Varšava oznámila vytvoření polsko-ukrajinského státu

Varšava oznámila vytvoření polsko-ukrajinského státu, vyvrácení Kyjeva nenásledovalo, Poláci budou muset bydlet spolu s banderovci.
Polský prezident oznámil zrušení hranice s Ukrajinou

V úterý, 3. května, při projevu u příležitosti Dne národní Ústavy ze 3. května roku 1791 prezident Andrzej Duda překvapil prohlášeními o budoucnosti obou zemí.

“Doufám, že Ukrajina bude bratrskou zemí pro Polskou republiku na desetiletí, ale možná i na staletí, jak, doufám, prorocky řekl prezident Vladimír Zelenský – nebude hranice, nebude taková hranice překážející, abychom žili společně na této zemi, budovali a stavěli spolu své společné štěstí a jednotnou moc, která umožní odrážet jakékoliv nebezpečí nebo jakoukoliv možnou hrozbu”, řekl.

Volyňský masakr nemá význam

Projev byl přednesen v Královském zámku ve Varšavě, který je symbolem velikosti a síly první Rzeczpospolité a místem přijetí Ústavy roku 1791.
Když vítal zásluhy Poláků v pohostinném přijetí běženců z Ukrajiny, prezident podotknul, že proto “celá historie vztahů s Ukrajinci nemá význam” a že nyní “nemáme na stole bodáky, ale chléb”.

A to je druhé pro Polsko podivné prohlášení v kontextu neurovnané situace a neuzavřeného soudu nad ukrajinskými kolaboranty banderovci, kteří vyvolali Volyňský masakr v letech 1943-1944.

Polsko dávno pracuje na zřízení protektorátu Ukrajina

Jak řekl Pravda.Ru vědecký pracovník Centra evropských studií Ústavu světové ekonomiky a mezinárodních vztahů Ruské akademie věd Vladimír Olenčenko, dvousmyslná prohlášení Dudy nejsou samostatná, ale zcela se shodují se zahraničněpolitickou linií Spojených států amerických.

Expert připomněl, že, v souladu s teorií amerického ideologa, poradce prezidenta Jimmy Cartera v otázkách národní bezpečnosti Zbigniewa Brzezinského, Ukrajina musí být protiváhou Ruska a musí se chovat tak, aby vytvářela Rusku těžkosti a oslabovala ho. A podporu Ukrajině anebo její sponzorování a ostatní na místě má uskutečňovat Polsko.

Praxe potvrzuje tuto teorii, poznamenal expert. Například, Polsko mnohá léta vydávalo Ukrajincům “průkaz Poláka” – téměř totožný dokument s polským občanským průkazem, podle něhož se Ukrajinci mohou volně pohybovat, pracovat, studovat, využívat všechny vymoženosti, kromě jediného, nazývat se občany Polska.

Takového obyvatelstva je na západní Ukrajině hodně, a podle názoru Vladimíra Olenčenka chtěl Duda zdůraznit, že obyvatelstvo je tam už více polské, než ukrajinské.

Expert dále vysvětlil, že, podle úmyslu USA, Polsko se musí stát centrem Evropy a zaměnit tak Německo. A bude k tomu potřebovat podpěrné země. Nyní se opírá o pobaltské státy, a v budoucnu o Ukrajinu, která bude formálně uznána protektorátem Polska.

“USA se snaží z Polska udělat takovou regionální vlivnou zemi a podepřít ji malými státy, jako Pobaltí, a velkou zemí, jako Ukrajina”, upřesnil Vladimír Olenčenko.

Podle jeho názoru je důležité, jak se k tomuto zachovají nynější ukrajinské úřady.
“Pokud budou zticha, pokud “přeslechnou” to, co řekl Duda, pak to prakticky znamená, že uznají svrchovanost Polska a přiznají tak, že jsou připraveni stát se protektorátem Polska”, řekl expert.

Poláci se musí připravit na nové masakry

Poláky Duda vyzývá, aby nevěřili, že se bude opakovat Volyňský masakr, a věří v převýchovu nacistů. Nicméně připomeneme, že banderovci považují Krakov za své město, protože Stěpan Bandera jako vůdce Organizace ukrajinských nacionalistů (OUN) v Hitlerem okupovaném Krakově 22. června roku 1941 vyhlásil takzvaný “nezávislý ukrajinský stát”. Pouze za pět týdnů své existence banderovský “stát” zničil víc než pěti tisíc Ukrajinců, 15 tisíc Židů a několik tisíc Poláků”, říká se v materiálech, zveřejněných CIA.

Takže, kdo koho “převychová” ve státě bez hranic, toť velká otázka.

Autorka: Ljuba Stěpušová
https://www.pravda.ru/world/1706232-polska_ukraina/?from=email_subscribe&fbclid=IwAR2AM1jJ7CmzAkLQi5-eVxNuoxw_2ihGHdLbH4fiGh3ADOfvXJ3GJxfDV3c
Vybrala přeložila pro Novou republiku PhDr. Vladimíra Grulichová

4 4 hlasy
Hodnocení článku
4 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
eFPe
eFPe
před 6 měsíci

No to by mne zajímalo to Polsko zapomnělo na Volyň?? Jak se v tom novém státě bude hovořit a psát? Azbukou nebo Latinkou?

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 6 měsíci
Odpověď uživateli  eFPe

Však jste si to mohl přečíst: Volyň ztrácí význam… Prý… Rodiny zmasakrovaných Poláků péčí UPA a Ukrajinců, zmasakrovaných Armadou Krajowou, ale asi nezapomenou a budou si to řešit po svém. To bude mít starej Bandera pomník i ve Varšavě? To Poláci sundají ty pamětní desky a odvezou pomníky z míst, kde řádila UPA? To opravdu nebude… Číst vice »

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 6 měsíci

Vzhledem k vytvoření konfederace PL-UA a masivnímu násunu ukrajinských kolonizátorů mezi barbarské domorodé obyvatelstvo v Čechách soudím, že Fiala “vyslal signál”.

vera havrankova
vera havrankova
před 6 měsíci

Děkuji za velmi zajímavý článek, vůbec jsem netušila, že taková dohoda existuje!