamaradit s Cinou. No oni se totiz s nimi kamaradi uz davno, protoze vi o tech “Svatoplukovych prutech” doufam ze to nekteri z vas vi take…. proste ac maji Cinane s Rusy tak zvane “Issue” ohledne Sibire, ktere oba staty povazuji za sve (ted se to Putin… Číst vice »

basos
basos
před 1 rokem
Odpověď uživateli  basos

…..dale…. bez pomoci Anglie a dalsich….a ani Rumuni s Rusakama nam ted nepichnou, jen Polaci nas zase jebou…Ohledne nove vlady, — trosku jsem se zamyslel nad Fialovym profou, ktery voni slusnosti, decentnosti, a perfektnimi zpusoby,– takze moje Zizkovske vzdelani pro nej nema vetsi akolady, proste pan profesor Fialka je nastojascnij arbiter elegantiarum mezi… Číst vice »

basos
basos
před 1 rokem
Odpověď uživateli  basos

Ohledne Tajwanu, ci Formosy a taky Ukrajiny, Donecka a Luhanska…. NIC ono se to vyvrbi i bez nasich plku

cablik
cablik
před 1 rokem

Tady se můžete podívat jak mainstream lže:

Jak fungují slovenská média
https://zvraceny.cz/content/88777-jak-funguji-slovenska-media

cablik
cablik
před 1 rokem

No to uvidíme jak se dohodnou jestli se vůbec dohodnou Čína s Ruskem musí zůstat spojenci proti rádoby světovládcům z USA.