Jak si šetření v praxi představuje Fiala a Svetrová – Dvousvetrová

Co kdyby šli příkladem a do toho Berlína nebo Londýna jeli třeba na kole? Je to bezemisní, trendy a Putin by nedostal z našich daní ani halíř?!

pro Kosu dohledal a zdomumentoval B

Vše, co si dále přečtete se dá zdokumentovat na datech z webu Flightradar.

V neděli jsme si vyslechli projev odpovědného předsedy vlády s apelem na šetření. V době, kdy jsme projev poslouchali, se už ukázalo, jak si úspory představuje v praxi. Jelikož bohužel náš, z Božího trestu premiér, nemohl chybět na pohřbu královny Alžběty II., a nevyslyšel prosby britské strany o přílety komerčními linkami, v den svého projevu odletěl před půl jedenáctou dopoledne armádním Airbusem A319 s označením 2801 a volacím znakem CEF02 na letiště Luton ve Velké Británii.

Krátce po nedělním poledni Airbus vysadil svůj, nám všem drahý, náklad. Vzhledem k tomu, že kvůli přetlaku vládních speciálů Britové neměli kapacity na parkování našeho Airbusu, odlétl prázdný v půl druhé do Kbel.

V pondělí se pak armádní letoun vznesl v půl druhé, aby vyzvedl premiéra. Na letiště Farnborough dosedl ve tři odpoledne. Za více jak čtyři hodiny z Anglie odstartoval a přistál před devátou večerní v Praze.

Armádní Airbus tedy zcela nehospodárně letěl asi 2.000 km zbytečně kvůli dvěma lidem. Sedět za Joem Bidenem na pohřbu britské královny je jistě zážitek (https://www.novinky.cz/…238), avšak byl tento zážitek v takovém státním zájmu, aby stál tolik peněz daňových poplatníků, které právě rozpočtově odpovědný premiér vyzval v předtočeném mimořádném projevu k šetření?

Jako by nestačilo, že po Evropě létá zbytečně prázdný armádní Airbus označený 2801. Náš druhý vládní a nikoliv malý Airbus 319 s číslem 3085 využila Pekarová Adamová pro sebe k pondělní cestě do Berlína na „dámský čajový dýchánek“ s předsedkyní Spolkového sněmu Bärbel Basovou. Ponechme nyní zcela stranou, že opět stihla vyrobit další zahraničně politický skandál, když německé kolegyni žalovala na poslance Bundestagu Petra Bystroně, že, cituji:

proti jeho angažmá v čele česko-německých vztahů na půdě Sněmu ohradila. Podle ní by mohlo narušovat vzájemné vztahy, pokud se čeští politici budou „obávat“ setkání s ním.

„Při setkání s předsedkyní Bärbel Basovou jsme se dotkly situace, že předsedou skupiny přátel Česka, Slovenska a Maďarska Spolkového sněmu je politik AfD. Chápu, že pan Bystroň má české vazby a kořeny, ale vzhledem k tomu, že se jedná o stranu, která vyjadřuje proruské názory, mi to v tuto chvíli přijde velmi nešťastné,“ uvedla Pekarová Adamová po jednání v německé metropoli.

(Tahle drzá a sebestředná barbína je opravdu neuvěřitelná! Po příkazu Maďarům, koho mají volit nyní stejně kategoricky uložila Bundestagu, kdo má řídit jakýsi jeho subalterní podvýbor!!! -pozn. vlk)

Pokračuje B:

Tohle nechme opravdu pro tento okamžik stranou! Svetrová -Dvousvetrová, je tvrdá bojovnice za energetické úspory. Nám ordinuje svetry, nejlépe dva najednou a škrcením plynu u našich plynových kotlíků co nejvíce trestat Putina! Asi jí zapomněli říci, že kvůli svému pohodlí podpořila Putina mnohem více, než kdyby jela do Berlína služebním Superbem nebo dokonce vlakem národního dopravce. Tedy v tom lepším případě! Když už její duševní kapacita nestačí k tomu, aby na to přišla sama. Doufejme, že jí to někdo dodatečně vysvětlí a už se takový politováníhodný omyl příště nestane. Třeba ale ten letecký petrolej ve Kbelích má certifikát demokratického původu a není ani jednou molekulou z ropy ruské či jiné ideologicky závadné.

Tak takhle si představují naši představitelé šetření, k němuž nás vyzval pan premiér, který „důsledně trvá na tom, aby stát a jeho instituce šly příkladem.

Co kdyby šli příkladem a do toho Berlína nebo Londýna jeli třeba na kole? Je to bezemisní, trendy a Putin by nedostal z našich daní ani halíř?!

5 9 hlasy
Hodnocení článku
3 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Havloidni zmetek
Havloidni zmetek
před 1 rokem

Fiala ukázal cestu k úsporám hned po nástupu jeho vlády, kdy zřídil 3 nová ministerstva, to byl jeho první úsporný zářez. Toto musí jít od válu za každou cenu, vždyť se nám smějí do očí. Na ruské televizi ukazovali, jak vezli všechny ty africké krále a africké prezidenty jedním autobusem do Londýna z letiště,… Číst vice »

cablik
cablik
před 1 rokem

To jsou zase bláboly co si dovolí vypustit z té blbé huby kašlem na jejich odporné ideologie chceme normálně žít když suroviny nemáme tak si je koupíme od těch co je mají.

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 1 rokem

Doufám, že jim to někdo v parlamentu otřískà o huby. Reálně viděno – jsem spíš pesimista.