Mnichovská elektrická dohoda 2022

V Česku letí vládou šířená fáma, že za drahou elektřinou a plynem stojí Putin. Budete ale velmi překvapeni – samotní Němci se rozčilují, že mají drahou elektřinu a plyn, protože se musí letos v létě, na příkaz Bruselu, vyrábět mnohem více elektřiny z plynu – o 13,5% více než v roce 2021 (https://www.merkur.de/…tml) !

Proč? – Protože vývoz Německé elektřiny do Francie a Švýcarska z nařízení Bruselu stoupnul o 600%! Brusel, tak před pár týdny nařídil Čechům snížit spotřebu plynu, a Němcům zvýšit spotřebu plynu na výrobu elektřiny a posílat ji do Francie. Vznikla tak pikantní situace.

Přední česká novinářka – analytička zveřejnila , že Česko prodává všechnu svoji elektřinu do Německa za 40 EUR za MWh, a kupuje ji zpět za 300 až 700 EUR, a rozčilovala se, že Francouzi jenom prodávají na Německou burzu přebytky své elektřiny a doma si ji prodávají za 42 EUR.

Jenže Zlámalová neměla nejnovější německá data, a podle nich museli Němci jen v červenci letošního roku vyrobit z plynu navíc 4 036 gigawatthodin elektřiny, a prodat ji Francouzům. Zdroj ZDE

Tok elektřiny je tedy jasný – Česko dodává všechnu svoji elektřinu do Německa za 40 EUR, a kupuje jí část zpět za 300 až 700 EUR. Francouzi ale kupují v Německu navíc vyrobenou elektřinu z plynu, a ta je nejdražší, ale prodávají jí doma jen za 42 EUR!

Celý tenhle Bruselský podvod se evidentně financuje z cen elektřiny českým spotřebitelům.

Takhle vypadá Mnichovská elektrická dohoda 2022! Češi jsou olupováni a
Francouzi mají levnou elektřinu!

Zdroj: přišlo do redakčního e-mailu.

5 3 hlasy
Hodnocení článku
3 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 1 rokem

Tak to vidíte na co je ta odporná EU která nás záměrně ožebračuje předraženou energií. Jinak žena dělá v obchodě a neustále zdražují a ne o pár procent ale o polovinu.

Vendol
Vendol
před 1 rokem

Představa, jak na Vánoce kvůli – s prominutím – zkurvené Ukrajině, ke které naprosto nemám žádný pozitivní vztah, trpíme mrazem a snad i hladem, je pro mne nepřípustná. A naprosto nepřípustné a nepřijatelné je, že tahle – ještě jednou – zkurvená Ukrajina je pro fialové pětizmrdy přednější než vlastní český spoluobčan.

spartak
spartak
před 1 rokem

Neuvěřitelné co se v EU děje a Česko je jak zmoklá slepice díky ODS.