Putin oficiálně oznámil uznání Doněcké a Luganské lidové republiky. DOPLNĚNO!!! OPĚT DOPLNĚNO!!!

Putin v obsáhlém televizním projevu, který v celé délce, světe div se, odvysílala i Česká televize oznámil, že podepíše výnos, kterým Ruská federace uznává jako samostatné a suverénní státy obě opolčenské republiky na Donbasu – Doněckou a Luganskou. A to s okamžitou platností. S jasným varováním světu a Západu, že útok Ukrů na Donbas nyní v podstatě představuje napadení samotného Ruska.

Na snímku večerní oslavy připojení povstaleckých republik k Ruské federaci

Putin v obsáhlém televizním projevu, který v celé délce, světe div se, odvysílala i Česká televize oznámil, že podepíše výnos, kterým Ruská federace uznává jako samostatné a suverénní státy obě opolčenské republiky na Donbasu – Doněckou a Luganskou. A to s okamžitou platností. S jasným varováním světu a Západu, že útok Ukrů na Donbas nyní v podstatě představuje napadení samotného Ruska.

Ve skoro hodinovém příhovoru vysvětlil historii vzniku současné Ukrajiny, její postupné vzdalování se od Ruska, vývoj vztahu Rusko -NATO a elementární obavy Ruska z ohrožení ze strany NATO. Upozornil také na zcela novou věc, kterou dal do hry před pár dny Zelenský, když oznámil, že pokud Ukrajině nebude zaručena územní celistvost podle Budapešťského memoranda, pak se Kyjev necítí vázán závazky o likvidaci svého jaderného potenciálu a pokusí se ho obnovit. V takovém případě je Rusko evidentně připraveno mu to zatrhnout stůj co stůj. Takže nám přibyla třetí červená čára, za kterou Moskva Kyjev nikdy nenechá dojít.

Osobně si myslím, že hlavní západní hráči, především americká administrativa dostala z Moskvy echo předem. Proto se dnes ve Washingtonu sešla Bidenova bezpečnostní rada , kterou doplnil předseda sboru náčelníků štábů a ředitelka CIA.

Berlín a Paříž také informaci získali předem.

Osobně se domnívám, že po tomto prohlášení Západ vyhlásí protiruské sankce. možná že ne v úplně nejtvrdší formě, ale určitě něco přijde. Ostatně německý zpravodajský web n-tv právě oznamuje

Výstřižek

EU ohlásilo sankce proti Rusku

EU zareaguje rozhodnutím o sankcích proti Rusku , pokud toto uzná nezávislost obou samojmenovaných republik. Sankční opatření postihnou ty, kteří se na tomto aktu budou podílet. Prohlásila Ursula v.d. Leyenová.

Putin sankce v projevu zmínil také ú5esně jak Kosa v minulých dnech, na základě výstupů TASSu psala – že budou vyhlášeny tak jako tak. Ať Rusko udělá či neudělá cokoliv. Takže pro Moskvu nic nového.

Osobně mi přijde komické to konkrétní definování postižených. Že trestány budou ti, kteří s tím aktem budou spojeni. Pak je mi záhadou s kým v budoucnu EU , v.d. Leyenová, Michel a další evropští papaláši vůbec na ruské straně hodlají jaksi o čemkoliv dalším jednat! Protože pod sankcemi je nejspíš od teď prezident Putin, který obě republiky uznal, všichni členové ruské bezpečnostní rady, tedy zejména premier, Mišistin, zamini Lavrov, ministr obrany Šojgu, všichni ostatní ministři. šéfové obou komor ruské Dumy a ostatně naprostá většina poslanců a senátorů Dumy, kteří k tomuto kroku Putina vyzvali.

Brusel se nejspíš už zcela pomátl.

Zatím marně hledám výstupy ze Spojených států. Reakce určitě co nevidět přijde. Ale tu si přečtu holt až ráno.

Bohužel není možné na naší vaší ČT se podívat do archivu na Televizní noviny z konkrétního dne. To jde až druhý den. Velká škoda, protože v jejich průběhu vstoupil do vysílání David Miřejovský z Washingtonu a ohledně možných sankcí ze strany USA konstatoval cosi, co si bohužel přesně nepamatuji, ale vyznělo to ve smyslu, že ani v tomto případě USA neukončí rozhovory s Ruskem.

Kdyby to tak zůstalo, jednalo by se o nečekaný závan zdravého rozumu v Bílém baráku. Ale osobně jsem silně skeptický.

