Německo „překročilo červenou linii“

Poté, co Berlín dodal zbraně na zabíjení Rusů, nebude cesty zpět, říká vyslanec Moskvy
Německo „překročilo červenou linii“ – Rusko

Na snímku německé vícenásobné raketové systémy v akci

Německo překročilo červenou linii ve vztahu k Rusku tím, že poslalo zbraně na Ukrajinu, uvedl v pondělí velvyslanec Moskvy v Berlíně. Toto rozhodnutí podkopalo desítky let trvající usmíření od konce druhé světové války a nacistické invaze do Sovětského svazu, dodal diplomat.

„Samotná skutečnost, že ukrajinskému režimu jsou dodávány smrtící zbraně německé výroby, které jsou používány nejen proti příslušníkům ruské armády, ale i civilnímu obyvatelstvu Donbasu, překračuje červenou linii,“ uvedl velvyslanec Sergej Nečajev v rozhovoru pro list Izvestija.

Dodal, že Berlín by měl vědět lépe, „vzhledem k morální a historické odpovědnosti, kterou má Německo před naším národem za nacistické zločiny“.

„Překročili Rubikon,“ prohlásil Nečajev, přičemž použil idiom pro překročení bodu, z něhož není návratu.

Berlín odhodil svou dlouhodobou politiku neposílání zbraní do zón ozbrojeného konfliktu a připojil se k USA a dalším spojencům v NATO, kteří poskytli zbraně Ukrajině. Německá vláda tvrdí, že má morální odpovědnost podpořit Kyjev, aby se mohl bránit proti Rusku.

Německo se rovněž připojilo ke snaze EU oddělit ekonomiky členských států od ruské. Německé podniky jsou závislé na levném ruském zemním plynu již pět desetiletí, od doby před rozpadem Sovětského svazu.

Německá vláda „jednostranným jednáním zničila dvoustranné vztahy [s Ruskem], které byly jedinečné svým rozsahem a hloubkou a budovaly se po desetiletí,“ poznamenal ruský velvyslanec. „V podstatě dochází k erozi poválečného usmíření našich národů a národností,“ uvedl Nečajev.

Podle diplomata vedla ekonomická omezení uvalená na Rusko kvůli konfliktu na Ukrajině k prudkému zvýšení účtů za komunální služby, prudkému nárůstu spotřebitelských cen a poklesu reálných příjmů v Německu. Nečajev uvedl, že „sankční válka“ proti Moskvě je v Německu, které již čelí protestům kvůli krizi životních nákladů, stále více vnímána jako „střelba do vlastní nohy“. Velvyslanec poznamenal, že Rusko nemá radost z toho, že vidí škody, i když si za ně Berlín může sám.

„Domníváme se, že probíhající procesy jsou vnitřní záležitostí Německa, do které se nezapojujeme,“ řekl. „A rozhodně nemáme ve zvyku pronášet nabubřelé poučky, jaké Západ neustále pronáší na adresu Rusů.“

Rusko vyslalo 24. února na Ukrajinu vojáky s odvoláním na to, že Kyjev neplní minské dohody, jejichž cílem je poskytnout doněcké a luganské oblasti zvláštní status v rámci ukrajinského státu. Protokoly, jejichž zprostředkovateli byly Německo a Francie, byly poprvé podepsány v roce 2014. Bývalý ukrajinský prezident Pjotr Porošenko od té doby přiznal, že hlavním cílem Kyjeva bylo využít příměří k získání času a „vytvoření silných ozbrojených sil“.

V únoru 2022 Kreml uznal donbaské republiky za nezávislé státy a požadoval, aby se Ukrajina oficiálně prohlásila za neutrální zemi, která se nikdy nepřipojí k žádnému západnímu vojenskému bloku. Kyjev trvá na tom, že ruská ofenziva byla zcela nevyprovokovaná.

Zdroj: https://bit.ly/3qwZyMq

4.6 5 hlasy
Hodnocení článku
9 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 1 rokem

No jo jejich HIWIS bojuje tak je chtěj podpořit určitě to dostali nařízeno od svých páníčků za oceánem. Ti si právně nepřejí normální obchodní vztahy východ a západ.

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem

“Německo se rovněž připojilo ke snaze EU oddělit ekonomiky členských států od ruské”. To je ta nejdůležitější věta. Né Němcům, ale angloameričanům se to konečně, skrze nastrčené maňásky, povedlo. Němec už od doby, kdy dostal od Rusa setsakra pod vejce ví, že je s Ruskem lepší obchodovat, než krást. Na smrtelné posteli varoval Bismarck:… Číst vice »

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 1 rokem

Takhle, třebaže v jiné oblasti, podkopává skopčácko i nám vnucené usmíření podle “svých představ” s okupací, ekonomickým válečným úsilím, stovkami tisíc zabitých a povražděných. Jenže, to je podle současné politické reprezentace v pořádku a nejhorším nepřítelem je ten rusák, který nás z té protektorátní selanky vysekal. Kam až si ta SSkopčácká herrenvolks dovolí jít, když nás teď… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem

Německo pod vedením SPD a Strany zelených přepadlo v rozporu s mezinárodním právem a bez mandátu OSN Jugoslávii. Tak čemu se nyní divíte?

Havloidni zmetek
Havloidni zmetek
před 1 rokem

Němci jsou také připraveni dodat Fialově vládě Leopardy, aby je tato vláda eventuálně mohla použít proti nám, nespokojeným českým občanům.

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Havloidni zmetek

To zas bude láce. Tady nejsou prachy na nic, ale vláda utrácí za kvanta nebezpečných očkovacích látek a Černochová kupuje za drahé peníze zbytečná letadla, staré pancéřové křápy, nepoužitelné drony. To vše bez jakéhokoliv výběru, odborné diskuze – pouze systémem 108. Prý nám Kalamity Jane chystá další bonbónek v podobě obrněných vozidel,… Číst vice »

Rob
Rob
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Haskuv Duch

Všechno si to taky hezky zaplatíme Duchu. Inflační spirála ožebračuje lidi a přilévá do státního rozpočtu. Divím se jen, že neuvalili spotřební daň na hajzlák. V tuto chvíli by jim za předražený kus tolik potřebného papíru teklo nejvíce…

SunTzu
SunTzu
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Havloidni zmetek

Nebude tak horký, vzhledem k hmotnosti 63 t. je neudrží většina našich zkorodovaných mostů.

Georg
Georg
před 1 rokem
Odpověď uživateli  SunTzu

No nevím, jestli víte ( samozřejmě to bylo utajeno), ale na příklad na silnici č.13, byly zpevněny všechny mostní konstrukce minimálně mezi Chomutovem a Kláštercem, zažil jsem na vlastní kůži při jízdě na této silnici. Určitě to nebyly jediné mosty, to by jsme se museli zeptat lidí, co jezdí na této silnici… Číst vice »