Okamžitý doplněk:

Takže už je k dispozici i reakce Bílého baráku:

Reuters píše toto:

White House: Biden to prohibit trade, investment with Ukraine breakaway regions

Bílý dům: Biden zakáže obchod a investice s odtrženými regiony Ukrajiny

Bohužel už nemám volný kredit na Reutera takže se dostanu jen na perex:

WASHINGTON, 21. února (Reuters) – Prezident Joe Biden brzy vydá exekutivní příkaz, který zakáže „nové investice, obchod a financování americkými osobami do, z nebo do“ dvou separatistických regionů východní Ukrajiny, které byly ruským prezidentem uznány jako samostatné.

Pokud se americká reakce omezí jen na tohle, pak onen závan zdravého rozumu, na rozdíl od Bruselu trvá.

A na n-tv.de už mám i potvrzení té zprávy Reuters. Uvidíme jestli zůstane jenom při tomhle, což by bylo dobře nebo zda naši papaláši se rozhodnou přitopit pod kotlem.

Těžkou opravdu přetěžkou šarádu řeší v Kyjevě. Vše bylo nachystáno k útoku na Donbas, západní donoři na to tlačili silou mocí a chtěli Rusko dostat do hry jako agresora. Nyní se hra zásadně změnila. Rusko je od teď součástí hry. Zaútočí za této situace Kyjev. A jestliže Západ uvalí sankce o nichž je nyní řeč, pak si všichni ukrajinští politkáři musí připadat jako nahý v trní§ Respektive jako nahý idiot v trní. Do toho trní nahý hozený a v něm nahý ponechaný.

Komentovat doslova hysterický slovní průjem všemožných český ehm „politických komentátorů typu Romancov, Svoboda, Procházková, Cyril Svoboda, Saša Vondra postrádá jakýkoliv smysl. Fakta jsou na stole. Sázky se nyní zásadním způsobem zvedly! Nemám z toho vůbec žádnou radost.

A ještě jeden doplněk. Podle oficiálních stránek Kremlu Rusko s oběma republikami podepsalo Smlouvu o přátelství, spolupráci a vzájemné pomoci mezi Ruskou federací a Doněckou i Luganskou lidovou republikou.

Takže se během pár minut stalo přesně to, co jsem napsal výše. Rusko dalo Doněcku a Lugansku nezrušitelné bezpečnostní záruky.

Ukrajina měla 7 dlouhých let času, aby splnila závazky Minských dohod a opolčenská území se jí vrátila. Západ pak stejné dlouhé roky na to, aby ji k tomu donutil.

Události nabraly opravdu pořádný fofr! Nestačím zírat! n-tv.de právě vydala tohle:

+++ 22:36 Putin nařídil rozmístění jednotek na východní Ukrajině +++

Ruský prezident Vladimir Putin nařídil vyslání vojáků na východní Ukrajinu. Podle dekretu podepsaného šéfem Kremlu v Moskvě mají jednotky zajistit mír v „Lidových republikách Luganská a Doněcká“, které nyní Moskva uznává jako samostatné státy.

+++ 22:32 zpráva: EU pravděpodobně stále čeká na sankce +++

Podle insidera může EU před uvalením sankcí čekat na další kroky prezidenta Vladimira Putina. Představitel EU řekl agentuře Reuters, že Putinovo uznání separatistických regionů je jen prvním krokem, který budou pravděpodobně následovat další. „Situace se může vyvíjet každou hodinu.“ Na otázku, zda EU odpoví sankcemi již v úterý, zástupce EU odpověděl, že to bude pravděpodobně trvat déle. EU chtěla počkat, jaké další kroky Rusko podnikne.

Takže je to jasné, Rusko riskuje jakékoliv sankce!

Protože Petr Vlk psal tento článek pro Kosu večer 21.2.2022, končil těmito slovy:

Jdu spát. S třesem v žaludku, do čeho se asi tak vzbudím.

4.3 27 hlasy
Hodnocení článku
28 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
unkas
unkas
před 4 měsíci

Bohužel, současná situace je vítězstvím korporátního kapitalismu-fašismu USA. Jejich hlavním cílem bylo rozpoutání války proti Rusku prostřednictvím Ukrajiny a kanonenfutr by dodaly okolní slovanské země a trochu západní Evropa, výsledek zničená Evropa a silné USA. To se nepovedlo, ale druhý cíl ano – lokajové a sluhové USA, kteří vládnou EU a evropským vládám, zablokují Nordstream… Číst vice »

didusin
didusin
před 4 měsíci

V dalším půjde o to, zda se Rusko rozhodne o zajištění oblasti Ukrajiny na sever od Krymu nebo dokonce rozšíření Donbaské a Luhanské republiky v původních administrativních hranicích.

zemedelec
zemedelec
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  didusin

To je tak,když nebrali v úvahu Ruské požadavky,ohledně jeho bezpečnosti a nerozšiřování NATO na Ukrajině.Takhle přijdou o celou Ukrajinu,protože Rusko zavede pořádek na Donbase,zlepší životní podmínky občanů,čeho si určitě všimnou další Ukrajinci a budou to chtít také.

zemedelec
zemedelec
před 4 měsíci

Ze všech špatných řešení situace na Východě Ukrajiny,byl Putin nucen uznat tyto republiky a zabránit krveprolití občanů těchto republik.Jak vypadají reakce USA a jejich poskoků,tak jsou zaskočeni,žádné napadení Ukrajiny,žádná válka.Takže díky Putině,že nebude válka.

mikkesh
mikkesh
před 4 měsíci

Tak jste se probudil a je klid. Jestli zase nějakej ukrajinskej opilec si při narozeninách bude chtít zastřílet z našeho dělíčka, bude s ním ámen. Dokonce i ten troubovitej Polák to pochopil a maže domů. Došlo mu, že nebude střílečka samopalem, ale že ten Ruskej mužik má raketu co z jednoho kilometru čtverečního během mžiku odčerpá kyslík.… Číst vice »

tomaskova
tomaskova
před 4 měsíci

To nebude Pjakin nadšený, vždy prosazoval nutnost dodržování Minských dohod a uznání Doněcka a Luhanska až následně. Putin musí jednat operativně, jak se vyvine situace. Státní Duma jej k tomuto kroku v podstatě donutila a musel udělat ústupek. Na druhou stranu Ukrajina odmítá od samého začátku Minské dohody plnit, takže doufat, že se to nyní… Číst vice »

JK
JK
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  tomaskova

Prosazovat člověk může ve vícestranných vztazích co chce, ale když není zájem účastníků, tak nic nenadělá. Tolik let marného jednání, sepisování dohod a efekt nula. Myslím si, že další čekání už by nevedlo nikam, jen by se hromadily zbraně, zintenzivňovaly provokace a umírali lidé. Já jsem původně předpokládal, že to skončí uznáním… Číst vice »

Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  tomaskova

Pjakin se v dnes vydaném videu vyjádřil už k návrhu,resp. zatím jen k návrhu, aby Putin takový krok udělal, kritizoval především to, že iniciátorem návrhu byla Ruská komunistická strana (v Rusku nástroj globalistů), Pjakin to říká v čase od cca 8:55 zde https://fct-altai.ru/qa/video Na ten návrh Putin před pár dny reagoval tak, že prozatím se… Číst vice »

Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  Pozorovatelka

Ještě dopovím – v roce 2015 se odehrálo velmi mnoho velmi důležitých věcí: Kromě Minských dohod II v únoru (a jednání se táhla z 11. na 12. února a Putin tomu věnoval hodiny času). V březnu téhož roku se svět přestěhoval do Číny (založení čínské investiční banky AIIB) a červenci téhož roku došlo k uzavření jaderné dohody “5+1”, tzn. světových mocností… Číst vice »

Pozorovatelka
Pozorovatelka
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  Pozorovatelka

A ještě dopovím: Globalistický plán je o tom, že Írán se má dostat na všechna moře, obzvláště pak potřebuje směrem k Evropě přístup na Černé moře a na Středozemní moře plus potřebuje Kaspik. A tady je ten zádrhel: Putin si na Černém moři přivlastnil Krym a po domluvě s Erdoganem, který Putina v době prvních tvrdých sankcí proti… Číst vice »

kolokol
kolokol
před 4 měsíci

Tušil jsem jaká bude reakce Pjakina na uznání DNR, LNR a tím vlastně i konec minských dohod. Putinův program obrody ruských elit selhal. Putinovi samotnému nezbylo než se podvolit tlaku, aby jeho éra a snažení o obnovení státní suverenity nevzalo za své. Teď samozřejmě následuje mediální masáž o ruské agresi, porušení všeho možného a o nutnosti vojenského… Číst vice »

explorer
explorer
před 4 měsíci

Díky za tuto stránku. Díky za čas a odvahu lidí co sumírují informace, které by mainstream nikdy nezveřejnil. Díky Vlkovi za jeho blog i pořady. Mám – a všichni tušíte, že oprávněnou obavu, že nad tím vším nějací “demokraté” již věší sekyru, aby zatnuli svobodu slova, svobodu myšlení a právo na pravdivé informace. Ohýbání… Číst vice »

danny
danny
před 4 měsíci

Poslouchal jsem projev Zelenského. Byl očividně otřesen. Myslím si, že ani tak ne kvůli uznání těch republik. To se dalo čekat a bylo to jen potvrzení reálného stavu věci. Jak to ostatně sám řekl. Ani z toho, že na jejich území se přesunula ruská armáda. I to řekl, že tam stejně byla. Pode… Číst vice »

tomaskova
tomaskova
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  danny

Nezbývá nám, nežli doufat, že to na východě Ukrajiny dopadne stejně jako v Kazachstánu. Mírové sbory přijely, pomohly nastolit klid a pořádek a zase odjely, jak slíbily. A západu nezbylo, nežli štěkat za plotem jako ratlík a když zjistil, že je všem pro smích, zalézt do boudy a začít vymýšlet další podrazy, protože na tom závisí… Číst vice »

eFPe
eFPe
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  danny

To neštěstí je v tom, že představitelé těchto takzvaných suverénních (ale de fakto vazalských států) neprezentují ani vlastní názor, ani názor který tak nějak zaujímá většina obyvatel daného státu.Čekají na notičky od páníčků za oceánem, nebo těch nevolených zrůd z Bruselu.Nějaké vlastní zpravodajství je fikcí, vše se přejímá z jedné max dvou velkých… Číst vice »

cablik
cablik
před 4 měsíci

Jo tak to jsou vyřízení nemůžou si risknout válku s Ruskem sankce jsou naprosto směšné. Ale jestli je Rusko dá na ně tak snad bude konec s US impériem oni suroviny nemají.

Praded
Praded
před 4 měsíci

Mluvčí Kremlu Zacharovová řekla, že tímto není bráněno naplnění Minských dohod. Mám dojem, že z důvodu a nejen toho, neustálého oddalování naplňování Minské dohody, se Rusko rozhodlo je tímto popohnat. Z jednání Zelenského a dalších členů parlamentu, je zřejmý posun k původnímu směřování k neutralitě. To se ovšem nehodí do záměru SS. Pro bazose Spojených Států… Číst vice »

kolokol
kolokol
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  Praded

S Minskými dohodami je amen. To je přece jasné. Mám za to, že Pjakin to vidí správně. To je vážné narušení slibně se vyvíjející pozice Ruska na mezinárodní aréně i obnovy jeho suverenity.

vitezslav
vitezslav
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  kolokol

S Minskými dohodami byl amen už dávno, z důvodů neochoty Kyjeva je plnit. V poslední době Kyjev soustředil na linii dotyku více než 150 000 ozbrojených sil a chystal se ke scénáři masakrů v DLR a LLR. Rusko pod tímto tlakem a v poslední chvíli učinilo toto závažné rozhodnutí. Prestiž Ruska se zvýší, dokázalo, že své neopouští. V NATO… Číst vice »

kolokol
kolokol
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  vitezslav

Tak se těšte na válku, když tomu tak skvěle rozumíte.

vitezslav
vitezslav
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  kolokol

Hysterické předpovědi si odpustíme.

kolokol
kolokol
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  vitezslav

Jistě, budeme přece slavit vítězství. Páč 4 plusy je určitě víc než 4 mínusy.

Naposledy upraveno před 4 měsíci uživatelem kolokol
Wiloni
Wiloni
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  kolokol

To ještě nutně neznamená velkou válku. Tam to nedojde, protože na to nejsou SSA připraveny (respektive promeškali vhodný čas). A pokud jde o lokální konflikt, tak o tom už jasně kanstatoval VVP, že Rusové udělali vše, co bylo v jejich silách, aby tomu zabránili. A pianista evidentně nemá schopnosti cokoliv ovlivnit. Ano pokud jde o samotný… Číst vice »

Naposledy upraveno před 4 měsíci uživatelem Wiloni
kolokol
kolokol
před 4 měsíci
Odpověď uživateli  Wiloni

Ano ano, Naryškyn bez bázně a hany, jak se na rytíře BIS patří.